عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

آشنایی با 5 نوع متخصص دندانپزشکی

۱. دندانپزشک عمومی

یک دندانپزشک عمومی به طور مرتب از دهان و دندان شما مراقبت می کند. دندانپزشکان عمومی سلامت دهان و دندان شما را تحت نظر دارند و در صورت نیاز به جراحی گسترده دندان، ارتودنسی، ایمپلنت دندان، پروتز دندان و یا پروسه های دندانپزشکی ترمیم و زیبایی دندان قادر به راهنمایی شما یا ارجاع شما به یی از متخصثین دندانپزشکی هستند. کار آنها در درجه اول حول مراقبت از دهان و دندان و اصول دندانپرشکی پیشگیری است.

مهمترین اقدامات یک دندانپزشک عمومی عبارتند از:

جرم گیری دندان
گرفتن تصاویر با کمک اشعه ایکس
آموزش به بیمار
ترمیم دندانهای ترک خورده یا پوسیده
سفید کردن دندان ها
کشیدن دندان
۲. ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی دندان

ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی دندان در اصلاح و برطرف کردن بی نظمی های صورت و دندان تخصص دارد. یک متخصص ارتودنسی دندان به طور معمول به عنوان دندانپزشکانی شناخته میشوند که بریس نصب می کنند. کسانی که تخصص ارتودنسی دارند چند سال آموزش های تخصصی مربوط به هماهنگی و تراز فک و دندان ها آموخته اند.

بیشتر بدانید:

دندانپزشکی بارداری
اصلاح طرح لبخند
۳. متخصص اندودنتیست

متخصص اندودنتیست یا متخصص ریشه دندان برای حفظ دندان از آسیب، عفونت و همه مشکلاتی که باعث از بین رفتن دندان میشوند آموزش دیده است. این نوع از متخصصان دندانپزشکی معمولاً با کانالهال ریشه دندان سروکار دارند. وظیفه اصلی یک متخصص اندودنتیست درمان ریشه دندان است. درمان ریشه دندان یا روت کانال تراپی هنگامی لازم است که بخش داخلی دندان (پالپ) آسیب دیده، ملتهب یا پوسیده شده باشد و در اثر آسیب یا پوسیدگی نیاز به خارج شدن دارد.

۴- متخصص دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان یا دندانپزشک کودکان متخصص مراقبت از دندان های شیری و دائمی کودکان است. یک متخصص دندانپزشک کودکان شبیه به یک دندانپزشک عمومی است، اما برای درمان مسائل رفتاری در ضمن معالجه کودکان و نوجوانان نیز آموزش دیده اند. کودکان هنگام مراجعه به دندانپزشکی نیاز به مراقبت بیشتری دارند، زیرا آنها هنوز روال بهداشت دهان و دندان را به خوبی اجرا نیمکنند.( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دندانپزشکی کودکان اینجا کلیک کنید.)

5. متخصص پریودنتیست

متخصص پریودنتیست دندان بر پیشگیری، تشخیص و معالجه مشکلات و بیماری های مختلف مربوط به بافت لثه تمرکز می کنند. این متخصصان در واقع متخصص لثه هستند. اگر در هنگام مسواک زدن و نخ دندان متوجه حساسیت لثه یا خونریزی شوید، یک پریودنتیست میتواند به تشخیص و درمان مشکل شما کمک می کند. این متخصصان همچنین مسئول درمان بیماری لثه شدید (بیماری پریودنتال)، نصب انواع ایمپلنت دندان و انجام عمل جراحی لثه به منظور زیبایی و ترمیم هستند. متخصص پریودنتیست یا متخصص لثه اغلب اوقات برای ایجاد برنامه های جامع پیشگیری و درمان برای بیماران خود با دندانپزشک عمومی همکاری می کند.

منبع : www.orthoinfo.ir

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۸:۴۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

علائم پوسیدگی دندان: ۵ علامت اصلی پوسیدگی دندان ها در انسان

سلامت دندان ها دروازه ای رو به سلامت کلی و عمومی شماست. جلوگیری از پوسیدگی دندان یا ایجاد حفره دندان نیز یکی از مهم ترین راه های حفظ سلامتی دهان و دندان و در نتیجه کمک به حفظ سلامتی ما است.  طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، نزدیک به ۳۰ درصد بزرگسالان آمریکایی از پوسیدگی جزئی تا شدید دندانی رنج می برند که حتی اقدام به درمان آن نیز نکرده اند. پوسیدگی ترمیم نشده دندان می تواند دندان های شما را از بین ببرد و احتمالاً مسائل جدی تری ایجاد کنند. به همین دلیل باید با شناسایی علائم پوسیدگی دندان در اولین فرصت اقدام به مراجعه به یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان کنید یا به یک دندانپزشک عمومی مراجعه کنید.

بیشتر بدانید :

ایمپلنت دندان
لمینت دندان
۵ علامت و نشانه پوسیدگی دندان کدامند؟

علائم مختلفی وجود دارد که ممکن است نشان دهنده آغاز پوسیدگی باشد. دندانه ۵ علامت مهم این عارضه را در ادامه بررسی کرده است. این ها ۵ تا از علائم پوسیدگی دندان هستند که همیشه باید مورد توجه قرار بگیرند.

۱. حساسیت دندان به سرما و گرما

معمولا ایجاد حساسیت دندان ها نشانه تحلیل دندان است. حساسیتی که بعد از خوردن غذای سرد یا گرم از بین می رود می تواند نشانه پوسیدگی دندان شما نیز باشد. وقتی مینای دندان شروع به ساییدگی می کند، می تواند عاج را تحت تأثیر قرار دهد. عاج شامل تعداد زیادی پایانه عصبی است که در صورت نمایان شدن درد زیادی در دندان ایجاد میکند.

۲. حساسیت مزمن به شیرینی ها

گرچه سرما و گرما معمول ترین علل حساسیت دندان حین پوسیدگی هستند اما داشتن یک حساسیت طولانی مدت به شیرینی ها و نوشیدنی های شیرین نیز می تواند به پوسیدگی دندان اشاره کند. مشابه حساسیت به سرما و گرما، ناراحتی طولانی مدت از شیرینی جات اغلب نتیجه آسیب به مینای دندان و به طور خاص، شروع حفره و پوسیدگی است.

۳. دندان درد

درد مداوم در یک یا چند دندان شما می تواند نشان دهند حفره یا پوسیدگی دندان باشد.. در حقیقت، درد یکی از رایج ترین علائم حفره و سوراخ دندان است. بعضی اوقات ممکن است این درد به طور ناگهانی ظاهر شود، یا ممکن است در اثر چیزی که می خورید اتفاق بیفتد. این وضعیت شامل درد و ناراحتی در دهان یا اطراف آن است. در هنگام گاز گرفتن غذا نیز ممکن است احساس درد و فشار کنید.

۴. ایجاد لکه روی دندان ها

لکه های روی دندان شما ممکن است ابتدا به صورت لکه های سفید ظاهر شوند. با پیشرفت بیشتر علائم پوسیدگی دندان، لکه ممکن است تیره تر شود. تغییر رنگ ناشی از حفره و پوسیدگی می تواند قهوه ای، سیاه یا سفید باشد و به طور معمول در سطح دندان ظاهر می شود.

۵. سوراخ شدن دندان ها

اگر لکه سفید روی دندان شما بدتر شود، در نهایت سوراخ یا حفره ای در دندان شما ایجاد میشود که ممکن است با نگاه کردن در آینه یا لمس آن متوجه اش شوید. برخی از سوراخ ها، به ویژه سوراخ های بین دندانی، قابل مشاهده و احساس نیستند. اما ممکن است هنوز در ناحیه پوسیدگی احساس درد یا حساسیت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوسیدگی دندان  اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۸:۱۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مراحل پرکردن دندان

بی حس کردن دندان 

توجه به این نکته بسیار مهم است که پرکردن دندان نسبتاً ساده است و دندانپزشک شما احتمالا تاکنون صدها مورد از آن را انجام داده است.

اولین مرحله در پر کردن دندان اعمال بی حسی است. اکثر دندانپزشکان در این مرحله دندان و لثه را با ژلی بی حس کننده شروع می کنند. ژل روی خط لثه مالیده می شود تا این ناحیه برای تزریق بی حس شود. هنگامی که ناحیه لثه بی حس شد بی حس کننده تزریقی به لثه تزریق می شود. این بی حس کننده دهان را برای مدت زمان پر کردن دندان کاملا بی حس می کند. برخی از دندانپزشکان همچنین نیتروژن اکسید ( که گاز خنده نامیده می شود) را برای بیماران و مراجعانی که مایل به بی حسی نیستند در نظر میگیرند.

بیستر بدانید:

بستن فاصله بین دندان ها
جراحی زیبایی لثه
آماده کردن دهان و دندان

برای اینکه دندانی که قرار است پر شود از دندان های دیگر جدا باشد، دندانپزشک از یک شیلد پلاستیکی استفاده میکند. با اینکار احتمال آسیب رسیدن به دندان های دیگر کاهش میابد و تمرکز دندانپزشک تنها متوجه دندان آسیب دیده است.  این شیلد همچنین از ورود مایعات و ذرات ریز دندان به داخل دهان و گلو جلوگیری می کند.

از بین بردن محل پوسیدگی و تمیز کردن آن

دندانی که دچار پوسیدگی شده است معمولا شامل حفره، سوراخ و تغییر رنگ است. دندانپزشک شما از یک مته، لیزر یا ابزار دیگری برای از بین بردن قسمت پوسیده دندان استفاده می کند.

چون شما از قبل بی حس شده اید، احتمالاً نحوه از بین بردن پوسیدگی را حس نمی کنید. بعد از از بین بردن آلودگی ها و علائم ظاهری پوسیدگی دندان ، دندانپزشک محل تراش خورده را تمیز میکند.

پر کردن حفره

پس از برداشتن قسمت پوسیده دندان، اکنون حفره ای در دندان برجای مانده است که باید پر شود. این حفره با کمک یکی از انواع مواد پر کننده دندان که در بالا توضیح داده شد پر می شود.

ناحیه پر شده می تواند از بروز پوسیدگی دندان در آینده جلوگیری کرده و از دندان های شما به مدت طولانی محافظت کند. بعد از پر کردن حفره، دندانپزشک برای اطمینان از عدم تداخل در باز و بسته شدن فک و یا عدم هماهنگی پرکردگی را چک و پولیش میکند

بعد از اتمام این کار، دهان شما ممکن است چند ساعت بعد از فرآیند پر ردن بی حس بماند. توصیه می شود طی این مدت از مصرف وعده های غذایی سرد و گرم خودداری کنید و از جویدن با دندانی که پر شده خودداری کنید.

منبع : www.orthodoctor.ir

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۲:۰۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟

یک متخصص ارتودنسی برای درمان دندان های نادرست، دوره های ویژه ای را آموزش می بیند. اگر دندانپزشک شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع دهد،یعنی دندان های شما کاملاً شکل درست ندارند، ارتودنتیست کسی است که به احتمال زیاد توصیه ای برای تنظیم کردن دندان ها به شما خواهد کرد .

مهمترین کار متخصص ارتودنسی، شناسایی مسائل مربوط به دندان و دهان است. با گذشت زمان ، فاصله میان دندان های شما به نام دیاستما بیشتر می شود و دندان های شما آسیب می بینند، زیرا ساختار دهان و لثه نیاز به تراز محکم دارد. متخصص ارتودنتیست برای حل این مسئله ،دندان های شما را به هم نزدیک میکند. همچنین داشتن دندان های خیلی زیاد و فشرده به ویژه برای کودکان اصلا مناسب نیست. یک متخصص ارتودنسی احتمالاً دندان های اضافی را برای ایجاد فاصله بهتر، خارج می کند.

متخصص ارتودنسی برای حل این مشکلات از وسایل مختلفی استفاده می کند.سیم معروف ترین راه حل است. این سیمها، باندهایی هستند که دندان ها را محاصره می کنند. متخصص ارتودنسی سپس براکت هایی را در قسمت جلوی دندان ها به هم می چسباند و نوارها از طریق سیم به آنها متصل می شوند. این ابزار ، دندان ها را به سمت راست می کشانند و به مرور زمان آنها را صاف می کنند.این روش درمانی ، سریع نمی باشد ، اما با گذشت چند ماه ، تاثیر شگرف آن به خوبی قابل مشاهده می باشد .

ارتودنتیست می تواند به جای ارتودنسی سیمی از تراز کننده ( ارتودنسی نامرئی) استفاده کند. ارتودنسی Invisalign از فاصله دور قابل رویت نیست و لبخند شما را جذاب تر می کند. عدم استفاده از سیم فلزی یا براکت و قابلیت جدا شدن از روی دندانها در این مدل ارتودنسی ، از دلایل محبوبیت در میان بیماران می باشد .

متخصص ارتودنسی ، بیماران مبتلا به شکاف کام را درمان می کند. با باز کردن قوس فک بالا ، فضای بیشتری به این ناحیه می دهد.

یکی از روشهای موثر برای دندان های بد فرم ،ارتودنسی فانکشنال است . تغییر شکل دادن و جابجا کردن فک بالا و فک پایین وهماهنگی دندان ها در این ارتودنسی انجام می شود . درمان ارتودنسی فانکشنال پیچیده تر و دشوار تر می باشد. . این دستگاه ارتودنسی فانکشنال ، قسمت پشت سر را به یک سیم در قسمت جلوی دهان متصل می کند. هدف آن عقب کشیدن دندان های جلویی و تحریک رشد در فک بالا و فک پایین است .

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۳:۲۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی چیست؟

درمان‌های ارتودنسی نیز همانند دیگر درمان‌های تخصصی پزشکی نیازمند کسب تخصص و دانش لازم است، به‌طوری‌که یک دندانپزشک عمومی برای کسب آن می‌بایست پس از اتمام دوره‌ی شش ساله دندانپزشکی، یک دوره‌ی 3 تا 4 ساله را به عنوان دوره‌ی تخصصی ارتودنسی بگذارند. به این ترتیب طبیعتا یک دندانپزشک عمومی که دوره‌ی تخصصی مذکور را نگذرانده فاقد دانش و آگاهی و تجربه‌ی لازم در این زمینه بوده و صلاحیت انجام اکثر درمان‌های ارتودنسی را ندارد. البته همکاران عزیز دندانپزشک دانش لازم برای انجام بعضی درمان‌های ارتودنسی پیشگیری و یا موارد ساده‌تر ناهنجاری‌های ارتودنسی که اکثرا با پلاک‌های متحرک درمان می‌شوند را دارا می‌باشند ولی موارد پیچیده و تخصصی که اکثرا در حوزه‌ی درمان‌های ثابت قرار می‌گیرند می‌بایست توسط متخصص ارتودنسی درمان گردند.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

متاسفانه در سال‌های اخیر با شیوع دوره‌های کوتاه مدت آموزش ارتودنسی توسط موسسه‌ها و افراد فاقد صلاحیت و به قصد کسب درآمد، تعدادی از همکاران عزیز دندانپزشک تحت آموزش‌های ناقص و سطحی این دوره‌ها قرار گرفته‌اند و بدون داشتن تخصص لازم اقدام به انجام درمان‌های پیچیده و تخصصی ارتودنسی می‌نماید که در اکثر موارد علاوه بر اینکه کیفیت نتیجه درمان بسیار پایین و ناقص بوده و بیشتر بیماران به دلیل عدم رضایت از نتیجه‌ی درمان می‌بایست با صرف وقت و هزینه‌ی مجدد به متخصص مراجعه کنند، گاهی منجر به خسارات و عوارض جبران ناپذیری برای بیمار می‌گردد که حتی الامکان جبران آنها توسط یک متخصص ارتودنسی مجرب نیز وجود ندارد. بنابراین دقت در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا سایر شهرستان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۰:۱۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

متخصص ارتودنسی کیست و چگونه برای ما یک لبخند زیبا خلق می‌کند؟

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یا (Orthodontic) یک رشته کاملا تخصصی در حوزه دندانپزشکی است. متخصصان دندانپزشکی در این رشته به ترمیم و درمان موقعیت نامناسب دندان ها و فَک می‌پردازند. دندان‌های کج شده و ناصاف که در موقعیت‌های نامنظمی نسبت به هم قرار گرفته‌اند، مشکلات متعددی را برای افراد به وجود می‌آورند. در برخی از افراد، این مشکلات می‌توانند منجر به کاهش قدرت تکلم، کاهش عملکرد جویدن، مشکلات ظاهری در صورت، تمیز کردن و مسواک زدن و ... می‌شوند. در رشته ارتودنسی، متخصصان با دانش و مهارت بالا، تلاش می‌کنند که از وقوع چنین مشکلاتی پیشگیری کرده و به درمان‌شان بپردازند.

متخصص ارتودنسی کیست؟

به دندانپزشک متخصصی که با کمک دستگاه‌های مختلف ارتودنسی به درمان مشکلات عدم‌هماهنگی و عدم تراز دندان‌ها و فَک می‌پردازد، ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی گفته می‌شود. این متخصص با شناسایی مشکلات مربوط به بایت و مال‌اُکلوژِن‌های مختلف، بهترین درمان‌های ممکن را برای بیماران خود در نظر می‌گیرد. ارتودنتیست ها در نهایت با صاف کردن دندان ها و قرار دادن آن ها در موقعیت طبیعی و مناسب‌شان، لبخندی بی‌نظیر و زیبا برای افراد خلق می‌کنند

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی

همانطور که گفته شد، ارتودنتیست در واقع یک دندانپزشک است. بنابراین تمام کارهایی که یک دندانپزشک عمومی انجام می‌دهد را، یک ارتودنتیست می‌تواند انجام دهد. اما او آموزش‌های تخصصی‌تری را پشت سر گذاشته و یک سرو گردن دانش و مهارت بیشتری در خصوص دندان ها، فک و صورت کسب کرده است. هرچند که محل کار دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در واقع کلینیک دندانپزشکی است، اما کلینیک‌ هایشان با هم تفاوت‌هایی زیادی دارد.

دندانپزشک در یک کلینیک دندانپزشکی عادی به مراجعان خدمت رسانی می‌کند و اغلب امکانات لازم جهت انجام کارهای تخصصی‌تر را ندارد. اما محل کار یک متخصص ارتودنسی  تخصصی است. و اصطلاحا تحت عنوان کلینیک دندانپزشکی تخصصی یا حتی فوق تخصصی شناخته می‌شود.

متخصص ارتودنسی چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

درمان‌های ارتودنسی می‌توانند تعداد زیادی از مشکلات عدم تراز دندان ها را برطرف کند و حتی از بروز مشکلات سلامتی دیگر در آینده پیشگیری کند. برخی از رایج ترین مشکلات ناصاف بودن دندان ها که یک متخصص ارتودنسی میتواند با دستگاه های مختلف مانند ارتودنسی ثابت و متحرک درمان کند عبارتند از:

کراودینگ دندان ها، که به معنی شلوغی دندان ها و به ریختگی آن ها است و میتواند باعث مشکل در تکلم، مشکل در مسواک زدن و جویدن شود.
ناهماهنگی مربوط به فک های بالا و پایین که میتواند باعث بروز درد در گوش، سر و صورت، مشکلات زیبایی و تداخل در تکلم شود. به این ناهماهنگی ها اصطلاحا مال اکلوژن گفته میشود و شامل اوربایت، آندربایت، کراس بایت، دیپ بایت، جت بایت و ... میشوند.
ایجاد فاصله زیادی و قابل توجه در میان دندان ها.
بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۶:۱۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دیسک و صفحه کلاچ خودرو

دلایل و علائم اصلی خرابی دیسک و صفحه کلاچ خودرو

کلاچ یک کلمه انگلیسی به معنای اتصال و یا چیزی است که مسئول برقراری اتصال می‌باشد.

راننده یک خودرو با استفاده از کلاچ اتصال بین جعبه دنده و موتور را قطع می‌کند:

موتور روشن است، چرخ دنده‌ها در جعبه دنده نمی‌چرخند و خودروی در حال حرکت با شتابی که دارد به حرکت خود ادامه می‌دهد.

در واقع می‌توان گفت، وظیفه اصلی کلاچ مدیریت انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها می‌باشد.

برای بررسی دیسک و صفحه کلاچ خودرو و خرابی آن با  استار پارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای همراه باشید.

داغ‌ شدن دیسک و صفحه

عملکرد کلاچ خودرو‌ها از نوع اصطکاکی است. اصطکاک نیز با خود حرارت بسیار زیاد به همراه دارد.

با افزایش شدید اصطکاک میان دیسک و صفحه در دراز‌مدت نه‌تنها میزان مصرف صفحه کلاچ افزایش چشمگیری پیدا می‌کند بلکه داغ‌شدن دیسک و صفحه موجب کاهش شدید اما موقت اصطکاک میان دیسک و صفحه شده و انتقال نیرو را با مشکل مواجه می‌سازد؛

حتی تا جایی که خودرو دیگر کشش کافی برای عبور از یک شیب با زاویه زیاد را ندارد.

تاب برداشتن صفحه کلاچ

سرد شدن ناگهانی صفحه کلاچی که داغ بوده‌است، موجب ترک و یا تاب برداشتن صفحه می‌شود. این مشکل در خودروهای شاسی بلندی که مناسب آفرود هستند، بسیار رایج است چراکه ممکن است پس از عبور از یک سربالایی تند و پرفشار خودرو بلافاصله وارد گودال آب شود.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید روغن گیربکس کیا

استفاده بی‌مورد از کلاچ

این اشتباه از جمله اشتباهاتی است که مردم اغلب ندانسته و غیر عمد آن را انجام می‌دهند؛ حتی در بین راننده‌های باتجربه نیز امری رایج است که اغلب در ترافیک‌ها رخ می‌دهد. چیزی که باید بدانید این است که وقتی پدال کلاچ کاملا بالا نیامده به معنی استفاده از کلاچ است و باعث استهلاک آن می‌شود.

درست تعویض نکردن دنده

تعویض دنده قبل از کامل فشردن پدال کلاچ و یا برداشتن پا از روی پدال کلاچ پیش از این که دنده به صورت کامل جا برود، باعث آسیب دیدن کلاچ می‌شود.

*تعویض دنده بدون فشردن کلاچ نیز به طور واضح از بدترین روش‌هاست*

این کار باعث آسیب‌های شدیدی به کلاچ می‌شود اما این موضوع به کلی مسئله‌ دیگری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قطعات کیا و هیوندای اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۲:۳۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سوکرالوز چیست؟ کاربد ان چیست ؟

سوکرالوز یک شیرین کننده و جایگزین قند مصنوعی است که در اتحادیه اروپا نیز با شماره E955 شناخته می شود. این شیرین کننده با کلرینه شدن ساکارز تولید می شود و حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز، سه برابر شیرین تر از پتاسیم آسپارتام و آسولفام و دو برابر شیرین ساخارین سدیم است.

در حالی که سوکرالوز تا حد زیادی ماندگار است و برای استفاده در دمای بالا (مانند کالاهای پخته شده) ایمن در نظر گرفته شده است ، اما برخی شواهد نشان می دهد که در دمای بالاتر از ۱۱۹ درجه سانتی گراد تجزیه می شود.

موفقیت تجاری محصولات مبتنی بر سوکرالوز از مقایسه آن با سایر شیرین کننده های کم کالری از نظر طعم ، ثبات و ایمنی ناشی می شود. این ترکیب معمولاً با نام تجاری Splenda به فروش می رسد.

بیشتر بدانید:                          

سیترات سدیم
کربنات پتاسیم
کاربردهای سوکرالوز

از سوکرالوز در بسیاری از محصولات غذایی و آشامیدنی استفاده می شود زیرا یک شیرین کننده بدون کالری است و باعث ایجاد پوسیدگی دندانی نمی شود. این ترکیب همچنین برای مصرف بیماران دیابتی و غیر دیابتی بی خطر است و بر میزان انسولین تأثیری ندارد.

اگرچه فرم پودر شده این شیرین کننده مبتنی بر سوکرالوز یعنی اسپلندا حاوی ۹۵٪ (به صورت حجمی) مواد حجیم کننده دکستروز و مالتودکسترین است که بر سطح انسولین تأثیر می گذارد.

سوکرالوز به عنوان جایگزین یا در ترکیب با سایر شیرین کننده های مصنوعی یا طبیعی مانند آسپارتام ، پتاسیم استول سولفام یا شربت ذرت با فروکتوز بالا در خوراکیها استفاده می شود. این شیرین کننده در محصولاتی مانند آب نبات ، میان وعده های صبحانه ، قهوه آماده و نوشابه استفاده می شود و در میوه های کنسرو شده نیز وجود دارد.

این ماده در نوشیدنی های مختلف مانند آب میوه ها ، نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا ، نوشیدنی های حاوی کافئین و الکلی وجود دارد و معمولا مقدار مصرف آن در این نوشیدنی ها ۸% تا ۱۰% است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوکرالوز و کاربرد های آن اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۹:۳۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چگونه جواهرات خود را با لباس های تابستانی ست کنیم؟

خرید طلا و ست کردن آن با با لباس تابستانی مزیتش این است که شیک‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسید؛ البته برای این منظور باید حتما 4 اصل را مدنظر داشته باشید که ما در این مطلب این اصول را برایتان آموزش داده‌ایم.

۱- گردنبند درست و مناسب انتخاب کنید

اولین قدم برای ست کردن جواهرات با لباس در فصل تابستان، انتخاب مدل مناسب گردنبند است. باید اول از همه به یقه لباس خود توجه داشته باشید و بر اساس آن گردنبند را انتخاب کنید.

برای یقه هفت V یا یقه‌های قلبی بهترین انتخاب، گردنبند طلای کوتاه با یک آویز ظریف است. این نوع گردنبند باعث می‌شود تا لباس شما در قسمت بالاتنه شیک‌تر به نظر برسد؛ مخصوصا اگر با یک گوشواره ظریف هم آن را ست کنید که عالی می‌شود.

اگر یقه لباستان پوشیده است، پیشنهاد می‌کنیم اصلا گردنبند استفاده نکنید. بیشتر تمرکز خود را روی گوشواره یا دستبند طلا بگذارید.

برای یقه‌های گرد هم گردنبندهایی که زنجیر متوسط تا بلند استفاده کنید که آویزهای کشیده دارند.

بیشتر بدانید: دانشنامه طلا

2-یک تکه جواهر خاص با لباس‌هایتان ست کنید

برای ست کردن زیورآلات با لباس تابستانی می‌توانید سراغ یک قطعه طلای بزرگ بروید. البته این برای وقتی است که لباس شما تک رنگ است و فرم و شکل ساده‌ای دارد. مثلا با یک پیراهن نخی سفید، می‌توانید یک انگشتر از جنس پلاتین یا طلای سفید ست کنید که روی آن پر از نگین‌های ریز و سفید است. یا هر زیورآلات دیگری که خاص، بزرگ و البته شیک هستند را می‌توانید با لباس‌های تک رنگ ست کنید.

3- برای لباس‌های گلدار و چندرنگ، طلا و جواهر ساده انتخاب کنید

فصل تابستان بهترین فصل برای پوشیدن لباس‌های رنگی و گل‌دار است؛ از پیراهن‌های برگ انجیری گرفته تا گل‌های رنگی بزرگ روی پارچه‌های نخی و خنک. وقتی از این تیپ لباس‌ها استفاده می‌کنید حتما توجه باشید که برای شیک‌پوشی باید زیورآلات ظریف و ساده استفاده کنید. یک گردنبند زنجیری بسیار نازک و گوشواره حلقه‌ای کوچک خیلی خوب با لباس‌های گل‌دار ست می‌شود.

4.فقط یک تکه زیورآلات مخصوص فصل تابستان را استفاده کنید

زیور آلات فصل تابستان چیست؟ پابند.

پابند بیشتر در فصل تابستان مورداستفاده قرار می‌گیرد زیرا اغلب خانم‌ها شلوار یا دامن کوتاه در این فصل می‌پوشند و مچ پای آنها دیده می‌شود. پس چه چیزی بهتر از اینکه با یک پابند شیک این قسمت از پا را زیباتر نشان دهیم!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید اینترنتی طلا اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۱۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

درمان های غیراورژانسی دندانپزشکی کدامند؟

بعضی از روش‌های دندانپزشکی غیر اضطراری یا غیراورژانسی هستند. بعضی وقت‌ها به این روش‌ها، انتخابی یا الکتیو نیز گفته می‌شود. یعنی ما خودمان انتخاب می‌کنیم که برای هدفی جز درمان، به مطب دندانپزشکی مراجعه کنیم و از دندانپزشکی درخواست خدمات می‌کنیم. هدف از انجام این روش‌ها، درمانی نیست و اگر انجام داده نشوند آسیبی به سلامتی ما وارد نمی‌شود.

بنابراین ما می‌توانیم آن ها را حتی در شرایط عادی (و غیر کرونا یا اپیدمی های مشابه) به چند روز یا حتی چند ماه دیگر موکول کنیم. به عنوان مثال موارد زیر که همگی در حیطه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دسته بندی می‌شوند امورات دندانپزشکی غیر اورژانسی هستند که هیچ لزومی ندارد در طی همه گیری کرونا بابت آن ها به مطب دندانپزشکی مراجعه کنیم و جان خود را به خطر بی اندازیم:

نصب روکش دندان
نصب انواع ونیر دندان (شامل لمینت دندان، ونیر کامپوزیت و ….)
سفید کردن یا بلیچینگ دندان
ارتودنسی دندان
جراحی ایمپلنت دندان
نصب بریج دندان
افزایش طول تاج دندان
و سایر روش های ترمیمی و زیبایی

بیشتر بدانید: دندانپزشکی کودکان

به جز موارد ذکر شده، شرایط و موقعیت های زیر نیز جزء امورات غیر اورژانسی دندانپزشکی محسوب می شوند که می توانید آن ها را به بعد از پیک کرونا و یا حتی زمانی که واکسن تولید شود موکول کنید:

ترمیم پوسیدگی های جزئی دندان
گرفتن تصاویر دندانپزشکی با اشعه ایکس
معاینات روتین و چکاپ های دوره ای (مثلا در این شرایط لازم نیست هر ۶ ماه یکبار حتما به دندانپزشک مراجعه کنید)
کشیدن دندان (به شرطی که مشکل جدی نداشته باشید)
معاینات روتین ارتودنسی دندان
منبع : www.orthodr.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۶:۳۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)