عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

ریتینر ارتودنسی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چرا باید از آن استفاده کرد؟  انواع مختلف نگهدارنده کدام ها هستند؟ چه ریتینری برای من مناسب است؟ و تا چه وقت باید از آن ها استفاده کنیم؟ پاسخ به این سوالات را در این مقاله  از دکتر کامیار خضری بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران بخوانید.

ریتینر چیست؟

ریتینر یا نگهدارنده ها، نوعی دستگاه ارتودنسی هستند که بعد از اتمام درمان با بریس ها مورد استفاده قرار میگیرند. این وسیله در دسته ارتودنسی متحرک است و برای کمک به حفظ حالت دندان های اصلاح شده بعد از درمان ارتودنسی باید روی دندان ها قرار بگیرند.

کاربرد دقیق ریتینر ارتودنسی چیست؟

کسانی که به تازگی بریس های خود را در آورده اند نباید فکر کنند که دندان هایشان صاف شده و دیگر نیاز به ارتودنسی دندان ندارند.

دندان ها بعد از برداشتن بریس ها همچنان میتوانند حرکت کنند و به حالت سابق خود برگردند. ما با تجویز ریتینرها جلوی اینکار را میگیریم. این دستگاه ها در واقع مکمل و تثبیت کننده درمان ارتودنسی هستند.

نحوه عملکرد ریتینر ارتودنسی چگونه است؟

همانطور که گفته شد هدف از تجویز نگهدانده، جلوگیری از بازگشت دندان ها به فرم سابق است. برای پیشگیری از این وضعیت، ریتینرها دندان ها را در محل خود ثابت نگه میدارند و اجازه کوچکترین حرکتی را به دندان نمیدهند. نگهدارنده های سیمی ثابت که به پشت دندان وصل میشوند نیز دقیقا به همین منظور طراحی شده اند.

چند وقت باید از این دستگاه ها استفاده کنم؟

مقدار زمانی که باید یک نگهدارنده استفاده کنید بستگی به شرایط فردی شما دارد. اما به طور کلی، اکثر افراد بعد از درمان ارتودنسی، باید تا 6 ماه به طور مرتب از یک نگهدارنده نامرئی و شفاف استفاده کنند.

بعد از  6 ماه باید ریتینر را تنها شبها استفاده کنید. اما سیم های پشت دندانی باید در درازمدت بدون اینکه برداشته شوند مورد استفاده قرار بگیرند

بیشتر بخوانید : ارتودنسی ارزان

قیمت نگهدارنده ارتونسی چقدر است؟

نگهدارنده ها هزینه زیادی ندارد. در اکثر موارد، قیمت ریتینر متحرک و ثابت همزمان با سایر پروسه درمان به صورت قسطی پرداخت میشود. اما به طور کلی هزینه ریتینر شفاف کمتر از ثابت است.

نحوه تمیز کردن نگهدارنده‌ها

تمیز کردن نگهدارنده های شفاف بسیار آسان است، اما مراقبت و تمیز کردن ریتینر ارتودنسی پشت دندانی کمی سخت است.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی پنهان

نحوه تمیز کردن نگهدارنده شفاف و متحرک

برای تمیز کردن این دستگاه ها، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

نگهدارنده ارتودنسی را از روی دندان ها بردارید

با آب ولرم بشویید

با یک مسواک نرم یا برس کوچک مخصوص داخل و روی آن را تمیز کنید

دوباره برای استفاده در دهان قرار دهید

رفرنس : https://www.orthotips.ir/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۳۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چند توصیه برای تشخیص مراکز معتبر کاشت مو

در زمان مراجعه به کلینیک برای جلسه مشاوره، مطمئن شوید که حتما توسط پزشک متخصص کاشت مو معاینه شده و در صورت لزوم همین فرد در آینده عمل کاشت مو را برای شما انجام خواهد داد. در برخی از کلینیک‌های نامعتبر، یک فروشنده یا مشاور غیر پزشک بیماران را ملاقات می‌کند و به این ترتیب احتمال بروز خطا در انتخاب روش مناسب درمان افزایش می‌یابد.

کاشت مو روشی مناسب برای درمان طاسی سر در همه بیماران نیست. بسیاری از آقایان با سن کمتر از 25 سال، به دلیل تکیل نشدن فرآیند ریزش مو نباید از روش‌های کاشت موی طبیعی استفاده کنند. به علاوه کاشت مو برای خانمها نیز محدودیت‌های زیادی دارد و هر کسی نمی‌تواند این عمل را انجام دهد. اگر انتخاب مناسبی برای کلینیک کاشت مو نداشته باشید، ممکن است بدون در نظر گرفتن این مسائل عمل کاشت مو برای شما انجام شده و زیان مالی ببینید. توصیه می‌کنیم قبل از مراجعه به کلینیک کاشت مو، در مورد سن مناسب کاشت مو به اندازه‌ی کافی تحقیق و بررسی کرده تا مرتکب اشتباه نشوید.

در صورتی که به یک کلینیک کاشت موی مناسب مراجعه کنید، پزشک در جلسه مشاوره باید وضعیت تراکم موها در ناحیه بانک مو و ناحیه طاسی، میزان شل بودن یا سفت بودن پوست سر، سابقه ابتلای شما به بیماری‌های مختلف و از همه مهمتر علت ریزش مو را بررسی کند و سپس بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد دهد. در نظر داشته باشید که این روش درمانی لزوما پیوند مو نیست و در برخی از موارد می‌توان با استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل فرآیند ریزش مو را کنترل کرد (منبع). اما اگر پزشک بدون بررسی این موارد به شما توصیه کرد که کاشت مو انجام داده یا از یک روش خاص برای کاشت مو استفاده کنید، باید دچار تردید شوید! زیرا احتمالا انتخاب مناسبی برای مرکز کاشت مو نداشته‌اید.

در جلسه معاینه تمام نگرانی‌ها و سوال‌های خود را با پزشک مطرح کنید. بهترین دکتر کاشت مو کسی است که به خوبی به شما پاسخ داده و نگرانی‌های شما را برطرف کند. در صورتی که به پیوند مو نیاز داشته باشید، یک پزشک خوب باید یک برنامه بلندمدت از مراحل کاشت مو شامل اقدامات پیش از عمل، تکنیک پیوند مو و مراقبت های پس از کاشت مو برای شما ترسیم کند.

منبع : www.noskhe.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۶:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

راهنمای خرید لوازم بازی کودک

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

مطمئنا زمان بازی خیلی سرگرم کننده است. و  ما می دانیم که بازی  برای رشد شناختی و فیزیکی کودک مهم است و شما نیز در زمان بازی کودک تان می توانید استراحت کرده یا به کارهای خودتان برسید. در اینجا فعالیت های برای کودکان و خردسالان آورد شده است که آنها را سرگرم نگه می دارند و شما می توانید در این فاصله کمی استراحت کنید. راهنمای خرید لوازم بازی کودک را بخوانید.

زیر اندازهای بازی. از روز اول شما باید کودک را روی شکم قرار دهید، یک زیر انداز بازی با کمی پد فضای مناسبی را فراهم می کند. بعضی زیر اندازها با بافت اضافی, رنگ ها و وسایل فرعی برای توسعه مهارت های مهم یک گام فراتر می برند. زیر اندازی را انتخاب کنید که کنار گذاشتن آن زمانی که از دکور کودک خسته شده اید آسان باشد.

صندلی گهواره ای و تخته های متحرک. یک صندلی متحرک یا صندلی گهواره ای کوچک که کودک شما را تکان می دهد و حرکت آرام بخشی فراهم می کند می تواند عالی باشد. بعضی از آنها ساده هستند و می تواند با ضربه گه گاه توسط پای شما کار کنند. بقیه که با باتری کار می کنند همزمان با نور, صدا و موسیقی مجهز شده اند. اگر مطمئن نیستید که از چه مدلی استفاده کنید, به این فکر کنید که صندلی را برای خواباندن کودک تان می خواهید یا برای سرگرم کردن او. انتخاب شما هرچیزی که هست, مطمئن شوید که قابل شستشو باشد.

تاب ها. اگرچه کمتر از صندلیهای گهواره ای یا متحرک متداول هستند با این وجود تاب ها منبع بالقوه دیگری برای سرگرمی هستند، نه نوع تابی که شما در حیاط استفاده می کنید بلکه یک تاب کوچکتر که برای داخل خانه طراحی شده اند. به علاوه در بعضی از کودکان عاشق تاب هستند و دوست دارند در آن بخوابند و  بعضی از کودکان داخل تاب احساس ناراحتی می کنند بنابراین قبل از خرید در صورت امکان آنها را امتحان کنید.

وسیله  فعالیت. زمانی که کودک شما راه می رود می خواهد از مهارت جدید خود تا حد ممکن استفاده کند. در حالیکه یادگیری راه رفتن یک زمان جالب برای کودک است, برای شما افزایش درگیری و وظایف مراقبتی را به همراه دارد. این ها نیمی واکر و نیمی میز بازی متحرک هستند و ساپورتی که کودک شما برای حرکت بدون کمک نیاز دارد را فراهم می کند. مثل تاب ها, آنها فضای زیادی اشغال می کنند اما شما می توانید به آسانی مدلی پیدا کنید که برای زمان های بدون استفاده جمع شود.

جامپرها. هیچ چیز مثل تماشای کودکی که روی جامپری که از در آویزان شده می پرد نیست. بعضی از کودکان پریدن را دوست ندارند بنابراین در صورت امکان جامپر را قبل از خرید امتحان کنید. اگر تصمیم گرفته اید که یک جامپر بخرید مطمئن شوید که در فضای مورد نظر شما جای می گیرد.

کتاب ها, موسیقی و اسباب بازی های دیگر. از کتابهای تخته ای تا کتاب های فصلی, موسیقی کلاسیک تا موسیقی راک کودکان, حلقه های دندانی و غیره, انواع فعالیت هایی هستند که سرگرم کننده و از نظر رشدی تحریک کننده هستند. اسباب بازی های زیادی هستند که می توانید از میان آنها انتخاب کنید. به توصیه های سنی توجه داشته باشید اما بدانید که هیچ دو کودکی دقیقا مثل هم نیستند: تنها شما می توانید مطمئن شوید که چه چیزی برای کودک شما مناسب است یا نه.

بیشتر بخوانید:

کودک هشت ماهه
کودک ده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۳:۴۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آیا بعد جراحی لاغری، امکان باردار شدن وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت طبق تحقیقات صورت گرفته، ثابت شده است که بارداری بعد از اسلیو معده بسیار بهتر از بارداری در چاقی بیش از حد است.  زمانی که فرد اضافه وزن شدید دارد، ممکن است به علت غیرطبیعی بودن هورمون ها، در بارداری با مشکل مواجه شود. کیست های تخمدان نیز با کاهش وزن بهبود یافته و احتمال بارداری افزایش می یابد.

از آنجا که پس از اسلیو معده تحولات و تغییرات تغذیه ای در بدن رخ می دهد، می تواند موجب اختلال در رشد جنین شود و جنین و مادر را مبتلا به سوء تغذیه کند. اگر فردی قصد باردار شدن داشته باشد باید ۱۸ ماه صبر کرده و سپس اقدام به بارداری نماید. چون بارداری می تواند در این شرایط برای وی مشکل ساز و دردسرآفرین باشد.

بعد از جراحی اسلیو معده، فرد در معرض کم آبی بدن، کمبود پروتئین و دیگر مواد مغذی قرار می گیرد. این امر می تواند شرایط خطرناکی برای جنین در حال رشد فراهم آورد. البته اگر شخص باردار باشد و قصد انجام این عمل را داشته باشد، بهتر است منتظر بماند و پس از گذشت یکسال و نیم در صدد انجام آن برآید.

همچنین اگر مادر پیش از بارداری دارای وزنی ثابت باشد، قادر خواهد بود مواد غذایی مورد نیاز را برای جنین خود تامین کند.

نکته : جهت محاسبه شاخص توده بدنی خود قبل از بارداری کلیک کنید.

مصرف مکمل در دوران بارداری

پس از اسلیومعده، مادر نیازمند برخی ویتامین ها و مکمل هاست و لازم است موارد زیر رعایت شود:

مصرف ویتامین ها و مکمل های مخصوص دوران بارداری

کنترل آهن، اسیدفولیک، کلسیم و سطح ویتامین B12

زمایش مکرر خون

افرادی که پس از اسلیو معده همچنان اضافه وزن دارند، در معرض خطر ابتلا به دیابت بارداری هستند. برخی از افراد بخاطر بازگشت وزن بعد از جراحی لاغری، اقدام به بارداری نمی کنند. باید گفت که درست است فرد در دوران بارداری مقداری اضافه وزن پیدا می کند. اما این به معنای برگشت به حالت چاقی نیست.معمولاً پس از بارداری، افزایش وزن در دوران بارداری از دست رفته و با رعایت اصول تغذیه مناسب؛ شخص دوباره به وزن قبل از بارداری بر می گردد.

بیشتر بخوانید: متخصص جراحی لاغری کیست؟

منبع : https://www.dr-abdo.ir/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۰۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

هیوندای ویژنT و کیا اپتیما ۲۰۲۱

برای آشنایی با ویژگی های خودروها هیوندای ویژن Tو هم چنین کیا اپتیما 2021 در این مقاله با استارپارتس نمایندگی فروش قطعات هیوندای و کیا همراه باشید.

اعلام مشخصات کیا اپتیما ۲۰۲۱ به صورت رسمی

مشخصات کیا اپتیما ۲۰۲۱ که در کره جنوبی با نام K5 شناخته شده است ، منتشر شد. این خودروی کره ای با موتورهای متنوع در نیمه اول سال آینده میلادی وارد بازار خواهد شد. شرکت کیا تصاویری از طراحی ظاهری نسل جدید کیا اپتیما منتشر کرده بود،ولی اطلاعاتی در رابطه با موتورهای مورد استفاده در آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته بود. کیا اپتیما ۲۰۲۱، که شایعاتی به حذف نام اپتیما و عرضه آن با نام K5 در بازار جهانی داشت، با موتورهای متنوعی در کشورهای مختلف به فروش می رسد. این خودرو با موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربوشارژ به فروش خواهد رسید، که قادر به تولید ۱۷۸ اسب بخار قدرت است. موتور دوم، ۴ سیلندر خطی با حجم ۲.۵ لیتر تنفس طبیعی بوده که قدرتی برابر با ۱۹۱ اسب بخار در اختیار راننده قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:

هیوندای توسان
کیا ریو
پرده‌برداری از خودروی مفهومی هیوندای ویژن T

هیوندای با شاسی‌بلند مفهومی ویژن T برای اولین بار در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس معرفی شده است.این کانسپت یک کراس اوور جمع‌وجور با قوای محرکه پلاگین هیبریدی می باشد، که از زبان طراحی جهانی کره‌ای‌ها سود برده و مهمتر اینکه تمرکز خاصی روی سبک زندگی دوستدار محیط‌ زیست دارد

هیوندای از اشاره به جزئیات مربوط به کابین یا قوای محرکه این کانسپت خودداری کرده اما طراحی ظاهری آن اطلاعات زیادی را مخابره می‌کند. با توجه به نمای جلو و برخی زوایا و خیزهای بدنه می‌توان شباهت هایی از هیوندای توسان 2021 را در این کانسپت دید. نسخه تولیدی توسان نسبت به این کانسپت ساده‌سازی شده است و برخی عناصر طراحی ویژن T در توسان تعدیل خواهند شد.

بنا به گفته هیوندای، پروفایل جانبی کانسپت ویژن T حس ادامه‌دار سرعت و حرکت روبه‌جلو را نشان می‌دهد درحالی‌که کاپوت طویل و اورهنگ ها و خط سقف کوتاه آن نشان دهنده‌ی دینامیکی آماده هستند.

از نظر بصری باید به لامپ پنهان برگرفته از کانسپت له فیل روگ اشاره کنیم که جلوه دیگری دارد. شاتر هوای پارامتریک هم یک ویژگی متفاوت است که جزو آئرودینامیک فعال این کانسپت محسوب می‌شود. وقتی خودرو توقف کرده باشد جلوپنجره بسته خواهد بود اما با حرکت خودرو هریک از سلول‌های جلوپنجره حرکت کرده و دینامیک بهتری را به ارمغان می‌آورند.

اما چراغ‌های جلوی پنهان ویژن T پشت سیستم نیمه آینه‌ای قرار گرفته‌اند که ظاهری کرومی داشته و با دستور راننده عملکرد تابشی خود را ارائه می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های طراحی این خودروی مفهومی می‌توان به رینگ‌های کرومی بزرگ، کالیپرهای ترمز نارنجی تیره، سقف شیشه‌ای، درگاه شارژ سمت سرنشین با پوشش کشویی و… اشاره کرد. همچنین از آنجایی که خبری از آینه‌های سنتی نیست بنابراین حدس می‌زنیم این خودرو از همان دوربین‌های مشابه آئودی e-tron استفاده کرده باشد.

بیشتر بخوانید : قطعات کیا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۲:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

اسید استیک، یک اسید آلی با کاربردهای متنوع در صنعت

استیک اسید با نام های متداول اتیلیک اسید، جوهر سرکه، اسید اتانوئیک و متانوکربوکسیلیک اسید شناخته می شود. این اسید در آب حل می شود و محلولی با PH حدود 4 را تشکیل می دهد. این اسید در صنایع مختلف مانند تولید انواع رنگ های نساجی، صنایع غذایی، تولید محصولات پلاستیکی، سنتز ترکیبات آلی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید استیک یکی از اسیدهایی است که به طور طبیعی در برخی از مواد غذایی یافت می شود اما برای کاربردهای صنعتی از گرید تجاری آب استفاده می گردد. فروش اسید استیک در بشکه های 30، 35 و 50 لیتری بسته بندی و انجام می شود. درصد خلوص این محصول حدود 8/99 % است. برای کارخانه های مصرف کننده، سفارش خرید این اسید در مقادیر تناژ ثبت می گردد.

بیشتر بخوانید :

اسید سیتریک
اسید فسفریک
نقش بیوشیمیایی اسید استیک

گروه عاملی استات، کربوکسیلیک در ترکیب شیمیایی اسید استیک نقش بسیار مهمی در واکنش های زیستی و بیوشیمی ایفا می کند. یکی از ترکیبات زیستی بسیار مهم در بدن جانداران، کوآنزیم A است. این ماده جزو فرآیند متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها محسوب می شود. اسید استیک علاوه بر اینکه در این چرخه شرکت می کند، PH محیط را برای انجام واکنش های شیمیایی ثابت نگه می دارد. استیک اسید در ترکیبات تری گلیسیرید طبیعی وجود ندارد اما در تری گلیسیرید مصنوعی با نام گلیسیرین تری استات که برای تولید انواع محصولات آرایشی و داروهای موضعی به کار می رود، وجود دارد.

بررسی انواع واکنش های شیمیایی اسید استیک

اسید استیک دارای گروه کربوکسیلیک است و به همین دلیل تمام خواص یک اسید را دارد. این ماده می تواند با اکثر فلزات مانند آهن، منیزیم، روی و ...، وارد واکنش شود؛ نتیجه این واکنش، پدیده خوردگی خواهد بود. محصولاتی که از واکنش استیک اسید و فلزات تولید می شوند، نمک استات فلز و گاز هیدروژن هستند. از این خاصیت برای انتخاب فلز مناسب برای مخازن حمل و نقل این اسید در صنعت استفاده می شود.

فلز آلومینیوم یکی از فلزاتی است که برای ساخت مخازن حمل اسید استیک مناسب است؛ آلومینیوم در اثر تماس با اکسیژن هوا، لایه ای از اکسید آلومینیوم را بر روی سطح تشکیل می دهد؛ این لایه به عنوان محافظت کننده سطح در برابر خوردگی عمل می کند و به این ترتیب می توان به راحتی اسید استیک را وارد مخازن کرد.

بیشتر بخوانید : بهبود دهنده نان

کاربرد اسید استیک به عنوان یک حلال

علی رغم ساختار مولکولی آلی اسید استیک، این ترکیب به عنوان یک حلال شیمیایی نیز به کار می رود. این اسید مانند اتانول، یک حلال آبدوست است و قادر است ترکیبات قطبی مانند نمک های معدنی و ترکیبات غیر قطبی مانند روغن ها را در خود حل کند. امکان امتزاج اسید استیک با ترکیباتی نظیر آب، کلروفرم و هگزان نیز وجود دارد. همین خاصیت باعث شده است برای تولید انواع دارو و محصولات صنعتی نظیر رنگ و پوشش از این اسید آلی به عنوان یک حلال مناسب استفاده شود.

منبع: https://www.jahanshimi.com/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۳:۰۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چگونه طلای دست دوم خود را بفروشیم؟

طلا و جواهر از کادوهای زیبا و متداول‌ است، اما مانند دیگر انواع کادو، لزوماً چیزی نیست که بخواهید تا ابد برای خود نگه دارید. هم‌چنین ممکن است به کمی پول اضافه نیاز داشته باشید و کندوکاو کردن در جعبه‌ی جواهرات‌تان نقطه‌ی خوبی برای شروع باشد و به این فکر خواهید کرد که سراغ فروش طلای دست دوم خود بروید. اما آیا بهتر است به سراغ یک خریدار طلا بروید یا سمسار؟‌ از کجا می‌دانید که قیمت خوبی نصیبتان شده یا سرتان کلاه رفته‌است؟‌ در این مقاله  از طلا فروشی اینترنتی کیش طلا روش پی بردن به بهترین قیمت را به ازای اجناس پرزرق‌وبرق خود و همچنین نحوه فروش طلای دست دوم را پیدا کنید.

نحوه فروش طلای دست دوم

مدیریت انتظارات‌

قبل از اینکه برای به دست آوردن این پول بیش از حد ذوق کنید، خیلی مهم است که انتظاراتتان را در واقعیت به حداقل برسانید. شاید یک گردن‌بند الماس دارید که یادگاری خانوادگی‌ و برای خاله‌بزرگ عجیب و غریب‌تان، صدیقه خانم، است؛ ولی از نظر کسی که دارید جواهر را به او می‌فروشید و کسی که قصد خرید طلا ی دست دوم را دارد، یک گردن‌بند خشک و خالی باشد البته می‌توانید با چند روش تشخیص تقلبی و اصل بودن الماس را انجام دهید. خیلی کم پیش می‌آید که جنس دست‌دومی نزدیک قیمت خریدش به فروش برسد.‌  

طلا و جواهر خود را ارزش گذاری کنید

برای تعیین ارزش حدودی طلا و جواهرتان، باید بدون تعصب به آن نگاه کنید. به طور مثال به شما توصیه می‌کنیم که به کالای‌تان مثل یک خودروی کارکرده نگاه کنید:

وقتی به سراغ قیمت‌گذاری ماشین کارکرده می‌روید، برای شروع باید اسم ماشین، مدل، سال تولید و کیلومترش را بدانید. همین قضیه در مورد طلا و جواهر نیز هم صدق می‌کند – باید وزن، رنگ، شفافیت و برش سنگ آن را بدانید تا ارزشش را تعیین کنید.

با جستجوی کالاهای مشابه در فروشگاه‌های آنلاین و یا با مشاهده‌ی قیمت طلای دست‌دوم اشخاص دیگر با ویژگی‌های مشابه، ارزش حدودی کالا دست‌تان می‌آید. به آنچه می‌بینید تخفیف هم اضافه کنید، زیرا خریدار شما به دنبال کسب سود است.

بیتر بخوانید : دانشنامه طلا

به طلا و جواهر فروشان بفروشید

در همان حین که طلا و جواهر خود را برای ارزیابی به جواهرفروش‌ها می‌دهید، خوب است پیشنهاداتی را که به شما می‌دهند را مدنظر داشته باشید. طلافروش‌های قدیمی و معتبر بازار بهترین قیمت را به شما پیشنهاد می‌دهند، چرا که به چشم یک مشتری احتمالی [در آینده] به شما نگاه می‌کنند و دوست ندارند تا اعتبار خود را خدشه‌دار کنند. خرید طلای دست دوم برای هر کسی ممکن است پیش بیاید، بنابراین می‌توانید طلا و جواهر خود را به بهترین قیمت به طلافروشان بفرشید و هم شما سود کنید و هم طلافروش کار خود را انجام دهد.

بیشتر بخوانید :

طلای کم اجرت
راهنمای خرید حلقه طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۲:۱۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

خواب طبیعی در ساعات نادرست: ۱ تا ۲ سالگی

سن : کودک یک ساله تا کودک دو ساله

آیا کودک نوپایتان چهار ساعت خواب انرژی دهنده روز را دریافت می کند، اما هنوز شب از خواب بیدار می شود؟ اگر این چنین است، باید به او کمک کنید برنامه خوابش را تغییر دهد، تا بتواند بیشترِ خوابش را در زمان مناسب-یعنی در شب، دریافت کند.

متخصصان معتقدند که شما باید ساعت خواب اش را با بیدار کردن او از خواب نیمروز برای زمانِ بازی، با اطمینان از اینکه خواب کوتاه بعد از ظهر را طولانی نمی کند و با تاریک نگه داشتن اتاقش در شب و روشن نگه داشتن آن در روز، ساعت خوابش را دوباره تنظیم کنید.

ما برای راهنمایی بیشتر به پنج منبع برجسته مراجعه کردیم: روانشناس و کارشناس خواب، جودی میندل، کارشناسان آکادمی امریکایی کودکان و متخصصان کودک ریچارد فربر، تی. بری برازلتون و ویلیام سیرز.

نظرمیندل

یک مجموعه از کارهای عادی برای زمان خواب تعیین کنید. کودکان ثبات را دوست دارند و یک روال عادی، به آنها کمک خواهد کرد، که در ساعت درست خواب آلود شوند. یک روال عادی ۳-مرحله ایی، شامل حمام کردن، یک ماساژ آرام بخش با لوسیون و یک داستان، برای کمک به فرزندتان، برای به خواب رفتن و مدت طولانی تری در خواب ماندن، یافت شده است.

نظر فربر

مطمئن شوید فرزندتان یک برنامه منظم روزانه، شامل خواب های نیمروز و وعده های غذایی در زمان های مناسب دارد. اگر در ساعات آخر روز می خوابد، یا مدتی طولانی می خوابد و بعد برای خوابیدن در شب دچار مشکل می شود، با تغییر تدریجی زمان وعده های غذایی اش به زمان های زودتر و کوتاه کردن خواب نیمروزی اش، به او در تنظیم دوباره برنامه خوابش کمک کنید. اگر زود از خواب بیدار می شود، به آرامی خواب های نیمروزی و وعده های غذایی اش را به ساعات دیرتری موکول کنید، سپس ساعت بیدار شدن و به خواب رفتنش را تنظیم کنید.

نظر برازلتون

برنامه روزانه فرزندتان را بررسی کنید: خواب های نیمروز بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر، چرخه فعالیت او را مختل می کند و نیاز او به خواب شب را کم می کند، بنابراین مطمئن شوید قبل از این ساعت از خواب بیدار می شود. اگر هم خواب نیمروزی صبح و هم بعد از ظهر را دریافت می کند، به کوتاه کردن یا حذف خواب صبحش فکر کنید.

نظر سیرز

یک ساعت مشخص برای خواب نیمروز انتخاب کنید و بر این ساعت تاکید کنید. برای انجام این کار، دو زمان که خیلی خسته هستید را انتخاب کنید –ساعات پایانی صبح و ساعات میانی عصر، وقت های رایج خواب نیمروزی هستند – و با کودکتان دراز بکشید. این کار را هر روز در ساعت مشابه انجام دهید و یک تشریفات زمان خواب معین تنظیم کنید. این تکنیک ها باید به کودکتان در تنظیم برنامه خوابش، کمک کند.

حدس میزنیم از این مطالب هم خوشتان بیاید :

کودک پانزده ماهه
کودک هجده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۲:۴۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

جراحی لاغری به روش لاپاراسکوپی چگونه به درمان چاقی کمک می کند؟

بر اساس فرمول محاسبه شاخص توده بدنی افرادی که BMI آن ها بیشتر از ۳۵ و ۴۰ است چاقی دارند و باید برای درمان چاقی خود اقدام کنند. صرف نظر از علت چاقی، یکی از بهترین روش های لاغری برای افرادی که چاقی و چاقی مفرط دارند (و با روش های معمول کاهش وزن موفق به از بین بردن وزن زیاد خود نشده اند) انجام عمل جراحی لاغری به روش لاپاراسکوپی است. آنچه در این مقاله می خوانید اطلاعاتی درباره انجام این عمل در افراد چاق و نحوه درمان چاقی با این روش است.

جراحی لاپاراسکوپی چیست؟

پیش‌تر مقاله‌ای با عنوان “جراحی لاپاراسکوپی چیست؟ همه چیز درمورد جراحی لاپاراسکوپی” در سایت منتشر شده که در آن مقاله به طور مفصل تمام آنچه که باید درباره عمل جراحی لاغری به این روش بدانید را به زبان ساده توضیح داده ایم.

سیستم دستگاه گوارش افراد چاق کمی متفاوت از افراد دیگر است. در این افراد سایز و حجم معده بسیار زیاد است. تحرکات روده سریع تر و همچنین ترشح و کنترل هورمون ها فرق می کند.

اشتها بسیار زیاد است، دریافت کالری بیش از اندازه و میزان سیری بسیار کم است. به طوری که افراد خیلی زود دوباره گرسنه می شوند.

طی عمل جراحی لاغری با روش لاپاراسکوپیک، یک جراح لاغری در تلاش است تا با ایجاد تغییرات اساسی در بخش های مختلف دستگاه گوارش شامل معده و روده  ها، به کاهش وزن موثر و سریع کمک کند.

برای مثال، جراح لاغری حجم معده را در عمل اسلیو معده تا ۸۰ درصد کاهش می دهد تا میزان غذای دریافتی و همچنین هورمون گرسنگی کاهش یابد. و یا در بای پس معده، جراح کاری می کند تا غذای وارد شده به معده کاهش یابد و بیشتر غذا مستقیما وارد روده ها شود. در این حالت نه تنها غذای کمتری مصرف می شود که میزان کالری کاهش یافته و اغلب غذایی که مورد نیاز نیست دفع می شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۰:۳۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

جدیدترین روش کاشت مو (میکرو MFIT (FIT

در میان روش های متنوع کاشت مو همیشه دغدغه یافتن بهترین روش مطرح است. کاشت مو از جراحی هایی زیبایی محسوب میشود که هر ساله متد و روش جدیدتر و کاملا تری به روش های قبلی اضافه میشود. تا چندی پیش روش کاشت مو SUT جدیدترین روش محسوب میشد اما اخیرا جدیدترین روش کاشت مو MFIT یا همان MICRO FIT است، MICRO FIT در اصل تلفیق کنترل شده و استانداردی از چند روش کاشت مو است.

مزایای کاشت مو به روش MFIT

آخرین و جدیدترین روش کاشت مو  متد تست شده در ایران و جهان، عمل جراحی کاشت مو به روش MICRO FIT است، که کمترین میزان تهاجمی بودن را در بین سایر روش های کاشت مو دارد.

نتیجه بدست آمده از این روش رویش موها بصورت کاملا طبیعی است.

همچنین جای جراحی نامحسوس بوده و اثر مخربی روی سر برجای نمیگذارد.

مناسب برای متقاضیان خانم برای عمل کاشت مو

استفاده از این روش برای کاشت مو در نقاط دیگر بدن

در این روش گامی موثر در جهت  طبیعی تر و زیبا تر شدن رشد مجدد موها برداشته اند.

مرحله استخراج گرافت از بانک مو ساده و بدون درد انجام میشود و جای آن طی مدت زمان کوتاهی بهبود می ­یابد.

اکثر افراد تحت جراحی یک یا دو روز بعد انجام کاشت مو به این روش، به فعالیت های روزمره خود برمیگردند.

همچنین اگر روش UFIT کاشت مو بدون تراشیدن سر را انجام دهند، در این صورت،اثرات عمل جراحی روی­ سر آن­ ها نامحسوس خواهد بود.

روش MFIT بدون درد است که تحت بی­ حسی موضعی انجام می­گیرد.

استفاده از تجهیزات یک­­بار مصرف؛

در روش میکرو FIT می ­توان عمل­ ترمیمی نیز انجام داد.

ایده ­آل برای ابرو­ها، عمل ­های کوچک و موهای صورت

این روش برای بیمارانی با موهای آفریقایی کارائیبی بسیار منسب است.

تفاوت روش MICRO FIT با سایر روش های کاشت مو

تفاوت روش MFIT با سایر تکنیک‌های FIT در این است که برای برداشت و کاشت موها از ابزار دقیق میکروسکوپی استفاده می‌شود تا آسیب‌ها و خونریزی به حداقل ممکن برسد، زخم‌ها در عرض چند روز بهبود می‌یابند و پس از خوب شدن، اسکار یا جای زخمی برجای نمی‌گذارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو مشورت کنید.

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۶:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)