عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

رفتارهای غیرمعمول در نوزادان تازه متولد شده

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

اغلب برای پدر و مادرهای جدید دشوار است تا با دقت قضاوت کنند که آیا رفتار نوزاد تازه متولد شده در محدودۀ طبیعی است یا نه. به نظر می­ رسد حتی حرکات عادی نوزاد، حرکات، صداها و رفتارها برای پدر و مادر عجیب و غریب است. رفتارهای غیرطبیعی در نوزادان می­ تواند آسیب عصبی ، بیماری، بیماری­های ژنتیکی یا اختلالات از جمله فلج مغزی را نشان دهد. هر رفتاری که به نظر می ­رسد طبیعی نیست، از دکتر بخواهید که آن را ارزیابی کند.

گریه غیر معمول

برای پدر و مادر نوزاد حتی گریۀ نرمال کودک هم غیرطبیعی است. صدای گریۀ کودک اغلب رای پدر و مادرهای جدید مثل سوراخی ست که در سرشان فرو می ­رود. اما طبیعت گریه برای جلب توجه شما است. جیغ کشیدن، گریه با صدای بلند، گاهی اوقات ممکن است مشکل عصبی مانند افزایش فشار بر مغز، اختلالاتی مثل هیدروسفالی و یا عفونت ­هایی مثل مننژیت را نشان دهد. اگر نوع گریه­ های او غیرطبیعی است حتماً با پزشک مشورت کنید.

تغذیۀ غیرطبیعی

کودکان سالم با بازتاب ­هایی به دنیا می ­آیند که به آنها اجازه می­دهد، نقس بکشند، بمکند، ببلعند، به طور همزمان. کودکی که نتواند این کار را انجام دهد تغذیۀ کافی که برای رشد مناسب است را نمی ­تواند ریافت کند. کودک سالم به راحتی سر پستان را پیدا می­کند، محکم با لب­ هایش آن را می­ گیرد و میک می­ زند. کودک هر ۳ ساعت باید قادر باشد، غذا بخورد و قادر باشد هربار ۲۰ دقیقه میک بزند. بدون آنکه خسته شود.

تغییرات تنفسی

راه تنفس نوزاد همیشه مایۀ نگرانی­ست. کودک در زمان های مختلف تنفس منظم دارد. او از بزرگسالان سریعتر نفس می­ کشد که تا ۶۰ تنفس در دقیقه می­رسد. اگر کودک هر تنفس ۱۰ ثانیه طول بکشد بیماری بدنام آپنه دارد. خُرخُر کردن، جیرجیر کردن و یا تنفس پر سر و صدا در نوزادان شایع است. با این حال، اگر تنفسش با روزهای قبل متفاوت شد به پزشک بگویید.

سرفه کردن و یا خُر خُر بعد هر تنفس اگر با سوزش بینی یا مکش در سینه همراه باشد غیرطبیعی ا­ست و نیاز به ارزیابی سریع پزشک دارد. عطسه و سکسکه بی ­ضرر است.

بیتر بدانید :

رشد کودک شش ماهه
رشد کودک نه ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۲:۵۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی فوری

ارتودنسی فوری چیست ؟ اگر شما دندان هایی نامرتب و به هم ریخته داشته باشید، به احتمال زیاد به دنبال راه حلی برای اصلاح و مرتب کردن آن ها هستید؛ زیرا وجود دندان هایی به هم ریخته و نامرتب، علاوه بر زیبایی ظاهر و لبخند شما، هم‌چنین می‌توانند سلامت دهان و دندان های شما را به خطر بیندازند و دندان های شما را در معرض پوسیدگی و خرابی قرار دهند.

راه حلی به اسم ارتودنسی فوری وجود دارد؟

انجام ارتودنسی روی دندان ها، بسته به عوامل متعددی، ممکن است از شش ماه تا سه سال طول بکشد و به هیچ عنوان راه حلی برای انجام ارتودنسی در مدت زمان کمتر از شش ماه وجود ندارد. در نتیجه هیچ ارتودنسی فوری کمتر از شش ماه انجام نمی‌شود و هیچ راهی برای دور زدن طول دوره درمانی وجود ندارد. ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، یکی از انواع ارتودنسی ها است که در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها انجام می‌شود.

بیشتر بدانید: ارتودنسی همزمان با عمل بینی

ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، یک نوع ارتودنسی است که با استفاده از بریس های متحرک انجام می‌شود. بریس هایی که برای انجام ارتودنسی اینویزیلاین استفاده می‌شوند، شبیه قالب هایی هستند که از جنس نوعی پلاستیک شفاف، بی رنگ و ژله ای ساخته می‌شوند. به دلیل ساختار شفاف این بریس ها، در زمان صحبت کردن یا خندیدن به راحتی توسط مخاطب قابل تشخیص نیستند و به همین دلیل به آن ها بریس های نامرئی یا شفاف گفته می‌شود. این بریس ها با سرعت و فشار بیشتری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، دندان ها را جا به جا  و آن ها را به محل صحیح خود هدایت می‌کنند.

طول دوره درمان با ارتودنسی اینویزیلاین

طول دوره درمان با بریس های شفاف ارتودنسی اینویزیلاین در بیماران مختلف متفاوت است. کوتاه یا بلند شدن این دوره درمانی در بیماران مختلف، تحت تاثیر عوامل متعددی است. به طور کلی طول دوره درمان با ارتودنسی اینویریلاین می‌تواند از شش تا هجده ماه متغیر باشد. عوامل تاثیرگذار بر طول این دوره عبارتند از:

سن بیمار

نوع ناهنجاری

شدت ناهنجاری

میزان مراقبت بیمار از بریس ها و دندان ها

میزان رعایت دستورالعمل های دندانپزشک توسط بیمار

چه بیمارانی مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند؟

به دلیل شفاف بودن بریس ها و کوتاه تر بودن طول دوره درمانی این نوع ارتودنسی، نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، این روش طرفداران زیادی دارد. اما باید توجه داشت که این روش درمانی برای درمان تمامی مشکلات و ناهنجاری ها مناسب نیست و همه بیماران مجاز به استفاده از آن نیستند. تنها بیمارانی که مبتلا به ناهنجاری های خفیف تا متوسط فک و دندان ها هستند، مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند و مشکلات و ناهنجاری های شدید دندانی را نمی‌توان با کمک بریس های نامرئی اینویزیلاین درمان کرد.

منبع : www.orthoblog.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۸:۴۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بریس چیست و چه طور باعث حرکت دندان ها در ارتودنسی می شود؟

پاسخ دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران به این سوال :

برای درک بهتر چگونگی حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است با انواع دستگاه های ارتودنسی متحرک وارتودنسی ثابت و نحوه تعامل و همکاری آن‌ها برای اصلاح نامنظمی دندان ها آشنا شویم.

برای اینکه شما بتوانید از طریق ارتودنسی دندان صاحب یک طرح لبخند زیبا شوید از دستگاه های مختلفی برای هماهنگ شدن فک و دندان‌های شما استفاده می‌شود. مهم‌ترین دستگاه ارتودنسی بریس است. بریس‌ها خود از اجزای مختلفی تشکیل شده است که همه اجزا در کنار هم به صاف شدن دندان ها کمک می‌کنند. این اجزاء عبارتند از:

براکت ها

باند

سیم قوس دار ارتودنسی

کش ها و نوارهای ارتودنسی

براکت ارتودنسی

براکت‌ها تکه‌های کوچک مربعی شکلی هستند که از جنس سرامیک یا فلز هستند. متخصص ارتودنسی با بهره‌گیری از دانش و مهارت کافی در این زمینه، آنها را به طور مستقیم به وسیله چسب به سطح جلو یا پست دندان ها (باندینگ ارتودنسی) متصل می‌کند. براکت‌ها مسئول انتقال نیرو از سیم قوس دار ارتودنسی به دندان ها و ریشه آن ها و در نهایت و حرکت دندان ها هستند.

باند ارتودنسی

باندها در ارتودنسی نقش محاصره دندان را به عهده دارند. آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند و به عنوان لنگر برای براکت‌ها محسوب می‌شوند. به طور معمول یک گروه باند دارای یک قلاب ارتودنسی و لوله در سمت گونه و یک دکمه درسمت زبان هستند. باندها با چسب به روی دندان ها چسبانده می شوند تا مقاومت لازم را در برابر نیروهای سنگین داشته باشند.

سیم قوس دار ارتودنسی

سیم قوس دار ارتودنسی عملا مسئول حرکت دندان ها در ارتودنسی هستند.  از آرچ وایر یا سیم قوس دار ارتودنسی برای تحریک کردن ، هل دادن و حرکت دندان ها به هدف از پیش تعین شده استفاده می کنند. آرچ وایر از شیار های براکت ها عبور کرده و به دندان های مورد نظر نیرو وارد می کند.

کش ها و نوارهای پلاستیکی

الاستیک ها یا کش ارتودنسی باندهای پلاستیکی هستند که ممکن است با اتصال به براکت های قلاب دار بین دو براکت قرار میگیرند. از این الاستیک ها یا کش های ارتودنسی برای به حرکت در آوردن دندان ها د جهات خاص کمک گرفته میشود. کش های ارتودنسی در رنگ های مختلفی وجود دارند و به استفاده از آن ها در طی درمان ارتودنسی رنگی گفته می‌شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۶:۴۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چه عواملی در هزینه جراحی لاغری اثر می گذارد؟

قیمت و هزینه جراحی لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

نوع جراحی لاغری: با توجه به انواع جراحی های لاغری شامل بای پس معده، ساسی بای پس، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها (جاگذاری دستگاه های الکتریکی) قیمت هر یک نیز متغیر می باشد.

دستمزد جراح لاغری: این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی، تجربه های پزشک و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

بیمارستان یا محل جراحی لاغری: هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام جراحی و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بستگی داشته باشد.

هزینه های دیگر شامل:

هزینه ی متخصصان بیهوشی

هزینه دستیاران جراح

هزینه وسایل جراحی

هزینه مشاور (در صورت نیاز)

جلسات و ویزیت های پزشک پس از جراحی (برای جراحی حلقه معده(

هزینه های پس از جراحی لاغری

هزینه ی ملاقات با متخصصان تغذیه معمولا جزو هزینه های پرداخت شده قبل از عمل نمی باشد. به همین دلیل بیمار باید خود به صورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند.

هزینه های ویزیت های پس از جراحی معمولا رایگان بوده یا توسط بیمه پرداخت می شوند.

عوارض جراحی ممکن است برای بیمار کمی هزینه بر باشد. اگر جراحی تحت پوشش بیمه انجام شود، هزینه های درمان عوارض نیز توسط بیمه پرداخت خواهد شد. در صورت عفونی شدن زخم جراحی، هزینه درمان معمولا توسط بیمارستان پرداخت می شود.

لباس های جدید. بیمارانی که جراحی بای پس معده انجام می دهند، اغلب به سرعت وزن کم می کنند. این بیماران باید برای هزینه های خرید لباس هایی با سایز جدید آماده باشند زیرا در عرض ۲ ماه به شدت به آن نیاز پیدا می کنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۰:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

روغن گیربکس چیست ؟

روغن گیربکس یک ماده‎ی لغزنده و روانکار است که در شیفتینگ (تعویض دنده) بسیار مهم است. در ماشین‎هایی با گیربکس اتوماتیک روغـن گـیربکس علاوه بر روانکاری انتقال دنده وظیفه خنک‎کنندگی را نیز بر عهده دارد و به آن ATF گفته می‎شود. برای گیربکس‎های دستی روغن‎های متفاوتی وجود دارد. در ادامه این مقاله با استارپارتس نمایندگی فروش قطعات هیوندای و کیا همراه باشید تا شما را در انتخاب بهترین روغن گیربکس راهنمایی کنیم .

واسکازین یا روغن جعبه‌دنده

روانسازی است که برای روان‌کاری قطعات متحرک موجود در جعبه‌دنده (گیربکس)، دیفرانسیل و جعبه‌فرمان خودرو استفاده می‌شود. این روانساز دارای گرانروی ناچیز (حتی در دماهای پایین) بوده و با فلزات موجود در جعبه‌دنده (فولاد و آلیاژهای مس) سازگاری کافی را دارد.

یکی از روغن‌هایی که در خودرو مصرف می‌شود، روغن دنده یا واسکازین است. واسکازین کلمه روسی روغن دنده (Gear oil) می‌باشد. این روغن‌ها در گیربکس و دیفرانسیل خودرو استفاده می‌شوند و با روغن موتور فرق دارند.

چرا باید روغن گیربکس را عوض کنیم ؟

باید گفت که در گیربکس‎های دستی روغن گیربکس کیفیت خود را از دست نمی‎دهد بلکه آلوده می‎شود. پس از مستهلک شدن دنده‎ها و برینگ‎ها ذرات کوچک و میکروسکوپی وارد روغن گیربکس شده و همانطور که می‎دانید این ذرات میکروسکوپی می‎تواند در روند کاری روغن کاری اختلال ایجاد کند و باعث می‌شود روغن نتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

بنابراین تعویض دیر روغن گیربکس باعث کاهش عمر شدید گیربکس خودرو می‎شود.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید روغن گیر بکس هیوندای

زمان تعویض

در گیربکس های دستی از 50 هزار کیلومتر تا 100 هزار کیلومتر زمان تعویض روغن گیربکس متغیر است. در برخی خودروها که در شرایط سخت‎تری هستند و فشار زیادی روی آنها است ممکن است برای هر 30 هزار کیلومتر حرکت تعویض روغن گیربکس لازم شود.

شما برای مطلع شدن از زمان تعویض روغن گیربکس خودروی خود می توانید به دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه کنید .

در گیربکس های اتوماتیک روغن گیربکس برای هر 60 هزار کیلومتر باید تعویض شود ولی این زمان در برخی خودروها به 100 هزار کیلومتر هم می‎رسد. البته باید به این نکته اشاره کرد که تعویض زودتر روغن گیربکس هیچ ضرری ندارد و اگر هزینه مهم نباشد تعویض روغن گیربکس زودتر از موعد برای خودروی شما خوب است.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید قطعات هیوندا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۵:۰۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سوکرالوز شیرین کننده مصنوعی

شرکت جهان شیمی بعنوان واردکننده افزودنی های مجاز صنایع غذایی و دارویی سوکرالوز شیرین کننده مصنوعی از کشور چین وارد میکند . جهت خرید و اطلاع از قیمت فروش سوکرالوز چینی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت با ما تماس حاصل فرمایید .

پودر سوکرالوز , شیرین کننده مصنوعی یک مشتق کلردار ساکارز است که ششصد مرتبه شیرینتر از خود ساکارز می باشد.

این ماده از حلالیت زیاد در آب و مقاومت در برابر حرارت زیاد برخوردار بوده از این جهت ماده شیرین کننده مناسبی برای به کارگیری در محصولات آردی پخته شده است.

دمای تحمل دمایی سوکرالوز تا حدود ۳۰۰ درجه سانتی گراد بمدت ۱ ساعت میباشد .

بعلت دز مصرف کم بعلت شیرینی ۶۰۰ برابر مصرف سوکرالوز در مقایسه با شکر بسیار بصرفه تر است .

این شیرین کننده در PH اسیدی نیز پایدار است و با سایر اجزاء در سیستمهای غذایی واکنشی انجام نمیدهد.

در حالی که بررسی های وسیع انجام شده این ماده را – در حد متعارف مصرف – بی خطر نشان می دهد، مصرف آن هنوز در امریکا مجاز اعلام نشده اما در کانادا در اقلام غذایی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد .

سوکرالوز بعلت مشتق شدن از شکر بر خلاف آسپارتام و آس سولفام کا میتوان جزء شیرین کننده های غیر مصنوعی به حساب بیاید.

استفاده از سوکرالوز به علت نداشتن ته مزه تلخی بر خلاف آسپارتام و آسه سولفام در نوشیدنی ها و نوشابه ها مناسب تر است .

این ماده در داروسازی کاربرد زیادی دارد . پودر سوکرالوز بدون کالری می باشد جایگزین خوبی به عنوان شکر برای افراد مبتلا به دیابتی است و افراد دیابتی بدون هر نگرانی میتوانند از محصولات تولیدی با این ماده استفاده نمایند .

سوکرالوز در زمان خراب شدن بعلت نگهداری در شرایط بد و نامناسب و یا گذشت تاریخ مصرف بوی بد کلر پیدا میکند و دانه های سیاه رنگ بتدریج در آن پدیدار میشود .که این دانه های سیاه کم کم زیادتر میشود و بوی کلر بیشتر میگردد .

سوکرالوز برای کل خانواده، از جمله کودکان و زنان باردار یا مادر شیرده بنظر بی ضرر است. برای استفاده در غذاها و نوشیدنی ها در تقریبا ۸۰ کشور از جمله کانادا، استرالیا و آمریکا مجوز مصرف دارد .

سوکرالوز برای استفاده در ۱۵ دسته غذا و نوشیدنی توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) در آوریل ۱۹۹۸ و در سال  ۱۹۹۹ به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی مورد تایید قرار گرفت.

تحقیقات نشان می دهد که هیچ تاثیری بر متابولیسم کربوهیدرات، کنترل کوتاه مدت یا بلند مدت قند خون و یا ترشح انسولین ندارد. پس از کشف آن، سوکرالوز تحت آزمایشات ایمنی گسترده قرار گرفت.

بیش از ۱۰۰ مطالعات ایمنی طی یک دوره ۲۰ ساله انجام شده است و هیچ نگرانی در مورد ایمنی یافت نشده است. این مطالعات شامل ارزیابی برای سرطان، آسیب ژنتیکی، تولید مثل و باروری، نقص مادرزادی، ایمونولوژی، سیستم عصبی مرکزی و ارزیابی متابولیک است.

اکثریت قریب به اتفاق سوکرالوز از طریق دستگاه گوارش بدون تغییر می گذرد. مقدار کوچک از آن جذب شده متابولیزه نمیشود، اما به سرعت در ادرار حذف می شود. این ماده در بدن تجمع نمی یابد .

بیشتر بدانید:

پودر کاکائو
بهبوده دهنده نان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۳:۵۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

همه چیز در مورد طلا رزگلد

حتما واژه رزگلد را زیاد شنیده‌اید اما شاید به‌طور دقیق ندانید که این کلمه به چه مفهومی است. رزگلد (Rose gold) در واقع به طلایی گفته می‌شود که ته‌رنگ صورتی داشته باشد. به رزگلد طلای قرمز یا طلای صورتی هم می‌گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلای رزگلد دز این مقاله  با گالری طلا و جواهر کیش طلا همراه باشید.

طلای رز گلد از چه موادی ساخته می‌شود؟

طلایی که به رنگ صورتی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود از ترکیب طلای خالص و مقداری فلز مس تهیه می‌شود. عدد یا فرمول مشخصی برای ترکیب مس و طلا به‌منظور ساخت و تهیه رزگلد وجود ندارد. اما این را در نظر داشته باشید که هر چه رنگ صورتی طلا پررنگ‌تر و محسوس‌تر باشد، یعنی مس بیشتری در ساخت آن استفاده شده است.

رزگلد و قیراط (عیار)

عیار رز گلد همانند طلای معمولی است و در عیارهای متفاوت عرضه می‌شود. میزان عیار هر دو طلای زرد و طلاهای رنگی با هم برابر است. یعنی طلای ۱۴ عیار زرد و طلای ۱۴ عیار رزگلد هر دو خلوص یکسانی دارند و حاوی ۵۸٫۳ درصد طلا هستند.

به زبان ساده‌تر، هر چه عیار طلای رزگلد پایین‌تر باشد، یعنی مس موجود در آن بیشتر است.

بنابراین تفاسیر، رز گلدی که خلوص طلای کمتری دارد، پررنگ‌تر و قرمزتر دیده می‌شود. البته ممکن است که در ساخت مصنوعات طلایی از دیگر فلزات هم استفاده شود. در این صورت از میزان قرمزی آلیاژ مس و طلا کاسته می‌شود.

اما به‌صورت کلی، رز گلدی که عیار و خلوص بالایی دارد، رنگ روشن‌تر و رنگ صورتی‌تری دارد.

طلای رزگلد خالص چیست؟

برخی از مردم از عبارت «طلای رز گلد خالص» استفاده می‌کنند. اما این درست نیست. در واقعیت ما طلای قرمز خالص نداریم زیرا رز گلد یک «آلیاژ» است. یعنی از ترکیب دو یا سه فلز ساخته می‌شود.

هر چه خلوصِ طلای مصنوعات رز گلد بیشتر باشد، رنگ صورتی آنها کمتر خواهد بود. به این خاطر که مس کمتری در ساخت آن استفاده شده است.

بنابراین، طلای صورتی خالص در جهان وجود ندارد و در بهترین حالت، یک طلای ۲۲ عیار خواهد بود.

بهترین روش خرید طلا رز گلد چیست؟

هنگام خرید طلا رز گلد حتما به عیار آن توجه داشته باشید. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، وقتی عیار بالایی داشته باشد یعنی مقدار طلای استفاده شده در آن بیشتر است. بنابراین، ارزش و بهای بالاتری هم خواهد داشت.

بد نیست بدانید طلاهای قرمز (هر چه پررنگ‌تر باشند)، با اینکه ناخالصی بیشتری دارند اما در عوض مستحکم‌تر و با دوام‌تر هستند.

بنابراین، رز گلد برای استفاده روزمره و دم‌دستی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی بشمار برود زیرا این اطمینان را دارید که بسیار دیرتر از طلای زرد خش برمی‌دارند، خم یا دچار شکستگی می‌شوند.

شاید بد نباشد در این جا به این نکته اشاره کنیم، هر چه طلا خالص‌تر باشد، نرم‌تر است. به این معنی که برای استفاده روزمره چندان مناسب نیست.

بیشتر بخوانید : راهنمای محاسبه قیمت طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۷:۱۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دندانپزشکی در خانه

امروزه دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار است که برخی از جوانان علاقه‌مند به خواندن این رشته پزشکی هستند. کار یک دندان‌پزشک ترمیم دندان است. دندانپزشکی خود به شاخه‌های مختلفی ازجمله ترمیم و زیبایی دندان ( اصلاح طرح لبخند ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و....) ، ارتودنسی دندان ، دندانپزشکی کودکان و.... تقسیم‌بندی می‌شود. ما در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد قصد داریم چندین روش طبیعی که برای  سلامتی دهان و دندان شما مناسب است را برای شما بیان بکنیم و دیگر نیازی به مراجعه به دندان‌پزشک نداشته باشیم.

اسید فیتیک یک ماده مسدودکننده مواد معدنی و مهارکننده آنزیم است و در غلات، مغزها و دانه‌ها یافت می‌شود و دلیل خطر بالای این ترکیب عدم استفاده از روش‌های قدیمی یا سنتی پخت‌وپز هنگام تهیه حبوبات برای وعده‌های غذایی ما است، زیرا دانه‌های حبوبات باید قبل از پخته شدن تخمیر شوند که این امر اسید فیتیک را از بین می‌برد.

اسید فیتیک باعث عدم تعادل در سطح مواد معدنی می‌شود و بدن را کاملاً تحت تأثیر قرار می‌دهد، به دلیل ارتباط آن با 80٪ فسفر موجود در حبوبات باعث پوکی استخوان می‌شود، بنابراین علاوه بر ارتباط با سایر مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، آهن و روی که از مهم‌ترین عناصر اسکلت بدن (استخوان و دندان) هستند، از جذب آن در بدن جلوگیری می‌کند.

از محصولات لبنی و غذاهای غنی از مواد مغذی استفاده کنید

خوردن لبنیات به دلیل داشتن مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند کلسیم، ویتامین K2، ویتامین D3، منیزیم، فسفر و ویتامین‌های محلول در چربی، به جریان مایعات سالم و سرشار از مواد معدنی کمک می‌کند و باعث سلامتی دهان می‌شود. نوشیدن شیر بز و خوردن پنیر و کره آلی توصیه می‌شود تا بیشترین سود را ببرید.

غذاهای غنی از مواد مغذی

در مورد غذاهای غنی از مواد مغذی، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی محلول در چربی هستند که می‌توانید مواد مغذی موردنیاز بدن را از مواد غذایی زیر به دست آورید:

غذاهای حیوانی مانند گوشت، آبگوشت، ماهی و تخم‌مرغ.

سبزیجات خام، پخته و سبز.

شیر و محصولات لبنی.

میوه.

در مواقعی که تابش خورشید برای شما مضر نیست تا حد ممکن در معرض آفتاب قرار بگیرید.

غذاهای غنی از چربی‌های سالم مانند نارگیل، آووکادو، زیتون، روغن کبد ماهی و غلات.

آجیل و دانه‌ها.

از مصرف غذاهای آماده، بسته‌بندی‌شده و فست فود خودداری کنید.

از خمیردندان غنی‌شده با مواد معدنی استفاده کنید

خمیردندان‌های غنی‌شده با فلوراید به شکل‌گیری شدید دندان کمک می‌کنند.

دهان را با روغن بشویید

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان جلو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۶:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پل دندان

بخشی از اعتماد به نفس افراد از زیبایی آن ها به وجود می‌آید. به همین علت است؛ زمانی که دندان ها ظاهر مناسبی ندارند و فرد اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. در حقیقت از دست دادن دندان ها می تواند برای فرد ناراحت کننده باشد به همین دلیل فرد از حضور در اجتماع گریزان است. به هر حال نیازی به نگرانی درباره این شرایط نیست. امروزه با پیشرفت های تکنولوژی در زمینه های دندانپزشکی زیبایی می توان این ناهنجاری را از بین برد؛ که یکی از این روش ها، استفاده از بریج دندان است.

بریج دندان چیست؟

پل دندان یک نوع ترمیم دندان پزشکی ثابت و دائمی است؛ که از روکش برای تعویض دندان های از بین رفته و یا فرسوده در دهان استفاده می شود. برای نگه داشتن بریچ در دهان بر روی دندان ها می توان از دندان های طبیعی در دو طرف دندان از بین رفته یا ایمپلنت استفاده کرد؛ که چند دندان از در ناحیه مورد نظر از بین رفته باشد. به این ترتیب دندان های فضای خالی ایمپلنت دارای سطحی است؛ که می تواند با نگه داشتن بریچ در محل، از دندان های مصنوعی وسط بریج حمایت شود. در واقع دندان های مصنوعی یا غیر واقعی و دندانی که برای جایگذاری دندان های از بین رفته طراحی شده است.

بیشتر بخوانید : هزینه ایمپلنت

انواع مختلف بریچ های دندان

انواع مختلف برنج های دندان به شرح زیر می باشد.

بریج ها عادی یا سنتی

رایج ترین نوع از انواع برنج ها به روش های سنتی انجام می شود. در این نوع از بریج ها روکش دو طرف دندان از بین رفته و می‌تواند دندان های مصنوعی را پر کردند فاصله دندان ها از بین رفته در محل تثبیت کند.

بریج معلق

زمانی که فقط یک طرف دندان پوسیده شود و یا از بین رفته برود از بریچ معلق برای حل این ناهنجاری استفاده شود. به شکلی که بریج ها تنها در یک طرف دندان نصب می‌شود.

بریج پیوند مریلند

نام دیگر بریج پیوند مریلند، بریج پیوند رزین نیز شناخته می شود. در این حالت دندان های مصنوعی مجدد به دندان های طبیعی دو طرف بریج، وصل می شود.

هزینه بریج های دندان به چه صورت است؟

اصلی‌ترین هزینه بریج دندان، نوع و جنس بریج های استفاده شده است؛ که تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. در صورت استفاده از بریج های معمولی، هزینه ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. هزینه‌های بریج ها دندان تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است

تعداد روکش های استفاده شده در دندان

هزینه روکش دندان

استفاده از ابزار و لوازم مخصوص

متخصص دندانپزشکی

مکان کلینیک

احتمال دارد؛ که هزینه های به بریج ها توسط بیمه ها پوشش داده شود.

بیشتر بخوانبد: ارتودنسی تک دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۲:۲۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مراقبت‌های بعد از روکش کردن دندان ها

بعد از قرار دادن روکش( روکش های تمام یرامیک ، لمینت دندان و...) ، ممکن است دندان‌پزشک بخواهد آن‌ها را در قرار ملاقات‌های بعدی بررسی کند. در این مدت، آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که روکش‌ها در جای خود قرارگرفته‌اند و برای استفاده‌کنندگان راحت هستند.

این‌یک فرصت خوب برای فرد است که اگر هر یک از روکش‌ها احساس ناراحتی ایجاد کنند به دندان‌پزشک بگویید، زیرا دندان‌پزشک می‌تواند به رفع آن‌ها کمک کند.

گفته‌شده، ازآنجاکه ممکن است روکش‌ها به‌مرورزمان لکه‌دار شوند، ممکن است فرد بخواهد از قهوه، چای و همچنین موارد دیگری که باعث ایجاد لک دندان می‌شود، اجتناب کند تا ماندگاری آن‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: بستن فاصله بین دندان ها

یک دندانپزشک  ترمیمی خوب همچنین ممکن است شمارا به پرهیز از موارد زیر توصیه کند

گاز گرفتن اجسام سخت
گاز گرفتن ناخن
استفاده از محافظ دهان
ساییدن دندان‌ها و دندان‌قروچه
جویدن غذاهای بسیار سخت
باز کردن وسایل با دندان
افراد حتی با داشتن روکش روی دندان، بازهم می‌تواند دچار حفره و خرابی دندان شود، بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان، ازجمله مسواک زدن دو بار و نخ دندان کشیدن بسیار مهم است.

با مراقبت مناسب، فرد می‌تواند روکش‌هایش را حدود ۱۰ سال بدون کوچک‌ترین خرابی ممکن داشته باشد. بعدازاین مدت، ممکن است لازم باشد که روکش‌های دیگری جای آن‌ها را بگیرد.

طول عمر روکش‌ها ممکن است بسته به موادی که دندان‌پزشک استفاده کرده و مراقبت فرد از آن‌ها متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی تک فک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۴:۵۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)