عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

مراقبت از خود زمانی که کودک شما بدخلق است

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

چالش مراقبت برای کودک کم سن و سال تشدید می شود اگر نوزاد شما بسیار بدخلق باشد یا زیاد گریه کند. روابط می تواند بین والدین و نوزاد, بین خود والدین و بین والدین و اعضای دیگر خانواده به خصوص مراقبان دیگر خراب شود. برادر و خواهرهای بزرگتر ممکن است احساس بی قراری, نادیده گرفته شدن, بیچارگی یا حتی گاهی احساس گناه به خاطر حس مبهمی که آنها برای سرزنش رفتار نوزاد دارند, داشته باشند. همینطور طبیعی است که از دست کودک عصبانی و ناامید شود. مراقبت از خود برای کمک به به حداقل رساندن اثرات منفی بالقوه ای که گریه کردن و بی قراری کودک می تواند روی شما و اعضای دیگر خانواده داشته باشد مهم است.

وضعیت خود را حفظ کنید. گام اول در مراقبت از خود بازیابی حس کنترل است. بپذیرید که این روند طبیعی است که ناامید و خسته شوید.

از عمل تکانش گرانه اجتناب کنید. احتیاطاتی اعمال کنی به صورتی که به حدی خسته نشوید که امکان آسیب به کودک حتی به صورت ناخواسته وجود داشته باشد. سو استفاده از کودکان و غفلت کودکان می تواند به صورت جدی و دائمی به سلامت ذهنی و فیزیکی نوزاد شما آسیب برساند. اگر نگران هستید که ممکن است به کودک خود آسیب برسانید بلافاصله کمک بگیرید. با دوست یا همسایه ای تماس بگرید تا به خانه شما بیاید. اگر هیچ کس در دسترس نیست و شما احساس عدم کنترل می کنید با اورژانس تماس بگیرید.

زمان های مشکل را پیش بینی کنید. اگر کودک شما کولیک دارد, او ممکن است الگوی گریه کردن خاصی داشته باشد. نوعا نوزدان طی اواخر بعد از ظهر یا اوایل عصر بیشتر گریه می کنند اگرچه زمان بندی می تواند متغیر باشد. از یکی از اقوام ,دوستان یا همسایه ها بخواهید که چند بار در هفته زمانی که شما انتظار دارید که اپیزود گریه کردن شروع شود بیاید. داشتن ساپورت و تسهیم مسئولیت های مراقبتی می تواند به آرام نگه داشتن شما و مدیریت کارآمد تر احساسات شما کمک کند. نوزدانان به خستگی های شما حساس هستند و می تواند باعث شود که آنها بیشتر گریه کنند.

پرورش روابط خانواده شما. آزادانه با همسر خود و مراقبان دیگر درباره احساسات و نگرانی های خود صحبت کنید یا با دوست یا دکتر خود صحبت کنید. همینطور زمانی را با کودکان دیگر سپری کنید. این می تواند کوتاه باشد – سفری به مغازه یا راه رفتن در اطراف خانه. با آنها درباره احساسات خود و چگونگی سازگاری با زمان های بد خلقی کودک صحبت کنید. ایده هایی درباره کارهایی که آنها می کردند زمانی که کودک ناراحت بود مثل بازی کردن در حیاط یا سر زدن به خانه همسایه را بررسی کنید.

زمانی را صرف خودتان کنید. کاری انجام دهید که از آن لذت می برید حتی اگر مدت آن کوتاه باشد. این می تواند شام خوردن در بیرون, سر زدن به دوست , ماساژ گرفتن, خواندن کتاب, کار در باغچه یا ورزش کردن باشد.

به خاطر داشته باشید که نوزاد شما به تدریج از کولیک و دیگر رفتارهای بی قراری بهبود خواهد یافت.

بیشتر بخوانید :

·        کودک پانزده ماهه

 

·        کودک هجده ماهه 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

عمل لاغری محدود کننده چه نوع عملی است؟

جراحی لاغری با روش حلقه قابل تنظیم چیست؟

در میان تمام روش های جراحی لاغری، استفاده از حلقه قابل تنظیم می تواند یک راهکار موثر باشد. حلقه قابل تنظیم در اصل یک بند یا حلقه است که در قسمت بالای معده قرار می گیرد. این بند کیسه حلقه کوچکی در بالای معده به وجود می آورد،  قسمت دیگر معده نیز در زیر این حلقه قرار می گیرد.

باید بگوییم روش عمل لاغری حلقه قابل تنظیم، یکی از روش های کم تهاجم می باشد. می توان برای انجام این روش جراحی چاقی، از لاپاراسکوپی استفاده کرد. بیمارانی که زیر نظر متخصص جراحی لاغری، اقدام به استفاده از حلقه قابل تنظیم نموده اند، موفق شده اند در زمان کوتاهی با کاهش وزن مواجه شوند.  

آیا روش های عمل لاغری کم تهاجم وجود دارند؟

می دانیم که اصولا روش های جراحی تهاجمی هستند. اما جراحی های کم تهاجمی نیز وجود دارند، که برای بسیاری از بیماران مناسب می باشند. جراحی بای پس یکی از روش های جراحی کم تهاجم است، که به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود.

در این روش بخشی از روده کنار گذاشته شده و باقیمانده آن نیز به معده متصل می شود. از این رو لازم است در جراحی بای پس بخشی از روده بریده شود. اما باقی مانده آن را به معده متصل می کنند. این عمل لاغری، منجر می شود تا مسیر غذا از روده تغییر کند. افرادی که جراحی بای پس انجام می دهند، نسبت به بیماران دیگر سریع تر با کاهش وزن مواجه می شوند.

بیشتر بخوانید : محاسبه bmi

جراحی با لیزر چقدر در کاهش وزن موثر است؟

لیپوماتیک یکی از بهترین و جدیدترین روش های جراحی لاغری به شمار می رود، که در دنیا موفق شده است طرفداران زیادی به دست آورد. این روش درمانی بر روی افراد چاق تاثیر زیادی گذاشته است. به گونه ای که بیمار پس از مدت کوتاهی موفق شده است به لاغری دست یابد. حتی به صراحت می توانیم به این مسئله اشاره کنیم، که بیمارانی که عمل لاغری با لیزر انجام داده اند، در اولین جلسه تغییر را در بدن خود احساس کرده اند.

در این روش جراحی قسمتی از بدن که چربی بیشتری در آن قسمت تجمع یافته است، تعیین شده و درمان می شود. لازم است ابتدا محل مورد نظر تعیین شود، پس از آن با ابزاری که نوک تیزی دارد و لیزر در ان قسمت است، به بدن بیمار وارد می شود. این ابزار در بدن ارتعاش ایجاد کرده و منجر می شود که غشای سلولی حذف شود.

عمل های لاغری محدود کننده چه نوع عمل هایی می باشند؟

تکنیک های محدود کننده روش های موثر دیگری برای کاهش وزن به شمار می روند. در این روش های عمل لاغری پزشک می تواند قسمتی از دستگاه گوارش را از بین ببرد. که این جراحی منجر می شود تا میزان غذای هضم شده در بدن فرد کم شده و احتمال ذخیره شدن آن نیز کاهش یابد.

 

منبع : https://www.dr-abdo.ir/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۰۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

شاسی خودرو چیست؟

شاسی خودرو یکی از مهم ترین قطعات تشکیل دهنده خودرو می باشد. در واقع همان اسکلت بندی خودرو است که وظیفه بسیار مهمی را بر عهده دارد. شاسی خودرو باید توانایی تحمل وزن خودرو، موتور و دیگر متعلقات را داشته باشد. در ادامه با استارپارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

از زمان پیدایش نخستین خودروها همواره شاسی ماشین ها در حال تغییر بوده اند و خودروسازان تلاش کرده اند تا با ترکیب مواد جدیدتر شاسی های پیشرفته تری طراحی کنند.

شاسی یا فریم در اصل یک چارچوب و ساختار است که معمولاً از فولاد سخت به شکل ناودانی ساخته می شود. بر روی این فولاد سخت، بخشهایی مانند موتور، سیستم انتقال قدرت، سیستم فنربندی و سیستم ترمز و فرمان نصب می شود.

از این رو، تاکنون شاسی های مختلفی در صنعت خودروسازی مورد استفاده قراره گرفته اند که هر یک از ساختار و ظاهر متفاوتی برخوردارند. این شاسی ها عبارتند از:

شاسی ماشین نردبانی

این نو در دسته شاسی های مستقل قرار می گیرد. شاسی ماشین های سواری قدیمی معمولا از این نوع بودند اما امروزه به دلیل مقاومت پیچشی بسیار پایین کمتر خودروی سواری را می توان یافت که از شاسی نردبانی استفاده می کند.

در حال حاضر، از این نوع شاسی بیشتر در خودروهای سنگین نظیر کامیون و اتوبوس استفاده می شود. شاسی نردبانی وزنی زیاد، حجمی بالا و توانایی کمی در جذب لرزش ها دارد.

شاسی ماشین صفحه ای

این شاسی خودرو نیز نوع دیگری از شاسی مستقل است که هم فضای کمتری را اشغال می کند و هم توانایی بیشتری در جذب ضربات را دارد. اما از سوی دیگر مقاومت پیچشی و قابلیت تحمل وزن پایین این نوع شاسی نیز موجب شده تا استفاده زیادی از آن نشود.

شاسی های صفحه ای معمولا تعمیر و بازسازی سخت تر و پرهزینه تری نسبت به شاسی های نردبانی دارند.

بیشتر بخوانید :

واتر پمپ آوانته
راهنمای خرید روغن گیربکس هیوندای
شاسی ماشین لوله ای

این نوع شاسی ماشین به شاسی سه بعدی یا فضایی هم معروف است. در واقع شاسی لوله ای نخستین مدلی بود که هم به صورت طولی و هم عرضی ساخته می شد و تمام قسمت های اتاقک خودرو را در بر می گرفت.

با توجه به مقاومت پیچشی بالا، شاسی ماشین های اسپرت از این نوع ساخته می شوند. شاسی لوله ای به دلیل ساختار فضایی خود حفاظت خوبی از سرنشینان خودروهای مسابقه ای می کند اما معایبی نیز با خود به همراه دارند که از جمله آنها می توان به فضای زیاد اشغال شده اشاره کرد. قیمت و حجم بالای این نوع شاسی سبب شده تا نتوان از آنها در خودروهای سواری استفاده کرد.

 شاسی مونوکوک

شاسی پراید تا پیشرفته ترین خودروهای سواری در این دسته قرار می گیرند. شاسی مونوکوک یک نوع شاسی غیر مستقل است که از وزن کم، استحکام بالا و مقاومت زیاد در برابر ارتعاشات برخوردارست.

شاسی ماشین های سواری به دلیل نیاز به فضای زیاد و امکان نصب قطعات بیشتر معمولا از این نوع انتخاب می شود. البته شاسی مونوکوک چندان بی عیب و نقص هم نیست چراکه مقاومت کمی در برابر ضربات دارد و تعمیر اساسی آن پس از تصادفات سخت چندان امکان پذیر نیست.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۲:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بهبود دهنده چیست؟

نان یک خمیر پف کرده (ور آمده) پخته شده می باشد که اجزاء اولیه آن؛ آرد، نمک و آب هستند. پف کردن (هوادهی) به طور طبیعی توسط تخمیر با مخمر بدست می آید و در این راستا اهداف دیگری نیز تأمین می  شود بعضی مواقع چربی به مخلوط اضافه می شود. مخمر قندهای طبیعی را که در آرد به واسطه فعالیت دی استاتیک تولید شده است، تخمیر می کند در نتیجه دی اکسیدکربن آزاد می شود که سبب پف کردن (ورآمدن) خمیر می شود.

بیشتر بخوانید :

پودر کاکائو
سوربیتول
بهبود دهنده

بهبود دهنده ها  flour improver  ترکیباتی هستند که با ایجاد انعطاف پذیری و افزایش قدرت تحمل خمیر در کلیه مراحل تولید نان اعم از میکس کردن، تخمیر و پخت سبب بهبود کیفی محصول نهایی می شوند. بهبود دهنده ها به نانوا کمک می کند تا محصولی با حجم و شکل ظاهری بهتر و با قابلیت حفظ تازگی بیشتر در طول مدت زمان مصرف تولید نماید. معمولا بهبود دهنده برای خمیرهایی است که خمیرمایه دارند و مدت ور آمدن طولانی دارند و به ازای هر نیم کیلو   2 تا 3 گرم ریخته می شود .

برخی از بهبود دهنده ها به شکل ژل  هستند : این ژل با غلظت بالای مونو گیلیسیرید موجب بهبود ثبات و مقاومت خمیر،ایجاد بافت یکنواخت ،حفظ رطوبت غیر آزاد برای احساس نرمی بیشتر،کنترل بیاتی ؛ افزایش زمانی ماندگاری نان و...می شود .

برخی به شکل پودر هستند : مصرف این پودر بعلت غلظت بالا بسیار مقرون بصرفه بوده و سبب ایجاد حجم  و بافت مطلوب ،بهبود پروسه پخت،افزایش نرمی و تازگی  وماندگاری محصول نهایی و...می گردد.این پودر برای نان های سنتی و بربری و سنگک بسیار مناسب بوده و به صرفه می باشد.

یکی از بهترین و طبیعی‌ترین بهبود دهنده‌ نان پوره سیب زمینی آب پز و یا آرد سیب زمینی است. حدودا کمتر از یک بیستم مقدار آرد کافی است. مثلا برای یک کیلوگرم آرد 50 حداکثر گرم پوره یا آرد سیب زمینی مطلوب است. ضمنا خیلی هم ارزان‌تر از هر بهبود دهنده دیگری می‌باشد.

 منبع : فروشگاه مواد شیمیایی جهان شیمی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۳:۲۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

طلای سبک را چگونه تشخیص دهیم؟

طلای سبک در میان افراد جوان و پیر بسیار محبوب شده‌است. یکی از دلایل محبوبیت طلای سبک، وزن پایین آن است. این سبکی وزن باعث استفاده راحت‌تر از آن به‌صورت روزمره و حتی در مراسم‌ها و مهمانی‌های ویژه می‌شود.

طلای کم وزن ترکیبی از سبک‌های مدرن و کلاسیک است. این ویژگی طلای کم وزن را برای استفاده با انواع استایل‌ها مناسب کرده است. این ترکیب همچنین باعث استفاده راحت‌تر از آن برای افراد سخت‌پسند شده‌است. هزینه پایین طلای کم وزن، به افراد قدرت خرید بالا‌تری می‌دهد. تنوع بالای این نوع از جواهرات امکان ترکیب قطعات یک سرویس طلا با سرویس دیگر را فراهم می‌کند. در ادامه با طلا فروشی انلاین کیش طلا همراه باشید تا با راه های تشخیص طلای ارزان آشنا شوید.

شناسایی طلای سبک

در تشخیص طلای سبک از انواع دیگر طلا، موارد متعددی باید بررسی شود.

وزن طلا

بررسی وزن، یک نحوه تشخیص طلای سبک است. برای مثال یک قطعه دست‌بند از جنس طلای کم وزن نسبت‌به دست‌بندی با حجم مشابه از جنس طلای سنگین، وزن بسیار پایین‌تری دارد. دلیل این امر، توخالی بودن قطعات طلای کم وزن است. با‌این‌وجود، جواهرات تقلبی با روکش طلا نیز از وزن بسیار کم‌تری نسبت‌به طلای سنگین برخوردار هستند.

قیمت طلای سبک

طلای کم وزن به‌دلیل تو‌خالی بودن نسبت‌به قطعه‌ای طلای تو‌پر با حجم یکسان، ارزان‌تر است. با‌این وجود، اطلاع از قیمت روز طلا بسیار مهم است.

رنگ

هنگام خرید طلای سبک، توجه به رنگ آن بسیار مهم است. رنگ طلای کم وزن با طلای سنگین هیچ تفاوتی ندارد. در برخی موارد، قطعاتی از جنس پلاستیک یا مواد دیگر را با روکش طلایی رنگ می‌پوشانند. این جواهرات معمولاً بسیار کم‌وزن و تشخیص تفاوت آن‌ها با طلای سبک کمی دشوار است.

ظرافت طلای سبک

در خرید طلای سبک، تنها وزن آن مطرح نیست. این نوع از طلا علاوه‌بر سبک بودن، بسیار ظریف است. معمولاً قطعات طلای سنگین با ظرافت کم‌تری ساخته شده‌اند. یکی دیگر از تفاوت‌های میان طلای کم وزن و سنگین، در ظرافت به‌کار رفته در ساخت طلای کم وزن است. این نوع از طلا معمولاً مینیمال و ساده‌تر است.

مقاومت طلا

یک نحوه تشخیص طلای سبک، بررسی مقاومت آن است. در ساخت قطعات طلای سنگین میزان بیشتری از طلا استفاده شده‌است. به‌همین دلیل مقاومت بالاتری در برابر تورفتگی یا خم‌شدن دارد.

طلای سبک مقاومت پایین‌تری دارد و راحت‌تر از طلای سنگین خم می‌شود. برای مثال: یک دست‌بند با حجم بالا و ساخته شده از طلای سبک، اگر تحت ضربه قرار گیرد یا به‌خوبی مراقبت نشود؛ دچار آسیب و تورفتگی می‌شود.

طلای زرد

طلای زرد مورد استفاده در ساخت طلای سبک غالباً با آلیاژی دیگر مخلوط می‌شود. ترکیب فلزات دیگر با طلا باعث دوام بالا‌تر طلای سبک می‌شود. میزان این فلزات در کیفیت طلای سبک موثر است. در طلای ۱۸ عیار، ۲۵ درصد آلیاژ به‌کار رفته است. بنابراین هنگام خرید طلای سبک، باید به عیار آن توجه ویژه کرد. عیار طلای کم وزن نباید از ۱۸ پایین‌تر باشد.

طلای سفید

یکی از فلزات مورد استفاده در ساخت طلای کم وزن، طلای سفید است. این نوع از طلا، ترکیبی از آلیاژ‌های سفید رنگ با طلای زرد است. برای تشخیص طلای سفید سبک، باید به سطح آن توجه کرد. فلز نقره گاهی به‌عنوان طلای سفید فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید 

بهترین زمان خرید طلا
گوشواره طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۸:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

لوازم یدکی هیوندای i30

لوازم یدکی هیوندا i30 مانند لوازم یدکی هر خودرو دیگری یکی از نیاز‌های اساسی این خودرو است. محبوبیت این خودرو باعث شده تا افراد زیادی تمایل به خرید آن داشته باشند.

بهتر است قبل از اقدام به خرید هر چیز ابتدا مزایا و معایب آن بررسی شود. پیش از خرید هر خودرویی ایتدا باید آن را از هر جنبه‌ای بررسی کرد برای مثال ویژگی‌ها، مشخصات، میزان سهولت در خرید لوازم یدکی هیوندای i30 و …همچنین مزایا و معایب آن اتومبیل و قیمت لوازم یدکی آن را بررسی کرد.

در این مقاله سعی شده در رابطه با صفرتا صد خرید خودروهای هیوندای و لوازم یدکی این خودروها به خصوص خودرو هیوندای i30 توضیح داده شود.

خرید لوازم یدکی هیوندای i30

به جز مشخصات موتوری و ظاهری خودرو i30 مشخصات و لوازم یدکی هیوندای i30 نیز یکی از نیازهای این خودرو است. همه خودروها از هر برندی نیاز به تعویض قطعه دارند. حتی بهترین خودروهای جهان برای کفیت و کارایی بهتر نیاز به تعویض قطعات دارند. برای تعویض لوازم یدکی هیوندای I30 نیز باید از قطعات اصلی و جنیون استفاده کرد.

می‌توان از قطعات تقلبی استفاده کرد؛ اما استفاده از قطعات تقلبی مساوی است با کاهش عمر مفید خودرو، بنابراین استفاده از لوازم یدکی نامرغوب و غیر اصل سبب بروز مشکلات متعددی در خودرو شما می‌شود. این امر تأثیرات بدی روی خودرو شما می‌گذارد و شتاب و سوخت ماشین و سایر قسمت‌های آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اگر افراد برای توجیه خرید لوازم ید

کی تقلبی دلیل‌های غیرمنطقی می‌آورند. درست است خرید لوازم یدکی جنیون و اصل کمی در ایران دشوار است اما امری محال و ناممکن نیست.

بیشتر بخوانید :

هیوندای سانتافه
هیوندای النترال

وازم یدکی هیوندای i30 را از کجا تهیه کنیم؟

تنها راه مطمئن و بدون دردسر برای خرید لوازم یدکی هیوندای i30، خرید این قطعات از نمایندگی مجاز آن است. این نمایندگی‌ها بدون هیچ واسطه‌ای خودشان با تولید کننده اصلی ارتباط برقرار می‌کنند و لوازم یدکی را وارد می‌نمایند همین امر باعث پایین آمدن قیمت انواع لوازم یدکی هیوندای و کیا است.

از همین رو بهتر است پیش از خرید از هر فروشگاهی ابتدا در رابطه با آن فروشگاه و نحوه خرید لوازم یدکی تحقیق نمایید و سپس اقدام خرید از آن فروشگتاه را کنید. زیرا بی واسطه بودن خرید باعث پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود و در نتیجه شما هزینه‌ کمتری برای خرید قطعه پرداخت خواهید کرد.

قیمت لوازم یدکی هیوندای i30

مبلغ مشخصی برای خرید لوازم یدکی هیوندای i30 در بازار وجود ندارد و نمی‌توان قیمتی روی آن‌ها گذاشت. نوسانات بازار همواره باعث تغییر قیمت لوازم یدکی خودروها می‌شود. فراوانی لوازم یدکی تقلبی در بازار باعث از بین رفتن اعتماد بین خریدار و فروشنده شده است.

اما نمایندگی‌های مجاز این خودرو نظیر جنیون پارت، این اطمینان را به مشتری می‌دهند که قطعات تهیه شده اصل و مرغوب هستند. علاوه بر اصل و با کیفیت بودن، این قطعات از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به‌صرفه هستند. علت این امر مهم خرید و فروش بی واسطه است.

منبع : فروشگاه مجازی لوازم یدکی خودرو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۶:۲۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آشنایی با بهبود دهنده های آرد

مقدمه

واژه بهبود دهنده به گروه بزرگی از مواد اطلاق می گردد که به منظور بهبود برخی خواص خمیری کیفیت نهایی نان به آرد گندم و یا خمیر آن افزوده می شود. در صنایع آرد و نان ، استفاده از این واژه کاملا معمول بوده و غالباً شامل چندین جزء به همراه یک حامل است، که به توزیع و پخش اجزاء کمک کرده، باعث سهولت استفاده از تمامی اجزاء موجود در ترکیب بهبود دهنده نان می شود. بهبود دهنده ها باعث افزایش کیفیت نان و قابلیت ماندگاری آن می شوند. از مزایای بهبود دهنده ها درخمیر این است که به گسترش خمیر سرعت میبخشد و زمان ورآمدن خمیر را کاهش می دهد و آن را نسبت به شرایط مختلف آب و هوایی و دمایی مقاوم می سازد و از وارفتن خمیر در مرحله تخمیر نهایی و پخت نان جلوگیری می کند بهبود دهنده ها با اثرات اختصاصی برای تهیه نان ها ارائه می شوند و باعث رفع عیوب نان میگردند کاربرد همه بهبود دهنده ها مشابه هم نبوده و بعضی از آن ها کاملا عکس بعضی دیگر عمل می کنند. بنابراین قبل از استفاده، شناخت عملکرد آنها ضروری است به طور مثال بعضی از بهبود دهنده ها موجب تقویت خمیر می شود و بعضی دیگر موجب کاهش استحکام خمیر می شوند .

مهمترین اثرات بهبود دهنده ها عبارتند از :

-          کمک به فرآیند تخمیر، مانند فرآورده های آنزیمی همچون آرد تهیه شده از آرد مالت و یا آلفا آمیلاز تهیه شده از منابع قارچی

-         کمک به تولید گاز، مانند غذای مخمر از جمله کلرو آمونیوم

-         کمک به حفظ و نگهداری گاز، مانند ترکیبات اکسید کننده و از جمله اسید آسکوربیک GMS ( کمک به نرمی نان مانند گلیسرول مونو استئارات)

-         کمک به بهبود رنگ مغز نان، مانند آرد سویا

در اینجا به معرفی تعدادی از این بهبود دهند ها پرداخته می شود.

بیشتر بخوانبد:

پودر کاکائو
آسپارتام
آسکوربیک اسید یا ویتامینC

در مقادیر فراوان در بسیاری از میوه ها و سبزیها یافت می شود  از جمله آسکوربیک اسید یا ویتامین C ویتامینهای ضروری در جیره روزانه انسان است . استفاده از آن در تهیه نان سالهاست که شناخته شده و در این زمینه از سال ۱۹۳۶ به عنوان یک اختراع در انگستان به ثبت رسیده است. آسکوربیک اسید ترکیبی اکسید کننده بوده و در برخی موارد مثلا در اتحادیه اروپا تنها ترکیبی است که مصرفش در تهیه نان مجاز شناخته شده است.

-α آمیلازها:

-αآمیلازها گروهی از آنزیم ها هستند که باعث شکسته شدن گرانول های نشاسته متورم پس از جذب آب حاوی آمیلوز و آمیلوپکتین می شوند و آنها را به مولکولهای کوچکتر دارای زنجیره کوتاه و بدون انشعاب به نام دکسترین تبدیل می نماید.

سیستئین هیدروکلراید

سیستئین یک اسید آمینه طبیعی است که به واسطه دارا بودن گروه های (-S-H) قادر است پیوندهای سولفیدریل موجود بر روی ساختار گلوتن را احیا نماید. از این اسید آمینه غالبا برای افزایش حالیت(S-S-) دی سولفیدی آن، به شکل نمک هیدرو کلراید استفاده می شود

آنچه با اطمینان خاطر می توان گفت آن است که سیستئین هیدرو کلراید خواص رئولوژیکی خمیر را تعدیل نموده و فرایند تهیه آن را بهبود می بخشد. افزودن این ترکیب به محصولاتی مانند خمیر پیتزا که فرآیند تخمیر را پشت سر گذارده و باید پهن شود یا به صورت لایه لایه در آید، باعث کاهش جمع شدن خمیر و محصول نهایی می شود.

منبع : فروشگاه موادشیمایی جهان شیمی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۵:۴۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

طلافروشی ها برای جلب اعتماد مشتریان خود چه کار کنند؟( بخش اول )

آیا در مورد نکاتی که طلافروشان برای افزایش اعتماد در گالری طلا و جواهر  باید بدانند اطلاعات کافی در اختیار دارید؟ شغل طلا و جواهر فروشی در واقع یکی از بازارهای منحصر به‌فرد در کسب و کار و مشاغل آزاد است، که هدف اصلی آن تأمین یک نیاز اصلی یا فراهم آوردن آسایش در زندگی افراد نیست، بلکه فروش جواهرات بیش‌تر مبتنی بر ترویج احساسات با استفاده از ارائه یک محصول خاص و لوکس به مردم است.

بنابراین در چنین بازاری، جلب رضایت و اعتماد مشتری، مهم‌ترین گام در جهت موفقیت برای صاحبان این حرفه لوکس است. امروزه با توجه به گسترش صنعت طلا و جواهرسازی و فعالیت بسیاری از کاسبان در این حرفه و همچنین وجود سودجویان و کلاهبرداران بیش‌تر در این حوزه با توجه به خاص بودن این حرفه، باعث شده است که بسیاری از خریداران و مشتریان نتوانند برای خرید طلا  به‌راحتی به یک گالری یا مغازه اعتماد کنند.

نکاتی که طلافروشان برای افزایش اعتماد در گالری طلافروشی باید بدانند

برای افزایش اعتماد در گالری طلافروشی مخاطب هدف برای خود ایجاد کنید

همان‌طور که قبلاً گفته شد، مشاغل خاص مانند گالری‌های طلا و جواهرات با توجه به محصولی که ارائه می‌دهند، مشتریان مختلف و مخصوص به‌خود را دارند، که با شناختن آن‌ها و سلایقشان می‌توان در جهت کسب اعتماد و رضایت آن‌ها قدم برداشت. بنابراین در این مرحله از افزایش اعتماد در گالری طلافروشی، باید مخاطبان هدف خود و همچنین اهداف بازاریابی و آن‌چه که مشتریان بالقوه شما را خاص می‌کند، شناسایی نمود.

مشتریان خود را درگیر کنید

داشتن مشتری طولانی مدت چیزی بسیار فراتر از داشتن یک مشتری گذرا است. مشتریان دائمی پس از اعتماد به شما، خود را با روح تجارت شما مرتبط می‌کنند و همین امر باعث می‌شود مدام به سمت شما بازگردند. صاحبان این مشاغل، حتماً باید سعی کنند

ارتباط خود را با آن‌ها تشدید نمایند

به‌طور مکرر برای آن‌ها ایمیل ارسال کنید

آن‌ها را در پست‌های خود در شبکه‌های مجازی و اجتماعی درگیر کنند

تصاویر مجموعه طلا و جواهرات جدید خود را از طریق وب سایت، رسانه‌های اجتماعی، واتساپ و…، برای آن‌ها ارسال کنید.

سعی کنید برند شما را تجربه کنند

برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری‌های بلند مدت، باید به مشتریانی که برای خرید به یک مراجعه می‌کند، اجازه داد تا طلا یا جواهرات مورد نظر خود را تجربه کند. این کار به مشتریان احساس شفافیت و اعتماد در مورد محصول مورد نظر را می‌دهد، که عامل بسیار بزرگی در ایجاد و افزایش اعتماد در گالری طلافروشی خواهد بود.

رابطه بین محصولات و مشتریان خود را حس کنید

خرید طلا و جواهرات در بیش‌تر اوقات برای بروز احساسات و عواطف آدمی است. بنابراین، درک هدف مشتری در این حرفه بسیار مهم است، پس باید به دقت به و خیلی دقیق به صحبت‌ها و خواسته‌های آن‌ها گوش داده و توجه نمود.

در واقع با این کار فروشنده می‌تواند احساس راحتی خیال و اعتماد را به مشتری خود دهد و نشان دهد که نظر آن‌ها حائز اهمیت است. البته باید به‌یاد داشت که بین قانع کردن و اجبار به خرید توسط فروشنده، مرز بسیار نازکی وجود دارد که باید به آن توجه شود. این کار قطعاً موجب جلب اعتماد آن‌ها شده و باعث می‌شود که مشتریان به غیر از مغازه شما به جایی دیگر نروند.

بیشتر بخوانید :


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۷:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

راز محبوبیت سوناتا هیبرید نسبت به همکلاسهای دیگر

شرکت هیوندای در مدل ۲۰۱۸ از سدان پرطرفدار سوناتا، با تجهیزات بیشتر، قیمت کمتری ارائه می‌دهند.  در این مطلب از استار پارتس نمایدنگی فروش قطعات کیا و هیوندای  به بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ نسخه‌ی لیمیتد با پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوشارژ می‌پردازیم

بدون شک سوناتای جدید در کلاس سدان‌های متوسط بهترین گزینه‌ی موجود نیست؛ ولی این خودروی پرطرفدار، به دلیل داشتن تجهیزات رفاهی و ایمنی فراوان در کنار قیمت مناسب (به‌خصوص در نسخه‌های لیمیتد و اسپرت) سدان وسوسه‌کننده‌ای است. با در نظر گرفتن ارتقای فنی و سواری بهتر مدل ۲۰۱۸ به همراه نسخه‌های متنوع با قیمت‌های مختلف، سوناتا هنوز هم بازار در این کلاس، حضور پررنگی خواهد داشت

پیشرانه و عملکرد فنی؛ بهتر ولی پایین‌تر از رقبا

با اینکه مدل ۲۰۱۸ سوناتا تغییرات زیادی داشته است، اما هنوز هم پیشرانه‌ی استاندارد ۲.۴ لیتری با قدرت ۱۸۵ اسب بخار، جوابگوی نیازهای بسیاری از مشتریان خواهد بود. پیشرانه‌ی چهار سیلندر توربوشارژ ۲ لیتری با قدرت ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر دیگر گزینه‌ی موجود است که به لطف جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته خودکار جدید، عملکردی مانند پیشرانه‌ی V6 ولی بدون حجم بالای آن، در اختیار قرار می‌دهد.

مدل جدید ۲ لیتری در مقایسه با مدل ۲۰۱۵ سوناتا اسپرت، عملکرد فنی قابل توجهی به نمایش می‌گذارد؛ در تست شتاب، در زمان ۷.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که حدود یک ثانیه از مدل ۲۰۱۵ با زمان ۸ ثانیه در تست صفر تا ۱۰۰، سریع‌تر است. با این‌حال سوناتای جدید در برابر رقبای اصلی خود در تست سرعت صفر تا ۱۰۰، هیچ حرفی برای گفتن ندارد. به عنوان مثال هوندا آکورد مدل ۲ لیتری ۲۰۱۸ نسخه‌ی تورینگ همانند مدل ۲۰۱۷ سدان شورولت مالیبو نسخه‌ی پریمیر، در زمان ۵.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد

وناتا در تست درگ ۴۰۰ متر نیز با زمان ۱۵.۳ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۵۱ کیلومتر بر ساعت پایین‌تر از رقبا قرار می‌گیرد. آکورد و مالیبو در زمان ۱۴.۳ ثانیه و با حداکثر سرعت‌های به ترتیب، ۱۵۹.۸ و ۱۵۹.۹ کیلومتر بر ساعت مسیر مستقیم ۴۰۰ متری را طی کردند.

بیشتر بخوانید :

هیوندای توسان
هیوندای النترا
جهیزات رفاهی و ایمنی؛ بهتر و بیشتر با قیمت کمتر

همانطور که ذکر شد، سوناتای ۲ لیتری در مقایسه با رقبای قدرتمند خود، سرعت و شتاب کمتری در اختیار راننده قرار می‌دهد؛ اما سوناتا در بخش قیمت کاملا مصمم در میدان رقابت باقی می‌ماند. گران‌ترین نسخه‌ی سوناتا، مدل ۲ لیتری لیمیتد بوده که با تجهیزات استاندارد بسیاری همراه شده است و خبری از انواع پکیج آپشن گران‌قیمت نیست. تجهیزات ایمنی استاندارد این مدل شامل سنسورهای پارک عقب، سیستم ترمز اضطراری خودکار با قابلیت شناسایی عابر پیاده، سیستم هشداردهنده‌ی نقطه‌ی کور راننده، سیستم هشداردهنده‌ی ترافیک در عقب، سیستم کمکی تعویض لاین و هشداردهنده‌ی انحراف از لاین و سیستم کمکی ترمزگیری است

مصرف سوخت؛ بهتر و شاید بهترین

جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار جدید عملکرد روان و هماهنگی دارد که با قرار گرفتن در کنار سیستم فرمان بهینه‌سازی شده، سوناتا کاملاً گوش به فرمان شده است. تیم مهندسی هیوندای برای خریدارانی که به دنبال حداقل مصرف سوخت هستند، مدل سوناتا اکو را در نظر گرفته‌اند.

این مدل که حداکثر ۱۷۸ اسب بخار قدرت تولید می‌کند به‌طور میانگین در شهر ۸.۴ در بزرگراه ۶.۳ و به‌صورت ترکیبی ۷.۶ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف دارد. بر اساس آمار رسمی ارائه شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالا متحده، مدل ۲ لیتری سوناتا ۲۰۱۸ در شهر ۱۰.۲ در بزرگراه ۷.۳ و به‌صورت ترکیبی ۹ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند.

منبع : استارپارت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۹:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

نقش بهبوددهنده نان چیست و بهبود دهنده های آرد چیست؟

فروشگاه مواد شیمیاییبهبود دهنده ها باعث بالا بردن کیفیت نان و قابلیت ماندگاری بالای آن میشوند. از مزایای بهبود دهنده ها این است که به گسترش خمیر سرعت بخشیده و زمان ورآمدن خمیر را کاهش میدهند، آن رانسبت به شرایط مختلف آب و هوایی و دمایی مقاوم می سازند، و از خوابیدن خمیر در مرحله تخمیر نهایی و پخت نان جلوگیری می کند.

درگذشته از روغن به عنوان بهبود دهنده نان استفاده می گردید و بعد از آن از مواد شیمیایی به عنوان بالا برنده کیفیت استفاده شد، ولی در حال حاضر آنزیم های خالص جایگزین مواد شیمیایی شده اند که فاقد هر گونه ماده شیمیایی هستند. این بهبود دهنده با اثرات اختصاصی برای تهیه نان ها مصرف می شوند و باعث رفع عیوب نان می گردند.

مکانیسم عمل بهبود دهنده ها متفاوت بوده و بعضی از آن ها دارای اثراتی کاملا متفاوت با سایر بهبود دهنده ها هستند. بنابراین قبل از استفاده، شناخت عملکرد آن ها ضروری است. به طور مثال بعضی از بهبود دهنده ها موجب تقویت خمیر و بعضی دیگر موجب کاهش استحکام خمیر می شوند. تقریبا هر نوع ماده ای که به آرد یا خمیر اضافه شود تا حدودی اثر بهبود دهندگی خواهد داشت. برای مثال، اضافه کردن مخمر، پوکی، سبکی و خوش خوراکی نان را بهتر خواهد کرد، یا نمک علاوه بر آنکه بر نحوه کار با آرد و خمیر اثر می گذارد، در عین حال عطر و طعم نان را نیز تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید :

پودر کاکائو
سوربیتول
اکنون بهبود دهنده های نان به آن دسته از مواد اطلاق می شود که به طور مشخص در مقادیری کمتر از مخمر یا نمک مورد استفاده قرار گرفته و هدف از افزودن آنها بهبود تولید و یا تجمع گاز در خمیر، حفظ نرمی و لطافت بافت و مغز نان و دستیابی به رنگ روشن تر در این قسمت است. تعدادی از موادی که به طور معمول جهت بهبود کیفیت نان مورد استفاده قرار می گیرند در ادامه خواهند آمد .تقسیم بندی صورت گرفته کاملا جنبه قراردادی داشته، زیرا اکثرا این مواد دارای واکنشهای پیچیده بوده و آنها را در بیش از یک دسته خاص می توان طبقه بندی نمود. برای مثال افزودن فراورده های آنزیمی نه تنها خواص رئولوژیکی خمیر را تغییر داده و فرایند خمیر را آسانتر می نمایند، بلکه باعث بهتر شدن افزایش حجم خمیر در درون فر که خود نشانه ای از نگهداری بهتر گاز در خمیر است، نیز میشوند.

مهم ترین اثرات بهبود دهنده ها عبارتند از:

کمک به فرایند خمیر مانند فراورده های آنزیمی همچون آرد تهیه شده از مالت و یا آمیلاز تهیه شده از منابع قارچی.

کمک به تولید گاز، مانند غذای مخمر از جمله کلرور آمونیوم.

کمک به حفظ و نگهداری گاز، مانند ترکیبات اکسید کننده و از جمله اسید آسکوربیک.

کمک به نرمی نان مانند مونو استئارات(GMS)

کمک به بهبود رنگ مغز نان، مانند آرد سویا

منبع : فروشگاه مواد شیمیایی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۹:۴۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)