عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

آشنایی با مزایا و فواید طراحی لبخند

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی به شاخه ای از دندانپزشکی گفته میشود که با هدف بهبود ظاهر دندان های افراد جامعه و زیبایی لبخند اقداماتی انجام میدهد. مهمترین کاری که دندانپزشکان زیبایی انجام میدهند عبارتند از:

برطرف کردن کجی دندان ها به روش های مختلف
ترمیم دندانهای آسیب دیده
جایگزین کردن دندان های از دست رفته
بستن شکاف ها و فواصل بین دندان ها
کاهش یا برطرف کردن ازدحام دندان ها
همسطح کردن دندان هایی که خلی کوتاه یا بلندتر از سایر دندان ها هستند
سفید کردن دندان
این متخصصان با کمک روش های بالا و انواع دیگری از پروسه ها اقدام به طراحی لبخند یا اصطلاح طرح لبخند میکنند
مهمترین پروسه هایی که برای طراحی و اصلاح طرح لبخند بکار میروند

دندانپزشک ترمیم و زیبایی دندان برای آنکه بتواند به خوبی اقدام به اصلاح طرح لبخند کند از پروسه های استفاده میکند:

نصب ونیر دندان
لمینت دندان
تاج دندان
ونیر کامپوزیت
ارتودنسی دندان
گاها ایمپلنت دندان
بیشتر بدانید:

بلیچینگ دندان
پرکردن دندان
۷ فایده و مزین بزرگ طراحی لبخند

 7 تا از فواید طراحی لبخند که از همه قابل توجه تر هستند عبارتند از :

۱. دگرگون شدن زندگی اجتماعی

آیا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که از نحوه نگاه کردن دیگران احساس بدی به شما دست بدهد؟ آیا این مسئله شما را از لذت بردن از یک روز زیبا (یا بدتر از آن مثل یک رویداد مهم) باز داشته است؟

افرادی که لبخند زیبایی ندارند معمولا در برخورد با افراد (مخصوصا افراد غریبه) دچار اضطراب میشوند و مدام به این فکر میکنند که مبادا اشخاص من را مسخره کنند یا از روی لبخندم مرا قضاوت کنند.

تمام این نگرانی ها، ترس ها و اضطراب ها با طراحی لبخند از بین میرود. تنها کافی است که پس از سال ها عذاب کشیدن از لبخند کنونی خود، به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با اصطلاح طرح لبخند و ساختن یک لبخند جدید اعتمادبه‌نفس و زندگی دوباره را به شما برگرداند.

2. ارتقاء و بهبود وضعیت سلامتی

ضعف در بهداشت بهداشت دهان و دندان می تواند منجر به مشکلات ریوی، بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر موارد پزشکی دیگر شود.  هرچند که طراحی لبخند بیشتر برای برطرف کردن عیوب و زیبا ساختن چهره شما است، اما نتیجه تحقیقات نشان داده کسانی که رو به فواید طراحی لبخند می آورند بیشتر از دیگران قدر لبخند خود و اجزای آن را میدانند. زمانی که برایتان اصطلاح طرح لبخند صورت میگیرد بیشتر از هر زمان دیگری دوست خواهید داشت به بهداشت دهان  و دندان برسید بنابراین از بروز مشکلات احتمالی مربوط به دندان ها پیشگیری خواهید کرد.

3. کاهش یا از بین رفتن دردهای دهانی

مشکلات بایت (مشکلات مربو به عدم هماهنگی دندان ها و فک ها) و لثه های ناسالم می تواند باعث درد بزرگ و قابل توجهی در افراد شود. اگر در حین غذا خوردن یا صحبت کردن متوجه یک درد در بخش های مختلف دهان خود میشوید احتمالا علاوه بر دندانپزشکی زیبایی به درمان های دیگر نیز نیاز خواهید داشت. دندانپزشکی زیبایی در کنار سایر تخصص های دندانپزشکی میتوانند به بهبود این درد ها یا حتی پیشگیری از آن کمک کند.

منبع : www.orthoinfo.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۱:۴۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آشنایی با انواع روش دندانپزشکی زیبایی

درست مانند جراحی پلاستیک صورت که در اغلب اوقات به جهت بهبود ظاهر و ارتقاء زیبایی انجام میشود، دندانپزشکی زیبایی نیز یکی از شاخه های دندانپزشکی است که تلاش میکند برای افراد لبخندی زیبای تری بسازد. دندانپزشکان زیبایی دندان با پنهان کردن عیوب، ترمیم و یا رفع مشکلات دندان افراد، اقدام به طراحی لبخندی میکنند که بیشتر به چهره افراد بی‌‌آید. برخلاف اعمال جراحی دندان و سایر روش های دیگر، انواع روش دندانپزشکی زیبایی مانند ارتودنسی دندان لزوما جنبه درمانی ندارد و بیشتر بر سفید کردن دندان ها و ایجاد تغییرات زیبایی شناختی بر روی اجزای لبخند تمرکز دارد.

تفاوت بین دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی دندان چیست؟

دندانپزشکی زیبایی دندان این روزها سر زبان ها افتاده و نقل محافل است. متاسفانه برخی از افراد انواع روش دندانپزشکی زیبایی را با دندانپزشکی ترمیم دندان اشتباه میگیرند یا به جای هم بکار میبرند. همانطور که در بالا هم گفتیم در زیبایی دندان ما با برطرف کردن مشکلات ظاهری که صرفا زیبایی لبخند را به خطر میاندازند سروکار داریم. این مشکلات ظاهری معمولا عملکرد دندان را با مشکل مواجه نمیکنند. بنابراین ما معمولا در این رشته برای بهبود عملکرد، پروسه ای انجام نمیدهیم. هرچند که در کنار آن، احتمالا برخی مشکلات ساختاری را نیز تشخیص داده و اصلاح میکنیم.

انواع روش زیبایی دندان

۱. سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندانها رایج ترین روش دندانپزشکی زیبایی است. اگر برای رفع بدرنگی دندان ها محصولات سفید کننده بدون نسخه ای مانند خمیردندان برای شما مؤثر نیستند، می توانید به یک کلینیک دندانپزشکی  یا مطب خوب که خدمات زیبایی دندان ارائه میدهد مراجعه کنید و کار سفید کردن تضمینی دندان های خودتان را به دندانپزشکان زیبایی آن کلینیک واگذار کنید

۲. اینله و انله

اینله و انله یا (Inlays و Onlays) تحت عنوان روش های پر کردن غیرمستقیم دندان شناخته میشوند. در این دو روش، دندانپزشک زیبایی دندان، از موادی خاص (معمولا همرنگ دندان مانند پرسلین) برای پر کردن دندان ها به منظور رفع آسیب های ساختاری استفاده می کند. نتیجه نهایی چنین روشی حفظ سلامتی و زیبایی دندان آسیب دیده است.

در اینله و انله برخلاف عمل پر کردن دندان که معمولا به دنبال پوسیدگی دندان انجام داده میشود، مواد پرکننده خاص در لابراتوار ساخته شده و توسط دندانپزشک زیبایی دندان به روی دندان های مشکل دار شما چسپانده میشوند.

3.ونیر دندان

ونیرها انواع از روکش های دندانی هستند که به منظور پوشاندن، پنهان کردن و یا ترمیم مشکلات و عیوب زیبایی شناختی دندان مورد استفاده قرار میگیرند. ما دو نوع ونیر دندان مشهور تحت عنوان ونیر کامپوزیت و لمینت دندان داریم. دندانپزشک زیبایی دندان مواد کامپوزیتی و لمینت دندان را روی سطح دندان ها میچسپانند و برای اینکار بخشی از مینای دندان را میتراشند. کسانی که دچار تغییر رنگ دندان شده اند و یا دندان آن ها کج، کوتاه، فاصله دار، شکسته یا لب پر شده است میتوانند با کمک ونیر دندان که از انواع روش دندانپزشکی زیبایی هستند به لبخندی زیباتر  دست پیدا کنند.

4.ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت دندان را شاید بتواند علاوه بر اینکه یکی از انواع روش دندانپزشکی زیبایی دندان دانست بلکه آن را یکی از مهمترین پروسه های ترمیم دندان نیز دانست. زیرا در اصل برای جایگزینی دندان مورد استفاده قرار میگیرد. از این حیث و به خاطر اینکه عملکرد دندان باز میگردد، ایمپلنت ها ترمیمی هستند. و از این جهت که زیبایی را به لبخند شما باز میگردانند جزء روش هایی زیبایی دندان نیز به شمار میروند.

منبع : www.orthodoctor.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۳:۰۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

علائم نشان دهنده ی نیاز به مراجعه به متخصص ارتودنسی کدام اند ؟

اگر با لبخند زدن جلو آینه احساس می کنید وضعیت ظاهری قرار گیری فک، یا قرارگیری دندن‌هایتان نامرتب است، احتمالا شما به زودی یکی از متقاضیان درمان ارتودنسی خواهید شد.

درمان ارتودنسی می‌تواند نظم و زیبایی را به دندان‌های شما هدیه کند، همچنین وضعیت قرار گیری فک بالا و پایین را به نسبت همدیگر به خوبی جا بیاندازد و چهره‌ای زیباتر و لبخندی دلنشین‌تر را برای شما به ارمغان بیاورد.

وقتی که دندان ها به طور منظم کنار هم قرار نمی‌گیرند، موجب ایجاد درد و فشار بر روی ماهیچه های فک شده و گاهی اوقات باعث به وجود آمدن مشکلاتی در مفاصل فک و سر درد میشود.

ارتودنسی دندان می‌تواند به قرار گرفتن صاف و متناسب فک بالا و پایین و همچنین کاهش دردهای مزمن ناشی از ناهنجاری‌های فک و دندان می‌تواند کمک کند.

از کجا بفهمیم به متخصص ارتودنسی نیاز داریم ؟ علائم نیاز به ارتودنسی دندان

برخی از علائمی که به احتمال زیاد، نشان دهنده‌ی زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی است، در زیر فهرست شده اند.

دندان‌‌های ردیف پایین توسط دندان‌های ردیف بالا کامل پوشیده شده است
داشتن دندان اضافی
دندان‌های نامرتب و شلوغ، یا کج و کوله بودن دندان‌‎ها
مشکل دندان قروچه و بهم ساییدن دندان‌ها
عدم صحیح قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم
عدم تقارن صورت و بهم ریختگی نسبت‌های زیبایی صورت
فاصله بین دندان‌ها
عقب یا جلو بودن نامتعارف فک پایین و بالا
گاز گرفتن مداوم و بیش از حد گونه و لثه دندان
انحراف خط وسط دندان با وسط لب
لبخند کج
مشکلات تکلم و تلفظ برخی صداها
مشکل موقع جویدن غذا
همه مواردی که در بالا اشاره کردیم می‌تواند علائمی باشد که نیاز به رفتن پیش یک دکتر متخصص ارتودنسی خوب را قوت بخشد.

اما در نهایت این متخصص ارتودنسی است که به کمک ابزارها و دانش تخصصی خودش، در مورد بهترین طرح درمانی صحیح و اصولی نظر نهایی را می‌دهد.

برخی از مواردی که در معاینه اولیه توسط متخصص ارتودنتیست بررسی می شود:

تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی شما
معاینه بالینی اولیه
قالب گیری و تصویر برداری اختصاصی از وضعیت فک و دندان شما
بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب متخصص ارتودنسی مشهد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۸:۲۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انتخاب متخصص ارتودنسی در کرج

بهترین متخصص ارتودنسی میتواند در بخشیدن لبخندی زیبا به ما کمک کند. برای درمان دائمی مشکلات دندان لازم است که به یک متخصص ارتودنسی ماهر مراجعه کنیم. اما در میان این همه پزشک چگونه می توانید یک متخصص ماهر و متعهد پیدا کنید.

انجام ارتودنسی دندان مناسب چه کسانی است؟

اگر احساس می کنید که دندان هایتان کامل روی هم قرار نمی گیرد، اگر احساس می کنید که هنگام لبخند دهانتان کج می شود، اگر اگاهی اوقات در دندان های آسیاب خود احساس درد می کنید، شما نیاز دارید تا توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شوید.

ارتودنسی علاوه بر اثرات درمانی مانند منظم کردن دندان ها، تاثیر مستقیم در زیبایی صورت نیز دارد. گاها درمان ارتودنسی برای اصلاح طرح لبخند انجام می گیرد.

زمان مناسب برای مراجعه به متخصص ارتودنسی

اگر یکی یا چند مورد از علائم پایین را دارید، لازم است تا سریعا توسط متخصص معاینه شوید. به یاد داشته باشید که هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید هم نتیجه بهتری خواهید گرفت هم دوره درمان به زمان کمتری نیاز دارد.

• دندان‌‌های ردیف پایین توسط دندان‌های ردیف بالا کامل پوشیده شده است

• داشتن دندان اضافی

• دندان‌های نامرتب و شلوغ، یا کج و کوله بودن دندان‌‎ها

• مشکل دندان قروچه و بهم ساییدن دندان‌ها

• عدم صحیح قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم

• عدم تقارن صورت و بهم ریختگی نسبت‌های زیبایی صورت

• فاصله بین دندان‌ها

• عقب یا جلو بودن نامتعارف فک پایین و بالا

• گاز گرفتن مداوم و بیش از حد گونه و لثه دندان

• انحراف خط وسط دندان با وسط لب

• لبخند کج

• مشکلات تکلم و تلفظ برخی صداها

• مشکل موقع جویدن غذا

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب متخصص ارتودنسی در تهران

متخصص ارتودنسی چگونه می تواند به شما کمک کند؟

قبل از انجام هر کاری، نیاز است تا متخصص ارتودنسی تاریخچه سلامت دندان و سوابق پزشکی شما را مطالعه کند. سپس معاینات بالینی صورت می گیرد و در انتها به کمک قالب گیری و عکس برداری، مسیر درمان شما کاملا مشخص خواهد شد.

در روند درمانی ارتودنسی هم بیمار و هم پزشک باید صبور باشند. چرا اثر تغییرات در دراز مدت نمایان خواهد شد. لازمه تصمیم درست توسط متخصص ارتودنسی ، انجام معاینات طولانی و مشاوره های لازم است. در ضمن قبل از انجام درمان ارتودنسی باید حتما توسط متخصص لثه، سلامت لثه ها چک شوند.

در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب باید چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم؟

مهمترین فاکتور در انتخاب دندانپزشک ارتودنتیست مهارت ایشان است. مهارت و تجربه که نیازمند دانش بالایی است. سابقه کار مناسب و نمونه درمان های موفق از جمله مواردی است که توانایی یک متخصص را در انجام ارتودنسی مشخص می کند.

از آنجایی که درمان ارتودنسی زمانبر است، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب، اخلاق و شخصیت ایشان است.

پس از انجام درمان ارتودنسی لازم است که برای معاینات و چکاب های ماهانه به پزشک معالج مراجعه نمایید. فاکتور اخلاق و شخصیت زمانی پر رنگ تر می شود که بخواهید درمان ارتودنسی را برای کودکان انجام دهید.

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

بدون شک در شهر کرج متخصصان و پزشکان بسیار ماهری مشغول به فعالیت و خدمت رسانی هستند. اما ترافیک شهر کرج و ازدحام جمعیت برای بسیار محدودیت هایی را ایجاد می کند و هر کسی به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی کرج و منطقه زندگی خود است.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۷:۰۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

متخصص ارتودنسی خوب در روند درمان ارتودنسی چه تاثیری دارد؟

متخصص ارتودنسی خوب در تهران و یافتن یک مطب خوب و عالی یکی از دغدغه های کسانی هست که به دنبال انجام درمان ارتودنسی هستند. این مقاله حاوی اطلاعاتی است که به شما کمک می کند نه تنها یک متخصص ارتودنسی خوب بلکه بهترین متخصص ارتودنسی در شهر خودتان را انتخاب کنید.

انتخاب متخصص ارتودنسی خوب چه اهمیتی دارد؟

چرا بدنبال بهترین متخصص ارتودنسی هستیم؟ می دانیم که مشکلات مال‌اکلوژن از جمله نگرانی های دندانپزشکی شایع در میان افراد مختلف است. کسانی که از این مشکلات رنج می برند نیاز به درمان ارتودنسی دارند. این افراد باید حتما یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنند تا بتوانند طی دوره درمان از مهارت ها، تجربه و همچنین مشاوره چنین متخصصی جهت رفع مال اکلوژن خود کمک بگیرند.

درمان ارتودنسی خود را به چه کدام متخصص ارتودنسی در شهر بسپاریم؟

بسیاری از افراد بدون داشتن هیچ معیار یا ملاکی به اولین متخصص ارتودنسی دندانی که می رسند او را به عنوان متخصص خود انتخاب می کنند. هرچند که معیارهای خاصی برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب وجود ندارد اما به نظر می رسد که داشتن حداقل چند معیار انتخابی می تواند به شما در انتخاب یک متخصص ارتودنسی کمک کرده و دوره درمان موفقی را برایتان رقم بزند.

در ادامه با چند معیار و فاکتور موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان آشنا خواهید شد. اگر دوست ندارید درمان خود را به هر کسی واگذار نکنید حتما برای خود چند معیار داشته باشید یا چند فاکتور زیر را در هنگام انتخاب متخصص در نظر بگیرید.

تجربه و تخصص

قبل از هر چیز مهم است بدانید که یک متخصص ارتودنسی خوب برای ارائه خدمات با کیفیت دارای دانش و تجربه بسیار بالایی است.

ارتودنسی یک رشته تخصصی است که نیاز به آموزش گسترده دارد. متخصصی که انتخاب می کنید باید علاوه بر اینکه حتما فارغ التحصیل تخصص ارتودنسی دندان باشد، بلکه باید تجربه بسیار بالایی در این زمینه داشته باشد.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

اخلاق، پیگیری و صبوری         

داشتن تخصص و تجربه برای موفقیت درمان ارتودنسی بسیار مهم است، اما پیگیری منظم، اخلاق، و صبوری متخصص از جمله فاکتورها یا معیارهای یک متخصص ارتودنسی خوب است که می تواند یک تجربه درمان عالی برای افراد رقم بزند.

فراموش نکنیم که به طور متوسط درمان ارتودنسی حدود 18 ماه زمان نیاز دارد. بنابراین اگر متخصص شما چنین ویژگی هایی نداشته باشد، چطور میتوان از روند درمان مطمئن بود و یا یک نتیجه ایده آل را انتظار داشت.

برنامه های پرداخت قسطی هزینه ارتودنسی

در نظر گرفتن جنبه های مالی یکی از مهمترین عوامل، ملاک ها یا معیارهایی است که باید هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان مورد توجه قرار گیرد. اگر توان مالی خوبی دارید این معیار را خط بزنید زیرا اگر هزینه ارتودنسی دندان را یکجا پرداخت کنید برای شما به صرفه تر است وممکن است برایتان کمتر حساب شود.

بیشتر بدانید:  راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۸:۴۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

هزینه های ناشی از انجام عمل زیبایی کاشت مو چه قدر است ؟

وقتی صحبت از هزینه کاشت مو می شود، اکثر افراد به فکر هزینه های ناشی از خود عمل زیبایی خواهند شد و کمتر کسی به دوران نقاهت و مراقبت های پس از انجام عمل پیوند مو فکر خواهد کرد؛ در حالی که بودجه در نظر گرفته شده برای عمل های زیبایی تنها به هزینه های مربوط به دستمزد پزشک و بیمارستان محدود نخواهد شد.

پس از انجام پیوند مو طبیعی ممکن است کمی درد داشته باشید و یا شاهد عوارض جانبی باشید، به همین دلیل قیمت و هزینه های مربوط به داروهای دوران نقاهت که شامل آنتی بیوتیک ها، انواع ضد درد ها و سایر داروها می شود را نیز در نظر بگیرید. اما هزینه کاشت مو به موارد دیگر نیز بستگی خواهد داشت:

•مکانی که زندگی می کنید

•روشی که برای انجام کاشت طبیعی انتخاب می کنید

•مهارت و حاذق بودن پزشک

•تعداد فولیکول های مورد نظر شما برای پیوند

•گاها هزینه سفر برای ملاقات با پزشک متخصص کاردان

به یاد داشته باشید که نمی توان یک قیمت دقیق برای عمل های زیبایی در نظر گرفت زیرا با توجه به فاکتورهای ذکر شده قیمت ها متغیر خواهد بود. همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که قیمت بیشتر یک پزشک و کلینیک دلیلی بر ماهر بودن آن پزشک نخواهد بود پس تا حد امکان درباره انتخاب پزشک متخصص کاشت مو خوب تحقیق کافی انجام دهید.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۹:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

زردی نوزادی

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

زردی نوزادی یک وضعیت شایع و عموما بی خطر است. اطفال در مدت چند روز از زمان تولد ممکن است دچار زردی شوند.  ممکن است پوست و چشم های کودک زرد شود. مواد طبیعی به نام بیلی روبین در خون زیاد می شود و عامل بروز این اختلال است. معمولا، زردی نوزادی درمانی نیاز ندارد و خودبخود برطرف می شود. به علت خطری که در مورد مشکلات جدی تر وجود دارد، کودکان مبتلا  به زردی باید توسط پزشک ویزیت شوند. مشکلات خونی، عفونت ها و دیگر مشکلات ممکن است زردی شدید تری ایجاد کند. زردی نوزادی گاهی اوقات نیاز به درمان برای پیشگیری از  بروز عوارض دارد.

علائم زردی نوزادی

زردی پوست
زردی بخش سفید چشم
اطفال با زردی شدید ممکن است بسیار خسته باشند و خوب غذا نخورند.
چه چیزی انتظار می رود

بیشتر نوزادان انواعی از زردی دارند. شایع ترین فرم آن زردی فیزیولوژیک است.  در مدت ۲ یا ۳ روز از زمان تولد رخ می دهد.  علائم ممکن است بین روز ۲ و ۴ مشخص تر شود. معمولا در مدت ۲ هفته ناپدید می شود.  زردی ناشی از شیر مادر ممکن است زمانی ایجاد شود که نوزاد خوب غذا نخورد. برخی اطفال مبتلا به زردی نیاز به درمان با نورهای خاصی دارند تا بیلی روبین را بشکند. اطفال مبتلا به زردی نوزادی ممکن است  لازم باشد تا در بیمارستان به مدت طولانی تری بمانند و یا بررسی های بیشتری تا زمانی برطرف شدن علائم انجام شود.  باید همیشه زردی  جدی گرفته شود. در موارد نادر، زردی کنترل نشده ممکن است مشکلات جدی تری بدهد مثل آسیب مغزی، ناشنوایی و فلج مغزی.

میزان شیوع

بیش از نیمی از همه ی نوزادان درجاتی از زردی دارند.

درمان زردی نوزادی

بیشتر اطفال مبتلا به زردی نیاز به درمان ندارند. اطفالی که سطوح  بیلی روبین بالا و یا سریعا افزاینده دارند، ممکن است به روش های درمانی زیر نیاز داشته باشند:

افزایش تغذیه

نوردرمانی

در موارد شدید  و نادر ممکن است ترانسفیوژن لازم شود.

این وضعیت در موارد زیر بدتر می شود

عفونت هایی مثل روبلا و سیفلیس، هپاتیت و دیگر اشکال بیماری کبدی

سیستیک فیبروزیس

ذخیره کم اکسیژن

دیگر مشکلات ژنتیکی

چه زمانی  باید به پزشک مراجعه شود

اگر کودک شما زردی دارد، باید به طور منظم توسط  متخصص اطفال در هفته های اول بعد از تولد ویزیت شود.

اگر زردی بعد از ویزیت پزشک بدتر شود، بیش از ۲ هفته تداوم داشته باشد، به پاها هم پخش شود باید به متخصص اطفال اطلاع داده شود.

اگر کودک مبتلا به زردی است و خوب غذا نمی خورد، بی توجه است و یا تب وجود دارد، باید  به اورژانس منتقل شود.

تشخیص

پزشک ممکن است پوست کودک را با پروب لمس کند و یا برای بررسی زردی نمونه خون تهیه کند.

عوامل خطر

تولد زودرس
اختلال شیر خوردن
کبودی و یا خونریزی در پوست سر بعد از زایمان دشوار
سابقه ی زردی نوزادی
مادر  مبتلا به دیابت
بیشتر بدانید :

کودک هفت ماهه
کودک هشت ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۸:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی طرح لبخند به چه معناست؟

منظور از طرح لبخند، یک خط فرضی است که از لبه دندان های جلویی فک بالا، گذشته و با لبه فوقانی لب پایین موازی است. اگر خط لبخند به سمت پایین انحنا داشته باشد، طرح لبخند می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس، زیبایی و شادابی چهره افراد شود. اما در صورتی که خط لبخند صاف باشد این امر نشان دهنده افزایش سن و سایش دندان ها است.

ارتودنسی طرح لبخند

ممکن است بعد از نصب لوازم ارتودنسی احساس درد داشته باشید که این امر کاملاً طبیعی و عادی است؛ زیرا درد به دلیل جابه جایی دندان ها ایجاد می شود که شما به مرور به وجود لوازم ارتودنسی بر روی دندان هایتان عادت خواهید کرد.

درمان با ارتودنسی بین ۱ تا ۳ سال متغیر است که این امر به میزان ناهجاری های فک و دندان، نوع روش درمانی و سن بیمار بستگی دارد.

بیشتر بدانید : ارتودنسی خفیف

روش های درمانی ارتودنسی طرح لبخند

برای اصلاح خط لبخند از انواع ارتودنسی استفاده می‌شود که عبارتند از ارتودنسی ثابت و متحرک. انواع ارتودنسی ثابت عبارتند از:

ارتودنسی فلزی
ارتودنسی لینگوال
ارتودنسی دیمون
ارتودنسی سرامیکی
انواع ارتودنسی متحرک نیز عبارتند از:

ارتودنسی اینویزیلاین
دستگاه های فانکشتال
روش های مراقبت از ارتودنسی طرح لبخند

بیمار برای اینکه دچار عوارضی اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی نشود باید به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر توجه داشته باشد و دندان ها باید به صورت روزانه با مسواک، دهان شویه و نخ دندان به خوبی تمیز شوند. هم چنین باید به موارد زیر عمل کند.

ارتودنسی متحرک خود را بعد از هر بار درآوردن به خوبی تمیز کنید و آن را داخل یک محفظه قرار دهید.

مواد غذایی را در قطعات کوچک خرد کنید و آنها را با دندان های عقب خود به خوبی بجوید.

اگر ورزش های رزمی یا سنگین انجام می دهید، از محافظ دهان استفاده کنید.

از مصرف خوراکی و موادغذایی سفت و چسبنده خودداری کنید.

هزینه ارتودنسی طرح لبخند

هزینه ارتودنسی طرح لبخند ممکن است به عواملی چون نوع مشکل و شدت آن، سن بیمار، نوع لوازم به کار رفته، میزان مهارت و تجربه دندانپزشک و مدت زمان درمانی بستگی داشته باشد. در صورتی که برای داشتن لبخند زیبا نیاز به درمان های پیچیده تر باشد هزینه و قیمت درمان طراحی لبخند نیز می تواند افزایش یابد.

منیع : مجله ارتودنسی دندان ارتودنتیست www.orthodentist.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۵:۲۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی چند دندان

ارتودنسی چند دندان روشی است که با هزینه کمتر، لبخند زیبا به دست می آورید. شما می‌توانید با ارتودنسی چند دندان جلو ، ناهنجاری که در دندان‌های جلو وجود دارد را از بین ببرید و لبخند زیبا به دست بیاورید؛ اما این روش دارای معایبی است که در ادامه این مقاله از دکتر کامیار خضری بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران  آن را بیان خواهیم کرد.

به طور معمول افراد بزرگسال سی و دو دندان دارد و افراد خردسال حدود بیست دندان دارند؛ اما اتفاق می‌افتد که بعضی افراد تعداد بیشتری دندان دارند یا دندان‌های بزرگی در دهان خود دارند. آیا شما علت این دندان‌های بزرگ را می‌دانید؟ وجود دندان‌های بزرگ باعث ازدحام و ایجاد فاصله در دندان‌های جلو می‌شوند. در ادامه علت دندان‌های بزرگ را می‌گوییم و همچنین به بررسی ارتودنسی چند دندان می‌پردازیم.

علت دندان‌های بزرگ

حدود دو یا سه درصد مردم دچار این ناراحتی می‌شوند. معمولا این دندان‌ها به خاطر کوچک یا بزرگی فک فرد ایجاد می‌شود. علت دیگر این ناراحتی دندان‌های اضافی است که در دهان رشد می‌کند و باعث این اتفاق می‌شود. این دندان‌ها می‌توانند یک تکه، چند تکه باشند. علاوه بر دلایل بالا برای دندان‌های بزرگ می‌توان به ارثی بودن آن نیز اشاره کرد. اگر شما دچار این ناراحتی هستید احتمالا آن را از اجداد و خانواده خود به ارث برده‌اید.

اهمیت دندان‌های منظم

ظاهر امروزه یکی از عوامل جایگاه اجتماعی شناخته می‌شود. ما در زندگی روزمره خود مدام هنگام لبخند زدن، صحبت کردن، اشاره کردن و… دندان‌های خودمان را نشان می‌دهیم؛ بنابراین اگر کسی فکر کند که دندان‌های زیبایی ندارد اعتماد به نفس خودش را از دست می‌دهد. او دیگر در زندگی اجتماعی، شخصی و شغلی خود احساس راحتی و امنیت نمی‌کند. دندان‌هایی که معمولا برای انسان‌ها احساس بدی را ایجاد می‌کنند به خاطر دلایل مشخصی هستند.

بیشتر بدانید: ارتودنسی ارزان

ارتودنسی چند دندان

دیاستاما : به بیماری فاصله افتادن بین دندان‌ها، دیاستاما گفته می‌شود. برای این مشکل دو راه حل وجود دارد. ما می‌توانیم از روکش یا ارتودنسی چند دندان استفاده کنیم. در صورتی که دندان‌های نیش مشکلی نداشته باشند.

علت بروز دیاستاما: همچنین علت دیاستاما وجود دندان‌های کوچک باشد. بهترین روش درمان استفاده از روکش است. روکش ورقه نازکی اسن که جنس آن معمولا از سرامیک یا پرسلن ساخته می‌شود. این ورقه بر روی دندان‌های جلویی چسبانده می‌شود. این ورق تغییر شکلی که لازم است را ایجاد می‌کند و نکته اصلی آن هم رنگ این ورق با دندان‌ها است. این‌گونه شما دندان‌هایی هم اندازه، زیبا و اصلاح شده خواهید داشت.

کمک ارتودنسی: اگر دندان نیش شما هم مشکل داشته باشد شما باید از روش ارتودنسی کمک بگیرید. در روش ارتودنسی دندان‌ها به آرامی و کم کم حرکت می‌کنند و به موقعیت درست حرکت می‌کنند و اینگونه اصلاح لازم انجام می‌شود. اصلاح دندان باعث می‌شود مشکل دیاستاما حل شود. اینگونه علاوه بر داشتن لبخند زیبا، دندان‌های مرتب و سالم دارید. دندان‌های مرتب را بهتر می‌شود تمیز کرد. اینگونه دندان‌های شما بیشتر عمر می‌کنند و درد کمتری را شما تحمل می‌کنید.

ارتودنسی طول درمان زیادتر و هزینه بسیار بیشتری را به همراه دارد؛ اما این روش مؤثرتر است و از همه مهم‌ تر دندان‌های سالم خواهید داشت. امروزه به خاطر پیشرفت فنّاوری ارتودنسی‌های شفاف و متحرک در دسترس بیماران قرار دارد. اگر چه استفاده از ارتودنسی ثابت بسیار کم هزینه‌تر و مؤثرتر خواهد بود. در ادامه به بررسی ارتودنسی متحرک و شفاف خواهیم پرداخت…


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۸:۱۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پاسخ به چند سوال رایج در مورد اسلیو معده

عمل ساسی معده حداقل وزن برای عمل اسلیو معده چه قدر است ؟

از جراحی آستین معده برای درمان چاقی استفاده می شود، اگر:

 BMI یا شاخص توده بدنی فرد بیش از 40 کیلوگرم  باشد با عوارض چاقی یا بدون آن.

 شاخص توده بدن بالا بین 35-40 کیلوگرم باشد و وجود یکی از عوارض چاقی جدی مانند دیابت، اختلالات خواب، خروپف، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر و سایر موارد نداشته باشد.

 شاخص توده بدنی بالا (BMI) تا بین 30-35 کیلوگرم باشد، در کنترل سطح قند یا داشتن یک سندرم متابولیک نداشته باشد

آیا عمل اسلیو معده برای بیماران دیابتی مفید است؟

بسیاری از متخصصان بر این باورند که افراد مبتلا به دیابت پس از عمل اسلیو معده دچار بهبود فوری قابل توجهی میشوند و این مطالعه نشان داده است که جراحی های چاقی، مانند عمل اسلیو معده ، در درمان دیابت از دارو درمانی به تنهایی موثر است. جایی که باقیمانده معده کوچک باشد. به نظر می رسد گاسترکتومی اثرات مستقیمی در کاهش وزن بر متابولیسم گلوکز دارد و همین امر باعث ایجاد برخی تغییرات در هورمون های روده می شود که وضعیت دیابتی ها را بهبود می بخشد.

عمل اسلیو معده  برای بیماران مبتلا به سندرم متابولیک امکان پذیر است ؟

طبق یک مطالعه کلی که در 11 کشور جهان و بیش از 24 مرکز بهداشتی انجام شده است، اثربخشی این نوع جراحی در بیماران دیابتی، مبتلایان به سندرم متابولیک و التهاب مزمن روده اثبات شده است. علاوه بر این، این روند نقش مثبتی در بهبود بیماران دیابتی و در برخی موارد بهبودی کامل برای بیماران دیابتی نوع 2 دارد.

در عمل اسلیو معده جراح لاغری  با استفاده از استپلر جراحی، بیش از نیمی از معده را به صورت طولی ایزوله کرده و سپس آن را جدا می کند، به این ترتیب که شکل معده مانند یک لوله نسبتاً نازک می شود که باعث کاهش مقدار غذایی می شود که معده می تواند جذب کند و به بقیه معده اسلیو می گویند.

عمل اسلیو معده  چه مدت طول می کشد؟

عمل اسلیو معده  حدود دو ساعت طول می کشد. این عمل از طریق یک عمل لاپاراسکوپی نیمه تهاجمی انجام می شود ، بنابراین فقط به برش های کوچک نیاز دارد. بیماران عمل اسلیو معده معمولاً حدود یک تا دو روز در بیمارستان می مانند.

بیشتر بدانید : عمل ساسی معده 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۶:۳۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)