عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

ارتودنسی خفیف چیست ؟

همانطور که میدانید ارتودنسی  یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی است که برای درمان دندان ها و نابهنجاری های فک استفاده شده و به زیبایی دندان و صورت کمک می کند.امروز قصد داریم تا ارتودنسی خفیف را نیز شرح دهیم. کجی دندان‌ها، اوربایت و آندربایت (جلوتر بودن بیش از اندازه دندان‌های بالا یا پایین)، کراس بایت، شلوغی دندان‌ها و اختلال‌های مربوط به فک از مشکلاتی است که توسط متخصصین ارتودنسی درمان می‌شود. ممکن است فرد از وضعیت نامناسب دندان ها، نابهنجارهای فکین به تنهایی یا تواما با رنج همراه باشد. در این صورت دانش و تخصص ارتودنسین تا زمان بهبود و جلب رضایت فرد، در خدمت بیمار قرار خواهد گرفت.

 زمان مناسب برای انجام ارتودنسی خفیف

شروع درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد. در صورتی که درمان ارتودنسی صرفا جهت درمان دندان ها باشد، محدودیت سنی نداشته و تا زمانی که دندان در دهان وجود داشته باشد، امکان ارتودنسی وجود دارد. چنانچه بیمار مشکلات مربوط به فک داشته باشد؛ به عنوان مثال فک بالا جلوتر و یا فک پایین، عقب تر از حالت طبیعی باشد. بهترین زمان برای ارتودنسی قبل از بلوغ است؛ زیرا می توان از مزایای رشد کودک برای درمان ناهنجاری استفاده کرد. به هر حال، بهترین زمان برای این افراد حوالی سن دوازده الی چهارده سالگی است.

ارتودنسی دندان برای چه افرادی مناسب است؟

افراد با مشخصات ذیل نیاز به ارتودنسی دارند.

1-افرادی دارای دندان های نامرتب است و دندان های آنان نسبت با هم هماهنگی ندارد.

2-افرادی که بین دندان های آنان فاصله وجود دارد.

3-افرادی که به دلیل کوچک بودن فک دارای دندان های اضافی در دهان هستند.

4-افرادی که مشکلاتی از قبیل جلو یا عقب بودن فک‌ها را دارند.

قبل از درمان ارتودنسی خفیف، دندانپزشک شما باید از عدم وجود هرگونه پوسیدگی یا مشکلات لثه نظیر التهاب یا تحلیل آگاه شوند. در صورت نیاز به ترمیم، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان ها، قبل از انجام ارتودنسی اقدام شود.

انواع دستگاه های ارتودنسی

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی

ارتودنسی با استفاده از براکت های همرنگ دندان

ارتودنسی با براکت های فلزی یا سرامیکی بدون آلاستیک

ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال

ارتودنسی شفاف

مهم ترین اجزای ارتودنسی خفیف

براکت ها

براکت ها ابزاری هستند که از طریق درگیر کردن سیم قوسی شکل ارتودنسی با چسب یا باند روی دندان محکم می‌شود. براکت از فلز، سرامیک، چینی یا پلاستیک تهیه می شود.

بندهای فلزی

بند ارتودنسی یکی از وسایل و تجهیزات ارتودنسی است و جنس آن از استیل ضد زنگ بوده و بیشتر در دندان های عقب استفاده می شود.

منبع : www.orthodentist.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۰:۴۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چه عمل های لاغری با روش لاپاراسکوپی انجام داده می شوند؟

تعداد تکنیک ها و روش های جراحی لاغری که با کمک آن ها می تواند لاغر شد بسیار زیاد است و ما تنها به شناخته شده و  رایج ترین آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

گاستروپلاستی عمودی با نوار

این روش شامل ایجاد یک کیسه ی کوچک می شود که مجرای ورودی غذا را به معده ی پایینی محدود می کند. مجرای ورودی با یک قطعه نوار تقویت شده است که از اختلال و انحراف جلوگیری می کند.

حلقه ی معده (قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم)

گذاشتن حلقه ی معده عبارتست از بستن یک کمربند نیم اینچی (تقریبا ۱.۳ سانتی متر) دور قسمت بالایی معده که با اینکار یک کیسه ی کوچک و یک مجرای ورودی ثابت به سمت معده ی پایینی ایجاد می شود. اگر از حلقه ی قابل تنظیم استفاده شود، داخل آن با محلول نمک استریل پر می شود. وقتی محلول اضافه می شود، مجاری ورودی کوچک تر شده و باعث می شود که غذا سخت تر از کیسه کوچک معده پایین برود.

بای پس معده به روش Roux-en-Y

در روش بای پس، معده را تقسیم می کنند و به وسیله ی آن یک کیسه ی کوچک از بافت معده درست می کنند. کیسه کوچک جدید به ابتدای روده ی کوچک شما وصل می شود و به صورت یک اندام Y شکل در می آید.

اسلیو معده

در روش اسلیو معده، قسمتی از معده توسط جراح لاغری  جدا شده و از بدن خارج می شود. در این صورت قسمت باقی مانده ی معده شبیه یک لوله خواهد شد. این معده ی کوچک جدید نمی تواند غذای زیادی را در خود نگه دارد علاوه بر این باعث می شود که هورمون مربوط به اشتها کمتر تولید شود و شما تمایل کمتری به غذا خوردن داشته باشید. جراحی اسلیو معده عملکرد جذب کالری و مواد مغذی را در روده تحت تاثیر قرار نمی دهد.

اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشر

این جراحی نیز همانند جراحی اسلیو معده با حذف قسمت بزرگی از معده همراه است. دریچه ای که غذا را به سمت روده ی کوچک هدایت می کند همراه با قسمت اول روده ی کوچک کنار گذاشته می شود.

سپس جراح قسمت میانی روده را می بندد و بخش انتهایی را مستقیما به ابتدای روده ی کوچک وصل می کند. این کار سوئیج عثنی عشر نامیده می شود.

قسمت جدا شده ی روده از بدن خارج نمی شود. در عوض آن را به انتهای روده وصل می کنند. اینکار باعث می شود که صفرا و شیره ی لوزالعمده در این قسمت از روده جریان پیدا کند. این کار جراحی انحراف صفرا و لوزالمعده نامیده می شود.

بیشتر بدانید : ساسی بای پس معده چیست ؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۲:۴۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سنسور اکسیژن خودرو چیست؟

سنسور اکسیژن قطعه‎ای در خودرو است که نسبت اکسیژن موجود در گاز یا مایع را اندازه‎گیری می‌کند و در تمامی خودروها وجود دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قطعه حیاتی در خودرو در ادامه این مقاله با استارپارتس نمایندگی فروش قطعات هیوندای و کیا همراه باشید.

نحوه عملکرد سنسور اکسیژن در هیونـدای

نسبت اکسیژن به مایع یا گاز به نام نسبت لامبدا خوانده می‌شود.

در موتور احتراق داخلی این سنسور نسبت اکسیژن موجود در گازهای خروجی از اگزوز را اندازه‌گیری می‌کند.

مقادیر حاصل برای مدیریت موتور در سیستم‌های سوخت‌رسانی انژکتوری و کنترل آلاینده‎های حاصل از احتراق می‌رود.

در واقع این سنسور میزان غنی یا رقیق بودن نسبت سوخت به هوای ارسال شده به موتور را اندازه‎گیری می‏‎کند. با استفاده از داده سنسور یک سیستم کنترلی فیدبک حلقه بسته مقدار سوخت ارسال شده به موتور را تصحیح می‌کند.

عیب‌یابی سنسور اکسیژن

این سنسور در واقع وضعیت مخلوط سوخت را نشان می‌دهد. بنابراین واحد کنترل الکترونیکی موتور می‌تواند نسبت سوخت و هوا را به منظور مصرف سوخت اقتصادی و به حداقل رساندن میزان آلاینده‌ها، تنظیم نماید.

ساختار سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن‌ شامل‌ بدنه‌ سرامیکی‌ با سر پلاتینیوم‌ است. سر سنسور توسط‌ غلاف‌ فلزی‌ محافظت‌ شده‌است. محدوده‌ خارجی‌ این‌ سرامیک‌ پوشش‌ داده‌‌شده‌ در معرض‌ اکسیژن‌ موجود در اگزوز قرار دارد. قسمت‌ داخلی‌ آن‌ به‌ اکسیژن‌ موجود در اتمسفر مرتبط‌ است. اختلاف‌ بین‌ این‌ دو نقطه‌ باعث‌ تولید ولتاژ در سنسور می‌شود.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید اویل پمپ هیوندای

سیستم عیب‌یابی در خودروهای پیشرفته

در خودروهای پیشرفته‌تر امروزی که از سیستم عیب‎یابی نسل ۲ مستقر در خودرو یا (On-Board Diagnostics – OBD-II) استفاده می‌کنند، یک سنسور اکسیژن هم بعد از کاتالیست قرار می‌گیرد تا راندمان این کاتالیست را مورد بررسی قرار دهد.

به علاوه هر ساله با تولید مدل‌های جدیدتر خودرو، خودروسازان برای بهبود عملکرد موتور از تعداد بیشتری سنسور اکسیژن استفاده می‎کنند. برخی از موتورهای با راندمان بالا همانطور که برای پشت مبدل‌های کاتالیستی سنسورهای اکسیژن دارند برای هر سیلندر نیز یک سنسور اکسیژن دارند.

بهبود عملکرد موتور خودرو

هر ساله با تولید مدل‌های جدید خودرو، تولیدکننده‌ها برای بهبود عملکرد موتور خودرو از تعداد بیشتری سنسور اکسیژن استفاده می‌کنند.

برخی از موتورهای با راندمان بالا همانطور که برای پشت مبدل‌های کاتالیستی سنسورهای اکسیژن دارند، برای هر سیلندر نیز یک سنسور اکسیژن دارند.

سنسورها در قسمت تحتانی خودرو و زیر کاپوت قرار دارند. همچنین به منیفولد اگزوز متصل می‌باشند. در جلو یا عقب کاتالیزور قرار دارند. سنسور جلویی وظیفه اندازه‌گیری میزان اکسیژن سیستم اگزوز را به عهده دارد.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید قطعات هیوندای


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۰:۴۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فواید سوکرالوز چیست؟

طعم منحصربه‌فرد سوکرالوز که کاملاً”شبیه شکر است و مقاومت عالی آن موجب برتری این شیرین کننده از سایر شیرین کننده شده است وجایگزین شکر در کلیه انواع غذا ها و نوشیدنیها شامل غذاهای خانگی و دستورهای پخت باشد.

سوکرالوزطعمی شیرین دارد و شیرینی آن در دهان باقی می ماند و هیچ طعم ناخوشایندی در دهان ایجا نمی‌کند. سوکرالوز دربدن انرژی تولید نمی‌کند به دلیل اینکه مانند ساکارز شکسته نمی‌شود وبه سرعت از میان بدن بدون تغییر عبور می کند .

سوکرالوز به طور وسیعی در بیش از ۱۰۰ تحقیقات در مدت ۲۰ سال مورد بررسی قرار گرفته و تا کنون هیچ گونه گزارشی مستند از عوارض نامطلوب همچون پوسیدگی دندان ، افزایش قند در افراد دیابتیک ، تغییرات ژنتیکی ، سرطان ، مشکلات ایمونولوژیک ، اختلال در سیستم اعصاب مرکزی ومحیطی ونیز نقص جنین از این ماده منتشر نشده است.

این شیرین کننده برای کل اقشار جامعه قابل استفاده می باشد شامل زنان باردار ، مادران شیرده و کودکان درکلیه سنین .

سوکرالوز برای افراد رژیمی که می خواهند میزان جذب کالری را به بدن خود کاهش دهند مفید می باشد. سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده در مکمل های غذایی ، مواد دارویی ، ویتامین ها و مکمل های معدنی و دارویی قابل استفاده می باشد .

از دیگر فواید سوکرالوز اینست که موجب تخریب دندانها نمی‌شود ودوست دندانهاست چون باکتریهای دهان آنرا به عنوان یک منبع غذایی نمی‌شناسد بنابر این موجب پوسیدگی دندانها نمی‌شود .

به طور وسیع در آمریکا ، کانادا ، استرالیاو اروپا و آسیا مصرف می گردد.

برتری سوکرالوز نسبت به آسپارتام و آسه سولفام تحمل دمایی بالا و مناسب بودن جهت پخت و پز میباشد و براحتی قابل استفاده در کیک و شیرینی و مربا و … توسط افراد دیابتی و افراد دارای رژیم کم کالری میباشد.

بیشتر بدانید :

پودر کاکائو
بهبود دهنده نان
نکته :

سوکرالوز هیچ تاثیری بر متابولیسم کربوهیدرات ندارد ، ، همچنین میزان قند خون وترشح انسولین را در کوتاه وبلند مدت تحت تأثیر قرار نمی‌دهد درنتیجهشیرین کننده مناسب برای دیابتی ها محسوب می گردد.

پایداری بسیار بالا در حالات محلول ودر دماهای مختلف سبب می گردد که این شیرین کننده کم/بدون کالری به طور وسیع در صنایع غذایی ودارویی ( کنسرو ، سس ، شربت ، انواع نوشیدنی ها ، کیک ، دسر ، بستنی ، مکملها ، ویتامین هاو….)مصرف گردد.

منبع : www.jahanshimi.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۵:۴۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

حساسیت به طلا چیست؟

برخی افراد پس از خرید طلا و استفاده از آن حساسیت نشان می‌دهند. نشانه‌های این حساسیت چیست؟

اغلب آن قسمت از پوست که در تماس با طلاست قرمز و دچار خارش می‌شود. در بسیاری موارد در آوردن طلا و شستن پوست با آب و صابون، این نشانه‌ها را از بین می‌برد.

اما لازم است بدانید که حساسیت به طلا بسیار نادر است و اغلب، نیکل موجود در طلاهای زینتی است که آلرژی ایجاد می‌کند.

آیا شما به نیکل حساسیت دارید؟

تقریبا همه جواهرات و طلاها از آلیاژ طلا درست شده‌اند. یعنی از ترکیب چند فلز گرانبها با هم. دلیلش هم این است که طلای خالص بسیار نرم است و از آن به تنهایی نمی‌توان برای ساخت زیورآلات استفاده کرد.

یکی از رایج‌ترین و عمومی‌ترین فلزاتی که در آلیاژ طلا استفاده می‌شود، نیکل است.

هر چه عیار طلا پایین‌تر باشد، یعنی از طلای خالص کمتری در آن استفاده شده است. به این معنی که فلزات دیگر بخش عمده آن را تشکیل داده‌اند. طلای عیار پایین دوام و مقاومت بالایی دارد اما در عوض بها و ارزش کمتری دارد. در ضمن، به خاطر وجود فلزات دیگر، میزان حساسیت‌زا بودن آن هم بیشتر است.

در همین راستا باید بدانید، طلا با عیار پایین است که حساسیت ایجاد می‌کند.

البته جا دارد اشاره کنیم که قطعات مختلف طلا ممکن است واکنش‌های آلرژیک متفاوت از هم داشته باشند و این بستگی دارد که تجمع نیکل در کدام بخش زیورآلات متمرکزتر باشد. به همین خاطر ممکن است میزان حساسیتی که دو انگشتر طلا با عیار ۱۰ ایجاد می‌کنند با هم فرق اساسی داشته باشد.

نشانه‌های حساسیت به نیکل چیست؟

نشانه‌های حساسیت به نیکل اغلب پس از ۱۲ تا ۴۸ ساعت پس از استفاده از طلا خود را نشان می‌دهد. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خارش
قرمز شدن پوست
التهاب یا تاول زدن پوست
پینه بستن
در صورت حساسیت داشتن به نیکل چه اقداماتی باید صورت داد؟

در صورتی که تشخیص دادید به نیکل حساسیت دارید، یکی از ساده‌ترین کارها این است که طلا با عیار بالا ( طلای 18 عیار به بالا )  خریداری کنید. این طلاها خاصیت آلرژیک کمتری دارند.

از خرید طلا با عیار ۱۰ یا ۱۴ به شدت پرهیز کنید تا پوستتان قرمز و دچار خارش نشود.

از خرید طلای روکش شده (آبکاری) پرهیز کنید. اغلب روکش‌های طلا حاوی نیکل هستند و می‌توانند حساسیت ایجاد کنند.

طلای سفید نخرید. یکی دیگر از توصیه‌ها این است که به هیچ عنوان سراغ طلای سفید نروید. طلای سفید در واقع همان طلای زرد است که روی آن یک لایه رودیوم کشیده شده. ممکن است طلای زرد زیر کار، عیار کمی داشته باشد و در نتیجه میزان نیکل موجود در آن قطعه زیاد خواهد بود و دوباره شاهد قرمزی و خارش خواهید بود.

بدنر از همه این است که روکش طلا هم حاوی نیکل باشد در این صورت حساسیت بیشتر از همیشه بروز خواهد کرد. بهترین کار این است که طلاهایی عاری از نیکل خریداری کنید.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید اینترنتی طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۴:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فعالیت دندانپزشکی شبانه روزی چگونه است ؟

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی است؛ که به سلامت دهان و دندان کمک می کند. دندانپزشک در زمینه پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص دارد. او به درمان بیماری های دهان و دندان، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری ‌ها و بالابردن میزان بهداشت دهان و دندان و همچنین زیبایی و مرتب کردن دندان ها می پردازد. گاهی دندانپزشک بسته به سطح کاری، یک یا چند دستیار دارد.

ساعت کاری دندانپزشک

ساعات کاری دندانپزشک بسته به محل کارش متفاوت است. محل کار دندانپزشک در مطب ها، کلینیک ها و بیمارستان ها می باشد. و اگر دندانپزشک در استخدام بیمارستانی باشد، باید به صورت تمام وقت یا نیمه وقت (براساس نوع استخدام) و گاه به صورت شیفت شب یا تعطیلات کار کند و اگر به صورت شخصی در مطب خویش مشغول کار کند در تعیین ساعات کاری آزادی عمل بیشتری دارد و به دلخواه آن را تنظیم می کند.کلیه وسایل دندانپزشکی باید همیشه استریل و کاملا بهداشتی شده باشند زیرا؛ می توانند ناقل انواع بیماری ها باشند.

در ادامه این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد  اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد دندانپزشک و برخی از دندانپزشکان معروف ارائه می شود.

وظایف دندانپزشک

ویزیت اولیه و دادن مشاوره های لازم به بیماران

دادن آرامش به بیماران قبل از شروع کار به خصوص در مورد کودکان و افرادی که می ترسند.

استفاده از روش های مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار

عکس برداری در صورت لزوم

درمان‌های دندانپزشکی از جمله جرم‌گیری، پر کردن، کشیدن و گذاشتن دندان‌های مصنوعی و روکش و بریج دندان کردن (پل گذاشتن) و …

بیشتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی

توانایی های مورد نیاز برای هر دندانپزشک

مهارت و دانش کافی

تجربه فراوان

هماهنگی و تعادل چشم و دست در حین کار

توانایی تمرکز طولانی مدت

توانایی فیزیکی بالا

مهارت ارتباط گیری با بیماران به عنوان مثال بیان توضیح مناسب راه‌های درمان به بیمار

صبر و بردباری

توانایی آرام کردن بیماران مضطرب و نگران

داشتن اخلاق مناسب

برروز بودن

خدمات دندانپزشکی های زیبایی شبانه روزی به اختصارشامل موارد زیر است:

کامپوزیت دندان
لمینت دندان
جرم گیری
باندینگ
ایمپلنت دندان
بریج دندان
بلیچینگ

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۳:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مزایا و معایب ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز دندان مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی ، هزینه ایمپلنت دندان چه حدود است؟

در ادامه با کیلینیک دندانپزشکی ایده آل همراه باشید تا شما را با مزایا و معایب این روش جایگزینی دندان آشنا کنیم .

شما ایمپلنت دندان را می توانید مانند همان دندان های طبیعی خودتان مسواک بزنید و یا با آنها غذا بجوید. این دندان ها مانند دندان هایی هستند که با آن ها به دنیا آمده اید. به همین دلیل است که ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه در دندانپزشکی خارج از دندانهای طبیعی شما هستند. اگر دندان‌های از دست رفته و آسیب دیده احساس بدی در شما ایجاد کرده است و اعتماد به نفس شما را زیر سوال برده است، شما می توانید با ترمیم از طریق ایمپلنت دندان، اعتماد به نفس خودتان را بازگردانده و یک دندان زیبا جای دندان از دست رفته تان بکارید.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:

آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند.

آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند.

آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند.

آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند.

دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید.

اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد.

ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

معایب ایمپلنت دندان

مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است ایمپلنت دندان عوارضی داشته باشد؛ اما نادر است. این عوامل عبارت اند از:

عفونت

آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی

آسیب های عصبی

در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

بیشتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۲:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

لمینت دندان پر شده چگونه امکان پذیر است ؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان، روشی برای ترمیم آسیب‌های جزئی دندانی و اصلاح بدرنگی دندان‌ها و زیباتر کردن دندان‌های لکه‌دار است. در این روش، ابتدا از دندان‌های شما قالب‌گیری کرده و سپس قالب‌ها را برای ساخت روکش‌های لمینت که از جنس نوعی سرامیک و یا همان چینی هستند، به لابراتوار می‌فرستند. در مرحله بعدی سطحی از مینای دندان، بین پنج‌تا هشت میلی‌متر را تراش داده و برای نصب روکش‌های لمینت آماده می‌کنند سپس با چسب‌های مخصوصی روکش‌های لمینتی را روی سطح دندان‌های شما می‌چسبانند.

آیا انجام لمینت دندان روی دندان هایی که پوسیدگی دارد امکان‌پذیر است؟

درصورتی‌که دندان‌های شما دچار پوسیدگی باشند یا دندان‌هایتان مستعد ابتلا به پوسیدگی باشند، یک دندانپزشک ترمیمی خوب  شما انجام روش‌هایی مثل کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به شما پیشنهاد نخواهد کرد. به همین علت اگر دندان‌پزشک شما کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به‌عنوان یک روش درمانی به شما معرفی می‌کند، به این معناست که شما در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان قرار ندارید. روکش‌های لمینتی در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی نشان می‌دهند و درصورتی‌که شما روزانه دو بار دندان‌هایتان را مسواک بزنید و مرتب از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید استفاده کنید، دندان‌هایتان را در برابر خطر پوسیدگی محافظت خواهید کرد.

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان‌هایی که پرشده‌اند امکان‌پذیر است یا نه؟

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان های سالمی که هنوز هیچ اقدام دندان‌پزشکی روی آن‌ها صورت نگرفته، کاربرد بیشتری داشته و بهتر کار می‌کنند. در صورت داشتن یک پرکردگی کوچک(پرکردن دندان ) و جزئی، در زیر پوشش لمینت و یا در قسمت پشتی دندان، ممکن است شما هنوز بتوانید کاندید خوبی برای انجام لمینت دندان باشید؛ اما درصورتی‌که تعداد زیادی از دندان های شما و یا بخش عمده‌ای از دندان های شما، دارای پرکردگی باشند، لمینت دندان گزینه‌ی مناسبی برای شما نخواهد بود. در این حالت، بهتر است از روش‌های دیگر، مثل تاج دندان استفاده کنید. تاج دندان، با قوی‌تر کردن دندان های شما، به شما این امکان را می‌دهد که بدون ترس از برآمدگی روکش‌های دندانی، غذاخورده و گاز بزنید. به‌صورت کلی، این‌که لمینت های دندانی گزینه‌ی مناسب‌تری برای شما هستند یا تاج دندان، وابسته به شرایط و وضعیت دندان های جلویی شما می‌باشد.

به‌طور قطعی و همیشگی نمی‌توان گفت که اگر شما دندان های پرکرده داشته باشید، نمی‌توانید از روکش‌های لمینتی بر روی آن‌ها استفاده کنید؛ اما هنگامی‌که دندان های شما با کامپوزیت پرشده باشند، نمی‌توان از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی آن‌ها استفاده کرد. در این شرایط و درصورتی‌که مدت دو هفته از پر کردن دندان‌هایتان با کامپوزیت گذشته باشد، باید ابتدا پرشدگی‌های دندان را کاملاً تراشید و آن را دوباره پر کرد. پس از انجام این کار، می‌توانید از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی دندان‌ها استفاده کنید. اگر میزان پوسیدگی دندان های شما خیلی زیاد باشد، به‌ناچار باید از تاج دندان استفاده کنید.

بیشتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۰:۳۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پر پشت کردن مو با کاشت

باور غلط: باور موهایی را که اندکی کم‌ پشت شده می‌توان با کاشت مو پرپشت‌ترکرد.

حقیقت: در کاشت مو از طریق ایجاد یک شکاف بسیار ظریف یک گرافت وارد پوست می‌شود.

این سوراخ (با اینکه بسیارظریف است) به هر حال فضایی را اشغال می‌کند.

اگر منطقه‌ای که می‌خواهیم در آن کاشت مو انجام دهیم کاملا طاس باشد هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

ولی اگر بخواهیم در لابه‌لای موهای موجود (به خصوص اگر این موها ضخیم و باکیفیت باشند) کاشت انجام دهیم لازم است که فضای کافی درلابه‌لای موها وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را ایجاد کرد.

درحقیقت تا زمانی که بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ درصد از تراکم موها کاسته نشده است به دلیل ناکافی بودن فضا (خالی از مو) در بین موهای موجود فرد نمی‌توان در لابه‌لای آنها شکاف ایجاد کرد و اگر هم به اجبار این کار را انجام دهیم.

اولا ممکن است به ریشه موهای اطراف آسیب وارد شود

ثانیا حتی اگر آسیبی به ریشه موهای اطراف وارد نشود این ریشه‌ها مزاحم ریشه موی کاشته شده خواهند شد و بنابراین حین درآمدن موی کاشته شده به احتمال زیاد کیست مویی و جوش‌های چرکی بد فرم ایجاد می‌شود.

این ضایعات موجب اختلال در بیرون آمدن موهای کاشته شده و نتایج کاشت مو را خراب می‌کنند.

بنابراین منطقی است که کاشت موی طبیعی را زمانی انجام دهیم که حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد از موهای یک منطقه از سر دچار ریزش شده‌اند تا بتوان بدون مشکل کاشت مو را انجام داد و فرد هم از نتایج آن لذت ببرد.

 

اگر هنور با خواندن این مقاله به طور کامل قانع نشده اید بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب و با تجربه مشورت کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۲:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آیا استرس والدین بر نوزاد اثر می گذارد؟

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

آیا استرس والدین بر نوزاد اثر می گذارد؟ آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که زمانی که مادر شاد نیست, هیچ کس شاد نیست. این عبارت جالبی است اما واقعی هم هست. نوزادان آینه احساسات والدین خود هستند.

کودک می بیند و انجام می دهد

استرس: خوب , بد و زشت

اگر شما نگران هستید که باید در فضای خاصی با کودک خود ارتباط برقرار کنید تا احساسات منفی را منتقل نکنید, نگران نباشید:

همه استرس ها مضر نیستند. سازمان بهداشت جهانی استرس به سه دسته تقسیم می کند:

استرس مثبت: چیزهایی که باعث اضطراب سطح پایین می شود مثل ملاقات با افراد جدید یا پیش بینی تزریق آمپول در مطب دکتر.

استرس قابل تحمل: رویدادهای شدیدتر اما قابل مدیریت مثل مرگ عضو خانواده یا از دست دادن شغل.

استرس سمی: تجربه هایی شدیدی که برای مدت طولانی ادامه پیدا می کند مثل سوء استفاده یا غفلت.

این دسته آخر دسته ای است که باید نگران او بود, مواجهه طولانی مدت با استرس سمی مادران می تواند باعث شود که کودک تمام مدت احساس استرس می کند.

اینکه چطور شما با استرس کودکتان کنار می آیید به رشد عواطف نوزاد شما کمک می کند. استرس کم به ما انگیزه, اشتیاق یا هدف می دهد و اگر شما پاسخ سالمی به استرس داشته باشد, نوزاد شما ممکن است آینه شما باشد.

استرس داشتن بیش از حد می تواند بر چگونگی مراقبت شما از کودک شما اثر بگذارد که بر رفاه والدین اثر می گذارد. والدین پر استرس کمتر به سرنخ های نوزادان خود پاسخگو هستند و اینکه مراقبت مناسب برای نوزادان پر استرس ضروری است.

نکاتی برای کنترل استرس شما

مشکل را بیان کنید. منبع استرس منفی شما ممکن است آشکار باشد- کشمکش های مالی یا مشکلات در محل کار برای مثال یا ممکن است آشکار نباشد. سعی کنید که مشخص کنید چه چیزی باعث این می شود تا بتوانید به دنبال آن بگردید و سعی کنید که از محرک های استرس اجتناب کنید.

تمرکزتان را روی خود قرار دهید. برای مراقبت از نوزاد، شما باید ابتدا از خود مراقبت کنید. خوب تغذیه کنید تا حدی که می توانید بخوابید (زمانی که نوزاد چرت می زند, چرت بزنید!) , مقدار زیادی آب بنوشید و ورزش کنید.

کمک بخواهید. اگر شما واقعا دچار استرس شده اید, برای حمایت به سراغ کسی که به او اعتماد دارید. شما می توانید همینطور با متخصص آموزش دیده مثل روانشناس تماس برقرار کنید تا به شما کمک کند که استرس تان را به شیوه ای سالم مدیریت کنید.

بیشتر بدانید :

کودک هفت ماهه
کودک یازده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۱:۴۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)