عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

غذاهای انگشتی و غذا خوردن خود کودک

چه زمانی کودک می تواند خودش با غذاهای انگشتی مثل غلات دانه درشت O شکل یا پفک های غلات، قطعات پنیر، تکه های کوچک موز یا پاستای پخته شده تغذیه کند؟ پاسخ به این سوال به این بستگی دارد که تا چه حد می توانید کثیف کاری او را تحمل کنید.

گاهی کودک نه ماهه  و یا حد اکثر کودک یازده ماهه  توانایی نگه داشتن اشیای کوچک با انگشت های شست و اشاره را کسب می کنند. این زمان برای غذا خوردن خود او مناسب است. آنها پیش از این زمان هم می توانند غذاهای انگشتی را امتحان کنند، اما بیشتر آن را به کف دست خود می مالند و سعی می کنند تا آن را بدین شیوه در دهان خود قرار دهند.

با بزرگتر شدن کودک، احتمالا درخواست می کند که غذا خوردن با قاشق را شروع نماید. انتظار کمی کثیف کاری را داشته باشید و به او آزادی بدهید. شو می گوید که روش مناسب این است که برای شروع با یک قاشق نرم کوچک به او غذا بدهید. این امر موجب می شود تا در دست گرفتن ابزاری مثل قاشق را تمرین کند و قاشق را از دستتان بیرون نکشد.

توصیه دیگر: ماده‌ای ضخیم مثل پنیر خامه ای را روی قاشق کودک قرار دهید و سپس تکه هایی از غلات O شکل را روی آن بچسبانید. کودک می تواند غذا خوردن را با چیزی که از قاشق بیرون نمی ریزد ، امتحان کند.

بیشتر بخوانید:

کودک پانزده ماهه
کودک دوساله


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۷:۱۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آشنایی کامل با انواع غذاهای ارتودنسی

یکی از شکایاتی که بیماران در طول درمان های ارتودنسی دارند، این است که نمی توانند به راحتی از تمام مواد غذایی استفاده کنند؛ زیرا با وجود سیم ها و براکت ها در دهان یا سایر لوازم ارتودنسی، جویدن برخی مواد سخت می شود یا بعد از خوردن برخی از غذاهایی که تمیز کردنشان از دندان راحت نیست، اذیت می شوند. آن ها آشنایی با غذاهای ارتودنسی ندارند. در این مقاله ار دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران شما را با انواع غذاهای مناسب در طول درمان ارتودنسی آشنا خواهیم کرد.

در طول درمان ارتودنسی از چه مواد غذایی پرهیز کنیم؟

در این دوره سعی کنید از خوردن غذاهای سفت که نیروی زیادی برای جویدن احتیاج دارند خود داری کنید، به خصوص اگر ارتودنسی دندان های شما از نوع ثابت است؛ زیرا اگر به دستگاه های ارتودنسی دورن دهان شما آسیبی برسد، پزشک مجبور است آن ها را جدا کند و دوباره کار بگذارد. این کار باعث می شود دندان های شما حرکت نا به جا داشته باشند و طول درمان افزایش یابد. البته این را هم بدانید که دستگاه های ارتودنسی ثابت به راحتی از روی دندان جدا نمی شوند و محکم هستند؛ پس برای خوردن غذا های معمولی نگرانی نداشته باشید. هم چنین در دوران استفاده از ارتودنسی به نکات زیر توجه کنید.

۱-دقت کنید که هنگام خوردن میوه هایی که هسته سفت دارند مثل هلو، گوجه سبز، خرما، شلیل، زردآلو… حتما هسته را از قبل خارج کنید و بعد میوه را میل کنید. یکی از روش های مراقبتی این است که سعی کنید بیشتر از دندان های عقب برای خوردن غذا استفاده کنید.

۲-برای  خوردن آجیل مثل پسته و بادام، حتما آن ها را قبل از خوردن از پوست جدا کنید؛ در غیر این صورت آسیب جدی به دندان هایتان وارد می شود.

۳-سعی کنید عادت های بدی را که سبب آسیب به دندان ها و تجهیزات ارتودنسی می شوند از خود دور کنید. مثل قرار دادن سر خود کار و اشیا دیگر در دهان.

۴-از خوردن غذا های خیلی شیرین پرهیز کنید؛ به ویژه سعی کنید نوشیدنی های اسیدی و گاز دار شیرین را فراموش کنید، مثل نوشابه، آب میوه های صنعتی و … زیرا این مواد شیرین اگر به طور کامل از دهان پاک نشوند، بعد از مدتی دور براکت های شما جمع می شوند و به اسید های مضر تبدیل می شوند و ممکن است باعث پوسیدگی دندان هایتان شوند.

5-از خوردن قسمت های سفت و خشک غذا نیز دوری کنید، مثل ته دیگ، قسمت های خشک نان، قسمت های خشک پیتزا و…

6-خوردن یخ هم می تواند آسیب های زیادی به دندان های شما وارد کند.

7-مصرف غذا های چسبناک نیز در طول دوره ارتودنسی برایتان دردسر ساز خواهد شد. مانند آدامس، تافی ها، شکلات های چسبنده و یا حتی پنیر. از گاز زدن ذرت و هویج نیز خودداری کنید.

آیا باید نحوه غذا خوردنمان را در دوران ارتودنسی تغییر دهیم؟

با یک تغییر ساده در برخی از عادت ها می توانید جلوی شکسته شدن براکت ها را بگیرید.

۱-مثلا سعی کنید به جای گاز زدن برخی از میوه ها مانند سیب، آن ها را تکه تکه کنید. حتی غذای نرم مانند ساندویچ را سعی کنید به برش های کوچک تر تقسیم کنید تا هنگام گاز زدن فشار زیادی به فک و دندان وارد نشود.

۲-سعی کنید در طول درمان غذا ها را با دندان های آسیاب بجوید. سعی کنید غذا ها را به آرامی بجوید و در خوردن غذا عجله نداشته باشید.

۳-برخی غذا ها هم آنقدر سفت هستند که هر چند شما آن ها را خرد و کوچک کنید اما باز هم آسیب زا هستند.

۴-گاهی نیز اگر همراه با غذا مقداری آب بنوشید، بلعیدن غذا برایتان راحت تر می شود.

بیشتر بدانیم :

ارتودنسی اینویزلاین
ارتودنسی دندان پرشده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۱:۵۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انواع گاسترکتومی

عمل لاغری اسلیو معده

عمل لاغری اسلیو معده یا گاسترکتومی یعنی برداشتن بخشی یا کل معده است.

گاسترکتومی دارای سه نوع عمل است؟:

گاسترکتومی جزئی برداشتن بخشی از معده است. نیمه پایینی معمولاً برداشته می شود.

گاسترکتومی کامل برداشتن کل معده است.

گاسترکتومی اسلیو معده یا عمل لاغری اسلیو معده برداشتن سمت چپ معده است. این عمل معمولاً به عنوان بخشی از جراحی برای کاهش وزن انجام می شود.

برداشتن معده توانایی هضم مایعات و غذاها را از شما نمی گیرد. با این حال، ممکن است لازم باشد چندین تغییر در سبک زندگی را پس از انجام عمل لاغری اسلیو معده اعمال کنید.

سه نوع جراحی گاسترکتومی وجود دارد.

گاسترکتومی جزئی

طی جراحی گاسترکتومی جزئی، جراح لاغری شما نیمه پایین معده را برمی دارد. اگر سلولهای سرطانی در آنها وجود داشته باشد، ممکن است غدد لنفاوی مجاور را نیز از بین ببرند.

در این جراحی لاغری ، جراح شما اثنی عشر را می بندد. اثنی عشر اولین قسمت از روده کوچک شما است که غذای هضم شده جزئی را از معده دریافت می کند. سپس، قسمت باقیمانده معده شما به روده متصل می شود.

گاسترکتومی کامل

این عمل که گاسترکتومی کامل نیز نامیده می شود، معده را به طور کامل از بین می برند. جراح شما مری شما را مستقیماً به روده کوچک متصل می کند. مری به طور معمول گلو را به معده شما متصل می کند.

بیشتر بدانیم : جراحی ساسی معده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۶:۱۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

واشر سر سیلندر چیست ؟

با توجه به اهمیت واشر سر سیلندر و ایراداتی که می تواند در کار موتور ایجاد کند سعی می کنیم در این مقاله از استار پارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای اطلاعات مرجعی را ارائه کرده تا در صورت لزوم مورد استفاده همگان قرار گیرد.

واشر سر سیلندر فضای بین سیلندر و سر سیلندر را آب بندی کرده (در واقع سیلندر و سرسیلندر را یک پارچه می کند) تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال های آب و نشت روغن از کانال های روغن جلوگیری کند. آب بندی واشر سرسیلندر بسیار مهم است زیرا هر گونه نشتی گاز در دقت کار موتور تاثیر گذار بوده و باعث کاهش قدرت و راندمان موتور می شود. این واشر باید بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند.

بیشتر بدانیم : راهنمای خرید ترموستات هیوندای

ساختار واشر سر سیلندر

(Asbestos) آزبست نام گروهی از ترکیب های معدنی منیزیوم و سیلسیوم است که بیشتر در طبیعت به صورت الیاف معدنی و سنگ یافت می شود. در ساختمان آزبست، پنبه کوهی یا پنبه نسوز، عناصری مانند سیلیس، منیزیوم و آهن وجود دارد. آزبست در طبیعت به رنگ های سفید، قهوه ای و آبی به چشم می خورد. در سال 1820 یک دانشمند ایتالیایی، برای نخستین بار لباس ضد آتش را با استفاده از الیاف آزبست تولید کرد.

انتخاب واشر سرسیلندر

مهم‌ترین علت انتخاب واشر سر سیلندر وجود مس در ساختمان آن است. لایه رویی آن که با علامت Topساخته می شود و استفاده از حالت انعطاف پذیری و نرمی آن سبب می شود که هنگام بسته شدن پیچ های سر سیلندر وارد خلل و فرج روی محل نشیمن خود شده و بر روی آن حالت آب بندی خوبی ایجاد می کند.لایه میانی که عایق حرارتی بوده و معمولا از جنس پنبه نسوز ساخته می شود.

وظایف واشر سر سیلندر

آب بندی سیلندر
هدایت مایعات
حفظ و نگهداری مایعات
علائم سوختگی واشر سر سیلندر

1. کم شدن آب رادیاتور

2. مسدود شدن مجراهای عبور آب در موتور

3. خنک نشدن آب رادیاتور به علت رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه.

4. نقص فنی در ترموستات.

5. نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور.

6. پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور.

7. رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما.

بیشتر بدانیم : راهنمای خرید لوازم یدکی کیا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۱:۴۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سوکرالوز در ایران

شرکت جهان شیمی وارد کننده مواد افزودنی مجاز صنایع غذایی سوکرالوز در ایران از کشور چین را وارد مینماید جهت خرید و اطلاع از قیمت فروش سوکرالوز گرید خوراکی و غذایی چینی با ما تماس حاصل فرمایید .

سوکرالوز چیست ؟ سوکرالوز در ایران

سوکرالوز تنها ماده شیرین‌کننده‌ مشتق از شکر است . که در سال ۱۹۹۸ مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفت و جایگزین خوبی برای شکر است تنها شیرین کننده کم کالری مشتق از شکر است .

آن را به نحوی ایمن تر و متنوع تر از سایر شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام می کند و می تواند به جای شکر برای حذف یا کاهش کالری در محصولات متنوعی بکار رود .

سازمان های نظارتی و سازمان های تحقیقاتی علمی ایمنی سوکرالوز را تأیید کرده اند، هیچ اطلاعات هشدار دهنده ای در برچسب های محصولات شیرین شده با سوکرالوز لازم نمی باشد .

ساکرالوز هیچ کالری ندارد هنگامی که آن را برای خوردن غذاها یا نوشیدنی ها استفاده می شود، هیچ کالری تولید نمی کند. با این حال، محصولات ساخته شده با sucralose گاهی اوقات حاوی کالری از منابع دیگر، از جمله کربوهیدرات، پروتئین و چربی است.

شیرین کننده ای است که برای سال ها در غذا مصرف می شود. در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی، در فرمول بندی محصولات دندانپزشکی، دهانشویه و رژ لب استفاده می شود.

اغلب در طیف گسترده ای از نوشیدنی های ، شیرین کننده های میز صبحانه ، سس سالاد ، غلات صبحانه و آدامسهای جویدنی از آن استفاده می شود.

با شیرین کننده های دیگر کم کالری مانند دکستروز و مالتو دکسترین استفاده می شود تا شیرینی آن کاهش یابد . سوکرالوز مصرفی در بدن انسان جذب نمی شود و دفع می شود.

حدود ۶۰۰ برابر شکر شیرین‌تر است و مزه سوکرالوز مشابه مزه شکر دارد و در آب خوب حل میگردد. و برخلاف شکر باعث پوسیدگی دندان‌ نمیشود.

پودر سوکرالوز فاقد کالری میباشد جایگزین شکر برای افراد دیابتی است و افراد دیابتی هم حتی میتوانند از محصولات تولیدی آن استفاده کنند.

این ماده تحمل دما پخت تا ۳۰۰ درجه دارد و پرطرفدارترین شیرین‌کننده‌ بشمار میرود .

سوکرالوز در ایران برای تولید کیک و کلوچه و شیرینی و بستنی و نیز صنایع تولید گز و سوهان استفاده دارد و در مقایسه قیمتی با شکر قیمت بسیار بصرفه تر است .

سوکرالوز در ایران در مقایسه با شکر بطور متوسط در کارگاه های کوچک تولیدی بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان در ماه و در کارخانه های بزرگ بین ۲۰ تا ۲۰ میلیون تومان صرفه اقتصادی بهمراه دارد.

استفاده از سوکرالوز دیابت را کنترل مینماید و برای افراد دارای دیابت و قند خون جایگزین مناسب برای قند و شکر است و این ماده در بدن انسان جذب نمیشود و کاملا” از بدن انسان دفع میگردد.

بی خطر بودن سوکرالوز برای افراد مبتلا به قند و مصرف دز کم و عدم داشتن کالری این ماده را جایگزینی خوبی برای شکر نموده است . سوکرالوز بر قند خون و مقاومت به انسولین تأثیری ندارد .

سوکرالوز بهترین انتخاب در میان شیرین کننده های جایگزین شکر است و براحتی میتوان در بسیاری از  دسر ها و خوراکی ها و نوشیدنی ها از آن استفاده نمود و در رژیم غذایی به منظور مصرف کمتر شکر قابل استفاده است .

بیشتر بخوانید :

بهبود دهنده نان
پودر کاکائو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۴:۴۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چگونه با گوشواره طلای زرد خوشتیپ باشیم ؟

طلا از دیرباز یکی از با ارزش‌ترین و محبوب‌ترین فلزات در میان جوامع بشری بشمار می‌رفته و از این رو برای ساخت انواع زیور آلات گرانبها از آن استفاده می‌شده و همچنان هم استفاده می‌شود.

دلیل این محبوبیت خرید طلای زرد هم مشخص است. طلای زرد کاملا کلاسیک، محرک، جذاب، گرم و مسحورکننده است.

گوشواره طلا یکی از اکسسوری‌های ضروری برای هر زنی در دنیا بشمار می‌رود. هر خانمی با استفاده از انواع مختلف گوشواره از مدل‌های میخی و آویز گرفته تا کلیپسی می‌تواند با کمک این زیورآلات تیپ خود را تکمیل کند.

چه رنگی بیشتر به گوشواره زرد می‌آید؟

رنگ طلایی تقریبا با هر رنگ دیگر جور در می‌آید و جلوه ویژه‌ای هم به آنها می‌بخشد. اما برای اینکه جلا و درخشندگی گوشواره طلای زرد را به خوبی بتوانید نمایش دهید، توصیه می‌کنیم از لباس‌هایی به رنگ‌های خنثی کمک بگیرید.

البته مثلا لباس‌های کلاسیک مشکی یا پیراهن سفید براق هم در کنار گوشواره طلای زرد بسیار جذاب‌تر به نظر خواهند رسید.

چه جواهراتی برای جفت شدن با گوشواره مناسب است؟

وقتی صحبت از سنگ قیمتی و جواهر به میان می‌آید، گوشواره طلا بهترین گزینه برای ست کردن است. طلا با انواع سنگ‌ها از الماس‌های شفاف گرفته تا یاقوت کبود، اونیکس تیره، یاقوت قرمز و سنگ‌های شیری رنگ.

همزمان با گوشواره طلا به هیچ عنوان از دیگر زیورآلاتی که از فلزات دیگر ساخته شده‌اند استفاده نکنید.

در سال‌های اخیر مد شده که متریال‌های مختلف را با هم ترکیب می‌کنند تا زیورآلات جلوه بیشتری داشته باشند. به طور مثال، چرم و طلا بیشترین طرفدار را دارد. یا مثلا طلای رزگلد را با نقره و استیل در کنار هم به کار می‌گیرند. در این راستا اگر می‌خواهید از جلوه چندین رنگ و چندین متریال مختلف در کنار هم بهره‌مند شوید، توصیه می‌کنیم گوشواره طلای خود را با گردنبندی به رنگ نقره‌ای یا رزگلد ست کنید تا خیلی بی‌ربط به هم نباشند.

گوشواره طلا را باید در چه مناسبت‌هایی استفاده کرد؟

همان طور که گفتیم، طلا فلزی است که بسیار جلب توجه می‌کند. بنابراین، مراسم رسمی یکی از بهترین موقعیت‌هایی است که شما می‌توانید با استفاده از گوشواره طلا، خوش بدرخشید.

گوشواره‌های طلا که دارای سنگ‌های قیمتی هستند و درخشش زیادی دارند برای مراسم غیرکاری و مهمان‌های رسمی و بزرگ مناسب است که مکمل تیپ و آرایشتان باشد.

از گوشواره طلا می‌توانید برای نمایش احساسات، عواطف یا طبع لطیف خود هم استفاده کنید. به طور مثال در مراسم سالگرد ازدواج یا نامزدی می‌توانید از گوشواره‌هایی با طرح قلب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : طلای ارزان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

برای سفید کردن دندان‌ها بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت؟

امروزه کلینیک‌های دندانپزشکی از جمله کلینیک دندانپزشکی جنت اباد با ارائه خدماتی در حوزه زیبایی دندان‌ها، به شما کمک می‌کنند تا لبخند زیبایی را که همیشه در آرزوی داشتن آن بودید داشته باشید. یکی از این خدمات سفیدتر نشان دادن دندان‌هایی است که به مرور زیبایی خود را از دست داده‌اند. برای سفید کردن این دندان‌ها، راهکارهای مختلفی از جمله انجام بلیچینگ دندان،  ونیر کامپوزیت ، و لمینت دندان  پیش روی شما قرار دارد. در این مقاله بررسی میکینیم بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت بر سفید کردن دندان‌ها و معایب و مزایای هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید : دندانپزشکی بارداری

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک روش غیرتهاجمی برای سفید کردن دندان‌هایی است که به صورت ژنتیکی به دلیل مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند، به دلیل افزایش سن، و بیماری‌های دهان و دندان‌ زرد و کدر شده‌اند. برای سفید کردن دندان‌ها به روش بلیچینگ، از یک ماده شیمیایی به نام اکسیژن پراکسید استفاده می‌شود. این ماده با اکسید کردن رنگ‌دانه های اضافی که روی سطح دندان‌های شما قرار گرفته‌اند، دندان‌های شما را سفید و زیبا می‌کند.

کامپوزیت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کامپوزیت دندان یک روش زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که برای ترمیم و اصلاح دندان‌هایی که لب پر شده، آسیب جزئی دیده‌اند یا لکه دارند استفاده می‌شود. برای انجام این کار، دندانپزشک سطح نازکی از مینای دندان شما را می‌تراشد و بعد از آن، ماده کامپوزیت را روی دندان‌های شما ریخته و به آن شکل می‌دهد. تراشیدن سطح دندان‌ها، به این دلیل انجام می‌شود که دندان‌ها پس از انجام کامپوزیت غیرطبیعی و حجیم به نظر نرسند. روکش‌های کامپوزیت، رنگی بسیار شبیه به رنگ دندان‌های اصلی داشته و به همین دلیل به راحتی نمی‌توان آن‌ها را از دندان‌های اصلی بیمار تشخیص داد.

مقایسه هزینه‌های لازم برای انجام بلیچینگ و کامپوزیت روی دندان‌ها:

بلیچینگ دندان‌ها نسبت به انجام کامپوزیت روی دندان‌ها، یک روش ارزان‌تر و کم هزینه‌تر است؛ اما ما نمی‌توانیم یک قیمت و هزینه مقطوع برای انجام بلیچینگ یا کامپوزیت روی دندان‌ها، به شما ارائه کنیم. هزینه‌های انجام هر یک از روش‌های درمانی یا زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی، در افراد مختلف متفاوت بوده و تنها توسط دندانپزشک تعیین می‌شوند.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی ارزان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۱:۴۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

عوامل موثر در انتخاب بهترین متخصص‌ ترمیم و زیبایی دندان

انتخاب یک دندان‌پزشک زیبایی خوب برای رسیدن به نتیجه دلخواه ضروری است. دقت کنید که دندانپزشکی زیبایی یک عنوان تخصصی مستقل ندارد و هر دندانپزشکی بدون هیچ گونه مشکل قانونی می‌تواند خود را تحت عنوان دندان‌پزشک زیبایی معرفی کند، اگر چه نحوه انجام اعمال مربوط به دندانپزشکی زیبایی به تمام دندان‌پزشکان آموزش داده می‌شود؛ اما رسیدن به سطح بالای تخصص در این زمینه، نیازمند سال‌ها آموزش تئوری و عملی و مطالعات فراوان است. پس برای انتخاب بهترین متخصص‌ ترمیم و زیبایی دندان باید به عوامل زیادی توجه کنیم؛ در زیر عوامل مؤثر در انتخاب بهترین متخصص‌ترمیم و زیبایی دندان را بر می شمریم که عبارت‌اند از:

تحقیق کردن

در بین دوستان، آشنایان و اعضای خانواده‌تان هر کدام که درمان دندانپزشکی زیبایی خوبی دریافت کرده‌اند بخواهید تا مشخصات پزشک معالج خود را در اختیار شما بگذارند. در این صورت می‌توانید با کلینیک تخصصی دندانپزشکی تماس حاصل کنید یا با او ملاقات کنید. همچنین می‌توانید با دیگر اشخاصی که در حوزه دندانپزشکی فعالیت دارند بخواهید که بهترین دندان‌پزشک زیبایی را به شما معرفی کنند.

دیدن کارهای زیبایی دندان‌پزشک

اکثر دندان‌پزشکان زیبایی، از نمونه کارهای خود ( اصلاح طرح لبخند ، لمینت دندان و...) و نتایج حاصل از آن، آلبوم عکس یا بروشور تهیه می‌کنند که شما می‌توانید به صورت آنلاین در صفحه‌های الکترونیک شخصی یا در وب‌سایت کلینیک آن‌ها را مشاهده کنید یا به کلینیک مراجعه کرده و حضوری از آلبوم کارهای زیبایی دندانپزشک دیدن کنید.

تهیه کردن فهرست

حتما قبل از اولین ویزیت و اولین ملاقات با دندان‌پزشک زیبایی، یک لیست تهیه کنید و در آن اولویت‌های درمانی و زیبایی خود را در آن یادداشت کنید؛ در این صورت برای مطرح کردن خواسته‌هایتان با دندان‌پزشک زیبایی که می‌خواهید تعیین کنید، آماده خواهید بود.

بیشتر بخوانید: پرکردن دندان

کسب اطلاعات تخصصی دندان‌پزشک

صلاحیت مورد نیاز دندان‌پزشک، گواهی‌های آموزشی و تحصیلی دندان‌پزشک، گواهی کسب و حرفه و دیگر مدارک هویتی و تخصصی دندان‌پزشک مورد نظر را بررسی کنید و از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

انتخاب دندان‌پزشک زیبایی

پس از اینکه موارد بالا را با دقت انجام دادید، سعی کنید دندانپزشکی را انتخاب کنید که تعداد قابل توجهی اعمال تخصصی دندانپزشکی زیبایی (غیر مجاز می باشدmetic Dentistry) انجام داده و کارهای او از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛ برای این کار می‌توانید از مراجعین و بیماران کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی متحرک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۱:۱۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بهترین زمان برای «پیوند مو»

قطعا اولین توصیه در زمینه مقابله با ریزش مو مراجعه به متخصص پوست و مو در مراحل اول ریزش موهاست تا با رعایت برخی توصیهها و مصرف دارو روند نازک شدن تارهای مو و از بین رفتن آنها به تعویق بیفتد. متاسفانه بسیاری از جوانان به این مساله بی توجه هستند و زمانی که فرصت برای حفظ سلامت موها تمام میشود به فکر درمان میافتند که غالبا نمیتوان اقدام موثری انجام داد.

گرچه در گذشته ریزش مو برای مردان اصلا پدیده عجیبی محسوب نمیشد و کاملا پذیرفته بود، امروزه بیشتر مردان تمایل به کاشت مو برای افزایش زیبایی و جذابیت دارند. در صورتی که فردی چنین تصمیمی بگیرد، پس از مشورت با پزشک و بررسی شرایط انجام این کار، معمولا باید صبر کند تا روند ریزش موها به مرحله ثبات برسد زیرا اگر در این مرحله پیوند مو انجام شود، به تدریج موهای اولیه فرد دچار ریزش شده و حالت تُنُکی در موها ایجاد میشود که اصلا زیبا نخواهد بود. این مساله کاملا باید از طرف متخصص کاشت مو خوب و قابل اعتماد برای فرد توضیح داده شود و پزشک آن را به عنوان یک کار هنری تخصصی در نظر بگیرد و به جنبه های ظاهری فرد کاملا دقت کند.

همچنین پیوند مو در سنین بالا به دلیل بروز بیماریهایی مانند پرفشاری خون و… که عروق تنگ شده و خونرسانی به خوبی انجام نمیشود، مسلما مانند دوران جوانی موثر نخواهد بود.


برچسب: بهترین زمان برای «پیوند مو»،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۲:۲۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

کولیک

سن : بدر تولد تا زمانی که کودک یک ساله می شود

کولیک چیست؟

تمام کودکان گریه می کنند اما گاهی کودک برای ساعت ها در یک بار گریه خواهد کرد و هر کاری که شما بکنید آرام نمی شود. این نوع شدید گریه کردن در کودک بین سه هفتگی و سه ماهگی کولیک نام دارد. اگرچه این برای والدین و مراقب ناراحت کننده است ولی کولیک برای بعضی نوزادان طبیعی است.

دکتر ها معمولا کولیک را زمانی که کودک سالم بیش از زمانی که انتظار می رود گریه می کنند تشخیص می دهند : بیش از ۳ ساعت در روز برای بیش از سه روز در هفته، حداقل سه هفته پشت سر هم. کولیک معمولا بدتر زمانی که تقریبا کودک دو ماهه میشود اوج می گیرد  و به خودی خود بین ۸ تا ۱۵ هفته برطرف می شود.

متداول است که شما احساس ترس , ناراحتی یا ناامیدی کنید زمانی که شما نمی توانید کودک خود را ساکت کنید. اما به خاطر داشته باشید که کولیک طبیعی است و موقتی. کودک شما بهبود خواهد یافت.

علائم کدامند؟

بیشتر نوزادان زمانی که در بغل هستند, غذا می خورند و به آنها توجه می شود کمتر گریه می کنند. این چیزها ممکن است برای نوزادانی که کولیک دارند موثر نباشد. زمانی که آنها گریه می کنند, ممکن است دست های خود را مشت کنند و شکم و پاهای خود را سفت کنند. بعضی کودکان پشت خود را خم می کنند در حالیکه دیگران پاهایشان را به شکم خود می کشند.

استفراغ, اسهال, تب یا خون یا موکوس در مدفوع علامت کولیک نیست. اگر کودک شما هر کدام از این علائم را داشته باشد, او باید توسط دکتر ارزیابی شود.

چطور کولیک تشخیص داده می شود؟

اگر شما درباره گریه کودک نگران هستید, به دکتر خود مراجعه کنید یا درباره آن در چک آپ روتین بعدی کودک خود صحبت کنید. برای مطمئن شدن از اینکه گریه کردن کولیک است, دکتر شما ممکن است ارزیابی فیزیکی انجام دهد و درباره سلامت گذشته کودک شما, تکنیک های آرام کننده ای که امتحان کرده اید و اینکه آیا شما علامت دیگری را متوجه شده اید یا خیر سوال کند. شما ممکن است همینطور درباره اینکه چطور گریه کردن بر شما اثر می گذارد  از شما سوال می شود و خواسته می شود که نشان دهید چطور کودک را شیر می دهید و کمک می کنید که آروغ بزند. دکتر شما ممکن است پیشنهاد کند که شما توجه کنید چه موقع و هر چند وقت یک بار کودک شما گریه می کند.

بیتر بدانیم :

کودک پانزده ماهه
کودک هجده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۴:۳۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)