عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

ارتودنسی فانکشنال چیست ؟

توضیحات دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران پیرامون ارتودنسی فانکشنال :

پلاک های ثابت یا متحرک فانکشنال قادرند مشکلات ارتودنسی دندان کودکان شما را پیش از رسیدن به  سن بلوغ با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه تری اصلاح کنند، این پلاک ها در اصطلاح ارتودنسی فانکشنال گفته می شود. این سیستم دندانپزشکی، یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات شدید مال اکلوژن دندان است

دستگاه های فانکشال

دستگاه فانکشنال ارتودنسی، از جمله انواع متعدد دستگاه های ارتودنسی هستند، که با هدف رفع ناهنجاری های استخوان فک در افراد مبتلا به این ناهنجاری ها، به کار می ­رود. غالبا دستگاه های موجود در زمینه ارتودنسی به منظور تصحیح بی نظمی های موجود و عدم تناسب قرار گیری دندان ها به کار می ­روند. اما دستگاه فانکشنال ارتودنسی، ضمن اصلاح بی نظمی های موجود در دندان های فرد، با هدف رفع ناهنجاری های فکی و آرواره ای نیز مورد استفاده بیماران قرار می گیرد.

بیشتر بدانید: ارتودنسی اقساطی

دستگاه های فانکشنال چند دسته هستند

دستگاه های فانکشنال دندان را می توان به 2 دسته ثابت و متحرک تقسیم کرد. استفاده از دستگاه فانکشنال متحرک و یا ثابت به وضعیت بیمار و تشخیص متخصص ارتودنسی بستگی دارد. فانکشنال دندان اجزایی دارد که روی قوس های دهانی ثابت می شوند؛ اما دستگاه فانکشنال متحرک (که رایج تر نیز هستند) ساختاری پلاستیکی دارد و توسط خود فرد در دهان نصب شده و یا برداشته می شوند.

انواع دستگاه های فانکشنال

دستگاه ها فانکشنال انواعی دارند که عبارت اند از:

دستگاه هربست

دستگاه هربست یک دستگاه فانکشنال ارتودنسی ثابت است و توسط متخصصان برای درمان اوربایت شدید که مانع رشد فک پایین فرد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

در این نوع دستگاه‌ها، امکان حرکت دادن دستگاه توسط بیمار نیست؛ و به صورت ثابت، بر روی قوس داخلی دهان، دستگاه فانکشنال ثابت، قرار می‌گیرد.

·         دستگاه فانکشنال متحرک بایونیتور

برخلاف دستگاه هربست، بایونیتور یک دستگاه فانکشنال متحرک است که به منظور تصحیح و اصلاح اوربایت طراحی شده است. این دستگاه فانکشنال متحرک موجب افزایش رشد فک پایین فرد شده و بدین ترتیب مشکل اوربایت او را رفع می کند

·         دستگاه فانکشنال اکتیویتور

دستگاه فانکشنال اکتیویتور در ارتودنسی متحرک فانکشنال، زمینه هماهنگی بین فک بالا و پایین را در افراد مبتلا به این ناهنجاری فراهم می کند.

·         ارتودنسی متحرک فانکشنال با دستگاه فرانکل

فرانکل نیز مانند بایونیتور و برخلاف دستگاه هربست، یک دستگاه فانکشنال متحرک و از جمله ابزارهای ارتودنسی متحرک برای درمان ناهنجاری های فک است. فانکشنال دندان فرانکل، نحوه کار دستگاه فانکشنال دندان فرانکل در ارتودنسی متحرک فانکشنال با سایر دستگاه های فانکشنال متحرک مانند بایوناتور و اکتیویتور متفاوت است. این دستگاه فانکشنال متحرک مدل های متفاوتی داشته (فرانکل 1 تا 5) که هر یک برای ناهنجاری خاصی کاربرد دارد.

·         فانکشنال دندان تویین بلاک

دستگاه فانکشنال برای کمک به بهبود روند رشد فک پایین و تصحیح مشکل اورجت دندان های بیماران مبتلا به این ناهنجاری به کار می رود.

·         دستگاه فانکشنال مارا

مارا یک وسیله ارتوپدی است که برای جلو آوردن فک افرادی است که دندان های جلوی فک بالایی آن ها خیلی جلوتر از دندان های جلویی فک پائین شان قرار دارد..

منبع : www.orthodentist.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۱:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی سلبریتی ها

سلبریتی های زیادی از ارتودنسی برای مرتب کردن دندان های خود استفاده کرده‌اند. افراد مشهور با استفاده از براکت های ارتودنسی توانسته‌اند تغییرات چشمگیری در لبخند و چهره خود ایجاد کنند.

آیا دندان ها افراد مشهور مرتب است؟

افراد معروف هیچ تفاوتی با افراد دیگر نداشته و ممکن است نیازمند استفاده از درمان ارتودنسی باشند. افرادی که در حیطه کاری خود پیشرفت می‌کنند، لازم است به ظاهر خود نیز اهمیت ویژه ای دهند؛ چون زیبایی ظاهر در این افراد سبب پیشرفت شغلی آن ها می‌شود. سلبریتی هایی که ارتودنسی انجام می‌دهند، زیبایی لبخند برایشان بسیار مهم است.

چه روشی مورد پسند سلبریتی هاست؟

ارتودنسی نامرئی از ارتودنسی هایی است که مزایای زیادی دارد. این روش درمان، این امکان را برای فرد فراهم می‌آورد تا با استفاده از این ارتودنسی، درمان را شروع کند.

با این نوع ارتودنسی می‌توان مشکلات زیر را درمان کرد:

ازدحام یا شلوغی دندان

کراس بایت

دیپ بایت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت بهترین و کارآمدترین نوع ارتودنسی است که سلبریتی ها از آن استفاده می‌کنند؛ هم‌چنین از لحاظ هزینه نیز نسبت به دیگر روش ها، از هزینه پایین تری برخوردار است. در این روش، بریس به دندان وصل می‌شود.

بریس های ارتودنسی از اجزاء زیر تشکیل شده است:

براکت

سیم

کش

سلبریتی های دیگری که ارتودنسی انجام داده‌اند

آنجلینا جولی

ایفان هیل

لیندزی لوهان

مدونا

چارلی شبین

جانی دپ

نایل هوران

استفاده از براکت های ارتودنسی در افراد مشهور نیز بسیار عادی و معمولی است. تعداد زیادی از سلبریتی ها از براکت های مختلف استفاده کرده‌اند؛ زیرا ارتودنسی یکی از راهکارهای زیباتر شدن آن ها به شمار می‌آید.

سلبریتی های نوجوانی که از براکت استفاده کرده‌اند

نوجوانی بهترین زمان برای انجام اقدامات ارتودنسی است. وقتی دندان های شیری می‌افتند و دندان های دائمی جایگزین آن ها می‌شوند، رشد فک هنوز ادامه دارد. به همین دلیل بیش از ۶۰ درصد از کودکان در آمریکا قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تحت درمان های ارتودنسی قرار می‌گیرند. نواجوانان مشهوری که از ارتودنسی استفاده کرده‌اند عبارتند از:

۱-اما واتسون بازیگر هری پاتر در نقش هرمیون گرنجر، در سن ۱۵ سالگی از ارتودنسی استفاده کرد.

۲-داکوتا فانینگ در ۷ سالگی از براکت، هدگیر و ریتینر استفاده کرده است.

۳-تیلور سوئیفت، خواننده سرشناس نیز برای رفع مشکل خود از ارتودنسی کمک گرفته است.

۴-جیدن اسمیت در ۱۱ سالگی از ارتودنسی سنتی استفاده کرد.

۵-نینا دوبرو از ستارگان سریال خاطرات خون آشام در نوجوانی از هدگیر و ارتودنسی استفاده کرده است.

بیشتر بدانید: ارتودنسی اینویزیلاین

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۹:۴۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

اصول تثبیت وزن و تناسب اندام( بخش اول)

در محاسبه شاخص توده بدنی یا BMI به محدوده ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ وزن سالم و نرمال گفته می شود. کسانی که شاخص توده بدنی آن ها در این محدوده قرار دارد از نظر جسمی ظاهرا سالم هستند و سلامتی آن ها بیشتر از افرادی است که BMI آن ها کمتر یا بیشتر از این محدوده است. هرچه افراد در تثبیت وزن یا حفظ وزن خود در این محدوده کوشا تر باشند زندگی بهتری خواهند داشت. در ادامه با مهم ترین روش های حفظ وزن نرمال و کمک به تناسب اندام در این محدوده آشنا خواهید شد.

۱. همیشه ثابت قدم باشید

اگر تا پیش از این اضافه وزن یا کمبود وزن داشته اید و یا با چاقی روبرو بوده اید، اما در هر صورت به وزن ایده آل و نرمال رسیده اید، مهم است که همچنان عزم خود را حفظ کرده و همه چیز را به حال خود رها نکنید.

کسی که در حفظ و تثبیت وزن کوشا نباشد و همیشه آن را جدی نگیرید خیلی زود ممکن است دوباره با کاهش یا افزایش وزن مواجه شود.حتی ممکن است شخصی که عمل لاغری ( عمل اسلیو معده ، حلقه معده ، ساسی بای پس و...)  انجام داده، در صورت عدم پایببندی به رژیم غذایی، پس از عمل و ورزش کردن، دوباره شاهد افزایش وزن (هرچند جزئی) باشد. پس همواره به فکر ادامه مسیر سلامتی خود باشید و هیچگاه اهمیت ثابت قدم بودن در حفظ وزن را فراموش نکنید.

نکته : برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل لاغری بهتر است با متخصص جراح لاغری مشورت کنید.

۲. تا می توانید ورزش کنید!

ورزش کردن، فعالیت موثر داشتن و فعال ماندن در امورات روزمره در کنار داشتن یک رژیم غذایی سالم بهترین روش برای حفظ وزن نرمال است. با ورزش کردن هراندازه که بخواهید کالری می سوزانید و بدن شما شاداب تر خواهد بود.

اینکه برای حفظ نتایج لاغری (کاهش و تثبیت وزن) به چه میزان ورزش نیاز است می تواند به شخص و نوع ورزشی که انجام می دهد بستگی داشته باشد. برخی مطالعات پیشنهاد می دهند ۳۰ دقیقه در روز را را به یک یا چند تمرین ورزشی مفید اختصاص دهیم. اما برای تثبیت و حفظ وزن بهتر است دست کم ۱ ساعت در روز ورزش کنیم.

۳. برای تثبیت وزن پروتئین بیشتری بخورید

فرقی نمی کند ورزشکار باشید یا یک شخص معمولی با وزن نرمال، در هر صورت برای بهبود سلامتی، حفظ وزن و کمک به تناسب اندام بهتر است پروتیئن بشتری دریافت کنید. پروتئین به ساحت عضلات کمک می کند و برای یک مدت طولانی شما را سیر نگاه می دارد. دریافت پروتیئن از مواد غذایی طبیعی و غیر فرآوری شده می توانید در کنار روش های دیگر به شما در حفظ وزن نرمال کمک زیادی کند.

۴. با غذاهای فرآوری شده خداحافظی کنید

غذاهای فرآوری شده خالی از “کالری با ارزش” هستند. اما مقدار زیادی شکر و قند دارند. کالری موجود در این غذاها فاقد ارزش غذایی یا فواید سلامتی است. مصرف این غذاها به شدت باعث افزایش وزن ناسالم می شود. برایی اینکه بتوانید در تثبیت وزن موفق ظاهر شوید حتما تا آنجا که می توانید مصرف غذاهای فرآوری شده و تراریخته را کاهش دهید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۲:۲۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

واتر پمپ خودرو

در این مقاله  از استار پارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای  قصد داریم شما را با یکی دیگر از قطعات مهم درون کاپوت خودرو یعنی واتر پمپ خودرو آشنا کنیم.

واتر پمپ وظیفه پمپ کردن آب رادیاتور را برعهده دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر با واتر پمپ خودرو این قطعه مهم آشنا شویم.

یکی از اجزای سیستم خنک کننده موتور خودرو واتر پمپ است.

این قطعه به صورت مداوم مایع رادیاتور را به سمت موتور خودرو پمپاژ می‌کند تا از بالا رفتن حرارت موتور در هنگام کار کردن جلوگیری نموده و مانع جوش آوردن موتور گردد.

موتور خودرو به هنگام کارکردن، دمای بسیار بالایی در حدود 2500 درجه سانتی‌گراد از خود تولید می‌کند. جهت کارکرد بهینه، دمای موتور باید در محدوده 90 تا 95 درجه سانتی‎گراد نگه داشته شود.

ساس کار واتر پمپ خودرو چگونه است؟

با هر بار روشن شدن موتور، واتر پمپ نیز شروع به کار کرده و مایع درون رادیاتور را به سمت موتور پمپاژ می‌کند و مایعی که حاوی آب و ضدیخ است، درون سرسیلندر و پوسته موتور به گردش درمی‌آید.

حرارت موتور جذب مایع شده و در نتیجه دمای آن بالا می‌رود که برای خنک شدن باید به رادیاتور باز گشته تا پس از خنک شدن، مجدداً به سمت موتور بازگردد.

چون وظیفه واتر پمپ برقراری گردش دائمی آب در موتور است تا زمانی که موتور خودرو روشن است باید کار کند، معمولاً کارخانه‌های سازنده، آن‌ها را با طول عمر بالا می‌سازند.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید واتر پمپ آوانته

بهترین زمان تعویض واتر پمپ خودرو چه زمانی است؟

واتر پمپ معمولاً به وسیله تسمه تایم حرکت می‌کند اما گاهی تسمه کمکی که به پولی سر واتر پمپ متصل است موجب حرکت آن می‌شود.

به همین دلیل تعمیرکاران خودرو معمولاً پیشنهاد می‌کنند که با هر بار تعویض تسمه تایم، واتر پمپ خودرو نیز تعویض گردد، چون دسترسی به هر دو قطعه سخت و هزینه تعویض آن بسیار بالاست.

اگر به خرابی واتر پمپ رسیدگی نشود موجب ایجاد خسارت و خرابی در واشر سرسیلندر و موتور خودرو خواهد شد، بنابراین بهتر است علائم خرابی واتر پمپ را بشناسیم و با بررسی آن از ایجاد هزینه‌های گزاف تعمیرات واشر سر سیلندر و موتور خودرو جلوگیری کنیم.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید لوازم یدکی کیا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۳:۴۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

استفاده مواد کلره و مواد یددار جهت ضدعفونی کارخانجات لبنی

مواد کلره معمولا بیش از همه مورد استفاده قرار می گیرند زیرا در غلظت های مورد نظر سمی نبوده و برای انسان خطرناک نیست. پایین ترین حد غلظت مؤثر این مواد بخصوص هیپوکلریت ها در حرارت معمولی (۲۴ درجه سانتی گراد) ۵۰ میلیونیم است.

درجه حرارت عامل مهمی در حد تأثیر این مواد می باشد چنانچه به ازاء هر ۱۰ درجه پایین تر زمان تأثیر و به عبارت دیگر نگه داشتن این مواد در ظروف دو برابر می شود و همچنین غلظت این مواد را هم بایستی بالاتر گرفت.

درجه حرارتهای بالا تا ۷۰ سانتی گراد بسیار مؤثر بوده ولی بیش از این درجه پیشنهاد نمی شود زیرا حد تأثیر کلر را کمتر می نماید.

عوامل فوق در شرایطی تحقق می پذیرد که سطح تماس ظروف با وسائل قبل از ضدعفونی کاملا شستشو و عاری از کثافات بوده باشند.

در غیر این صورت ممکن است مواد کلره با لایه های رسوبی و یا کثافات ترکیب و از اثر آنها کاسته شود.

بنابراین همیشه حد غلظت مؤثر این مواد را بیش از ۵۰ میلیونیم در نظر می گیرند و معمولا به حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیونیم هم افزایش می دهند.

زمان مؤثر برای غلظت ۲۰۰ میلیونیم ماده کلره که کاملا وسایل را ضدعفونی کند حدود ۲ دقیقه می باشد.

عمل ضد عفونی کردن حتما بایستی هر روز و حدود ۲۰ دقیقه قبل از پاستوریزه کردن شیر انجام گیرد. در غیر این صورت شستشو با آب و ضد عفونی بایستی تکرار شود.

بیشتر بدانید:

اسید سیتریک
اسید استیک 
استفاده مواد یددار جهت ضدعفونی کارخانجات لبنی :

مواد یددار هم مانند مواد کلره در ضدعفونی وسایل کارخانجات شیر و یا شیردوشها مورد استفاده قرار می گیرند ولی از اهمیت کمتری نسبت به مواد کلره برخوردار هستند.

این مواد در دو نوع یدوفورا، که ید آن بخوبی در آب حل نمی شود و هنگامی خاصیت ضدعفونی کردن پیدا می کند که با مولکولهای دیگر مثل اسید فسفریک، مواد صابونی و یا خیس کننده های غیریونی باند شده باشد که در این صورت به محض ورود به آب، ید آزاد و حل شده و بنابراین مؤثر خواهد شد.

غلظت مؤثر این مواد بین  ۵/ ۱۲ تا ۲۵ میلیونیم بوده که در پی اچ پایین تر می توان استفاده نمود. درجه حرارت بیش از ۴۵ سانتی گراد نبایستی استفاده شود زیرا ید فرار بوده و از مقدار مؤثر آن کاسته می شود.

این مواد بودار هستند و حتی در غلظت حدود ۱۰ میلیونیم که پایین ترین حد تأثیر آنهاست در محصولات شیری ممکن است بوی بد ایجاد کنند.

نوع دیگر این مواد مخلوطی است از کلرامین تی و یدور پتاسیم که وقتی در آب ریخته می شود کلر آزاد شده و یدور پتاسیم را اکسیده می کند و لذا ید در آب آزاد می شود.

در این حال مخلوط کلروید خاصیت ضدعفونی کردن دارد. این ماده یددار از نوع اولی بی ثبات تر و خاصیت خورندگی و رنگ دهنده گی بیشتری دارد.

منبع : www.jahanshimi.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۵:۲۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

طلا و جواهرات هندی

در بسیاری از فرهنگ‌های متداول جهان، زیورآلات و طلا و جواهر در نمایش وضعیت اجتماعی آن جامعه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. این مساله در مورد هند و طلاهای هندی نیز مصداق دارد. طلا و جواهری هندی دارای تاریخچه غنی است و طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و طرح‌های این صنعت را شامل می‌شود. حتی جواهرات مدرن این کشور آسیایی هم از فرهنگ و باورهای مردم هند الهام گرفته‌اند.

اگر شما هم علاقه مند به خرید طلا ی هندی هستید در ادامه این مقاله با فروشگاه آنلاین طلا و جواهر کیش طلا همراه باشید.

 ملیله‌کاری (Filigree)

ملیله‌کاری، شاخه‌ای از هنر فلزکاری است که با مفتول‌های نازک نقره یا طلا انجام می‌پذیرد. این طرح در ساخت طلای هندی بسیار رایج و محبوب است به این دلیل که بسیار ظریف و زیبا ساخته می‌شود و طراحی‌های منحصر به فرد هم دارند. در این سبک از پیچاندن فلز با ظرافت زیاد به یک الگوی یا طراحی دقیق دست پیدا می‌کنند.

تکنیک میناکاری (Meenakari)

میناکاری در سبک‌های مختلف طراحی و تولید طلا و جواهر در کشور هند استفاده می‌شود.

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، در دنیای مد و فشن، طلای میناکاری‌شده از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیلش هم این است که رنگ و طرح‌های ویژه‌ای به طلاهای معمولی می‌بخشد. جواهرات میناکاری‌شده در انواعِ رنگ‌ها، طرح‌ها و شکل‌ها در اختیار مشتری‌ها قرار دارند تا هر فردی بنا به سلیقه شخصی خود، هرآنچه می‌خواهد را انتخاب و خریداری کند. این طلاها عموما قیمت مناسبی هم دارند، در نتیجه برای معتادان به مد و فشن که عاشق تنوع هستند، گزینه‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای بشمار می‌روند.

از این تکنیک در استان راجستان و دیگر مناطق شمالی کشور هند به وفور استفاده می‌شود

طلا و جواهر کُندان (Kundan)

جواهرات کندان یا جواهرات سنتی هند که از امپراطوری مغول ساخته شده است، از طلا و نقره با سنگ‌های قیمتی طبیعی ساخته می‌شوند.

سنگهای قیمتی همچون زمرد، الماس و یاقوت کبود گوهرهای رایجی هستند که در ساخت مصنوعات طلای هندی (طلای کندان) به وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند. این مدل از طلا از چندین لایه سنگ قیمتی و فلزات گرانبها ساخته می‌شود که با ظرافت کامل به یکدیگر متصل می‌شوند.

بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید انگشتر طلا

راهنمای خرید گوشواره طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۵:۱۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

لزوم لمینت دندان های پائین

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامو لمینت دندان های پایین در این با کلینیک دندانپزشکی جنت آباد یعنی تاج دنتال همراه باشید.

افرادی که دوست دارند دندان های خود را لمینت کنند، نمی دانند آیا لازم است هر دو فک لمینت شود یا خیر. با توجه به اینکه برخی افراد وقتی می خندند، دندان های فک پائین آنها دیده می شود، بهتر است دندانهای پائین را نیز لمینت کنند. البته می توان با روش بلیچینگ آن دندان ها سفیدتر کرد تا با دندان های دیگر مطابقت داشته باشند.

برای اینکه بدانیم چه تعدادی از دندان ها در فک بالا و پایین نیاز به لمینت دارند، بهتر است جلوی آینه ایستاده و لبخند بزنید. این کار را از نیمرخ و زوایای مختلف نیز انجام دهید. بدین ترتیب می توان به تعداد دندان های مورد نیاز برای لمینت پی برد.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

لمینت دندان های جلوی فک پایین

گاهی اوقات لازم است دندان های جلوی فک پایین نیز لمینت شوند. برخی از افراد تصورشان این است که لمینت دندان هر دو فک بالا پائین لازم و ضروری است؛ اما چنین نیست. ممکن است هیچ نیازی به لمینت دندانهای پایین وجود نداشته باشد.

عوامل زیادی در تصمیم گیری در خصوص لمینت فک پایین دخیل است. لازم به ذکر است که رنگ لمینت با انتخاب فرد تعیین می شود و بستگی به رنگ پوست، جنسیت و چهره و طرح لبخند فرد دارد.

هزینه لمینت دندانهای پایین

هزینه درمان های زیبایی مثل لمینت از جمله فاکتورهایی است که بر تصمیم گیری افراد در اقدام به درمان تأثیرگدار است. امروزه انواع تکنیک های جدید زیبایی در دسترس است. لمینت یکی از تکنیک های پرکاربرد در حوزه زیبایی دندان محسوب شده و هزینه آن به نوع مواد مصرفی، محل انجام لمینت و تعداد لمینت های مورد نیاز بستگی دارد.

همانطور که بطور دقیق نمی توان تعرفه های دندانپزشکی را قیمت گذاری کرد، هزینه لمینت دندان نیز چنین است. نمی توان هزینه دقیقی برای آن بیان کرد. برای ارزیابی قیمت، دندانپزشک بعد از معاینه و بررسی دقیق دندان ها، هزینه را به بیمار اعلام می کند.

بیشتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۰:۲۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

نقش ترمیم و زیبایی دندان جلو در زیبایی صورت

از آن جا که دندان ها نقش زیادی در زیبایی چهره دارند، بهداشت دهان و دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر این بهداشت بخوبی رعایت نشود، ترمیم دندان با مشکل مواجه شده و روند آنرا دشوارتر می شود. همچنین دندان های جلو بیش از بقیه دندان ها در معرض تروما، شکستگی و لب پر شدن قرار دارند. هر گونه ضربه، مصرف مواد غذایی سخت مثل یخ و … می تواند موجب آسیب به آنها شود. دندان های جلو همچنین تأثیر بسیار زیادی در زیبایی لبخند دارد. به همین دلیل ترمیم و زیبایی دندان جلو بسیار حائز اهمیت است. انتخاب روش درمان به میزان شکستگی آن بستگی دارد.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی اطفال

کامپوزیت برای ترمیم دندان های جلو

کامپوزیت دندان که از بهترین و مناسب ترین روش ها برای ترمیم و اصلاح شکستگی دندان است می تواند روش مناسبی برای ترمیم دندان های جلو باشد. در صورتی که آسیب به دندان جلو جزئی باشد، می توان از روکش برای ترمیم  استفاده کرد. اگر صدمات وارده به دندان سبب تحلیل تاج دندان شده باشد با تاج گذاشتن روی دندان براحتی می توان شکل و فرم آنرا اصلاح کرد. اگر فرم ظاهری دندان مناسب نباشد از روش تاج گذاشتن روی دندان استفاده می شود. مینا کاری هم از روش های ترمیم است که از روشهای بسیار سریع بوده و هیچ دردی نیز ایجاد نمی کند.

روکش کردن

همه افراد در طول روز چندیدن بار قهوه و چای مصرف می کنند که این مواد به مرور موجب زرد شدگی و کدر شدن دندان ها می شود؛ از اینرو افراد زیادی برای ترمیم دندان های جلو و سفید و زیبا کردن آن ها به دندانپزشکی مراجعه می کنند. در این حالت اکثراً از روکش دندان برای رفع این مشکل استفاده می شود. از دیگر روش های ترمیم برای زیبایی دندان ها می توان از ارتودنسی، لمینت دندان ، ایمپلنت و جرم گیری نام برد که هر کدام از آنها در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

ترمیم پوسیدگی دندان های جلو

اگر پوسیدگی دندان جدی گرفته نشود، دندان به مرور زمان تخریب شده و ریشه و عصب دندان را درگیر می کند. از اینرو ترمیم دندان نیز با مشکل روبرو شده و روند ترمیم نیز پیچیده تر می شود. اغلب دندانپزشکان کامپوزیت را برای ترمیم دندان های جلو، توصیه می کنند؛ چون این روش در مقایسه با روش های دیگر عوارض کمتری دارد. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان موضوع مهمی است و اگر رعایت نشود پوسیدگی های عمیقی را بوجود آورده و ترمیم دندان را دشوار می سازد. زیبایی دندان های ردیف جلو تأثیر زیادی در زیبایی چهره می گذارد.

اصلاح فرم و میزان کردن دندان ها

همچنین اصلاح شکل و میزان نمودن دندان ها می تواند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشد. با استفاده از این روش ساده می توان دندان ها را مرتب کرده و بی نظمی آنها را برطرف نمود. این فرآیند می تواند برای افرادی که خواستار تغییرات جزئی هستند مناسب باشد. این روش برای کسانی که دندانشان کمی کج و نامرتب است پیشنهاد می شود. همچنین اگر یک سمت دندان بیشتر از طرف دیگر دندان جلو آمده باشد از تراش برای رفع آن می توان استفاده کرد.

بیتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی دندان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۸:۳۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ترمیم دندان پوسیده چگونه است؟

برای آشنایی با ترمیم دندان پوسیده ، با ما تا انتهای مقاله از کلینیک دندانپزشکی ترمیم و زیبایی ارتمان همراه باشید.

پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان آسیب به سطح دندان یا مینای دندان است. این اتفاق زمانی می افتد که باکتری های موجود در دهان شما اسیدهایی ایجاد می کنند که به مینای دندان حمله می کنند. پوسیدگی دندان می تواند منجر به ایجاد حفره (پوسیدگی دندان) شود، که سوراخ هایی در دندان شما است. اگر پوسیدگی دندان درمان نشود، می تواند باعث درد، عفونت و حتی از دست دادن دندان شود.

چه کسی در معرض پوسیدگی دندان است؟

مهمترین عوامل خطر پوسیدگی دندان مراقبت از دندانها و داشتن بیش از حد غذاها و نوشیدنیهای شیرین و نشاسته ای نیست. برخی از افراد بیشتر در معرض خطر پوسیدگی دندان هستند ، از جمله افرادی که :

بزاق کافی ندارند. به دلیل  مصرف داروهای خاص ، بیماری های خاص یا برخی از درمان های سرطان

فلوراید کافی استفاده نمی کنند.

نوزادان و کودکان نوپا که از پستانک ها غذا و آب می نوشند در معرض خطر پوسیدگی هستند. این باعث می شود دندان های آنها برای مدت طولانی در معرض قندها باشد.

افرادی که پیرتر هستند بسیاری از بزرگسالان مسن تر دچار لثه های عقب رفته و ساییدگی بیشتر روی دندان های خود هستند. این موارد احتمال پوسیدگی در معرض سطح ریشه دندان های آنها را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: بلیچینگ دندان

روش های درمانی پوسیدگی دندان و حفره چیست؟

چندین روش درمانی برای پوسیدگی دندان و حفره وجود دارد. اینکه شما کدام روش درمانی را انجام می دهید بستگی به این دارد که این مشکل چقدر بد است:

درمان با فلوراید: اگر پوسیدگی دندان دارید، یک درمان با فلوراید می تواند به مینای دندان شما کمک کند تا خود را ترمیم کند.

پر کردن دندان  :اگر حفره معمولی داشته باشید، دندانپزشک بافت پوسیده دندان را برداشته و سپس دندان را با پر کردن از مواد پر کننده ترمیم می کند.

عصب کشی: اگر آسیب به دندان و یا عفونت به پالپ (داخل دندان) گسترش یابد، ممکن است به عصب کشی نیاز داشته باشید. دندانپزشک شما پالپ پوسیده شده را برداشته و داخل دندان و ریشه را تمیز می کند. مرحله بعدی پر کردن دندان با پر کردن موقتی است. سپس برای تهیه پر کردن دائمی یا تاج (پوششی روی دندان) باید برگردید.

کشیدن دندان: در شدیدترین موارد، هنگامی که آسیب به پالپ دندان برطرف نشود، دندانپزشک شما ممکن است دندان را بکشد. دندانپزشک پیشنهاد می کند برای جایگزینی دندان از دست رفته بریج یا ایمپلنت تهیه کنید. در غیر این صورت، ممکن است دندان های کنار شکاف از بین بروند و نیش شما را تغییر دهند.

بیشتر بخوانید : دانستنی های ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۷:۵۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مزایای کاشت ابرو چیست؟

کاشت و کاشت ابرو با اینکه یکی از ساده ترین فرآیند ها در زمینه زیبایی شناسی محسوب می شود اما نیازمند ظرافت و دقت فوق العاده ای می باشد و از مزایای قابل توجهی برخوردار است.

یکی از مهم ترین فواید کاشت ابرو انجام آن بدون فرآیند بیهوشی می باشد. این عمل تحت بی حسی موضعی و بدون هیچگونه احساس دردی برای افراد صورت می گیرد.

افرادی که دارای صورت نامتقارن به علت داشتن ابرو هایی نامناسب می باشند می توانند زیبایی ظاهری ابرو های خود را مجددا با انجام کاشت ابرو بدست آورند.

خوشبختانه همه افراد می توانند از مزایای کاشت و کاشت ابرو بهره مند شوند و با انجام آن ابرو هایی جذاب و منحصربفرد داشته باشند.

کاشت ابرو به دوران نقاهت خاصی نیاز ندارد و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های روزانه خود باز گردد.

چگالی و تراکم ابرو ها در این روش بیشتر می شود و افرادی که دارای ابرو های کم حجم می باشند می توانند با بهره مندی از فواید این فرآیند ابرو هایی پرپشت داشته باشند.

اعتماد بنفس افراد هنگامی که ابرو های زیبا و پرتراکم دارند خیلی بیشتر از زمانی است که ابرو هایی ناقص و معیوب دارند.

کاشت ابرو نتایجی دائمی دارد و مو های کاشته شده همانند مو های اولیه ابرو دارای رشد طبیعی می باشند بطوریکه نیاز است فرد هر چند مدت یکبار آن ها را کوتاه کند.

رشد ابرو ها در زاویه مناسب خودشان است چرا که در ابتدا به زاویه و جهت گیری رشد مو ها توجه می شود و طبق آن عملیات کاشت انجام می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

منبع:  www.noskhe.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۱:۳۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)