عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

پاسخ به چند سوال در رابطه با هزینه ایمپلنت دندان

فاکتورهای مختلفی میتوانند روی هزینه ایمپلنت دندان در سال ۹۹ هر واحد ایمپلنت تاثیر بگذارد با این وجود جنس، برند، روکش، دستمزد جراح، درمان های مورد نیاز میتوانند موثرترین فاکتورها در این خصوص باشند.

چرا هزینه ایمپلنت دندان در سال ۹۹ بالا است؟

برخلاف سایر روش های دندانپزشکی ، کاشت ایمپلنت دندان تخصص، مهارت و زمان زیادی نیاز دارد. این عمل نسبتا حساس است و باید در ایده آل ترین شرایط ممکن انجام شود. علاوه بر این ساخت خود هر واحد ایمپلنت هزینه زیادی نیاز دارد. به همین جهت قیمت ایمپلنت دندان معمولا بالا است. به علاوه از آنجا که قطعات ساخته شده اغلب در کشورهای خارجی ساخته میشود نوسانات ارز میتواند نقش بسیار مهمی روی افزایش تعرفه ها داشته باشد.

بیشتر بخوانید : پوسیدگی دندان

هزینه ایمپلنت دندان برای فک بالا و پایین یکی است؟

به طور کلی تعرفه ایمپلنت دندان چه برای فک بالا و چه پایین و چه حتی دندان های جلو و عقب یکی است.

آیا میتوان به صورت قسطی تعرفه ایمپلنت دندان را پرداخت کرد؟

با توجه به اینکه بیشتر قیمت ایمپلنت برای خود قطعات آن است لذا بیشتر مراکز درمانی به صورت نقدی هزینه ها را دریافت میکنند. اما ممکن است بتوانید یک کلینیک پیدا کنید که پول را بهخ صورت دو قسط ار شما بگیرد. یکی در آغاز کاشت و دومی در پایان کاشت و نصب روکش، پروتز دندان یا تاج

بهترین جنس روکش ایمپلنت چیست؟

به طور معمول اغلب متخصصان از روکش های زیرکونیومی استفاده میکنند که کیفیت بالایی دارد. به همین خاطر هزینه ایمپلنت دندان با این روکش ها بیشتر است.

بهترین برند ایمپلنت دندان چیست؟

کشور سوئیس سازنده بهترین ایمپلنت های حال حاظر در دنیا است. بعد از آن آمریکا در رقابت با ایمپلنت های سوئیسی است. ایمپلنت های کره ای نیز با اختلاف زیاد نسبت به این دو به خاطر جنس خوب و مقرون به صرفه بودن توصیه می شوند.

من میخواهم ایمپلنت بکارم باید چکار کنم؟

در اولین قدم شما باید به یک متخصص کاشت ایمپلنت مراجعه کنید. این متخصص شرایط شما و دندانهایتان را با دقت بررسی میکند. چنانچه شرایط شما برای انجام این عمل مناسب بود او شرایط انجام عمل را برایتان توضیح خواهد داد. اگر یک یا چند دندان و یا همه آن ها را از دست داده اید و میخواهید ایمپلنت بکارید اول به فکر پیدا کردن یک متخصص یا کلینیک دندانپزشکی خوب باشید.

اما اگر هنوز در رابطه با ایمپلنت دندان این روش جایگزینی دندان از دست رفته اطلاعات کافی ندارید اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۲:۴۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

توضیح اینله و انله به زبان ساده

در دندانپزشکی چندین نوع روش برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده و یا دچار پوسیدگی وجود دارد. بسته به اینکه مقدار آسیب دیدگی چقدر است و چه بخش‌هایی را درگیر کرده، ما از روش‌های خاصی برای ترمیم استفاده می‌کنیم. پر کردن دندان و روکش دندان دو روش شناخته شده ترمیم هستند، اما اینله و انله دندان نیز وجود دارند که شاید کمتر نامشان به گوش شما خورده باشد. آنچه در این مقاله می‌خوانید اطلاعاتی است درباره این دو روش ترمیمی مهم.

اما اگر هنوز در رابطه با پرکردن دندان هم اطلاعات کافی ندارید اینجا کلیک کنید.

اینله و انله چیست؟

در دندانپزشکی، اینله و انله  دو روش ترمیم غیر مستقیم دندان هستند. بدین معنی که آن‌ها در خارج از دهان، به صورت یک قطعه واحد و جامد ساخته می‌شوند و سپس برای ترمیم بکار برده می‌شوند. آن‌ها متناسب با اندازه و شکل حفره پوسیدگی هستند و به طور کامل محل پوسیدگی را می‌پوشانند. پس از آماده شدن‌شان، این قطعات با کمک چسب یا سمنت به دندان متصل می‌شوند. این دو روش، جایگزین مناسبی برای پر کردن دندان با موادی از قبیل کامپوزیت و یا آمالگام هستند که مستقیماً برای ترمیم پوسیدگی به دندان متصل می‌شوند.

کاربرد اینله و انله چیست؟

از این دو روش برای ترمیم غیر مستقیم دندان‌های پره مولر و مولر (به ترتیب آسیاب کوچک و آسیاب بزرگ) استفاده می‌شود. زمانی که آسیب وارد شده یا پوسیدگی به این دندان‌ها به قدری زیاد باشد که ساختار نگهدارنده کمی برای حمایت از پرکردگی وجود داشته باشد و از طرفی آسیب آنقدر زیاد نباشد که روکش دندان استفاده شود، از اینله و انله برای ترمیم استفاده می‌شود. در واقع از این دو روش برای ترمیم پوسیدگی‌های متوسط و نسبتا شدید استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید : روکش های تمام سرامیک

فرق بین اینله و انله چیست؟

از اینله دندان برای ترمیم دندان‌هایی استفاده می‌شود که سطوح جونده آن‌ها (در وسط) آسیب دیده ولی لبه‌ها سالم هستند. اما انله دندان زمانی کاربرد دارد که علاوه بر بخش مرکزی، سطح جونده دندان به همراه یک یا بیش از یک لبه نیز درگیر پوسیدگی و آسیب شده باشد. به عبارت ساده‌تر، هر دوی این روش‌ها برای ترمیم سطوح جونده و دچار پوسیدگی کاربرد دارند، با این تفاوت که گستره تحت پوشش آن‌ها متفاوت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پوسیدگی دندان اینجا کلیک کنید.

طول عمر یا میزان ماندگاری اینله و انله چقدر است؟

در شرایطی که از آن ها به خوبی مراقب شود و تمام توصیه‌های متخصص ترمیمی و زیبایی دندان رعایت شود، طول عمر و مدت ماندگاری این ترمیم‌های غیرمستقیم از 15 تا 20 سال خواهد بود. اما اگر بهداشت دهان و دندان به خوبی رعایت نشود، احتمالا مدت زمان ماندگاری آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۵:۴۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر

مراجل کاشت مو با تراشیدن کامل مو ، رایج ترین روش کاشت مو ین همه ی بیماران است . در این شیوه، منطقه ی اهداکننده و گیرنده به طور کامل تراشیده می شود . کاشت مو بدون تراشیدن سر نیز از روش هایی است بصورت محدود انجام میشود .

قبل از این که وارد بحث شویم، می خواهیم بعضی نکات مهم موضوع را توضیح دهیم.

تراشیدن موهای سر به هنگام کاشت مو از دغدغه های بسیاری از افرادی است که قصد انجام این جراحی را دارند.

در بسیاری از روش های کاشت برای رعایت مسایل بهداشتی و نتیجه بهتر کاشت موهای ناحیه سر تراشیده میشود.

از پیشرفت های روش های جراحی کاشت مو میتوان به انجام عمل بدون تراشیدن سر اشاره کرد.

افراد مناسب برای کاشت مو بدون تراشیدن سر

این روش از کاشت مو مناسب افرادی است که قرار نیست تعداد بالایی گرافت از بانک مو برداشته شود .

برای افرادی که طاسی های محدود دارند که از آن یعنوان کم پشتی مو یاد میشود، این روش مناسب بوده و میتوان تنها ناحیه بانک مو را دستخوش تغییرات قرار داد . در غیراینصورت تراشیده شده سر و یا ناحیه ای از سر الزامی است .

همه این موارد بستگی به نیاز فرد به تعداد گرافت ها و همچنین تشخیص متخصص کاشت مو دارد.

مزایا

از بزرگترین مزیت های این روش حفظ ظاهر موهای فرد در ناحیه پشت سر میباشد.

از دیگر ویژگی های این روش حفظ وضعیت روحی فرد پس از جراحی است . زیرا این جراحی با خود ممکن است تا بهبودی کامل وضعیت روحی خوبی بهمرا نداشته باشد و تراشیده شدن سر نیز مزید بر علت میشود.

باتوجه به کم بودن گرافت های کاشته شده در این روش دوره نقاهت بیمار کوتاه تر است.

هزینه این روش نسبت به موهای برداشت و کاشته شده محاسبه میشود و نسبتا کم تر از بقیه روش هاست.

معایب

از عیب های این شیوه میتوان میتوان به بهداشت در این کاشت اشاره کرد.

مسلما در هر عمل جراحی ناحیه تحت جراحی باید کاملا تمیز و ضدعفونی باشد. این جراحی نیز نیاز به شرایط استریلیزه دارد.

وقتی سر تراشیده میشود دقت و ظرافت کادر پیوند بیشتر بوده و نیاز به زمان کمتری برای انجام جراحی است

کاشت مو سر بدون تراشیدن موها زحمت و تلاش بیشتری را از سوی کادر جراحی میبرد و در نتیجه هزینه جراحی نیز بالاتر میرود.

در عمل کاشت مو نیازی به تراشیدن موهای کل سر نمیباشد در حالیکه عموم تصور دارند کل سر تراشیده میشود.

منبع : www.noskhe.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۱:۴۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ذات الریه نوزادی – راهنمای والدین

سن : کودک یک ماهه تا کودک دو ساله

چه چیزی ذات الریه نوزادی را ایجاد کرده است؟

در اکثر موارد باکتری وارد ریه ها می شود  و باعث  ایجاد عفونت شده است. این حالت می تواند تنها منطقه عفونت باشد یا ذات الریه ممکن است زمانی که عفونت کلی در جریان خون هم وجود دارد، دیده شود.

باکتری می تواند از  راه جفت، در طی روند زایمان یا بعد از زایمان وارد ریه های نوزاد شود. به ندرت ذات الریه می تواند با ویروس یا عامل های عفونی دیگری مثل کلامیدیا، که یک عفونت انتقالی جنسی است ایجاد شود.

ذات الریه نوزادی چقدر خطرناک است و چه مشکلاتی ممکن است اتفاق بیفتد؟

تمام عفونت ها در نوزادان می تواند جدی و به صورت بالقوه تهدید کننده زندگی باشد. بسته به شدت ذات الریه، کودک ممکن است تنفس سریع با نیاز به اکسیژن اضافی داشته باشد یا ممکن است نیاز به حمایت تنفسی و سطوح بالای اکسیژن اضافی داشته باشد.

درمان پیشنهادی ذات الریه نوزادی چیست؟

مثل تمام عفونت های باکتریایی، آنتی بیوتیک باید به محض این که عفونت مورد شک قرار می گیرد شروع شود. آنتی بیوتیک ها نهایتا عفونت را درمان خواهند کرد. از آنجایی که ذات الریه می تواند باعث شود که ریه به صورت نرمال عمل نکند، کودک ممکن است نیاز به اکسیژن اضافی یا حمایت با مجرای تنفسی و ماشین تنفس داشته باشد. طول درمان آنتی بیوتیکی در بیمارستان حداقل هفت روز است و ممکن است بیشتر باشد.

چه اثرات جانبی بالقوه ای می تواند از درمان حاصل شود؟

بیشتر آنتی بیوتیک ها اثرات جانبی کمی دارند یا اصلا اثری ندارند. بعضی آنتی بیوتیک ها ممکن است نیاز به تعیین سطوح خونی داشته باشند تا مشخص شود که آن ها در چه رنجی برای درمان عفونت هستند اما اثر جانبی ایجاد نمی کنند.

چقدر طول می کشد که کودک من بهبود پیدا کند زمانی که علائم شروع می شود؟

عموما نوزاد بیست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد از دادن آنتی بیوتیک ها بهتر خواهد شد.

چه تست های تشخیصی اضافی باید انجام شود؟

عکس برداری از قفسه سینه، شمارش سلول خونی و کشت خون روی کودکان با ذات الریه مشکوک انجام می شود. تست های خونی که می تواند انجام شود اندازه گیری التهاب، پروتئین واکنشی c و گاز خونی هستند که تعیین می کند که ریه ها چقدر عملکرد دارد. اگر لوله تنفسی لازم باشد، نمونه ترشحات از راه هوایی ممکن است فرستاده شود تا تعیین شود آیا باکتری وجود دارد یا خیر.

بعد از این که مسئله حل شد، آیا کودک من بیشتر  احتمال ابتلا به عفونت های مجرای تنفسی را خواهد داشت؟

خیر

آیا باید با متخصص نوزادان یا متخصص ریه مشورت کنیم؟

اگر کودک نیاز به اکسیژن یا حمایت تنفسی اضافی داشته باشد، لازم است تا با  متخصص نوزادان مشورت شود. بعضی کودکان که موارد بسیار خفیف یا مشکوک به ذات الریه را دارند ممکن است در محل بستری نوزادان تحت مراقبت پزشک کودکان باقی بمانند.

چه نوع پیگیری برای شما در آینده لازم خواهد بود؟

برای موارد خفیف تا متوسط ذات الریه، پیگیری روتین توسط متخصص کودکان تنها مسئله ضروری است.

بیشتر بخوانید :

کودک پانزده ماهه
کودک هجده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۲:۴۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انواع جراحی کاهش وزن

انواع مختلف جراحی وجود دارد. برای کاهش وزن شما می توانید  اندازه معده خود را کوچک کنید به طوری که شما پس از وعده های غذایی کوچک احساس سیری می کنید. دیگران  راهی را که بدن شما کالری، مواد مغذی و ویتامین  جذب می کند را تغییر می دهند . هنوز دیگران هر دو را انجام می دهند .

مطالب مربوط به هر مورد را بدانید :

 بای پس معده

جراح ،یک معده را با تقسیم بالای معده از بقیه از آن کوچک می کند. وقتی که شما غذا می خورید، غذا به کیسه کوچک می رود و بالای روده کوچک را دور می زند.

نتیجه: شما سریعتر سیر می شوید  و کالری و مواد مغذی کمتری جذب می کنید.

مزایا: تا ۸۰٪ از مردم هیچ نشانه ای از دیابت بعد از عمل جراحی نشان نمی دهد. به علاوه، مردم معمولا ۶۰٪ تا ۸۰٪ از وزن اضافی خود را از دست می دهند.

معایب: بدن شما می تواند مانند قبل  ویتامین ها و مواد معدنی را جذب کند، که می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود.

اسلیو معده

جراح، بخش بزرگی از معده شما را برمی دارد. با فضای کمتری برای مواد غذایی، شما سریع تر احساس سیری می کنید. این جراحی همچنین باعث کاهش گرلین، هورمونی که باعث می شود شما احساس گرسنگی کنید، می شود.

مزایا: بیشتر از ۶۰ درصد از افراد هیچ نشانه ای از دیابت بعد از عمل جراحی نشان نمی دهد. به علاوه، مردم معمولا ۵۰٪ از وزن اضافی خود را از دست می دهند .

معایب: شما نمی توانید این عمل جراحی را  بعد از انجام آن معکوس کنید. همچنین، بدن شما نمی تواند  ویتامین ها و مواد معدنی را مانند قبل جذب کند ، که می تواند به مشکلات سلامتی منجر شود.

باند قابل تنظیم معده

متخصص جراحی لاغری  یک باند قابل تورم را  در اطراف بالای معده قرار می دهد. یک کیسه کوچک که در آن غذا می رود. کیسه کوچک سریع پر می شود ، بنابراین شما سرعت خیلی بیشتری احساس سیری می کنید.

مزایا: دکتر شما ناچار به قطع معده و یا حرکت روده ها، مانند دیگر جراحی ها نیست. این یکی از دلایلی است که عوارض کمتری دارد. همچنین شما می توانید باند را تنظیم و یا بعد ا تنظیم کنید. چهل و پنج درصد تا ۶۰٪ درصد از افرادی که این عمل جراحی را انجام دادند از دیابت رها شدند.

معایب: گاهی اوقات مشکلاتی با باند وجود دارد. ممکن است بلغزد و یا فرسوده شوند، بنابراین برای حل این مشکل  جراحی لاغری دیگری نیاز دارید. همچنین، شما با این جراحی نسبت به دیگران (حدود ۴۰٪ تا ۵۰٪) وزن کمتر ی کم می کنید.

نوع دیگری از جراحی گاستریک باندینگ، به نام “گاستریک باندینگ عمودی،” به همان میزان گذشته انجام نمی شود چون ، گزینه های موثرتر و جدیدتر وجود دارد.

انحراف biliopancreatic با یک سوئیچ دوازدهه

این عمل جراحی ، تا حدودی معمول نیست به دلیل آن که پیچیده ترین عمل است. دکتر، بخش بزرگی از معده را برمی دارد و راه حرکت مواد غذایی به روده را تغییر می دهد.

مزایا: این عمل جراحی برای افراد مبتلا به دیابت موثر است. همچنین، افراد معمولا ۶۰٪ تا ۷۰٪ از وزن اضافی خود را کم می کنند

معایب: به احتمال زیاد این نوع عمل جراحی دارای عوارض است. باید روز های بیشتری  در بیمارستان برای بهبود بمانید. به علاوه، هضم غذا و جذب کالری برای  شما مشکل تر از هر یک از اعمال جراحی دیگر خواهد بود، این نوع عمل بیشترین احتمال را  برای مشکلات سلامتی دارد.

مانند هر جراجی بزرگ، تمام اعمال جراحی کاهش وزن خطرات بالقوه ای دارد. این خطرات شامل خونریزی، عفونت، و نشت در سیستم گوارش است.

اگر قصد محاسبه توده بدنی خود قبل از جراحی لاغری دارید به این صفحه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی ساسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۱:۰۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

استارپارت مرکز پخش قطعات کیا و هیوندای

فروشگاه استار پارت فعالیت بسیار گسترده ای در زمینه واردات و پخش قطعات کیا و هیوندای آغاز نموده و با در اختیار قرار دادن اطلاعات فنی مورد نیاز مشتریان عزیز و تلاش برای ایجاد پایگاهی امن و همگام با علم روز دنیا جهت رفع مشکلات مشتریان محترم، آنها را با بهترین کیقیت و قیمت همراهی میکند.

تضمین بهترین قیمت

با تشکر از حسن اعتماد و خرید شما، فروشگاه استار پارت ضمانت نامه زیر را برای آسودگی خاطر هرچه بیشتر مشتریان از سطح قیمت ها ارائه می نماید. بدینوسیله فروشگاه استار پارت تضمین می نماید که، تمامی محصولات این فروشگاه با پایین ترین قیمت نسبت به سایر شرکت ها و فروشگاه های سراسر کشور عرضه می شوند و اگر شرکت یا فروشگاهی برای یک کالا با مشخصات فنی، برند یکسان ، قیمت روز کالا ، شرایط مشابه، قیمتی پایین تر از فروشگاه استار پارت ارائه نمود، مشتری می تواند درخواست استفاده از تضمین بهترین قیمت را ارائه نماید, در اینصورت فروشگاه استار پارت برای قدردانی و در پاسخ به اعتماد مشتری، اختلاف قیمت آن کالا را به طور کامل به مشتری پرداخت خواهد نمود. همچنین برای راحتی مشتریان در این ضمانت نامه، سعی شده است این فرآیند کاملا ساده و سریع بوده و از نامه نگاری و فرآیندهای اداری، پرهیز گردد. باتشکر از اعتماد شما.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید لوازم یدکی اسپورتیج
خرید لوازم یدکی هیوندای سانتافه
تضمین اصالت کالا

عرضه قطعات خودرو تقلبی در بسته‌بندی‌های مشابه اصلی، از مشکلات امروز بازار خودرو به شمار می‌رود که علاوه بر تحمیل هزینه‌های بیهوده برای خرید قطعه و تعمیرات، به مالکان خودرو، خسارت به خودرو را نیز در پی دارد. قطعات یدکی غیراصل و تقلبی، مشکلی است که از دیرباز در بازار خودرو کشور وجود داشته و در ماه‌های اخیر نیز این معضل تشدید شده است، به همین علت فروشگاه استار پارت جهت تامین و تضمین اصالت قطعات به مشتریان عزیز این ضمانت را میدهد که تمامی قطعات اصلی تقدیم مشتری گردد.

ارائه مشاوره تخصصی

فروشگاه استار پارت با کادری فنی و حرفه ای ، مشتریان عزیز را قبل از خرید قطعه مشاوره رایگان میدهند تا خریدی مطمئن داشته باشند.

ارسال سریع و آسان

فروشگاه استار پارت در زمینه ی ارسال قطعات افرادی را انتخاب نموده برای ارسال سریع و اطمینان سلامت اجناس به محل مشتریان عزیز.

اگر قصد خرید قطعات خودرو کیا و هیوندای خود از فروشگاه استارپارتس به صورت اینترنتی دارید به این صفحه مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۰:۲۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مهم ترین موارد کاربردی اسید استیک

موارد کاربردی زیادی از اسید استیک در صنایع مختلف وجود دارد. بنابراین علاوه بر این که فقط به عنوان یک ماده نگهدارنده مواد غذایی (سرکه) استفاده می شود، از استیک اسید در بسیاری از صنایع نیز استفاده می شود. برخی از موارد برتر و مهم در مصرف اسید، شامل موارد زیر است:

کاربردهای صنعتی
موارد مصرف دارویی
کاربردهای خانگی
صنایع غذایی
بیشتر بدانید:

اسید سیتریک
اسید فسفریک
در ادامه درباره برخی از آن ها بحث خواهیم کرد:

۱-کاربردهای صنعتی اسید استیک

اسید استیک در بسیاری از فرآیندهای صنعتی برای تولید ترکیبات ضروری و جانبی (حلال و حل شونده) استفاده می شود. این اسید اغلب به عنوان ماده شیمیایی برای تولید تعدادی از ترکیبات شیمیایی مانند انیدرید استیک، استر، مونومر وینیل استات، سرکه و بسیاری از مواد پلیمری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای خالص سازی ترکیبات آلی از آن میتوان استفاده کرد؛ دلیل آن هم این است که می تواند به عنوان حلال برای تبلور مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

۲-کاربردهای پزشکی اسید استیک

اسید استیک کاربردهای زیادی در زمینه پزشکی دارد. مهمترین کاربرد این است که می توان آن را به عنوان یک ضد عفونی کننده در برابر سودوموناها، انتروکوک ها، استرپتوکوک ها، استافیلوکوک ها و …. استفاده کرد. همچنین در غربالگری سرطان دهانه رحم و برای درمان عفونت ها به کار می رود. علاوه بر این، از اسید استیک به عنوان یک عامل “لیز گلبول های قرمز” قبل از بررسی گلبول های سفید استفاده می شود. گفته می شود سرکه نیز باعث کاهش غلظت بالای قند خون می شود.

۳-کاربردهای اسید استیک در صنایع غذایی

در صنایع غذایی، اسید استیک بیشترین کاربرد را در فرآیند تهیه ترشیجات صنعتی و در بسیاری از چاشنی هایی مانند سس مایونز، خردل و کچاپ دارد. علاوه بر این، سرکه می تواند با مواد قلیایی مانند جوش شیرین واکنش دهد و هنگامی که این اتفاق می افتد، به پف کردن ماده خوراکی کمک زیادی می کند.

۴-موارد مصرف خانگی اسید استیک

اسید استیک که یک محلول رقیق است به عنوان سرکه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که آشنا هستید، سرکه به طور گسترده ای برای تمیز کردن، مایع کمکی شستشوی لباس، پخت و پز و بسیاری از مصارف خانگی استفاده می شود. کشاورزان معمولاً برای مقابله با رشد باکتریها و قارچها، اسید استیک را روی سیلوی دام استفاده می کنند.

**مجزا از این کاربردها، از اسید استیک برای تولید جوهرها و رنگ ها استفاده می شود و از آن در تهیه عطر نیز استفاده می شود. همچنین در ساخت صنایع لاستیک و پلاستیک نیز نقش دارد.

منبع: https://www.jahanshimi.com/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۷:۳۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چه سرویس طلایی برای دخترمان بخریم؟

خرید سرویس طلا و خرید طلا و هر نوع طلا و جواهری برای دختران از نوزادی تا نوجوانی، کاری نیست که تازگی داشته باشد و به تازگی انجام آن در میان مردم جا افتاده باشد. در واقع اگر به یاد داشته باشید، به شکل سنتی کودکان و خردسالان و حتی نوزادان تازه متولد شده از طلا و جواهر استفاده می‌کردند و حتی هنگام تولد اطرافیان برای آنها هدیه طلا می‌خریدند. متداول‌ترین نوع طلا و جواهر در نوزادان، دستبند و گردنبند هستند اما در نوجوانان دیده می‌شود که خانواده‌ها علاوه بر دستبند و گردنبند، سراغ خرید مدل سرویس طلا دخترانه و نیم ست طلا نیز می‌روند.

بیشتر بدانید:

اجرت طلا
قیمت طلا
آیا خرید سرویس طلا برای دختران ایده‌ی خوبی است؟

در این روزگار خرید این‌گونه فلزات گران‌بها علاوه بر اینکه می‌توانند به دختران زیبایی و زرق و برق بدهند، می‌توانند سرمایه‌ای برای آینده آنها نیز باشند. انواع مدل سرویس طلا دخترانه می‌توانند با دقت و اطمینان از قیمت خریداری شوند و البته باید به اینکه دقت کرد که فرزند شما به این فلز حساسیت و آلرژی نداشته باشد.

گذشته از آلرژی که ممکن است روی تعدادی از دختران نشان داده شود، باید مراقب سن دختر خود نیز باشید و در سن پایین سراغ خرید و انداختن سرویس طلا و گردنبند آن باشید تا مشکلات دزدی و خفگی برای فرزند شما پیش نیاید. به همین خاطر به طلا غیر از جنبه زیبایی و سرمایه گذاری، باید از این جنبه‌ها نیز نگاه کرد و موارد مختلفی را هنگام خرید سرویس طلا دخترانه بررسی کرد.

با این اوصاف، بهتر است از خرید گردنبند و سرویس طلا دخترانه برای فرزند کوچک خود خودداری کنید چرا که هم امکان خفگی وجود دارد و هم ممکن است آن را در دهان خود بگذارد. خرید طلا برای کودکان نیاز به بررسی‌های زیادی دارد، اما در مورد خرید سرویس طلا برای دختران نوجوان خود دست بازتری دارید و می‌توانید مدل‌هایی ظریف و بسیاری زیبا برای دختر خود بخرید و او را در موقعیت‌های مختلف خوشحال کنید. البته باید اشاره کنیم که دختر نوزاد شما روزی بزرگ خواهد شد، بنابراین خرید زودهنگام انواع مدل سرویس طلا دخترانه می‌تواند آینده نگری شما را نشان دهد.

خرید آنلاین سرویس طلا دخترانه

وب‌سایت کیش طلا در بخش سرویس طلای خود، سرویس‌های بسیاری با ظرافت و طراحی دخترانه دارد که تمامی آنها برای هدیه به دختران این سرزمین بسیار عالی و ایده آل هستند. با مراجعه به وب‌سایت کیش طلا می‌توانید به صورت آنلاین آنها را سفارش دهید و مزایای خرید اینترنتی طلا بهره ببرید از دردسرهای خرید حضوری خلاص شوید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۴:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آمادگی های لازم قبل از متصل کردن ونیر دندان

برای اینکه بتوانید با آمادگی بهتر و در موقعیتی ایده آل به مطب دندانپزشکی زیبایی خود مراجعه کنید حتما به چند نکته زیر که توسط کلینیک دندانپزشکی جنت آباد یعنی تاج دنتال جمع آوری شده توجه کنید. .

سلامتی دندان و لثه خود را ارتقاء دهید

دندان و لثه شما باید پیش از شروع روند روکش دندان حتما و حتما از سلامتی بالایی برخوردار باشد. اگر هر مشکلی متوجه دندان و یا لثه های شما باشد (مثلا لثه عفونت کرده باشد) شما باید با کمک دندانپزشک عمومی خود آن مشکل ها را برطرف کنید و بعد از سلامتی کامل اقدام به روش کردن دندان کنید.

ونیر دندان همیشه گزینه ایده آلی برای شما نیست

برخی  اوقات اصلا لزومی به روکش دندان نیست و شاید باید برای محافظت و زیبا کردن دندان ها وطرح لبخند خود از روش های دیگری استفاده کنید. برای مثال اگر شما دندان قروچه دارید و یا عادت دارید که دندان هایتان را به هم میسابید، شاید بهتر باشد از خیر ونیر بگذرید زیرا ونیر دندانپزشکی اصولا لایه های نازک و ظریفی هستند و با دندان قروچه ممکن است بشکنند و یا ترک بردارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون روش های اصلاح طرح لبخند به این صفحه مراجعه کنید.

ونیر دندان روشی غیر قابل بازگشت است

دندانپزشک زیبایی برای اینکه بتواند روکش دندان را به سطح دندانتان متصل کند باید حتما لایه نازکی از مینای دندانتان را خراش دهد. و از آنجایی که مینا توانایی رویش و ترمیم مجدد ندارد، زمانی که دندان خود را روکش کردید دیگر نمیتوانید پشیمان شوید و بگویید من دندان واقعی خودم را میخواهم. زیرا دندان شما خراش خورده و مثل سابق نمیشود. مگر اینکه دوباره روکش ها را عوض کنید.

بیشتر بخوانید:

لمینت دندان
ایمپلنت دندان
ممکن است ونیر دندانپزشکی شل شود

اگر به  درستی نتوانید بهداشت دندان و دهان خود را رعایت کنید و یا حادثه ای رخ دهد ممکن است که روکش شما شل شود. چاره کار شل شدن ونیر دندان چیست؟ ۱۰۰ درصد باید دوباره به متخصص دندانپزشک زیبایی خود مراجعه کرده و دوباره آن را ترمیم کنید.

به طور مرتب به دندانپزشک زیبایی خودتان مراجعه کنید

بعد از اینکه کارتان با روکش دندان تمام شد و صاحب یک یا تعدادی از آن ها شدید باید به طور منظم برای ارزیابی و بررسی به دندانپزشک مراجعه کنید تا اگر مشکلی در خصوص آن ها وجود داشت سریعا تشخصی داده شده و اصلاح شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون انواع ونیر دندان به این صفحه مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۸:۴۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فواید نخ دندان : چرا باید از نخ دندان استفاده کنیم؟

نخ دندان چیست؟ چه کاربردی دارد و چرا این روزها همه توصیه میکنند که حتما باید در کنار مسواک زدن از نخ دندان هم استفاده کنیم؟ دلیل اهمیت این موضوع چیست؟ با کلینیک تخصصی دندانپزشکی ایده‌آل همراه باشید تا در این مقاله به بررسی این سوالات و همچنین برشمردن فواید نخ دندان بپردازیم.

5 فایده و میزیت نخ دندان کشیدن

برای درک بهتر کار نخ دندان در ادامه به بررسی دست کم 4 فایده ثابت شده و قابل توجه نخ دندان خواهیم پرداخت.

 1. از بروز بیماری لثه پیشگیری میکند

مهمترین علت ایجاد بیمای لثه بهداشت ضعیف دهان و دندان است. در نتیجه عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان، پلاک دندان میتواند به خط لثه نفوذ کرده و باعث تحریک بافت آن میشود. اگر پلاک رشد کرده و سخت شود میتواند به زیر لثه رفته و باعث بروز بیماری های مربوط به لثه مانند جنجویت و بیماری پریودنتال شود. اما یکی از فواید نخ دندان پیشگیری از بروز این بیماری ها است. چگونه؟

بیشتر بدانید : دندانپزشکی اطفال

2. از بد بو شدن دهان جلوگیری میکند

همانطور که در ابتدا هم گفتیم، مسواک زدن نمیتواند به تنهایی تضمین کننده بهداشت دهان و دندان باشد. اما نخ دندان مکمل بسیار شایسته و قوی برای مسواک در این خصوص است. از دیگر فواید نخ دندان ، کمک به از بین بردن بوی بد دهان است. از آنجا که یکی از علل بوی بد دهان ذرات ریز مواد غذایی در داخل دهان و فعالیت باکتری ها است، اگر این ذرات از بین نروند، میتوانند بوی بدی در داخل دهان ایجاد کنند.

خوشبختانه نخ دندان به  راحتی آب خوردن این ذرات ریز را از بین برده و تا حد زیادی باعث کاهش بوی بد دهان میشود. این امر مخصوصا زمانی که تحت درمان ارتودنسی هستید بسیار مهم است زیرا با وجود دستگاه های ارتودنسی ثابت یا حتی متحرک تمیز کردن دندان ها دشوارتر است. در خصوص ایمپلنت دندان نیز همین موضوع صادق است.

(جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان از دست رفته به این صفحه مراجعه کنید..

3. به کنترل دیابت کمک می کند.

نخ دندان کشیدن میتواند به طور مستقیم تاثیر مثبتی روی کنترل دیابت در افراد دیابتی داشته باشد. از بین بردن ذرات ریز مواد غذایی و باکتری های بد داخل دهان باعث میشود که این باکتری ها با این وجود دیگر نمیتوانند وارد جریان خون شوند. کاهش ورود باکتری به داخل خون میتواند نقش موثری در کنترل سطح قند خون  داشته باشد.

4. می تواند خطر ابتلا به بیماری های تنفسی را کاهش دهد

باکتری ها با مصرف مواد غذایی در داخل دهان شما میتوانند به سیستم تنفسی منتقل شود. این موضوع به طور بالقوه می تواند منجر به بروز بیماری های تنفسی مانند برونشیت، عفونت های سینوسی و حتی ذات الریه شود.  اما باز هم به صورت مشابه، نخ دندان کشیدن می تواند ذرات اضافی مواد غذایی و باکتری هایی که روی آنها تولید می شود را از بین ببرد و از بروز این نوع بیماری ها جلوگیری کند.

بیشتر بدانید : لمینت دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۲:۳۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)