عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

زندگی پس از عمل جراحی دئودنال سوئیچ یا بای پس روده

هرچند که عمل جراحی نسبتا سنگینی پیش روی کسانی که اضافه وزن دارند خواهد بود، اما نتایج فوق‌العاده چشمگیری در انتظار این اشخاص است. پس از عمل جراحی چاقی دئودنال سوئیچ بیمار قادر خواهد بود ۷۰ تا ۸۰ درصد اضافه وزن خود را طی یک یا کمتر از دو سال از دست بدهد.

هر چند میزان کاهش وزن در این عمل زیاد است، اما برخی معایب نیز متوجه این تکنیک جراحی است. نسبت به سایر روش‌های درمان چاقی افرادی که تحت عمل جراحی بای پس روده قرار می گیرند بیشتر با سوء تغذیه یا کمبود تغذیه ای روبرو می شوند.

بیشتر بخوانید : ساسی بای پس چیست؟

جراح با حفظ اسفنکتر انتهای معده (اسفنکتر پیلور که مانع از تخلیه زودهنگام معده می شود) باعث میشود که هضم غذا برای مدت بیشتر در معده صورت بگیرد و مواد هضم شده سریعتر در طول قسمت های باقی مانده روده جذب شود. در این حالت نیز از سوء تغذیه ناشی از کاهش جذب جلوگیری خواهد شد. با این حال مطالعات نشان می دهد درصد هر چند ناچیز از سوء تغذیه در انتظار افراد جراحی شده خواهد بود.

البته با روش های مختلفی میتوان از کمبود جذب مواد غذایی پیشگیری کرد. و حتی برای دریافت مقدار کافی ویتامین ها و مواد معدنی ممکن است شخص تا آخر عمر مکمل های این مواد مغذی را دریافت کند.

در این روش بیماران بیشتر از سایر روش های جراحی قادر به خوردن غذا هستند. به این شکل که هم غذای کافی دریافت میکنند و هم وزن کم میکنند. درحالی که در روش های دیگر غذا به پایین ترن حد خود می رسد (با خوردن مقدار کمی سیر می شوند.)

اکثر بیماران در دراز مدت نتایج عمل جراحی لاغری را تجربه خواهند کرد. اما باید مراقبت های لازم پس از عمل را به خوبی در نظر بگیرند. داشتن رژیم غذایی مناسب و سالم و استفاده به موقع و منظم از مکمل ها میتواند نتیجه عمل را بهتر کند.

پس از اینکه خود را متقاعد کردید که عمل جراحی چاقی انجام دهید آنگاه نوبت به پیدا کردن جراح مناسب میرسد. جراحی که بتواند متعهد باشد و از تجربه زیادی برخوردار باشد. برای پیدا کردن جراح عجله نکنید و از میان جراحان و متخصصان چاقی بهترین را انتخاب کنید. با دنبال کردن اشخاصی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند نتایج عمل جراحی پزشک متخصص جراحی لاغری را مشاهده و ارزیابی کنید.

البته ذکر این نکته ضروری است که قبل از اقدام به هر عمل جراحی لاغری محاسبه شاخص توده بدنی امری ضروری است

منبع : https://www.dr-abdo.ir/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۰:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

شناسایی قطعات اصلی یا جنیون

برای تشخیص خرید لوازم یدکی اصلی و قطعات کیا و هیوندای  زیر توجه کنید :

1 – بررسی نوع بسته بندی

طراحی و بسته بندی قطعات ساده ترین راه شناسایی اصلی از تقلبی می باشد، قطعات اصلی یا جنیون در بسته بندی های مشخصی از نظر رنگ و کیفیت ارائه خواهند شد . حتی از نوع رنگ بسته بندی ، قطعه اصلی از غیر اصلی قابل تشخیص می باشد. رنگ بسته بندی تقلبی تیره تر و یا کم رنگ تر از رنگ بسته بندی اصلی می باشد. همچنین  معمولاٌ‌ موادی که در بسته بندی اصلی به کار می رود مرغوب بوده و این مسئله منجر به کیفیت ظاهری بالاتر بسته بندی اصلی نسبت به تقلبی و همچنین استحکام بیشتر آن خواهد شد.

2 – بررسی لوگوی چاپ شده یا حک شده ی تولیدکننده روی قطعات

بررسی لوگوی چاپ شده یا هک شده بر روی قطعات نشانگر اصلی بودن یا غیر اصلی بودن می باشد .اگر قطعه خریداری شده معیوب بوده یا دارای مشکلی باشد ، مشتری میتواند با مراجعه به نمایندگی ها درخواست تعمیر یا تعویض قطعه خریداری شده را بدهد .

بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید روغن گیر بکس هیوندای
راهنمای خرید ترموستات کیا
3 – کیفیت ساخت قطعات

کیفیت ساخت قطعات اصلی  تا حدی زیادی با قطعات غیراصلی یا تقلبی فرق دارد و کاملا قابل تشخیص می باشد.تولیدکنندگان قطعات تقلبی بیشتر روی موارد مصرفی مثل لنت ترمز ، فیلتر روغن و شمع خودرو سرمایه گذاری خواهند کرد .بررسی دو قطعه اصلی و تقلبی زیر را مشاهده کنید:

▪ وزن قطعات : بدیهی است که وزن یکسانی ندارند و با بررسی وزن قطعات میشود اصلی بودن یا نبودن آن را درک کرد .

▪ نوع آلیاژ کاربردی :  نوع مواد و آلیاژی که در ساخت قطعات اصلی به کار می رود بسیار مرغوب می باشد و به واسطه همین مرغوبیت از سایر مارکهای مشابه متمایز شده است و نوع آلیاژ کاربردی در کیفیت ظاهری قطعه بسیارتاثیر گذار خواهد بود.

▪ لمس کردن قطعات : گاهی افراد با تجربه از لمس قطعات به اصلی یا غیر اصلی بودن آن پی خواهند برد.

▪ پرداخت کاری سطح : یکی از موارد ظاهری قطعه است و فروشندگان بصورت خیلی سریع به اصلی یا تقلبی بودن آن پی می برند.

▪  نوع جوشکاری‌ : جوشکاری نیز از دیگر راههای تشخیص قطعه تقلبی از اصلی است.

▪  نوع پرچکاری :  پرچ در قطعات اصلی متمایز با قطعات تقلبی می باشد.

▪  نوع نوشتاری روی قطعه : بطور عمده نوع سایز و یا حک شدن حروف بر روی قطعات اصلی با تقلبی قابل تشخیص اصلی از فرعی می باشد.

4 – خرید از فروشگاه های مطمئن

یکی از بهترین راه برای یافتن یک فروشگاه مطمئن که قطعات اصلی ارائه دهد تعمیرکار خودروی شما می باشد که قابل اطمینان است و میتواند اصلی بودن قطعه را برای شما بررسی و تشخیص دهد .البته امروزه با وب سایت های معرفی و مقایسه محصولات کار خیلی ساده تر شده زیرا هنگام خرید از این وب سایت ها میتواند نظرات سایر خریداران را مطالعه و بهترین فروشگاه و بهترین محصول را انتخاب نمائید .

منبع : فروشگاه مجازی لوازم یدکی خودرو استار پارتس https://www.star.parts/shop/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۳:۵۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مهم ترین کاربردهای پرمنگنات پتاسیم :

بسیاری از کاربردهای پتاسیم پرمنگنات به‌ خاطر خواص اکسیدکنندگی آن است، از اینکه یک اکسید کنندهٔ قوی است و اینکه در این فرایندها محصول فرعی سمی تولید نمی کند. از کاربرد های پرمنگنات پتاسیم می توان به جذب اتیلن اشاره نمود که در پس از برداشت محصولات کشاورزی جهت افزایش عمر انبار مانی می توان اشاره نمود.

1. کاربرد در تصفیهٔ آب و ضدعفونی : پرمنگنات پتاسیم بعنوان ضد عفونی کننده و برای رفع بوهای نامطبوع هم کاربرد دارد. پرمنگنات پتاسیم برای رفع نوعی بیماری انگلی در ماهی ها استفاده می‌شود. در مرغداری ها از ترکیب پرمنگنات پتاسیم و فرمالین جهت ضد عفونی سالن ها استفاده میگردد. همچنین در تصفیه آب های آشامیدنی بعنوان عامل حذف کننده فسفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. کاربرد در صنایع سینمایی و تلویزیونی :در صنایع سینمایی و تلویزیونی، پتاسیم پرمنگنات یکی از مواد شیمیایی اصلی برای کهنه کردن مجموعهٔ لباس‌ها و غیره می باشد. خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات باعث می‌شود که پارچه ها، طناب ها، چوب‌ها و شیشه‌ها بیش از ۱۰۰ سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر بیایند.

بیشتر بخوانید :

کربنات پتاسیم
سیترات سدیم
3. کاربردهای زیست پزشکی : همان ‌طور که از KMnO۴ برای ضد عفونی کردن آب استفاده می شود، این نمک به طور تخصصی به عنوان ضد عفونی کننده برای درمان برخی بیماری‌های انسان و حیوان نیز استفاده می شود. در بافت‌شناسی از آن برای سفید کردن ملانین استفاده می‌شود تا جزئیات بافت تیره رنگ ملانین آشکار شود. از پتاسیم پر منگنات می توان برای متفاوت کردن آمیلوئیدAA از دیگر آمیلوئیدها هم استفاده کرد. (آمیلوئیدها نوعی از پروتئین‌ها هستند که در صورت تجمع بی جا باعث بیماری آمیلوئیدوز می شوند) پتاسیم پرمنگنات باعث می‌شود که آمیلوئید AA به وسیلهٔ رنگ سرخ کنگو (congo red) رنگ آمیزی نشود، این در حالی است که دیگر آمیلوئیدها به وسیلهٔ سرخ کنگو رنگ می شوند. در یک بازهٔ زمانی از پتاسیم پرمنگنات برای درمان سوزاک استفاده شد و همچنین از آن هنوز در درمان برفک استفاده می شود.

4. سنتزهای شیمی آلی: مهمترین و بزرگترین کاربردهای پتاسیم پرمنگنات، استفاده از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی بروش اکسایش است. مثلا ترکیباتی بنزوآلکیل به اسیدها اکسید می شوند.

5. تصفیه پسابهای صنعتی : بدلیل خاصیت اکسیدکنندگی قوی پتاسیم پرمنگنات و قیمت ارزان آن در تصفیه پسابهای صنعتی کاربرد دارد.

6. عیار سنجی در شیمی: یکی از روشهای مرسوم در تعیین غلظت مواد در صنعت عیارسنجی یا تیتراسیون است. عیارسنجیها خود بر چند قسم چون پیچیده سنجی و اکسایش – کاهش هست. در عیارسنجیهای اکسایش – کاهش یکی از معرفهای پرکاربرد پرمنگنات است که بدلیل رنگ بنفش خود، نیاز به شناساگر هم ندارد. از این ترکیب برای عیارسنجی ترکیباتی آب اکسیژنه و آهن (II) استفاده میشود.

نکات ایمنی :

پرمنگنات پتاسیم بر دست یا لباس ایجاد لکه می‌کند بنابراین در استفاده از آن باید احتیاط کرد. لکه روی لباس حاصل از این ماده را می‌توان بوسیله اسید استیک یا اسید کلریدریک پاک کرده و با شستشو با آب رفع کرد.

لکه ایجاد شده روی پوست پس از 48 ساعت از بین می‌رود. بعلت خاصیت خورندگی در پوست ایجاد سوزش می‌کند و در صورت خورده شدن می‌تواند باعث التهاب و آسیب به معده شود.

منبع : فروشگاه مواد شیمیایی جهان شیمی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۸:۱۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انتخاب حلقه عروسی

هنوز هم این چالش وجود دارد که آیا برای خرید طلا حلقه‌ی عروسی، باید با هم به بازار رفت یا خیر؟ برخی خانم‌ها در این زمینه نظرات متفاوتی دارند؛ بعضی از عروس‌خانم‌ها دوست دارند تا کاملاً سورپرایز شوند، بعضی دیگر نشانه‌هایی می‌دهند .بعضی دیگر هم از شریک زندگی خود می‌خواهند تا یک حلقه‌ی کامل و مناسب را خود، برای آن‌ها بخرد. در نهایت انتخاب حلقه عروسی، هم می‌تواند سخت باشد و هم آسان و این تنها بستگی به عروس‌ها دارد.

1. شکل‌ها و مدل‌های مورد نظر خود را محدود کنید

نکته‌ی اول: اگر شما می‌دانید که همسر آینده شما چه چیزی را از نظر شکل الماس حلقه دوست دارد، این کار خیلی به شما کمک می‌کند تا بر روی یک مدل حقله‌های خاص تمرکز کنید. مدل‌های مختلف الماس و سنگ قیمتی روی حلقه (که به آن تراش هم می‌گویند)، قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت هر کدام از این‌ها به ازای نوع و بزرگی آن، با هم فرق می‌کند. درباره نحوه تشخیص تقلبی و اصل بودن الماس نیز بیشتر اطلاعات کسب کنید.

2. فلزی را برای حلقه‌ی خود در نظر بگیرید

از قدیم، حلقه‌های ازدواج را از طلای زرد، طلای سفید، نقره یا پلاتین می‌ساخته‌اند -هر چند که در سال‌های اخیر، استفاده از طلای رزگلد نیز به عنوان یک گزینه‌ی جدید و نوین مطرح شده است. هر چند ظاهر پلاتین به نقره شباهت دارد، اما حلقه‌های پلاتینی خیلی گران‌تر هستند و دلیل این گران‌تر بودن هم آن است که پلاتین بسیار متراکم‌تر است

3. یک اندازه عیار مشخص را در نظر داشته باشید

همان سؤال قدیمی و همیشگی کیفیت در برابر کمیت، برای حلقه‌های ازدواج هم همیشه کاربرد داشته است؛ بعضی از مردم ترجیح می‌دهند که به جای آن‌که حلقه‌ی آن‌ها سفیدتر باشد، سنگ‌های بزرگ‌تری داشته باشد؛ اما بعضی دیگر از افراد دوست دارند تا حلقه‌ی آن‌ها فارغ از هر عیاری که دارد، کاملاً شفاف باشد و برق بزند.

خانم‌ها باید نظر مشخصی در خصوص اندازه‌ی سنگ مورد نظر خود داشته باشند. هر چقدر هم که مردم می‌گویند که اندازه برای آن‌ها اهمیت ندارد، اما باز هم می‌بینیم که این اندازه‌، همیشه یکی از مهم‌ترین عوامل هنگام انتخاب حلقه عروسی است، زیرا مردم برای آن‌که بتوانند حلقه‌ای را متناسب با بودجه‌ی خود انتخاب کنند، روی رنگ و شفافیت حلقه‌ها مانور می‌دهند.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید طلای کودک

4. اندازه‌ی درست و مناسب خود را بدانید

این مسأله ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مطمئن باشید که هر دوی شما، اندازه‌ی درست و مناسب انگشتان خود را می‌دانید. قطعاً شما دوست ندارید که حلقه‌ی شما، انگشت شما را اذیت کند و ببرد یا بدتر از آن، مرتب از انگشت شما بیرون بیاید. حلقه باید در انگشت شما کیپ، اما در عین حال راحت باشد.

همان‌طور که در مقاله راهنمای انتخاب سایز حلقه نامزدی عنوان کردیم، اگر نمی‌توانید به اتفاق یکدیگر برای خرید حلقه به بازار بروید، می‌توانید خودتان به یک مغازه‌ی جواهری بروید تا اندازه‌ی انگشت شما را بگیرد و به شما سایز مناسب را بدهد. هر زمانی که موضوع خرید انگشتر طلا یا حلقه طلا برای شما پیش می‌آید، می‌توانید این اندازه را بگویید .

5. ببینید که حلقه‌ی نامزدی شما چقدر با حلقه‌ی عروسی شما همخوانی دارد و ست است

ازدواج و نمادهای آن به دو قسمت تقسیم می‌شود. یکی از آنها حلقه ازدواج و دیگری حلقه نامزدی است. جالب است بدانید که معمولا بیشتر افراد هنگام خرید حلقه ازدواج به هیچ عنوان اهمیتی به ست شدن این دو حلقه نمی‌دهند. اما این موضوع واقعا مهم است و باید به آن توجه کرد، چرا که ممکن است روزی آنها را در کنار هم دست کنید.

منبع فروشگاه آنلاین طلا و جوهار کیش طلا : https://www.kishtala.com/shop/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۸:۱۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

برای مراقبت از دندان و لثه باید چگونه مسواک بزنیم؟

مراقبت از دندان و لثه بخش مهمی از حفظ سلامت کلی بدن است. بهداشت ضعیف دهان با بیماریهای مزمن عمده ای همراه است که می تواند باعث ناتوانی شود و و منجر به کاهش اعتماد بنفش در ما شود. مراقبت صحیح از دندان و لثه نیازی به وقت بیش از حد و یا ابزارهای بهداشتی گران قیمت ندارد. تنها با چند روش ساده مثل اجتناب از مصرف مواد  غذایی شیرین، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و مراجعه به دندانپزشک میتواند به حفظ سلامتی دهان و دندان منجر شود و شما را برای هیمشه سالم نگاه دارد.

بیشتر بخوانید :

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی بارداریمهمترین نکته ای که باید در خصوص مسواک زدن بدانید این است که باید حتما از یک خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید. فلوراید به کاهش تسکیل پلاک پشت دندان ها کمک میکند. روزانه باید دو بار و هر بار باید به مدت دو دقیقه دندان ها را مسواک بزنید.

برای اینکه بتوانید در مراقبت از دندان و لثه موفق عمل کنید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید:

از یک مسواک نرم استفاده کنید: برای جلوگیری از آسیب دیدن مینای دندان ، فقط از یک مسواک نرم استفاده کنید.

اگر ارتودنسی دندان انجام داده اید بیشتر به فکر تمیز کردن دهان و دندان باشید.

مسواک را با زاویه ۴۵ درجه استفاده کنید : زاویه استفاده از مسواک بسیار مهم است. مسواک را  باید در مقابل دندان ها با زاویه ۴۵ درجه تا خط لثه قرار دهید.

حرکت صحیح دست: با استفاده از حرکات دایره ای کوتاه تمام سطوح دندان را تمیز کنید.

زبان را مسواک بزنید: هر بار که اقدام به تمیز کردن داخل دهان و دندان خود میکنید حتما باید زبان خودتان را نیز مسواک بزنید

اگر ایمپلنت دندان یا ونیر دندان دارید راه های مراقبت درست از آن ها را یاد بگیرید

بعد از مسواک زدن چیزی نخورید: به مدت ۳۰ دقیقه بعد از هر بار تمیز کردن داخل دهان سعی کنید مواد غذایی و یا نوشیدنی میل نکنید

هر سه ماه یکبار و بعد از ابتلاء به بیماری هایی مصل سرماخودرگی و یا آنفولانزا حتما مسواک خودتان را تعویض کنید.

منبع : کلینیک دندانپزشکی آرتمان درمان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۵:۳۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مهمترین علل دندان درد و بهترین روش های تسکین درد دندان

دندون درد یه چیزیه که هممون دست کم یه بار تجربه ش کردیم و حتما هم روش هایی رو برای تسکینش امتحان کردیم. اما اجازه بدید که این بار به سبک کلینیک دندانپزشکی ایده ال  به تسکین دندان درد و ساکت کردن این درد بپردازیم. اگه بدجوری دندونتون درد میکنه و حسابی کلافه شدید این مقاله رو بخونید چون از خوندنش پشیمون نمیشید.

علت دندان درد چیه؟

برای اینکه بتونیم درد دندون رو ساکتش کنیم اول باید بدونیم علتش چیه. اصلا چرا و به چه علتی دندونمون درد میکنه؟

علت دندان درد میتونه چیزای زیادی باشه و البته تشخیص دادنش هم زیاد سخت نیست. به طور کلی موارد زیر شایعترین و مهمترین علت دندون درد در ما انسان ها هستن:

پوسیدگی دندان
آبسه دندان
شکستگی دندان
آسیب ناشی از پر کردگی دندان
انجام دادن یه سری کارای تکراری و برای یه مدت طولانی با دهان و دندان
التهاب و عفونت لثه
دندان در آوردن
کشیدن دندان
کاش فقط دندون درد بود…

دندان درد به تنهایی واقعا تحملش وحشتناکه و کاش فقط همین درد دندان بود و بس. چون ممکنه همراه با این درد یه سری علائم دیگه رو هم تجربه کنیم. احتمالا خیلی از ماها تا حالا به جز دردی که از دندونمون به ما میرسه، علائم زیر رو هم تجربه کردیم:

التهاب لثه در اطراف دندان
تب
سردرد
ترشح مایع
بوی بد دهان
توضیح بسه دندون دردمو چکارش کنم؟

بعضی وقتا درد دندان واقعا موقتیه و خیلی زود (حالا یکم دیرتر) خود به خود تسکین پیدا میکنه. اگه به تازگی دندونتون درد گرفته یکم دندون رو جیگر بذارید و خودتون ببینید علتش چی میتونه باشه. اینو از این جهت میگم که شاید علت دردی که حس می کنید مربوط به خود دندون نباشه و به اطراف دندان ربط داشته باشه.

پس همون اول الکی دارو مصرف نکنید و یا خود درمانی رو شروع نکنید. اگه متوجه شدید چند ساعت گذشته (حالا مثلا ۱ ساعت) و هنوز دندون درد دارید اونوقت بقیه مقاله رو بخونید.

حدس میزنیم از این مطالب خوشتان بیاید...!

لمینت دندان

ایمپلنت دندان

دندونم چند ساعته درد میکنه الان چکار کنم؟ همین الان!!

یه سری راه کار هست که به صورت موقت و فوری میتونه باعث تسکین درد دندان بشه و دردش رو ساکت کنه تا حدی. البته انتظار نداشته باشید به محض اینکه این کارا رو امتحان کردید دندون دردتون کاملا از بین بره:

آب ولرم و نمک رو امتحان کنید

اگه آب نمک جواب نمیده، هیدروژن پراکساید احتمالا جواب بده

اگه لپاتون ورم کرده کمپرس یخ بذارید

فک کردی حوصله دارم این کارا رو انجام بدم؟ راه حل سریع بده! دارو چی بخورم؟؟!!

برای مشکلاتی مثل دندان درد بهتره قبل از دارو خوردن همین روش ها رو امتحان کنیم. اما خب همیشه این روشا جواب نمیده. بنابراین باید بریم سراغ دارو. یه سری داروی بدون نسخه هست که همه ما میشناسیم و بارها و بارها ازشون استفاده کردیم.

داروی دندان دردی که بدون نسخه بتونیم تهیه کنیم میتونه یکی از موارد زیر باشه:

آسپیرین
ایبوپروفن
ناپروکسن
استامینوفن
منبع : https://www.artmandarman.com/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۶:۰۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

درمان آبسه دندان چیست؟

بسته به نوع آبسه شکل گرفته و شدت آن، روش‌های مختلفی برای درمان آبسه دندان وجود دارد. در این مقاله به دست کم 5 روش درمان آبسه دندان اشاره شده است.

تخلیه آبسه

اگر آبسه در اثر عفونت بین دندان و لثه ایجاد شود نیاز به تخلیه دارد. در واقع تخلیه آبسه دندان اولین خط درمان جدی پیش رو است. تخلیه توسط یک دندانپزشک یا جراح دهان، فک وصورت انجام داده می شود. برای اینکار:

یک برش در لثه ایجاد می‌شود

آبسه تخلیه شده و کاملاً تمیز می‌شود.

سطح ریشه دندان نیز تمیز می‌شود

در برخی موارد، برای جلوگیری از تکرار عفونت، یک جراحی برای تغییر شکل لثه انجام می‌شود. این عمل جراحی لثه می‌تواند ریسک عود مجدد را به شدت کاهش دهد.

حذف آبسه با روت کانال تراپی

اگر آبسه در اثر پوسیدگی دندان یا شکستگی یا ترک دندان ایجاد شود، اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه جهت حذف آبسه و درمان قطعی دندان عصب کشی دندان را طی مراحل زیر را انجام می‌دهد:

دندان و بافت اطراف آن بی‌حس شده و از بالای دندان یک سوراخ ایجاد می‌شود.

چرک و بافت مرده از وسط دندان (پالپ) برداشته می‌شود.

فضای داخلی دندان و کانال های ریشه تمیز شده و دندان با ماده‌ای که مخصوص پرکردن ریشه است، پر می شود.

در جلسه بعد برای محافظت بیشتر از دندان، دندان بیلداپ شده و یا جهت قرارگیری روکش دندان، آماده سازی می‌شود

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون انواع روکش های دندان خصوصا روکش ها تمام سرامیک اینجا کلیک کنید.

دارودرمانی

یک دندانپزشک ترمیمی خوب  ممکن است به 2 منظور برای بیماری که آبسه دندان دارد دارو تجویز کند. کنترل درد و یا درمان عفونت دو علت اصلی تجویز دارو برای آبسه هستند.

از آنجا که آبسه در مراحل جدی‌تر می‌تواند بسیار دردناک باشد، برای مدیریت درد آن باید داروی مسکن مصرف شود. دقت کنید که داروی مسکن تجویز شده برای درد آبسه تنها درد را تسکین می‌دهد و نمی‌تواند مانع از گسترش عفونت شود. بنابراین برای کنترل عفونت و سرکوب آن نیاز به داروهای آنتی بیوتیک است.

ترکیب دارو و جراحی

پنی سیلین آنتی بیوتیک رایجی است که برای درمان عفونت‌های خفیف یا متوسط ​​استفاده می‌شود اما ممکن است سایر داروهای نامبرده در بخش قبل نیز برای بیمار تجویز شود. با این حال از آنجا که آنتی بیوتیک ها به تنهایی همیشه به خوبی در آبسه نفوذ نمی‌کنند، ممکن است آبسه نیز با جراحی تخلیه شود.

کشیدن دندان

به دنبال بروز آبسه ممکن است لازم باشد تا دندان به طور کامل کشیده شده و از دهان خارج شود. در موارد زیر ممکن است نیاز به کشیدن دندان باشد:

اگر پوسیدگی دندان و یا عفونت دندان به قدری گسترده باشد که روت کانال تراپی یا پر کردن دندان میسر نباشد

اگر شکستگی یا ترک دندان بسیار جدی است و راهی برای ترمیم آن وجود ندارد

اگر میزان عفونت بافت، یا مقدار بافت آسیب دیده (شامل استخوان، دندان و لثه) زیاد باشد

رفرنس : https://www.ideal.clinic/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۷:۴۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی و تغییر چهره

تاثیر ارتودنسی بر چهره در بسیاری از افرادی که این درمان را انجام داده اند اتفاق افتاده است؛ زیرا ارتودنسی ها تنها روی مرتب کردن دندان ها و راست کردن دندان های کج و چرخیده تمرکز نمی کنند. در این مقاله ارتودنسی و تغییر چهره شرح داده می شود.

ارتودنسی موثر بر تغییر چهره

آنها مشخصات ظاهری صورت را نیز بهبود می بخشند و روی هماهنگی دندان ها با سایر  اجزای صورت می‌تواند به طریق مختلفی کمک کند. شما در نهایت می‌توانید احساس خوشایندی در مورد ظاهر  و چهره‌تان داشته باشید و بدانید که شما در حال انجام کار مثبتی برای ظاهر خود هستید. اگر کودک داشته باشید، ممکن است به فکر مراجعه به متخصص ارتودنسی به خاطر تمام مزایای استفاده از ارتودنسی باشید. هنگامی که متوجه شدید که براکت ارتودنسی برای شما یا فرزندتان مناسب است، تنها موضوعی که باقی می‌ماند، یافتن یک تیم حرفه‌ای محلی از متخصصان برای انجام این کار است.

بیشتر بخوانید : هزینه ارتودنسی

تغییر چهره بعد از ارتودنسی چگونه صورت می گیرد

سه نوع اصلی از مشکلات متداول وجود دارد که تاثیرات چشمگیرتری روی ظاهر فرد می گذارد، رفع این مشکلات به وسیله درمان ارتودنسی دندان به طور قابل توجه ای چهره فرد را عوض می کند.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی ارزان

انجام ارتودنسی به شکل گیری صورت کمک می‌کنند

شما ممکن است بخواهید بدانید که آیا انجام کار ارتودنسی، به شکل صورت کمک خواهد کرد یا نه، واقعیت حقیقی این است که می‌تواند شگفتی‌هایی برای تغییر چهره ایجاد کند و به شما  احساس اعتماد به نفس لازم را در انجام  هر کاری را بدهد. این چیزی است که نیاز است شما با متخصص ارتودنسی تان در موردش صحبت کنید.

اما کاملا واضح است که می‌تواند به زیبایی بیشتر چهره‌تان کمک کند، دلیل این امر این است که دندان‌ها قبل از انجام کار ارتودنسی، دهان را بهم فشرده کرده بودند. این مشکل می‌تواند کاری کند که کل چهره بد شکل به نظر برسد، همچنین می‌تواند برای کسانی که فقط می‌خواهند به بهترین شکل ممکن به نظر برسند، دلسرد کننده باشد، اگر این مشکلات را با فرم صورت خود دارید و احساس می کنید دندان‌های شما باعث خجالت‌تان هستند، این کار چیزی است که ممکن است به شما کمک کند.

رفرنس: http://www.orthodoctor.ir/

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۵:۳۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی و تغییر چهره

تاثیر ارتودنسی بر چهره در بسیاری از افرادی که این درمان را انجام داده اند اتفاق افتاده است؛ زیرا ارتودنسی ها تنها روی مرتب کردن دندان ها و راست کردن دندان های کج و چرخیده تمرکز نمی کنند. در این مقاله ارتودنسی و تغییر چهره شرح داده می شود.

ارتودنسی موثر بر تغییر چهره

آنها مشخصات ظاهری صورت را نیز بهبود می بخشند و روی هماهنگی دندان ها با سایر  اجزای صورت می‌تواند به طریق مختلفی کمک کند. شما در نهایت می‌توانید احساس خوشایندی در مورد ظاهر  و چهره‌تان داشته باشید و بدانید که شما در حال انجام کار مثبتی برای ظاهر خود هستید. اگر کودک داشته باشید، ممکن است به فکر مراجعه به متخصص ارتودنسی به خاطر تمام مزایای استفاده از ارتودنسی باشید. هنگامی که متوجه شدید که براکت ارتودنسی برای شما یا فرزندتان مناسب است، تنها موضوعی که باقی می‌ماند، یافتن یک تیم حرفه‌ای محلی از متخصصان برای انجام این کار است.

بیشتر بخوانید : هزینه ارتودنسی

تغییر چهره بعد از ارتودنسی چگونه صورت می گیرد

سه نوع اصلی از مشکلات متداول وجود دارد که تاثیرات چشمگیرتری روی ظاهر فرد می گذارد، رفع این مشکلات به وسیله درمان ارتودنسی دندان به طور قابل توجه ای چهره فرد را عوض می کند.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی ارزان

انجام ارتودنسی به شکل گیری صورت کمک می‌کنند

شما ممکن است بخواهید بدانید که آیا انجام کار ارتودنسی، به شکل صورت کمک خواهد کرد یا نه، واقعیت حقیقی این است که می‌تواند شگفتی‌هایی برای تغییر چهره ایجاد کند و به شما  احساس اعتماد به نفس لازم را در انجام  هر کاری را بدهد. این چیزی است که نیاز است شما با متخصص ارتودنسی تان در موردش صحبت کنید.

اما کاملا واضح است که می‌تواند به زیبایی بیشتر چهره‌تان کمک کند، دلیل این امر این است که دندان‌ها قبل از انجام کار ارتودنسی، دهان را بهم فشرده کرده بودند. این مشکل می‌تواند کاری کند که کل چهره بد شکل به نظر برسد، همچنین می‌تواند برای کسانی که فقط می‌خواهند به بهترین شکل ممکن به نظر برسند، دلسرد کننده باشد، اگر این مشکلات را با فرم صورت خود دارید و احساس می کنید دندان‌های شما باعث خجالت‌تان هستند، این کار چیزی است که ممکن است به شما کمک کند.

رفرنس: http://www.orthodoctor.ir/

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۲:۰۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چرا ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین برای دانشجویان بهتر است؟

اگرچه دلایل زیادی برای شروع درمان ارتودنسی دندان با Invisalign ها وجود دارد، اما اجازه دهید تا در مورد مهمترین این دلایل در این مقاله صحبت کنیم و با بیان 4 دلیل به شما بگوییم که چگونه اینویزیلاین‌ها به عنوان یک ارتودنسی دانشجویی (برعکس ارتودنسی ثابت فلزی) مناسبترین گزینه برای حل مشکلات ناصافی دندان ها در میان دانشجوها هستند.

ارتودنسی نامرئی چه کاربردی دارد؟

ما برای درمان مشکلات عدم هماهنگی دندان ها و فکین از ابزار و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم. برخی از این دستگاه ها به راحتی قابل رویت هستند و کافیست دهان شما باز باشد تا دیگران آن ها را ببینند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی شفاف و ثابت هستند.

از طرف دیگر برخی دستگاه ها وجود دارد که به سختی دیده میشوند و یا حتی اگر لبخند بزنید یا دهانتان را باز کنید قابل مشاهده نیستند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی متحرک قرار دارند.

4 دلیلی که ثابت میکند مناسبترین روش برای اصلاح مشکلات ناصافی دندان در دانشجویان   Invisalignها هستند

با ارتودنسی اینویزیلاین همه چیز آسونه

برخلاف ارتودنسی کودکان که خود کودک، والدین و متخصص ارتودنسی دندان کلی به زحمت و دردسر می افتند تا درمان تمام شوند، در ارتودنسی نامرئی با Invisalign دردسرها خیلی خیلی کم هستد طوری که همه چیز برای شما آسان پیش میرود.

تنها کافی است که به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنید و از او بخواهید دندان های شما را به صورت رایگان ارزیابی کند و یک برنامه برای درمان ارتودنسی اینویزیلاین برای شما در نظر بگیرد.

کسی نمیتونه دستگاه ارتودنسی شما رو ببینیه! اگر هم دید میذاره پای باکلاس بودنت!

دستگاه های این-ویزیلاین برخلاف بریس های فلزی که از 10 متری هم قابل مشاهده هستند چندان در چشم نیستند. مگر اینکه شخصی خیلی به شما نزدیک شود تا بتواند آن ها را ببیند.

بنابراین اگر دوست ندارید کسی بفهمد شما تحت درمان ارتودنسی دندان هستید اصلا نگران نباشید زیرا کسی دستگاه ارتودنسی متحرک شما را نمی بیند. تازه به قول یکی از دوستان دانشجو که طی پروسه درمانی اینویزیلاین گذاشته بود، همه میگویند چه درمان باکلاسی!

بیشتر بخوانید : ارتودنسی دندان پر شده

با اینویزیلاین نهایتا تا 4 ترم مشکل دندونات حل میشه

یکی دیگر از مزایای اینویزیلاین‌ها این است که بسته به مشکلی که با دندانهایتان دارید ممکن است کمتر از آنچه که فکرش را میکنید طرح لبخندتان اصلاح شود

با یک طرح لبخند عالی و پرفکت فارغ التحصیل میشی!

بودن در دانشگاه از هر لحاظ یکی از بهترین دوره های زندگی همه ما انسان ها است. شما وقت زیادی دارید که هم به درس و تحصیل خود برسید و هم کارهای دیگری مثل حضور در انجمن های دانشجویی،  مسابقات ورزشی، شرکت در کلاس های راهنمایی و رانندگی و …. را انجام دهید.

رفرنس : http://www.orthodr.ir/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۱۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)