عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

استفاده از موی بدن در کاشت مو

زمانی فرد مورد نظر در ناحیه ی (Donor) یا دهنده فولیکول، جهت کاشت در ناحیه ی گیرنده، تراکم بسیار پایینی دارد یا ممکن است که حتی فولیکول مناسبی جهت پیوند دارا نباشد در این موارد  شرایط بیمار ایجاب می نماید که از فولیکول های نواحی دیگر بدن  جهت پیوند و کاشت در ناحیه ی سر استفاده گردد  که این نواحی با توجه به شرایط فیزیکی و آناتومی از فردی به فرد دیگر متفاوت  می باشد این روش که (Body Hair Transplant) یا به اصطلاح (BHT) نامیده می شود به معنی استفاده از فولیکول مو های بدن جهت انجام کاشت در ناحیه ی دیگر بدن ( اصولا ناحیه ی سر) می باشد. اصولا پزشک متخصص کاشت مو  با بررسی ناحیه ی مورد نظر جهت کاشت فولیکول مو و بررسی فولیکول ناحیه ی بدن  از نواحی زیر جهت  این متد  استفاده می نماید :

ریش

سینه

ناحیه روی شکم

و در برخی موارد ناحیه ی شرمگاهی

پزشک متخصص، تا فوریتی اورژانسی مبنی بر شرایط بیمار و تراکم ناحیه ی دهنده فولیکول، در پشت و اطراف سر نباشد، به سراغ انتخاب فولیکول مو های بدن، جهت کاشت در سر نمی رود. همانطور که می دانیم دو روش اصلی جهت کاشت مو وجود دارد FUT) FUE & (( زمانی که ناحیه ی دهنده ی فولیکول، جهت کاشت ناحیه پشت سر بیمار باشد )که برخی از پزشکان برای برخی از بیماران از متد ترکیبی این دو روش استفاده می کنند. اما در روش استفاده از فولیکول مو های بدن جهت کاشت فقط از روش FUE)) استفاده می شود بدین معنی که هر فولیکول به طور جداگانه از ناحیه دهنده در بدن  پانچ می شود و در ناحیه گیرنده پیوند می شود .

اما در مورد استفاده از فولیکول مو های بدن باید نکات مهمی را در نظر داشت همانطور که می دانیم فولیکول موهای بدن در فازهای مختلفی از تحرک -رویش و رشد قرار دارند و نکته دیگر این است که پوست بدن از تحرک بالاتری نسبت به پوست سر برخوردار است، بنابراین  هنگام استخراج واحدهای فولیکولی از نواحی مختلف بدن باید فعالیت و گردش خون آن ناحیه از پوست بدن را در نظر داشت. همان طور که می دانیم مرحله تلوژن دوره استراحت فولیکول مو است، درمال پاپیلا فولیکول مو های بدن، بیشتر در حالت استراحت و یا تلوژن هستند. اگر هنگامی که فولیکول برداشت می شود در مرحله تولوژن باشد آسیب دیدن آن بیشتر است. برای جلوگیری از این امر، استخراج فولیکول جهت  پیوند فقط باید بر روی فولیکول های مرحله آناژن انجام شود، مرحله ای که تشخیص ساختار آن نیز  آسان تر است.

مو در مرحله آناژن فعال است و درمال پاپیلا در حال فعالیت بوده و فولیکول مو رشد سریعی را تجربه می کند. بنابراین، اگر محل دهنده فولیکول مو  تراشیده شود، فولیکول های فعال مو قابل مشاهده هستند و چند روز پس از اصلاح، موها از ناحیه ی اصلاح شده با همان ضخامت و مقاومت دوباره رشد می کنند. بر خلاف مرحله آناژن، فولیکول موهای تلوژن رشد ندارند و اگر تراشیده شوند به زودی در نمی آیند و ممکن است ضخامت و مقاومت آنها نسبت به قبل بسیار کمتر باشد. بنابراین شناسایی فاز تلوژن از آناژن بسیار ساده و کاربردی، جهت انجام و استخراج فولیکول مو های بدن، جهت کاشت با استفاده از تکنیک FUE است. به همین دلیل، هنگامی که پزشک متخصص  BHT را جهت کاشت، کاندید می نماید به بیمار توصیه می شود  محل دهنده فولیکول مو را در بدن  3-4 روز قبل از انجام  عمل پیوند تراشیده باشد تا مشخص شود که فولیکول های  ناحیه ی دونور در چه فازی از رشد قرار دارند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۵:۲۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

درمان خانگی کهیر ناشی از پوشک

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

درمان خانگی به طور کلی همه آن چیزی است که مورد نیاز بسیاری از موارد (بیماری) کهیر ناشی از پوشک می باشد. هنگام برخورد با اولین نشانه این کهیر اقدامات زیر را در نظر بگیرید:

پوست را خشک نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که پوست با ادرار و مدفوع تماس ندارد.

هر موقع که پوشک یا شورت بی اختیاری خیس یا آلوده می باشد را عوض کنید. پوشک یا شورت را در هر سه ساعت از طول روز چک کنید. ممکن است که نیاز داشته باشید تا پوشک یا شورت را در طول شب برای جلوگیری از یا رفع کهیرعوض کنید. غیرعادی نیست که پوشک

یا شورت را در هر ۲۴ ساعت ۸ بار تعویض کنید.

ناحیه پوشک را به آرامی با آب گرم و یک پارچه نرم بشویید. به خوبی آبکشی و به طور کامل خشک شود.

از هیچ گونه صابونی استفاده نکنید مگر اینکه ناحیه پوشک بسیار آلوده باشد. در صورت نیاز به صابون تنها از یک صابون ملایم استفاده کنید.

از “دستمال های مرطوب بچه” که دارای الکل یا پروپیلن گلیکول هستند برای تمیزکردن پوست به هنگام موجود بودن کهیر ناشی از پوشک استفاده نکنید. آنها ممکن است پوست را بسوزانند و باکتری را بر روی آن شیوع دهند.

ممکن است که شما در محیط گرم برای کاملاً خشک شدن ناحیه پوشک بزرگسالان از یک سشوار استفاده کنید. در نوزادان یا بچه های کوچک از سشوار استفاده نکنید.

تا جایی که امکان دارد دست از پوشک ها یا شورت های بی اختیاری بکشید.

پوست طبیعی و سالم نزدیک کهیر را با یک کرم مانند دزیتین، Diaparene، پماد A & D، یا زینک اکسید محافظت کنید. کرم را برای پوست تحلیل رفته به کار نبرید، چون این کار می تواند سرعت فرایند بهبود را کم کند.

اگر از یک محصول یکبار مصرف استفاده می کنید، ناحیه پلاستیکی را دور از بدن ببندید و پوشک را خیلی سفت و محکم نبندید. پوشک های حجیم یا چندلایه یا شورت های بی اختیاری را استفاده نکنید.

مایعات بیشتری به او بدهید تا ادرار کمتر غلیظ شود. آب قره قاط می تواند از سوی بزرگسالان و بچه های بالای ۱۲ ماه مصرف شود. سایر آب میوه ها را به مصرف نرسانید چراکه ممکن است ادرار را برای پوست ملتهب تر کنند.

اگر کهیر ناشی از پوشک پس از چند روز بهتر نشد، اقدامات زیر را مورد نظر قرار دهید.

اگر پوست بسیار زخم است، سه بار در روز به مدت ده دقیقه در وان حمام گرم غرق (خیس) شوید.

برای نوزادان و بچه های کم سن ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) جوش شیرین به وان (حمام) کودک، یک تشت آب گرم یا به یک وان اضافه کنید. به یاد داشته باشید که نوزاد را تا زمان افتادن بندناف حمام نکنید و موقعی که کودک در حمام است هرگز او را تنها نگذارید.

بچه های بزرگتر یا بزرگسالان در یک وان حمام دارای چند اینچ آب گرم بنشینند یا یک وان حمام نشسته را بکار گیرند.

اگر از یک محصول پارچه ای استفاده می کنید، به یک محصول یکبار مصرف روی آورید. پارچه یا محصولات مورد استفاده برای تمیزکردن پوشک پارچه ای ممکن است موجب کهیر شوند.

اگر از پارچه استفاده می کنید و مایل نیستید که به یک محصول یکبار مصرف روی آورید، مواد شوینده را تغییر دهید.

پوشک یا شورت ها را در هنگام شستن دو بار آبکشی کنید.

  بیشتر بدانید :

رشد کودک هفت ماهه
رشد کودک پانزده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۹:۱۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی به این نکات توجه کنید

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران و هر شهر دیگری (چه برای خودتان و چه برای فرزندانتان) همیشه یک مساله مهم است. برای اینکه به سرعت و بدون سبک و سنگین کردن، یک متخصص انتخاب نکنید، و بعدها از تعجیل خود پشیمان نشوید، حتما این مقاله را بخوانید. ما چند نکته مهم در خصوص انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی (مناسب با مشکل شما را) مطرح کرده و به توضیح آن ها پرداخته ایم. با خواندن این مقاله قطعا یک دوره درمان خوب و در نهایت یک طرح لبخند درخشان عادیتان خواهد شد.

1. هیچ دندانپزشک و متخصص دیگری به جز ارتودنتیست بهترین متخصص ارتودنسی نبوده، نیست و نخواهد بود

شاید در شهرهای بزرگ، به دلیل حضور تعداد زیادی متخصص ارتودنسی، افراد، مساله ای بابت پیدا کردن یک متخصص خوب و شروع درمان ارتودنسی خود نداشته باشند. اما در شهرهای کوچک تر، به دلیل اینکه متخصصانِ کمی حضور دارند، ممکن است دندانپزشکان عمومی و سایر متخصصان دندانپزشکی دیگر، فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به انجام درمان های ارتودنسی کنند.

2. اگر با متخصص و پرسنل مطب او راحت نیستید …..

ارتودنسی دندان مانند پر کردن یا کشیدن دندان نیست که یک روزه و در یک جلسه انجام شود. حتی مانند لمینت دندان نیست که در دو جلسه با فاصله چند هفته ای انجام شود. مانند عمل ایمپلنت دندان هم نیست که در چند جلسه کوتاه با فاصله چند ماه انجام شود.

ارتودنسی دندان یک پروسه طولانی مدت است. ممکن است از 6 ماه تا 3 سال یا بیشتر ادامه داشته باشد. این یعنی شما باید برای یک مدت طولانی همان متخصص و همان پرسنل و همان بیماران را هرازچندگاهی ببینید.

3.آموزش به بیمار، مساله ای که کمتر متخصصی به آن اهمیت می دهد!

شاید فکر کنید که ارتودنسی درمان ساده ای است و تمام زحمت درمان بر عهده متخصص است. اما واقعیت این است که بخش بزرگی از درمان و اثربخشی آن به بیمار و کسی که تحت ارتودنسی است بستگی دارد.

اما اگر افراد آموزش های لازم را دریافت نکنند قطعا نتیجه درمان مطلوب نخواهد بود. متخصصی که خودش را بهترین می داند یا دست کم افرادی به او بهترین متخصص ارتودنسی شهر شما می گویند، موظف است تمام آموزش های لازم قبل، حین و بعد ارتودنسی را ارائه دهد. این آموزش ها مخصوصا بایدد حتما به والدین منتقل شوند.

4.دوست دارید با چه روشی دندان های خود را ارتودنسی کنید؟

فناوری ارتودنسی به طرز باورنکردنی تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است و بیشتر متخصصان ارتودنسی طیف وسیعی از گزینه های درمانی مختلف را ارائه می دهند که متناسب با نیازهای همه بیماران آنها خواهد بود.

بله چیزی که در این بین بسیار اهمیت دارد، انتخاب درمان مناسب بر اساس نیاز بیمار است. گاهی اوقات بیمار میخواهد از بین تمام روش های درمان به سلیقه خود و با کمک متخصص یک روش را انتخاب کند. اینجاست که آن متخصص باید به تمام روش های ارتودنسی مسلط باشد.

اگر می بینید که یک متخصص تنها ارتودنسی ثابت یا تنها ارتودنسی متحرک انجام می دهد علت آن را جویا شوید. به متخصصی که تنها اصرار دارد یک روش درمانی را انجام دهد اعتماد نکنید.

بیشتر بدانید: ارتودنسی ارزان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۸:۰۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انتظارات ر بیمار قبل و بعد از جراحی لاغری چیست؟

قبل از جراحی لاغری معده، شما باید با چندین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی مانند یک متخصص تغذیه، روان‌پزشک یا روانشناس، یک متخصص داخلی و یک جراح متخصص اطفال ملاقات خواهید کرد.

پزشک در مورد سابقه پزشکی شما سؤال می‌کند، یک معاینه بدنی کامل بر روی شما انجام می‌دهد و آزمایش خون می‌دهید. اگر شما یک فرد سیگاری هستید، او احتمالاً از شما می‌خواهد سیگار کشیدن حداقل 6 هفته قبل از عمل جراحی خود متوقف کنید.

جراح لاغری درباره جراحی ازجمله نحوه آماده‌سازی برای آن و نوع پیگیری شما به شما اطلاعات بیشتری خواهد داد.

متخصص تغذیه توضیح می‌دهد که بعد از جراحی چه چیز و چه مقدار قادر به خوردن و نوشیدن هستید و به شما کمک می‌کند تا برای تغییر زندگی خود پس از جراحی آماده شوید.

روان‌پزشک یا روانشناس ممکن است ارزیابی کند که آیا جراحی چاقی برای شما گزینه‌ای خوبی است یا خیر.

این ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی همچنین به شما توصیه می‌کنند قبل و بعد از جراحی بیشتر فعال‌شده و یک برنامه غذایی سالم اتخاذ کنید. در برخی موارد، کاهش وزن و نزدیک شدن سطح قند خون به قبل از جراحی ممکن است احتمال بروز مشکلات مربوط به جراحی را کاهش دهد.

برخی از برنامه‌های جراحی چاقی گروه‌هایی دارند که می‌توانید قبل و بعد از جراحی در آن‌ها شرکت کنید که می‌توانند به‌به دست آوردن جواب سؤالات مربوط به جراحی کمک کرد.

بعد از جراحی چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از جراحی، شما باید استراحت کرده تا بهبود یابید. اگرچه نوع پیگیری با توجه به نوع جراحی متفاوت است، برای اطمینان از دریافت کافی ویتامین‌ها و مواد معدنی باید مکمل‌هایی را که پزشک برای شما تجویز می‌کند مصرف کنید.

راه رفتن و حرکت در خانه ممکن است به سریع‌تر بهبود یافتن شما کمک کند. ورزش کردن را به‌آرامی شروع کنید و به توصیه‌های پزشک در مورد نوع فعالیت بدنی که می‌توانید با خیال راحت انجام دهید عمل کنید. همان‌طور که احساس راحتی بیشتری می‌کنید، فعالیت بدنی بیشتری نیز به آن اضافه کنید.

پس از جراحی، اکثر افراد طی چندین هفته از یک رژیم غذایی مایع به رژیم غذایی نرم مانند پنیر کوارک، ماست یا سوپ و سپس به سمت غذاهای جامد می‌روند. پزشک، پرستار یا متخصص تغذیه به شما می‌گوید که کدام غذاها و نوشیدنی‌ها را مصرف کنید و از مصرف کدام‌یک باید خودداری کنید. شما باید وعده‌های غذایی کوچک بخورید و غذای خود را به‌خوبی بجوید.

بیشتر بدانید:

ساسی بای پس معده چیست ؟

اسلیو معده چیست ؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۱:۲۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چراغ چک خودرو چیست؟

چراغ چک خودرو نشان از یک مشکل پرهزینه یا جزئی دارد که باید رفع شود. مسئله‌ای که شاید مربوط به خرابی کاتالیزور یا شل بودن در باک بنزین باشد. ولی به طور کلی برای جلوگیری از عواقب بعدی بهتر است که برای تشخیص صحیح‌تر مشکل به نمایندگی خودرویتان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر این باره با در این مقاله از استارپارتس نمایندگی فروش قطعات هیوندای و کیا همراه باشید.

چراغ چک خودرو زمانی روشن می‌گردد که یک خطا در کارکرد موتور توسط ECU کشف شود.

ECU برای نشان دادن این خطا به راننده، از چراغ چک خودرو استفاده نموده و با روشن نمودن آن به راننده می‌فهماند که مشکلی در نحوه کارکرد خودرو به وجود آمده است.

در نگاه اولیه ممکن است با خود بگوییم که این بسیار سودمند است که بدانیم خودرو با مشکل مواجه شده است و نسبت به رفع آن اقدام نماییم. اما مشکل در آنجا حاد می‌گردد که بدانیم هزاران دلیل مختلف ممکن است منجر به روشن شدن چراغ چک شود.

کارشناسان طراحی و تعمیر خودرو در شرکت‌های معتبر طراحی و ساخت خودرو دلایل اصلی روشن شدن چراغ چک را در چند مورد خلاصه نموده‌اند.

می‌توان گفت که به احتمال بسیار زیاد یکی از دلایلی که در ادامه ذکر خواهد شد ممکن است منجر به روشن شدن چراغ چک گردد که در ادامه این دلایل را ذکر خواهیم نمود.

اما باید بدانید که اینها تنها حدس و گمان‎هایی‎ است که ممکن است دلیل روشن شدن این چراغ باشند و برای فهمیدن دلیل اصلی این امر، لازم است که به یک متخصص مراجعه نمود و یا خودرو را دیاگ زد.

ایراداتی جزئی مانند بسته نبودن کامل درب باک تا ایراداتی مهم مانند خراب ‌شدن مبدل کاتالیست می‌توانند از علت‌های روشن‌شدن چراغ چک باشند.

در ادامه ده مورد رایجی که سبب روشن ‌شدن این چراغ می‌شوند را معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بدانید: تعویض و خرید جعبه فیوز داخل اتاق

1- خراب شدن سنسور اکسیژن

2- از جا درآمدن درب باک

3- خراب شدن مبدل کاتالیستی

4- خرابی کوئل و یا شمع‌ها

5- خرابی وایر شمع

6- از کار افتادن سنسور هوای ورودی در روشن شدن چراغ چک خودرو

7- ایراد در سیستم دزدگیر

8- نشتی خلأ

9- ایراد در سیستم EGR

10 – ایراد باتری در روشن شدن چراغ چک خودرو

بیشتر بدانید: راهنمای خرید قطعات کیا

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۲:۲۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فرآیند تولید ماءالشعیر

آسیاب :

مالت به مقدار موردنیاز از سیلوها گرفته شده و پس از شستشو به همراه مقداری آب وارد دستگاه آسیاب میشود.

تانک پخت :

دانه های مالت آسیاب شده وارد تانک پخت شده و همزمان با آن، آب سرد نیز وارد تانک میشود. درجه حرارت را در این تانک تدریجا در مدت ۹۰ دقیقه بر طبق یک برنامه منظم حرارتی از ۶۵ به ۷۵ می رسانند.

بالا بردن تدریجی دما بدین علت است که آنزیمها فرصت فعالیت داشته باشند و نشاسته را به ماده قندی تبدیل نمایند. حداکثر فعالیت آنزیمها در دمای ۹۰-۵۰ درجه سانتی گراد میباشد. آنزیمهایی که در این مرحله اضافه می شوند عبارتند از :

آمیلاز و بتا گلوکاناز از فرمالدئید (۲۰۰-۳۰۰ppm) و اسید فسفریک برای شکستن پروتئین موجود در تولید ماءالشعیر استفاده می گردد زیرا این پروتئینها باعث بروز کدورت در تولید ماءالشعیر میشوند. به طور کلی در این تانک، شربت مالت به دست می آید.

تانک صافی :

این تانک دارای چندین صفحه مشبک است که به عنوان فیلتر یا صافی بکار میرود. ذرات و ناخالصی های شربت در این مرحله، جمع آوری و توسط پمپ به تانک تفاله انتقال داده می شود.

تفاله های به دست آمده جهت خوراک دام به فروش میرسند. مایع صاف شده از تانک صافی به تانک جوش منتقل میشود. تانک جوش

در این تانک مایع نوشابه توسط بخار آب گرم می گردد. حرارت تانک جوش تا حدود ۹۰ درجه سانتی گراد میرسد و برای جلوگیری از هر گونه تخمیر شکر، رازک اضافه می گردد. مقدار شکر حدود ۳-۱ درصد کل مالت مصرف میشود.

برای رسیدن به نسبت تلخی مخصوص که باید عاید شود، بین ۵۰-۳۰gr رازک در هر هکتولیتر افزوده میگردد. شربت مالت حدود ۹۰ دقیقه در این تانک می ماند و سپس به تانک ترسیب منتقل می شود. تانک ترسیب

در تانک ترسیب در اثر گردش و سانتریفوژ شدن، ذرات پروتئین که در مراحل قبلی شکسته شده اند رسوب می کنند و مایع زلال در بالا قرار می گیرد.

در این مرحله به مایع نوشابه، مواد افزودنی از قبیل اسیدهای تارتاریک، سیتریک و لاکتیک و نیز کربن اکتیو اضافه می گردد.

اسید تارتاریک و اسید لاکتیک به عنوان طعم دهنده و تنظیم کننده pH و کربن اکتیو برای از بین بردن رنگ و بوی خاص و نامطلوب ماءالشعیر استفاده میشود.

مدت توقف ماءالشعیر در این تانک حدود ۱ ساعت بوده و از آنجا به واحد سرد کننده منتقل می شود.

سردکننده :

در این واحد با استفاده از کمپرسورهای سرد کننده، دمای ماءالشعیر را از دمای ۹۵ به ۵ درجه سانتی گراد می رسانند.

دستگاه سانتریفوژ

وسیله ای است که با ایجاد فشار لازم به کمک عمل گریز از مرکز برای انتقال سیالات از نقطه ای به نقطه دیگر بکار می رود

تانک تولید :                   

بعد از تأیید میزان کدورت توسط آزمایشگاه، مایع نوشابه به تانکهای تولید منتقل میشود. تانکهای تولید به وسیله خنک کننده ها، سرد نگه داشته می شوند.

پرکن :

سپس محصول وارد دستگاه فیلر (پرکن) میشود. این دستگاه برای پر کردن نوشابه به داخل بطری بکار میرود.

مایع نوشابه از تانکهای تولید تحت فشار هوا وارد فیلر می شود. فشار داخل تانکهای تولید oatm-۳ میباشد و فشار سطح مخزن باید atm ۱۲ باشد.

بیشتر بدانید :

پودر کاکائو
بهبود دهنده نان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۱:۲۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

طلا مناسب فصل پاییز

طلا مناسب فصل پاییز طلایی است که بر اساس عناصر اصلی این فصل همچون باد و باران ساخته و طراحی شده باشد؛ زیورآلاتی که طرحی از باران‌هایی پاییزی و بادهای خنک این سه‌ماهه‌ی جذاب در خود دارند.  اگر شما هم به دنبال خرید طلا با طرح های پائیزی هستید در ادامه این مقاله با گالری طلا جواهر کیش طلا همراه باشید.

طلا با طرح باد در گالری پرسته

در فصل پاییز ما همیشه شاهد بادهای سرد هستیم و همین امر سبب شده تا گالری کیش طلا ، طلا با طرح باد تولید و عرضه کند. تمامی این مصنوعات طلا از جنس طلای ۱۸ عیار هستند و جذابیتشان در دست‌ساز بودنشان است. تصور کنید در میان زرد و قرمزهای پاییز یک جفت گوشواره طلا باد به گوش کنید و در میان خش‌خش برگ‌های پاییزی قدم بزنید!

طلا با طرح باران در گالری پرسته

به دلیل لطافت رنگ‌ها و تفاوت آن‌ها و همچنین اهمیت فصل پاییز به عنوان مرحله‌ی گذار از تابستان گرم به زمستان سرد، پاییز همواره الهام‌بخش هنرمندان، شاعران، و ادیبان بوده‌است. طراحان گالری کیش طلا نیز از زیبایی این فصل استفاده و طلا با طرح باران طراحی و عرضه کرده‌اند.

شما می‌توانید گردنبند، گوشواره یا دستبند با طرح قطره‌های باران را از گالری کیش طلا خریداری کنید. این طلاها با نگین‌های گرد و زیبایی به شکل باران طراحی شده‌اند و در رنگ‌های سفید، آبی و بنفش عرضه شده‌اند.

در آخر هم اشاره کنیم که چون فصل پاییز فصل لبا‌س‌های گرم و پوشیده است، بهتر است از طلاهایی استفاده کنید که درشت‌تر هستند و روی لباس خود را نشان می‌دهند. یا مثلا از ترکیب طلا و مروارید یا طلا و چرم کمک بگیرید.

از دیگر عناصر مربوط با طلای مناسب برای فصل پاییز می‌توان به رنگ نگین اشاره کرد. ما در مطلب بعدی به طور ویژه رنگ‌های پاییزی و طلاهای موجود در فروشگاه گالری پرسته که بر اساس این رنگ‌ها هستند را معرفی خواهیم کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۲:۲۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

قیمت ایمپلنت دندان

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ایمپلنت دندان در ادامه با کلینیک دندانپزشکی جنت آباد همراه باشید.

کاشت دندان چیست

کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.

 
مقایسه دندان طبیعی و ایمپلنت دندان

دندان های جایگزین از طریق ایمپلنت دندان ، متناسب با دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. در واقع ایمپلنت ها ظاهری مانند دندان های طبیعی تان را دارند و بسیار سخت است که کسی متوجه شود که شما کاشت دندان انجام دادید. با این حال کاشت دندان می‌تواند برای هر فردی گزینه مناسبی نیست.

بیشتر بدانید :

لمینت دندان
کامپوزیت دندان
مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:

 


آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند.

آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند.

آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند.

آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند.

دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید.

اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد.

ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

بیشتر بدانید : درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۸:۳۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چگونگی بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

زمانی که دستگاه‌های ارتودنسی بعد از چند ماه از دهان خارج می‌شود ناهنجاری به طورکامل درمان می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی بیمار است؛ چرا که ناهنجاری دهان و دندانش رفع شده و طرح لبخند بسیار جذاب و دل‌نشین تری پیدا کرده است. البته پس از برداشتن براکت‌ها و بریس های ارتودنسی، یک مشکل اساسی پیش می‌آید و آن هم این است که دندان‌ها تغییر رنگ داده و جای بریس ها بر روی دندان‌ها مانده و لکه و تیره شده است. به‌راستی دلیل این تغییر رنگ و لک شدن‌ها پس از برداشتن دستگاه ارتودنسی چیست؟

آیا امکان از بین بردن این لک‌ها و تیرگی‌ها پس از انجام کامل ارتودنسی وجود دارد؟ چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ ما در این مقاله از کلینیک ترمیم و زیبایی دندان آرتمان سعی داریم به (سفید کردن دندان) بلیچینگ بعد از ارتودنسی بپردازیم.

بیشتر بدانید : بستن فاصله بین دندان ها

بلیچینگ دندان پس از ارتودنسی

به سفید کردن دندان و از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌های دندان بلیچینگ می گویند و بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی عبارت است از سفید کردن و از بین بردن لک‌هایی که در زمان استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی به وجود آمده‌اند.

انواع روش‌های بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

برای سفید کردن و از بین بردن لکه‌ها و تیرگی‌های دندان‌ها بعد از ارتودنسی راه‌های گوناگونی وجود دارد که عبارت‌اند از:

۱. بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی

در این روش ابتدا با استفاده از مواد خاصی، از لثه‌ها و دهان محافظت می‌شود و بعد از آن ماده مخصوص بلیچینگ با غلظت بالا روی دندان‌ها گذاشته می‌شود و فرآیند بلیچینگ دندان شروع می‌شود.

۲. بلیچینگ دندان در خانه

در این روش ابتدا از فک و دندان شما قالب گیری به عمل می‌آید و سپس یک جفت‌تری شفاف به شما داده می‌شود که به میزان موادی که لازم است روی دندان شما بماند تا شفاف و سفید شود، بین دندان و تری فضای لازم تعبیه شده و بعد از آن ماده سفید کننده را به شما تحویل می‌دهد تا طبق دستورات لازم در خانه مورد استفاده قرار دهید.

۳. بلیچینگ دندان با استفاده از طب سنتی و گیاهی

در طب سنتی و گیاهی درمان‌های مؤثری برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که ما در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید : درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۶:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چرخیدن، پریدن و فکر کردن

سن : کودک ده ماهه

چهار دست و پا رفتن ایستادن و چرخیدن حاصل رفلکس های اولیه هستند وقتی سر به پایین نگاه می کند پا صاف و بازو ها خم می شوند اما وقتی سر به بالا نگاه می کند بازوها مستقیم و پاها خم می شوند به زودی کودکان شروع به چرخیدن در اطراف مبل با گرفتن لبه های مبل می کنند زیرا بر خلاف جاذبه ایستادن را یاد می گیرند.

بیشتر بدانید :

رشد کودک هشت ماهه
رشد کودک نه ماهه
ایستادن و چرخیدن

مهم : به یاد داشته باشید که کودکتان هنوز قادر به راه رفتن نیست او را با کشیدن دست هایش مجبور به راه رفتن نکنید .

پریدن

برای پریدن کودکان باید روی زانو ها خم شوند قرار دادن اشیا روی زمین سبب می شود که کودک شما برای به دست آوردن آن ها از وضعیت عمودی به پایین بجهد و دوباره بلند شود به رشد انقباض عضلانی مورد نیاز برای این فعالیت توجه کنید.

خارج شدن از یک جعبه

به کودکان و جعبه ها نگاه کنید توجه کنید که کودک برا ی دستیابی به ماشین اسباب بازی خود چگونه تلاش می کند.

عمود ایستادن و چرخیدن به این معنی نیست که نوزاد شما راه می رود برای نوزادتان فرصت تقویت پاها را فراهم کنید تا در آینده بتواند آزادانه راه برود قبل از این که کودکان مستقل راه بروند چندین ماه چهار دست و پا می روند اگر کودک از ۵ ماه قبل از راه رفتن خزیدن و چهار دست و پا را تجربه نکند زود هنگام شروع به راه رفتن کنند احتمال اینکه در آینده مشکلات یاگیری را نشان دهد زیاد خواهد بود .

منبع : www.noskhe.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۸:۴۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)