عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

درمان تنفس دهانی به وسیله ی ارتودنسی

ارتودنسی یک رشته بسیار گسترده است و برخلاف  تصور خیلی ها که فکر می کنند این درمان تنها برای ساختن یک لبخند زیبا است، ما به وسیله ی ارتودنسی دندان به بهبود عملکرد دهان و دندان و سیستم تنفسی و همچنین افزایش کیفیت بهداشت دهان و دندان کمک زیادی می کنیم. یکی از مشکلاتی که متخصص ارتودنسی می تواند حل کنند، بهبود تنفس دهانی و مشکلات ایجاد شده ناشی از آن است. در این مقاله به طور کامل با این مشکل و نحوه درمان آن آشنا خواهید شد.

چرا درست نفس کشیدن خیلی مهم است؟

در شرایط ایده آل، انسان از طریق بینی خود نفس می کشد. این کار اجازه می دهد هوا قبل از ورود به سیستم تنفسی گرم و مرطوب شود. با این حال، بخش قابل توجهی از جمعیت جامعه، از جمله کودکان ، به جای آن  که از بینی نفس بکشند از دهان خود نفس می کشند. این وضعیت با نام تنفس دهانی شناخته می شود که خطرناک است و در صورت ادامه دار بودن  می تواند مشکلات زیادی برای افراد پیش بیاورد.

تنفس دهانی چه ضرری دارد؟

مشکلات تشکیل فک، متورم شدن لوزه ها یا آدنوئید ها، انواع و اقسام آلرژی ها و یا حتی عادات نادرست  می تواند باعث دهانی شدن تنفس شود. مشکل این است که تنفس دهانی  می تواند  اثرات طولانی مدتی داشته باشد. برای مثال از خشکی دهان گرفته تا پوسیدگی دندان و آپنه خواب می توانند عوارض تنفس دهانی باشند. در کودکان ، تنفس دهانی همچنین  می تواند  منجر به ایجاد تغییرات جزئی تا متوسط در صورت شود که بر چهره و عملکرد فک تأثیر منفی می گذارد.

متخصص ارتودنسی چگونه به بهبود تنفس کمک می کند؟

تقریبا تمام مراکز معتبر ارتودنسی در دنیا به والدین توصیه می کنندکه کودکان خود را از سن 7 تا 10 سالگی به طور منظم و دست کم سالی یکبار به نزد یک متخصص ارتودنسی خوب ببرند. متخصص ارتودنسی می تواند مشکلات احتمالی دندانی که در ارتباط با تنفس هستند را تشخیص داده و مناسبترین درمان ها را برای آن در دستور کار قرار دهد. حتی اگر لزومی به مداخله نبود شما موظفید برای حفظ سلامتی و به جهت آینده نگری و پیشگیری از مسائل احتمالی آینده کودک را به نزد متخصص ارتودنسی ببرید.

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج

اگر کودک شما تنفس دهانی دارد مراجعه به متخصص الزام آور است زیرا ما میدانیم که تنفس دهانی قطعا  می تواند باعث بدشکل و بد فرم شدن صورت و بروز اختلال در رشد فک ها و دندان ها می شود. درنتیجه حتما باید تشخیص داده شده و درمان شود. ما مشکل فرزند شما را تشخیص میدهیم اگر با کمک ارتودنسی بتوانیم مشکل را حل کنیم (که حتما میتوانیم) به تنهایی اقدام به درمان می کنیم اگر نه با کمک سایر متخصصان پزشکی به برطرف کردن مشکلات تنفس دهانی و عوارض آن اینکار را انجام خواهیم داد.

جهت کسب اطعات بیشتر پیرامون درمان های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۳:۵۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

قیمت ارتودنسی نامرئی چه قدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت خدمات ارتودنسی دندان در کلینیک ها و مطب ها و سایت های دندانپزشکی متفاوت است. اما عواملی وجود دارند که کلینیک ها بر اساس آن ها اقدام به برآورد هزینه می کنند. برای مثال برخی از فاکتورهایی که روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیر میگذارند عبارتند از:

جایی که تحت درمان قرار میگیرید: تمام پروسه های درمانی میتوانند در مطب، کلینیک تخصصی، مراکز دندانپزشکی دولتی و … انجام شوند که هر کدام هزینه ها و تعرفه های خودشان را دارند.

فاکتورهای مربوط به خود بیمار: اینکه مشکل دندان ها دقیقا چیست؟ شدتش چقدر است؟ مدت درمانش چقدر خواهد بود؟ از چه وسیله هایی برای درمانش استفاده میشود و ….

عوامل مربوط به دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی: اینکه مدرک دندانپزشک چیست؟ چه سوابق علمی دارد؟ چقدر تجربه دارد؟ چه روش های درمانی را میپسندد؟ و … نیز همگی در قیمت های نهایی دخالت دارند.

بیشتر بدانید:

راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان

مهمترین عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی نامرئی چیست؟

از میان تمام فاکتورهای بالا، ۳ عامل نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته، سن بیمار و شدت مشکل در برآورد قیمت ارتودنسی نامرئی مهمترین نقش را دارند. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

1.نوع دستگاه ارتودنسی بکار رفته

ما در ارتودنسی نامرئی از دستگاه های محتلفی برای برطرف کردن مشکل بیمار استفاده میکنیم. (ارتودنسی لینگوال)، (ارتودنسی با کمک پلاک های شفاف یا الاینرها) و (ارتودنسی با کمک براکت های همرنگ دندان)، سه دسته مهم از دستگاه های ارتودنسی نامرئی هستند. هر کدام از این سه دسته، کاربردها، هواداران و به طبع قیمت های خودشان را دارند.

2.نقش شدت مشکل دندان ها در برآورد هزینه ها

شدت مشکل بیمار نقش موثری در تعیین هزینه ها دارد. برخی افراد ممکن است مشکل جزئی داشته باشند بنابراین تنها مدت کوتاهی از دستگاه های ارتودنسی استفاده میکنند. برخی دیگر ممکن است شدت مشکل‌شان متوسط باشد که بیشتر از یکسال باید تحت درمان باشند. و برخی دیگر مشکلات جدی تری دارند که به طور متوسط ۱ تا ۳ سال باید از دستگاه های ارتودنسی استفاده کنند. به طبع هرچه مدت و طول درمان بیشتر شود هزینه ارتودنسی نامرئی نیز بالاتر  خواهد رفت.

3.تاثیر سن بیمار بر هزینه نهایی

کودکان دندان، لثه و فک ظریفی دارند برای همین، درمان های ارتودنسی باید از سنین کودکی آغاز شود. زیرا بدون صرف هزینه و زمان بیشتر، به دلیل انعطاف پذیری ساختارهای دندانی، به راحتی میتوان مشکلات آن ها را حل کرد. اما متاسفانه در سنین بالا تر یه دلیل اینکه استخوان ها تکامل پیدا کرده اند، ایجاد تغییرات روی دندان ها دشوارتر و زمانبرتر است. بنابراین تا میتوانید در کودکی مشکلات ناهماهنگی فک و دندان ها را برطرف کنید زیرا از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۲:۲۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پاسخ به سوالات رایج کاربران درباره ارتودنتیست ها

متخصص ارتودنسی یک دندونپزشک ماهر هست که چند سال بعد از اینکه مدرک دندانپزشکی عمومی خودش رو گرفت، دوره های تخصصی دیگه ای رو میگذرونه که بعد از اون، قادره تمام مشکلات مربوط به عدم هماهنگی یا عدم تراز دندان ها و فک ها رو اصلاح و درمان کنه. حالا اگر این متخصص توی کار خودش ماهر باشه و تجربه زیادی داشته باشه میشه بهترین در ادامه با ما همراه باشید تا به چند سوال مهم درباره ارتودنتیست ها پاسخ دهیم.

در دوره کرونا چطور یه متخصص ارتودنتیست خوب پیدا کنیم؟

اولین چیزی که براتون مهم باشه حتما و حتما وضعیت بهداشت مطب باشه. حتی اگر یه متخصص خودش رو برترین بدونه اما پروتکل های بهداشتی رو رعایت نکنه قابل اعتماد نیست چون شما نمیتونید سر درمان ارتودنسی جون خودتون رو بذارید. هر کسی که وارد مطب متخصص میشه میتونه یه ناقل باشه و اگر شما بیمار بشید درمان ارتودنسی چه فایده ای میتونه براتون داشته باشه؟

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

آیا هر متخصصی که از بیشتر توی تبلیغات اسمشو میبینیم بهترینه؟

اولا متخصصی که کارش درسته مراجع زیاد داره. خود مراجعان این متخصص میتونن براش تبلیغ زبانی کنن. این متخصص به قدری مراجع داره که دیگه نیازی به تبلیغات اضافی نداره. برای همین ممکنه متخصصی باشه که کارش درسته اما حتی یکبار هم تبلیغ نمیکنه چون نیاز نداره. از طرفی یه متخصص میتونه تازه کار باشه اما همون اول کارش کلی توی تلوزیون، روزنامه، سایتای مختلف تبلیغ کنه و همه هر روز ببیننش…..

آیا دندانپزشک عمومی میتونه بهترین متخصص ارتودنسی دندان باشه؟

این ازون سوالات بودا! نه قطعا نمیتونه اینجوری باشه، چرا؟ به این فکر کنید که متخصصای ارتودنسی اول دندانپزشک عمومی بودن، اگه میتونستن با همون مدرک عمومی خودشون، بهترین متخصص باشن، پس چرا رفتن چند سال دیگه درس خوندن و مهارت کسب کردن تا نامنظمی دندان های ما رو اصطلاح کنن؟ دنانپزشک عمومی میتونه ارتودنسی کنه اما هیچگاه بهترین نیست و شما بهتره به یک ارتودنتیست مراجعه کنید.

آیا هر متخصصی که هزینه کمتری بگیره یعنی کارش بدتره؟

سوال یکم سخته. اما بیایید اینجوری فکر نکنیم. اینطوری نیست که هر متخصصی هزینه ارتودنسی بیشتری بگیره بهتره و یا هرکی هزینه کمتر بگیره بدتره. اینا اصلا درست نیست. ممکنه یه متخصص بر اساس کارش، زحمتی که میکشه و پیچیدگی های مشکل شما هزینه بالا درخواست بده و این طبیعیه. یه وقتم میبینی به خاطر اینکه شما وضعیت مالی خوبی نداری متخصص باهاتون راه میاد و هزینه کمتر میگیره. ببینید درصد رضایت بیماران و موفقیت کارای متخصص چقدره. از روی هزینه نمیشه برای مثال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران رو تایید یا رد کرد.

جهت کسب اطلعات بیشتر در مورد درمان های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۴:۲۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

5 کاری که باید پیش از کاشت مو انجام بدهیم

1) بررسی اینکه آیا اصلا به کاشت مو نیاز دارید؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد

2)  بررسی دلایل ریزش مو:

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

3) توجه به سن مناسب برای کاشت مو:

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال هر متخصص کاشت مو خوب باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرد.

4) جایگزین های کاشت مو:

از روش های درمان ریزش مو، می توان به ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.

5) تحقیق درباره هزینه کاشت مو:

بسیاری از داوطلبان درباره قیمت کاشت مو، تحقیق می کنند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه کاشت مو به روش Sut (و یا تکنیک ها و روش های دیگر) بتوان در آنجا از این خدمات استفاده کنند. در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید. حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه ها چندان پایین نیست. اما در عوض نتایج ماندگار و با دوام آنها در دراز مدت مسلما ارزش آنرا دارد و می تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک و متخصص مراجعه کرده اید را راضی نگه دارد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۱:۵۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

وان برای حمام نوزاد

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله  

ودکان نیاز به شستشوی زیاد ندارند واقعا هر چند روز یک بار کافی است. شما تا زمانی که بند ناف بیفتد کودک را به حمام نمی برید. بهترین راه برای حمام کردن نوزاد سینک آشپزخانه است به خاطر اینکه برای کمر شما بهتر است و اجازه می دهد که احساس کنترل بیشتری داشته باشید. ولی زمانی می رسد که کودک شما بزرگتر از سینک می شود و وان برای حمام نوزاد لازم است.

چند حمام اول می تواند بسیار ترسناک باشد اما یک صندلی حمام یا وان نوزاد که درون سینک یا وان حمام قرار می گیرد می تواند کمک کند که شما اطمینان حاصل کنید که نوزاد کوچک شما در امنیت کامل است. با این حال شما تنها از وان نوزاد یا صندلی برای چند ماه استفاده می کنید, هزینه کردن مقداری پول برای خرید این وسایل آسودگی خاطر برای شما خواهد داشت.

انتخاب های اصلی شما

سه انتخاب اول متداول ترین انتخاب ها هستند اما همگی درون سینک یا وان شما مورد استفاده قرار می گیرند.

وان مناسب سینک

برای نوزادان شما می توانید از وان خوابیده درون سینک آشپزخانه خود استفاده کنید که به شما امکان می دهد موقع حمام کردن کودک خود بایستید. اگرچه مطلقا ضروری نیست, این وان نسبتا ارزان است و مقدار زیادی از هزینه شما را کم می کند و نگرانی شما را برطرف می کند.

مناسب جاسازی در داخل وان حمام

طراحی شده برای نشستن درون وان معمولی, این وان های کوچکتر سریعتر از کل وان پر می شوند و همینطور ایمن تر هستند زیرا فضای کمتری برای لیز خوردن کودک شما وجود دارد. وضعیت لمیده برای کودکان کوچکتر را مهیا می کند و قابل تنظیم برای شما در حالت های خوابیده تا نشسته می باشدتا برای استفاده طولانی مدت تر راحت تر باشد.

صندلی های حمام

صندلی حمام یک وان نیست بلکه بیشتر یک صندلی است که درون سینک پر یا وان قرار می گیرد تا کودک شما را در آب در وضعیت قائم نگه دارد. مدل هایی برای نوزادان, مدل هایی برای کودکان بزرگتر و نوعی که وان را می پوشاند وجود دارد. در کل صندلی های حمام در اندازه های مناسب برای جاسازی در وان هستند و بسیاری حتی برای نگهداری آسان تاشو می باشند. اگرچه چندان مشهور نیستند, دو راه حل برای حمام نوزاد نیز وجود دارد که در کشورهای دیگر استفاده می شود و شروع به کسب شهرت در آمریکا کرده است.

بیشتر بدانید :

·         کودک پانزده ماهه

·         کودک هجده ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۹:۵۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

افراد چاق چگونه باید شاخص بی ام آی خود را کاهش دهند؟

هرچقدر این شاخص بیشتر شود خطر افزایش عوارض و خطرات ناشی از چاقی نیز بیشتر  می‌شود. کار تا جایی پیش می‌رود که حتی ممکن است درصد مرگ و میر در این افراد نیز بالا برود.

بنابراین کسانی که شاخص توده بدنی بالا دارند، حتما باید با راهکارهایی وزن خود را کاهش داده و به محدوده وزنی سالم برگردند.

افرادی که تنها اضافه وزن دارند می‌توانند با راهکارهای زیر وزن کم کنند. و افرادی که BMI بالای ۳۰ دارند یا به اصطلاح چاق هستند حتما باید علاوه بر روش های زیر نیم نگاهی هم به عمل جراحی لاغری داشته باشند که در انتهای مقاله به آن پرداخته شده است.

روش های کاهش bmi شاخص توده بدن

بهترین روش برای مطمئن شدن از وضعیت سلامتی مراجعه و مشاوره با پزشک است، ما در اینجا با توجه به پیشنهادات ارائه شده توسط دکتر عنبرا متخصص جراحی لاغری و عمل اسلیو در تهران نکاتی را برای بهبود bmi بدن بررسی می کنیم:

·         انتخاب هوشمندانه غذاها

·         برنامه ورزشی منظم

·         خواب کافی

·         کنترل استرس و اضطراب

·         مصرف غذاهای خانگی

بیشتر بدانید : ساسی بای پس چیست ؟

انتخاب هوشمندانه غذاها

داشتن یک رژیم لاغری مناسب و خوردن غذاهای کم کالری و پر فیبر مانند  میوه‌ها و سبزیجات، لوبیا ها و غلات کامل به کاهش وزن کمک می کند. طبق گفته سازمان کشاورزی آمریکا، تنوع، تراکم مواد غذایی و میزان مصرفی هر وعده در کاهش وزن اهمیت فراوانی دارند.

برای برخورداری از سلامت کامل، بهتر است اضافه کردن شکر، چربی های ناسالم و نمک را  به غذاهای خود کاهش دهید. به طور کلی، مصرف نمک را به ۲۳۰۰ میلی گرم، شکر و چربی های فرآوری شده را به کمتر از ۱۰ درصد از کل کالری دریافتی روزانه خود محدود کنید.

برنامه ورزشی منظم

سازمان پیشگیری از بیماری ها و ارتقاء سلامت پیشنهاد می کند که هفته ای ۱۵۰ دقیقه فعالیت های ایروبیکی با شدت متوسط( مانند تنیس یا پیاده روی) یا ۷۵ دقیقه فعالیت های شدید ایروبیکی (مانند دوچرخه سواری، شنا، دو یا پیاده روی سریع) برای هر شخص لازم است.

خواب کافی

اغلب بزرگسالان روزانه به هفت تا نه ساعت خواب نیاز دارند. کمبود خواب مزمن یا کیفیت پایین خواب می تواند احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، دیابت، افسردگی و چاقی مفرط را افزایش دهد. به طور کلی می توان گفت که کم خوابی و چاقی رابطه مستقیمی با هم دارند.

کنترل استرس و اضطراب

نمی توان به طور کلی از استرس جلوگیری کرد و تمام استرس ها مضر نیستند. اما استرس حاد به بدن فشار وارد می کند و موجب افزایش احتمال چاقی، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و همچنین اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی می شود.

بیشتر غذاهای خانگی مصرف کنید

غذا خوردن در خانه موجب کاهش مصرف شکر، چربی و کربوهیدرات می شود. هدف واقع گرایانه ای برای خود تعیین کنید و فقط یک تا دو روز بیش از گذشته، در خانه آشپزی کنید. سعی کنید از غذاهای ساده  استفاده کنید و حداقل سه نوع گروه غذایی (مانند غلات کامل، پروتیئن سبک و سبزیجات) در هر وعده بگنجانید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شاخص توده بدنی و هم چنین محاسبه bmi  خود کلیک کنید


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۵:۲۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سنسور موقعیت دریچه گاز خودرو

سنسور موقعیت دریچه گاز (TPS) وظیفه دارد که درصد باز بودن دریچه گاز را اندازه‌گیری کرده و به واحد کنترل الکترونیکی (ECU) ارسال کند و ECU نیز بر اساس اطلاعات دریافتی از این سنسور، مقدار پاشش سوخت را نسبت به مقدار باز بودن دریچه گاز (مقدار هوای ورودی به موتور) تغییر می دهد. برای کسب از اطلاعات بیشتر در مورد این قطعه در خئدرو خود با استارپارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای همراه باشید.

سنسور TPS در واقع یک مقاومت متغیر است که با باز شدن دریچه گاز مقاومتش تغییر می کند. با اطلاع دادن به ECU درباره باز شدن دریچه گاز، ECU می تواند به منظور حفظ نسبت مخلوط بنزین و هوا سوخت را غنی کند. تنظیم اولیه سنسور TPS بسیار مهم است زیرا سیگنال ولتاژی که ECU از آن دریافت می‌کند موقعیت دقیق دریچه گاز را به آن گزارش می کند.

بنابراین تنظیم اولیه باید تا حد امکان به مشخصات کارخانه (در دفترچه خودرو) نزدیک باشد. این تنظیم با استفاده از اهم متر دیجیتال و خواندن ولتاژ سنسور انجام می شود.

در خودروهایی که دریچه گاز برقی دارند یک موتور برقی کوچک برای فعال کردن آن استفاده می شود که اطلاعاتش را از سنسورهای موقعیت روی پدال گاز می گیرد. وقتی پدال گاز فشرده شود مقاومت برقی پتانسیومتر داخل سنسورهای پدال تغییر می کند. واحد کنترل متوجه این تغییر در موقعیت شده و بر اساس آن به دریچه گاز فرمان باز شدن را صادر می کند.

یک جفت سنسور موقعیت روی شافت دریچه گاز متوجه تغییر موقعیت دریچه گاز شده و در واکنش به آن سیگنال هایی به واحد کنترل می فرستند تا اینکه واحد کنترل موقعیت دقیق دریچه گاز را بداند و همه چیز به درستی کار کند.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید اویل پمپ هیوندای

عملکرد سنسور موقعیت دریچه گاز

قبل از اینکه بخواهیم بیشتر راجع به عملکرد این سنسور بدانیم، بهتر است اجزای اصلی آن را بشناسیم.

سنسور دریچه گاز شامل ۳ پین مختلف است:

پین ۱: مثبت ۵ ولت

پین ۲: سیگنال

پین ۳: اتصال منفی

زمانی که راننده سوئیچ را باز می‌کند اطلاعاتی از پین ۱ یعنی پین مثبت ۵ ولت و پین اتصال منفی برای سنسور ارسال می‌گردد. هنگامی‌که خودرو روشن است و راننده پای خود را روی پدال گذاشته و گاز می‌دهد، مقاومت متغیر، میزان باز شدن دریچه گاز توسط پولکی را به ولتاژ تبدیل می‌کند. این ولتاژ توسط پین ۲ برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌گردد.

سنسور دریچه گاز در مصرف سوخت تأثیرگذار است. هنگامی‌که راننده به خودرو گاز می‌دهد وضعیت باز و بسته بودن، ولتاژ و زاویه سنسور تغییر می‌کند. در این شرایط کامپیوتر مقدار هوای ورودی به منیفولد را توسط سنسور مپ (سنسور فشار و دمای هوای ورودی) اندازه‌گیری کرده و میزان پاشش بنزین را تنظیم می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لوازم یدکی خودرو خود و هم چنین خرید اینترنتی قطعات کیا و هیوندای اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۱:۱۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بهبود دهنده نان چیست ؟( آشنایی با ساختار ، مزایا و معایب آن)

در پاسخ به سوال ” بهبود دهنده نان چیست” باید عنوان کرد که با توجه به اینک در کشور ایران کیفیت نان های مصرفی خوب نمی باشد، لذا باید به نحوی این مورد را ارتقا داد. بهبود دهنده های نان کمک می نمایند که ویتامین های لازم به نان اضافه شوند. جالب است در نظر داشته باشید که که میزان مصرف سرانه نان در کشور ایران حدود ۱۷۰ کیلوگرم است. این در حالی است که در کشور های اروپایی سرانه مصرفی نان در حدود ۷۰ کیلوگرم تخمین زده می شود.امروزه از بهبود دهنده ها در صنعت شیرینی و نان پزی استفاده می شود. از جمله مزایا بهبود دهنده نان می توان به افزایش کیفیت و ماندگاری نان اشاره نمود. جالب است در نظر داشته باشید که در گذشته برای اینکه بتوانند طول عمر نگهداری نان را افزایش دهند به آن روغن می زدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود دهنده  کلیک کنید.

آشنایی با ساختار بهبود دهنده نان

در ساختار بهبود دهنده نان از flour improver استفاده می شود که به خمیر خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی می دهد. این خاصیت منجر می شود تا تحمل خمیر افزایش یابد و نانوا در زمان تولید نان با چالش کمتری روبرو شود.بهبود دهنده ها در زمان میکس کردن خمیر، چانه گرفتن، پخت و … به حفظ تراکم نان کمک می نمایند. همچنین در منزل نیز نان ها را می توان به مدت طولانی تری نگهداری کرد

بیشتر بدانید :

پودر کاکائو
کافئین
چرا نیاز است تا در نانوایی ها از بهبود دهنده ها استفاده شود؟

متاسفانه این مورد را باید قبول کرد که در کشور ایران دستگاه های تولید آرد دارای تکنولوژی قدیمی ی باشند. لذا آرد ها دارای کیفیت مناسب و مرغوبی نیست. البته این مورد در حال رشد است ولیکن وضعیت فعلی نشان دهنده این مهم است که اکثر آرد های تولید شده دارای کیفیت مناسبی نیستند. البته از سوی دیگر نوع گندم نیز در کیفیت آرد ها بسیار مهم است. اگر گندم مورد استفاده تلرانس کیفیتی خوبی نداشته باشد قطعا در کیفیت آرد تاثیر مستقیمی دارد.

اگر قصد داشته باشید که به این سوال پاسخ دهید، بهبود دهنده نان چیست و چگونه در بازار یافت می شود، باید مطلع باشید که از تمام مراکزی که وسایل شیرینی فروشی ارائه  می دهند می توان این مورد را دریافت کرد.

مزایای استفاده از بهبود دهنده نان

تا به اینجا تلاش شد تا به سوال بهبود دهنده نان چیست، پاسخ داده شود. اما در ادامه برخی از مزایای استفاده از بهبود دهنده ها عنوان شده است:

به عمل آمدن سریع خمیر نان با انجام فرآیند مالت یا آمیلاز
ایجاد گاز همانند غذاهای مخمری
محافظت از گاز تولید شده به جهت پف کردن خمیر
نرمی و لطافت نان
شفاف بودن رنگ نان
منبع : https://www.jahanshimi.com/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۶:۲۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

همه چیز در مورد طلای 18 عیار

طلای ۱۸ عیار بهترین فرم طلا به لحاظ پایداری و خلوص است. برای اینکه دقیقا بدانید طلای ۱۸ قطراتی چیست و چرا باید برای خرید طلا این عیار را در اولویت قرار دهید از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب با گالری طلا کیش طلا همراه باشید.

طلا ۱۸ عیار چه مقدار طلا در خود دارد؟

عیار طلا در واقع تعیین کننده میزان طلای موجود در مصنوعاتی است که خریداری می‌کنید.

به زبان دیگر باید گفت، طلای ۱۸ عیار یعنی ۱۸ بخش از ۲۴ بخش یک قطعه طلا از این فلز گرانبها تهیه شده است و ۶ بخش دیگر آن از فلزات دیگر ساخته شده است. افزودن فلزات دیگر به مصنوعات طلایی برای افزایش استحکام و پایداری آن جواهر است زیرا طلای خالص بسیار نرم است و نمی‌توان به تنهایی از آن در ساخت مصنوعات طلایی استفاده کرد. بد نیست بدانید که طلای ۲۴ عیار بسیار نرم است.

اگر بخواهیم به صورت درصدی این مقوله را توضیح دهیم، طلا ۱۸ عیار یعنی جواهر موردنظر ۷۵ درصد طلای خالص در خود دارد. ۲۵ درصد باقی‌مانده آن حاوی فلزات دیگری همچون زینک، مس، نیکل و … است.

بیشتر بدانید: خرید طلا کودک

معایب و مزایای طلای ۱۸ عیار: طلا ۱۸ عیار در مقابل طلای ۱۴ عیار و ۱۰ عیار

اگر بخواهیم طلای ۱۸ عیار را با عیارهای پایین‌تر مقایسه کنیم، بدون شک مزایای بسیار زیادی دارد. ساده‌ترین مثال این ادعا این است که هر چه طلا خالص‌تر باشد، حساسیت‌زا بودن آن کمتر است. برخی از مردم به نیکل حساسیت زیادی دارند و اگر طلایی با عیار پایین استفاده کنند، دچار ناراحتی پوستی می‌شوند. پس بهتر است از طلاهایی با قیراط بالاتر استفاده کنند.

طلایی که عیار ۱۰ دارد حاوی نیکل است و احتمال بروز حساسیت در فردی که از این جواهرات استفاده می‌کند، بیشتر خواهد بود.

از دیگر مزیت‌های خرید طلا ۱۸ عیار این است که رنگ آن به رنگ طلای معمولی نزدیک‌تر است. این در حالیست است که عیارهای ۱۰ یا ۱۴ زردی کمتری دارند.

طلای عیار ۱۰ حاوی ۴۱٫۷ درصد طلاست. یعنی وقتی این مصنوعات یا جواهرات را خریداری می‌کنید، یعنی در واقع پول دیگر فلزات – غیر از طلا – را می‌دهید.

از معایب ۱۸ عیار بودن طلا، پایداری کم آن نسبت به طلاهایی است که عیار پایین‌تری دارند. این طلا در مقابل خراش یا ضربه مقاومت کمتری دارد و بنابراین توصیه می‌شود برای استفاده روزمره از طلاهای ۱۰ یا ۱۴ عیار بهره بگیرید.

چگونه می‌توان عیار طلا را تشخیص داد؟

بدون شک با مهری که روی طلا حک می‌شود می‌توان این موضوع را تشخیص داد. عیار طلا به صورت ۱۸K ،۱۸Kt 18ctیا ۱۸k مشخص می‌شود. البته بعضا با علامت‌های ۷۵۰ یا ۰٫۷۵ هم نمایش داده می‌شود. به این معنی که این قطعه حاوی ۷۵ درصد طلای خالص است.

چه زمانی بهتر است عیار ۱۸ خریداری کنیم؟

این نوع طلا یک انتخاب خوب برای خرید طلا بشمار می‌رود. مصنوعاتی که با عیار ۱۸ ساخته می‌شوند اغلب دوام و استحکام بسیار خوبی دارند. همچنین ارزش قیمتی بالایی نیز دارند. البته، طلای ۱۴ عیار از نظر استحکام بسیار بهتر از ۱۸ عیار است. اما در عوض، بهای کمتری دارد و خطر حساسیت‌زا بودنش نیز بالاتر است.

جهت کسب اطلاعات جامع در مورد خرید اینترنتی طلا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۷:۲۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

باندینگ دندان روشی ارزان و عالی برای ترمیم دندان

باندینگ دندان یک روش با پروسه رایج  دندونپزشکی هستش که در آن از مواد کامپوزیتی هم رنگ دندان برای ترمیم برخی از مشکلات در سطوح دندان ها استفاده میشه. کامپوزیت دندان ظاهر بسیار طبیعی داره چون برای ساختنش از ترکیب ذرات پلاستیکی همرنگ دندان و همچنین ذرات و مواد بسیار ریز و میکروسکوپی شیشه مانند استفاده شده. باندینگ کامپوزیت دندان نه خیلی براقه و نه خیلی مات. به عبارتی براقیتش در حد دندان های طبیعی خودمونه و نور رو دقیقا مشابه مینای دندان خودمون ساطع میکنه. برای همین موادی که برای باندینگ دندان استفاده میشه پر طرفداره.

برای کسب اطلاعات بیشت در مورد باندینگ دندان با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد یعنی تاج دنتال همراه باشید:  

چرا کامپوزیت دندان یک پروسه محبوب در دندانپزشکی ترمیم دندان است؟

پروسه باندینگ دندان طی چند سال گذشته به طرز عجیبی محبوب شده و تعداد کسانی که برای این پروسه  به دندانپزشک زیبایی مراجعه  میکنند زیاد شده. چرا؟ چون به نظر میرسه قیمت باندینگ دندان به نسبت سایر روش های زیبایی دندان کمتره و مدت زمان انجام کل پرووسه هم نسبتا کمتره. علاوه بر این، ترمیم دندان با این روش یک گام مهم برای اصلاج طرح لبخند به شمار میره.

اگه بخواییم یه مقایسه کوچیک بین باندیگ دندون و سایر روش های اصلاح طرح لبخند مثل ارتودنسی دندان، ایمپلنت دندان، ونیر ها، تاج دندان و … داشته باشیم میبینیم که کامپوزیت دندانی که به سطح دندن باند میشه واقعا به صرفه تر هستش و طبیعیه که در این شرایط بد اقتصادی طرفدار زیادی داشته  باشه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کامپوزیت دندان کلیک کنید.

کاربرد باندینگ دندان چیست؟

کار باند کردن یا چسپاندن مواد کامپوزیتی به سطح دندان ها رو متخصص دندانپزشکی زیبایی دندان یا متخصص ترمیم دندان انجام میده. این متخصصان برای طیف وسیعی از مشکلات دندن اقدام به باندینگ دندون میکنند. مهمترین مشکلاتی که توسط مواد کامپوزیت دندان برطرف، ترمیم یا اصلاح میشوند عبارتند از:

دندون هایی که لب پر هستند (یک لبه اون ها کنده شده)

فاصله بین دندان ها
کج بودن یک یا چند دندون
تغییر رنگ دائمی چندتا از دندان ها
ترمیم های کوچک و جزئی بر روی دندون ها
یکی از مهمترین مزایای باندینگ دندان

یک نکته مثبت دیگه در خصوص باندینگ دندان وجود داره. در واقع میخوام یکی از مهمترین مزایای باندینگ دندون رو بهتون بگم و اونم اینه که این پروسه دندونپزشکی تنها یک جلسه طول میکشه و هیچ لزومی نداره که چند جلسه رو صرف این کار کنید. این رو مقایسه کنید با ونیر دندانی مثل لمینت دندان یا ونیر کامپوزیت که ممکنه بیش از یک جلسه نیاز داشته باشن تا نصب بشن.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۸:۲۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)