عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

برای هر مشکل دندان به کدام متخصص مراجعه کنیم؟

متخصصان دندانپزشکی در واقع  همان دندانپزشکان عمومی هستند که چند سال دیگر به صورت تخصصی برای برخی شرایط و مسائل خاص دهان و دندان آموزش دریافت کرده اند. تا علاوه بر مشکلات عمومی دندان به صورت تخصصی به درمان مشکلات جدی تر دندان ها بپردازند.

تخصص های زیادی در دندانپزشکی وجود دارد که هر کدام برای مشکلات و مباحث خاصی آموزش دریافت کرده اند. در این مقاله مفتخریم تا شما را 5 نوع از تخصص های دندانپزشکی آشنا کنیم .

دندانپزشکی اطفال: متخصص دندانپزشکی بچه ها

دندانپزشکان اطفال یا (Pediatric Dentist) درست مانندن متخصصان اطفال که به شرایط و مشکلات بهداشتی و سلامتی کودکان میپردازند، مسئول ارائه خدمات دندانپزشکی به اطفال، کودکان و نوجوانان هستند. دندانپزشک اطفال متخصصی است آشنایی کامل با مسائل و مشکلات کودکان دارند و با طوری آموزش دیده اند که نیازهای این قشر از جامعه را شناسایی کرده و به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیازهای دهان و دندان آن ها باشند. دندانپزشکان کودکان به کودک شما کمک می‌کنند تا در درازمدت در مسیر داشتن دندان هایی مقاوم، سالم و لبخندی زیبا قرار بگیرند.

پریودنتیست: متخصص لثه

دندانپزشکی پریودنتال یا (Periodontal dentistry) بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هایی که بر لثه ها تأثیر می‌گذارد یا سایر ساختارهایی که دندان را پشتیبانی می کنند تمرکز دارد. متخصص پریودنتیست یا (Periodontists) مراحل اولیه بیماری لثه را تشخیص داده و درمان می کنند. آن ها برای برطرف کردن بیماری های شدید لثه و ترمیم ظاهر لبخند شما جراحی های جزئی نیز انجام می دهند. اگر احیانا به بیماری مربوط به بافت لثه ها مبتلا شده باشید، ممکن است دندانپزشک عمومی شما را به یک متخصص پریودنتیست ارجاع دهد.

ارتودنتیست: متخصص تراز کردن دندان ها

ارتودنسی  یا (Orthodontics) تخصصی از دندانپزشکی است که به اصلاح ناهماهنگی بین دندان ها و فک می پردازد. اگر فک شما به درستی تراز نباشد، و تناسب طبیعی بین فک، دهان و دندان های شما برقرار نباشد، احتمالا شما به یک متخصص ارتودنسی ارجاع داده خواهید شد. به عبارت ساده تر اگر دندان های شما کج یا ناهموار باشد، ممکن است یک متخصص ارتودنسی را ببینید.

بیشتر بخوانید :

متخصص ارتودنسی در تهران
متخصص ارتودنسی مشهد
اندودنتیست: متخصص کانال ریشه

در داخل دندان های ما معابر کوچکی مانند غار به نام کانال وجود دارد که حاوی بافت زنده و حساسی به نام پالپ، رگ های خونی و عروق عصبی هستند. متخصصان آندودنتیست یا (Endodontists) در تشخیص و درمان مسائل درون دندان ها مخصوصا بافت نرم پالپ تخصص دارند. به عنوان مثال، اگر پالپ (tooth’s pulp) دندان شما آلوده و عفونی شود، ممکن است شما نیازمند درمان کانال ریشه باشید. اگر دندانپزشک عمومی شما معتقد است که باید تغییراتی بر روی کانال ریشه شما دندان شما صورت بگیرید، ممکن است توصیه کند برای معالجه به یک متخصص اندودنتیست مراجعه کنید.

جراح دهان و فک و صورت: متخصص جراحی دهان و دندان

این متخصص بر روی درمان مشکلات مربوط به بافت های سخت و نرم صورت، دهان و فک متمرکز است. البته باید بدانید که شما برای انجام هر نوع جراحی دهان نیازی به یک جراح دهان ندارید. جراح دهان و فک و صورت یا (Oral and Maxillofacial Surgeon) در معالجاتی و شیوه های درمانی که به روش های پیچیده یا سطح عمیق آرام بخشی نیاز دارند اقدام میکنند.

رفرنس : www.orthodr.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۷:۵۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

همه چیز درباره ارتودنسی و متخصص ارتودنسی در آمل

چرا باید ارتودنسی کنیم؟

به طور معمول بیشتر افراد از دندانها کج و روی هم رته برخوردارهستند که با درمان ارتودنسی صاف و یکدست می شوند. ارتودنسی درواقع دندان را به جهت درست حرکت می دهد و این حرکت دندانها باعث می شود که صاف و یکدست شوند و ظاهر دندان ها را بهتر کنند. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در سایر شهر ها علاوه بر بهبود بخشیدن به ظاهر دندان ها باعث می شوند تمیز کردن دندان ها راحت تر شود.

برخی از افراد دارای دندان های رو به جلوهستند که خوشایند به نظر نمی رسند و همین طور احتمال زیادی وجود دارد که این دندان ها دچار خرابی و آسیب دیدگی شوند. تنها راهیکه می تواند آنها را از خرابی احتمالینجات دهد ارتودنسی است. با بهترین متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهر ها می توانید دندان ها را حرکت دهید و به جای درست خود برگردانید.

در برخی دیگر از افراد فک بالایی و پایینی اشان در جای درست قرار نگرفته است و موجب به هم ریختن ظاهر دندانها می شود و همین طور در زمان گاز زدن دچار مشکل می شوند، با انجام ارتودنسی هر دو مشکل حل می شود و فرد دیگر دچار مشکل نمی شود.

بنابراین اگریکی از مشکلاتی که در بالا ب آن اشاره کردیم را دارید بایستی برای انجام ارتودنسی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: متخصص ارتودنسی مشهد

چه کسی ارتودنسی را انجام میدهد؟

ممکن است دنداپزشک شما خود ارتودنسی انجام دهد یا ممکن است به شما پزشکی معرفی کند که فوق تخصص داشته باشد. متخصص ارتودنسی ممکن است در بیمارستان ها یا کلینیک های دنداپزشکی باشد. به این افراد دکتر ارتودنسی کار یا  ارتودنتیست میگویند.

متخصصین ارتودنسی مهم ترین کاری که انجام میدهند این است که ابتدا دندان های شما را معاینه می کنند. این معاینه شامل نگاه سطی و عمقی به دندان های شما و همین طور برسی عکس دندان که با استفاده از اشعه x انجام می شود، است. دکتر معالج بعد از معاینه به ساختن مدل پلاستیکی دندان های شما می پردازد.

بیشتر بخوانید : متخصص ارتودنسی در کرج

آیا لزومی به کشیدن دندان برای ایجاد جای کافی در فک وجود دارد؟

اگر دندان های شما روی هم هستند و جای کافی برای دندان شما وجود نداشته باشد، شما نیاز پیدا می کنید که دندان زیری دائمی خود را بکشید تا جا برای دندان رویی وجود داشته باشد. اگر چنین مشکلی داشته باشید حتما تیم ارتودنسی ما را از این مشکل آگاه می کنند. در برخی موارد زیر با به کار گیری روشی متفاوت و موثر از درمان، فضای کافی و مناسب ایجاد خواهد شد.

رفرنس : www.orthoinfo.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۰:۳۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

راهنمای خرید لحاف مخصوص نوزاد

سن : کودک یک ماهه تا کودک دو ساله

شما فکر می کنید که درست کردن تخت کودک تان تقریبا مثل تخت خودتان است اما نه! تفاوت هایی وجود دارد از چیزهایی که باید به تخت اضافه کنید تا چیزهایی که باید از آن حذف کنید. راهنمای خرید لحاف مخصوص نوزاد را بخوانیم.

احتمالا بزرگترین تفاوت این است که در تخت کودک نباید از چیزی استفاده کنید. هیچ ملحفه , بالش یا لحافی نباید داخل تخت او باشد. و اجازه ندهید که ست وسایل خواب زیبایی که با تخت کودک خود خریده ایدشما را گول نزند: آنها تنها باید برای اهداف دکوری استفاده شوند. تنها چیزهایی که کودک در تختش شما نیاز دارد در زیر لیست شده اند. هرچیز دیگری ریسک سندرم مرگ ناگهانی کودک و خفگی را افزایش می دهد و باید هر زمان که کودک در تخت است برداشته شوند. این به این معنی نیست که شما نمی توانید کمی تخت را تزئین کنید و انواع مدل ها و پارچه های رنگی را انتخاب کنید. این یک فرصت مناسب برای محک زدن مهارت های دکوراتیو و سلیقه استثنایی شما است.

انتخاب های اصلی شما

لحاف های ثابت: لحاف های ثابت تنها ضرورت تخت هستند. بیشتر تشک ها در انداه استاندارد هستند اما تشک های خاص نیاز به لحاف های خاص خود دارند. بعضی سازنده ها لحاف هایی با باند الاستیک ارائه می کنند که زیر تشک برای نگه داشتن آنها در جای خود به کار می رود.

پدهای تشک ضد آب: صرف نظر از تشک انتخاب شده, شما می خواهید که پد تشک ضد آب را زیر لحاف ثابت خود اضافه کنید.

محفظه ضد آلرژن: تمام تشک ها احتمال دارد که کرم های گردو خاک داشته باشند و تشک های تخت کودک استثنا نیستند. و از آنجایی که این کرم های گردو خاک بزرگترین علت آلرژی های هوایی هستند, محفظه ضد الرژی که روی تشک قرار می گیرد ضرورت مهمی است. بیشتر بزرگسالان از محفظه استفاده می کنند زیاد برداشتن و گذاشتن آنها برای نظافت دشوار است اما تشک کودک سبک است و ارزش آن را دارد که استفاده شود.

ضربه گیر ها: ضربه گیر ها چیزی بیش از دکور تخت هستند. آنها لایه پدگذاری شده ای هستند که مانع از لیز خوردن کودک می شوند. در حالیکه مدل های که در حال حاضر وجود دارند تخت ها امنیت کافی را دارند و استفاده از ضربه گیر ها ضرورت ندارد, با این وجود بعضی والدین فکر می کنند که تحت بدون ضربه گیر کامل نیست. زمانی که کودک می تواند خود را بالا بکشد باید ضربه گیر ها را بردارید تا او نتواند از آنها برای بیرون آمدن از تخت استفاده کند.

حاشیه ها: حاشیه های تخت کودک کاملا دکوری هستند و کاملا اختیاری هستند اگرچه آنها می توانند برای پنهان کردن انبار زیر تخت نیز مفید باشند. زمانی که تشک در بالاترین ارتفاع خود قرار دارد, حاشیه ممکن است زیاد پوشش فراهم نکند.

بیشتر بخوانید:

·        کودک شش ماهه

 

·         کودک هشت ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۷:۲۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آیا چاقی ارثی است؟ تاثیر ژنتیک بر چاقی چقدر است؟

آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟

پاسخ کوتاه “بله” است. چاقی ارثی یا چاقی ژنتیکی واقعیت دارد. در واقع تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می دهد که تفاوت در ژن های شما می تواند منجر به مشکلات وزن (شامل اضافه وزن و چاقی) شود.

بنابراین اگر یکی از والدین شما چاق هستند (شاخص توده بدنی یا BMI برابر با ۳۰ و بالای ۳۰ دارند)، به احتمال زیاد شما نیز چاق خواهید شد. زیر استعداد چاقی در ژن های شما تعریف شده است. اما این بدان معنا نیست که تا آخر عمر چاق می مانید و ژنتیک اجازه لاغر شدن به شما نمی دهد.

(جهت محاسبه شاخص توده بدنی خود اینجا کلیک کنید. )

شما می توانید با روش های مختلفی از ورزش و دریافت رژیم لاغری گرفته تا در آخرین مرحله با کمک عمل جراحی لاغری ( عمل اسلیو معده ، بای پس معده ، عمل ساسی معده و... بلاخره وزن کم کنید و از شر چاقی خلاص شوید.

آیا چیزی به نام ژن چاقی وجود دارد که باعث چاقی ارثی می شود؟

اینکه برخی از افراد استعداد چاقی دارند مربوط به ژن ها می شود. یعنی  ژن ها می توانند باعث تغییراتی در بدن شوند که در نهایت موجبات اضافه وزن و چاقی را فراهم می کنند.

ژن ها چطور باعث چاقی ارثی می شوند؟

همچنین ده ها ژن مانند FTO وجود دارند که به نوعی با تغییرات وزنی و مشخصا چاقی مرتبط هستند. بعنوان مثال، بعضی از آنها باعث می شود که افراد به طور طبیعی بیشتر چربی ذخیره کنند. بنابراین چاقی ارثی را می توان تا حدی ببا وجود تغییرات در این ژن ها توجیه کرد.

وجود این ژن و سایر ژن های مرتبط با چاقی می تواند باعث بروز موارد زیر شود:

·         افزایش سطح گرسنگی

·         افزایش مصرف کالری

·         کاهش میزان سری

·         کاهش کنترل غذا خوردن

·         افزایش تمایل به کم تحرکی

·         افزایش تمایل به ذخیره چربی بدن

آیا ژن چاقی به تنهایی می تواند باعث چاق شدن افراد شود؟

چاقی یک بیماری بسیار پیچیده است و عوامل زیادی می توانند در ایجاد آن نقش داشته باشند. این یعنی ژنتیک تنها عامل چاقی نیست و به تنها نمی تواند باعث افزایش وزن زیاد شود. در عوض ژنتیک همراه با عواملی مانند سبک زندگی و رفتار و محیط دست در دست هم باعث چاقی می شوند.

رابطه بین چاقی مفرط (شدید) و ژنتیک چست؟

نقص های نادر تک ژنی باعث چاقی شدید از اوایل کودکی می شود و با گرسنگی بسیار بالا همراه است. افرادی که قبل از ۲ سالگی به چاقی شدید مبتلا شده اند باید در مورد غربالگری با یک متخصص لاغری در خصوص موارد زیر صحبت کنند:

·         کمبود لپتین

·         کمبود POMC

·         کمبود MC4R

 

بیشتر بخوانید : متخصص جراحی لاغری کیست؟ 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۲:۰۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دسته موتور در خودرو

دسته موتور مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ ترین تکیه‌گاه درون یک خودرو است. دسـته موتور‌ها در بالا و پایین و یا دو طرف یک موتور قرار می‌گیرند و چون پیشرانه را به شاسی ارتباط می‌دهند، از لرزش و تکان خوردن آن نیز جلوگیری می‌کنند.

یک خودرو  همان‌طور که از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است، از تکیه‌گاه‌های گوناگونی نیز بایستی برخوردار باشد. اتومبیل در واقع یک پازل از بخش‌های مختلف ثابت و متحرک است و هر کدام از این بخش‌ها، ‌روی دیگری سوار است. به همین خاطر باید تکیه‌گاه‌هایی در خودرو وجود داشته باشد که هم وزن آنها را تحمل کند و هم لرزش آنها را بگیرد.

در ادامه ایم مقاله با استار پارتس نمایندگی فروش لوازم یدکی کیا و هیوندای همراه باشید تا با انواع دسته موتور آشنا شوید.

انواع دسته موتور

دسـته موتورهای مکانیکی یا پلاستیکی

ساختار ساده‌ای دارند و البته ارزان‌تر نیز هستند و از یک قطعه لاستیکی ساده با قابلیت ارتجاعی تشکیل شده‌اند که بر اساس همین خاصیت، ضربات و تکان‎های موتور و گیربکس را جذب می‌کنند.

دسـته موتور هیدرولیکی

شامل یک پایه فلزی فنری، یک قطعه پلاستیکی با خاصیت ارتجاعی و یک سیال هیدرولیک روغنی هستند. در این مدل، عمل دفع و جذب ضربه توسط همین سیال روغنی و دو لایه فنری که در هم قلاب شده‌اند، صورت می‌گیرد.

بیشتر بدانید: راهنمای تشخیص اصالت قطعات خودرو

دسـته موتور فنری

در این نوع دسته موتور، لایه پلاستیکی به کار رفته بین قسمت فلزی دسته موتور و موتور از جنس پلی‌ یوراتان است که نسبت به پلاستیک، طول عمر و دوام  بیشتری داشته و در برابر ارتعاشات نیز مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

در نتیجه در خودروهایی با دسته موتور فلزی، به علت عدم انتقال ارتعاشات شدید به کابین خودرو، شاهد سواری نرم‌تری هستیم. این نوع دسـته موتور، بیشتر در خودروهایی که موتورهای بزرگ دارند، استفاده می شود.

دسـته موتور صلب یا فلزی

این نوع دسـته موتور، مختص خودرو های سبک و کوچک است و به علت نحوه اتصال آنها به شاسی، به این نام شناخته می‌شوند. دسـته موتور صلب، توسط اتصالات صلبی، پیچ یا جوش به شاسی متصل می‌شود.

نکته منفی این نوع دسـته موتور و نحوه اتصال آن، عدم جذب ارتعاشات موتور در دورهای بالا است که قطعاً سبب آسیب به موتور خودرو می‌شود.

دسـته موتور الکترونیکی

یکی از جدیدترین انواع دسته موتورهای روز دنیا، دسته موتورهای الکترونیکی هستند. عمل جذب ارتعاشات موتور توسط این دسته موتورها، با استفاده از یک کنترلر صورت می‎گیرد که با توجه به میزان ارتعاشات و دور موتور، ضربات وارده را دفع می‎کند. پیشرفته‎ترین نوع این دسته موتورها، عمل دفع ضربات را با تولید ارتعاشاتی در جهات مخالف ارتعاشات وارد شده به موتور انجام می‎دهد.

این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا بازار خرید اینترنتی داغ است ، بازار فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو نیز از این موضوع مستثنا نیست . اگر شما هم قصد خرید لوازم یدکی خودرو کیا و هیوندای خود به صورت اینترنتی دارید اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۳:۴۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

عوارض جانبی آسپارتام؛ شیرین کننده مصنوعی پرخطر

آسپارتام نوعی شیرین کننده مصنوعی  کم کالری مثل سوربیتول  است و یکی از محبوب ترین جایگزین های قند در غذاها و نوشیدنی های کم کالری از جمله نوشابه های رژیمی محسوب می شود. آسپارتام همچنین در برخی دارو ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

با وجود استفاده و محبوبیت گسترده آن، در سال های اخیر بحث و بررسی هایی مبنی بر این که آسپارتام دارای عوارض نامطلوبی است یا خیر، صورت گرفته است. که در این مقاله از جهان شیمی قصد داریم به آن بپردازیم

آسپارتام چقدر ایمن است؟

در سال 2013 اتحادیه اروپا مبنی بر ایمنی مواد غذایی و اثرات آسپارتام صد ها مطالعه انجام داد و نتیجه چنین بود که آسپارتام برای انسان بی خطر بوده و میزان مصرف روزانه قابل قبول آن 40 میلی گرم نسبت به هر کیلوگرم از وزن بدن است.

سازمان غذا و دارو نیز مقدار مصرف را 10 میلی گرم بیشتر از اتحایه اروپا در نظر گرفته است اما با این حال مقادیر تعیین شده به مراتب بیشتر از چیزی است که اکثر مردم در حالت عادی در یک روز مصرف می کنند.

بیشتر بدانید:

پودر کاکائو
بهبود دهنده نان
تاثیرات آسپارتام بر وزن:

آسپارتام مشابه قند در هر گرم حاوی 4 کالری است اما با این وجود حدود 200 برابر شیرین تر از قند است. این بدان معناست که فقط مقدار کمی آسپارتام برای شیرین کردن غذا ها و نوشیدنی ها کافی است. به همین دلیل مردم اغلب از آن در رژیم های کاهش وزن خود استفاده می کنند.

در مقابل، براساس بررسی جدید ترین تحقیق در سال 2017، هیچ مدرکی مبنی بر این که شیرین کننده های کم کالری آسپارتام، سوکرالوز و استویوسید بر وزن بدن تاثیر دارند وجود ندارد.

برخی از مطالعات شرکت کنندگانی را طی چندین سال تحت نظر داشتند و ارتباطی بین افزایش وزن بدن و دور کمر، با مصرف منظم این شیرین کننده ها مشاهده کردند.

تاثیرات آسپارتام بر اشتها:

سوال رایجی که شما کاربران از بخش سلامت نمناک داشتید در مورد تاثیرات آسپارتام بر اشتها و افزایش وزن بود؛ یکی از راه هایی که آسپارتام و سایر شیرین کننده های غیر مغذی ممکن است بر وزن بدن تاثیر بگذارند این است که سبب اشتهای زیاد فرد شده بنابراین او را مجبور به مصرف بیشتر مواد غذایی می کند.

تاثیرات آسپارتام بر متابولیسم:

مطابق بررسی سال 2013، همان روشی که باعث اختلال در کنترل اشتها می شود می تواند شخص را در معرض برخی از بیماری های متابولیکی مانند دیابت نوع 2 قرار دهد. از آن جا که بدن دیگر در پاسخ به مزه های شیرین انتظار دریافت کالری ندارد، طبق این دیدگاه ممکن است مجهز به مقابله با قندهای رژیم غذایی هنگام ورود به روده باشد.

اگر قصد داریم با آسپارتام این شیرین کننده مصنوعی به صورت کامل آشنا شوید اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۱:۲۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

خرید اینترنتی طلا چه مزایایی دارد؟

امروزه شاهد این هستیم که دنیا خیلی سریع در مسیر دیجیتال و پیشرفته شدن قدم بر می‌دارد و روز به روز روش‌های سنتی جای خود را به روش‌های نوین می‌دهند. با توجه به این موضوع، خرید آنلاین در حال تبدیل شدن به یک روال عادی و روزمره برای بیشتر مردم جهان شده است و مزایای خرید طلا به صورت اینترنتی برای طلا دوستان، بسیار زیاد است.

مزایای خرید آنلاین طلا

با این توصیفاتی که کردیم، دیگر نمی‌توانید مزایای خرید آنلاین طلا را انکار کنید. اوضاع در دنیای خرید آنلاین طلا کاملا با دنیا خرید حضوری فرق دارد. کسی که به دنبال خرید طلا و جواهر به صورت آنلاین است، می‌تواند بدون استرس و نگرانی از نحوه رفت و آمد و هزینه‌های آن، سراغ وب‌سایت‌ها برود و بنا به بودجه و سلیقه خود یک محصول را برای خرید خود انتخاب کند. مطمئنا تمام وب‌سایت‌های فروش آنلاین طلا، به روز ترین مدل‌های طلا و جواهر را در وب‌سایت خود قرار می‌دهند و این همان موضوعی است که هنگام خرید حضوری طلا ممکن است از دست بدهید و به تمام مدل‌ها دسترسی نداشته باشید. به عنوان راهنمای خرید طلا و جواهر می‌دانید که، خرید طلا یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاری هر شخص است و این سرمایه گذاری نیاز به فکر و اندیشه دارد. در خرید حضوری زمان برای فکر کردن کم است و این درست نقطه مقابل خرید آنلاین است.

بیشتر بدانید: طلای رزگلد

خرید آنلاین طلا به صورت 24 ساعت در روز  در 7 روز هفته

برای خرید آنلاین طلا و جواهر می‌توانیم چندین مزیت مهم را بیان کنیم. یکی از بهترین مزایای خرید آنلاین طلا این است که شما می‌توانید هر زمان که می‌خواهید خرید طلا را انجام دهید - 24 ساعت شبانه روز، 7 روز در هفته.

دسترسی داشتن به طیف وسیعی از طلا و جواهر

علاوه بر این مزیت که در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید به صورت آنلاین طلا بخرید، تجارت الکترونیکی همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا استرس پیدا نکردن محصول مورد نظر خود را فراموش کنید. بله، درست است می‌توانید با خرید آنلاین طلا ار اینترنت، با طیف وسیعی از محصولات مواجه شوید و تمام آنها را مشاهده و مقایسه کنید و در نهایت محصول دلخواه خود را خریداری کنید. در واقع، پیدا کردن محصولات منحصر به فرد در وب سایت‌های خاص که مشتریان بسیار دارند، بسیار آسان است

ضمانت بازگشت و مادام العمر روی محصولات در خرید آنلاین

شاید بارها و بارها شنیده باشید که طلا و جواهر دوست و عشق خانم‌ها و دخترها است. سنگ های قیمتی، نگین‌ها همیشه بر روی جواهرات خودنمایی می‌کنند و این خودنمایی را هر خانمی دوست دارد. جواهراتی که الماس و سنگ های قیمتی دارند، هرگز ارزش خود را از دست نمی‌دهند و می‌توانند یک سرمایه گذاری عالی باشند. ارزش الماس لزوماً بخاطر سبک انگشتر طلا یا گوشواره طلا  یا سرویس طلای عروس نیست، بلکه برش و تراشکاری و همچنین شفافیت باعث بالا رفتن ارزش و قیمت آن می‌شود. همچنین می‌توان گفت که این سنگ قیمتی هیچ وقت قدیمی نمی‌شود و همیشه مد است.

اگر پس مطالعه این مقاله و آشنایی با مزایای خرید طلا اینترنتی تصمیم به خرید اینترنتی طلا گزفتین اینجا کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۸:۲۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پاسخ به سوالات رایج در رابطه با لامینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت ها نوعی ونیر دندانی هستند. آن ها پوسته ها یا لایه های نازک و هم رنگ دندان هستند که توسط متخصص ترمیمی و زیبایی دندان یا سایر دندانپزشکان به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند. از این لایه های نازک که مخصوص هر شخص و هر دندانی ساخته میشوند برای اصلاح طرح لبخند و بهبود ظاهر دندان ها استفاده می شود.

بهترین کاندید لمینت دندان چه کسانی هستند؟

از این ونیرهای دندانی برای بهبود و زیبایی دندان های افرادی که در یکی از وضعیت های زیر قرار دارند استفاده می شود:

ترک خوردن دندان ها
لب پر شدن دندان
تغییر رنگ دندان ها به شرطی که با هیچ روشی برطرف نشود
کج شدن جزئی دندان ها
شلوغی دندان ها (به عنوان روش جایگزین ارتودنسی دندان میتوان لمینت کرد)
وجود فاصله بین دندان ها (بیش از ۰.۵ میلی متر)
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ونیر دندان به این صفحه مراجعه کنید.

 قیمت لمینت دندان چقدر است؟

قیمت ونیر پرسلین در کشری مانند آمریکا با بهترین متریال از ۹۲۵ دلار تا ۲۵۰۰ دلار است اما به طور متوسط حدود ۱۵۰۰ دلار برای هر دندان هزینه بر می دارد. ما در یک مقاله مجزا به جزئیات قیمت لمینت دندان پرداخته ایم چنانچه مایل هستید باز محدوده قیمت این ونیر دندانی مطلع شوید کافیست روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

این روش دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به طور کلی نیاز به چندین مراجعه دارد. اگر نیاز به ویزیت بیشتر باشد یا چندین لمینیت دندان لازم باشد ، هزینه کلی شما ممکن است افزایش یابد.

بیشتر بدانید: دندانپزشکی بارداری

آیا نصب لمینیت دندان درد دارد؟

بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان ترمیمی و زیبایی نوعی بی حسی را برای قسمت اول فرآیند آماده سازی و نصب آن ها در نظر می گیرند. هنگامی که بی حس شدید، نباید دردی احساس کنید. اما اکثر افرادی که دو تا چهار لمینت نصب می کنند بعد از نصب، درد کمی تجربه خواهند کرد که خیلی زود برطرف می شود.

آیا ونیر لمینت به دندان آسیب می رساند؟

ونیر پرسلن به هیچ وجه به دندان های طبیعی شما آسیب نمی رساند. در واقع، این ونیرها دندان های طبیعی شما را از پوسیدگی بیشتر و همچنین آسیب های دیگر محافظت می کند.

آیا لمینت دندان دچار تغییر رنگ می شود؟

هرچند که لمینت مشابه مینای دندان طراحی می شود اما یک مزیت بزرگ در مقایسه با مینای دندان دارد. ساختار مینا متخلخل است و به همین خاطر زود دچار تغییر رنگ و لکه می شود. اما لمینت ها صاف و یکدست هستند و به سختی لکه می گیرند یا تغییر رنگ می دهند.

منبع : tajdentalclinic


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۷:۱۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

۵ علامتی که نشان می دهد شما به دندان مصنوعی نیاز دارید

دیگر به دندانپزشک مراجعه نمی کنید!!

در سنین بالا حداقل دو بار مراجعه به دندانپزشک ترمیمی خوب برای تضمین سلامت دهان و دندان ضروری است. زیرا اینکار از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. با این حال بسیاری از افراد در سنین بالا دیگر تمایلی به مراجعه به مطب دندانپزشک ندارند. در چنین شرایطی مشکلات دهان و دندان که خواه یا ناخواه با افزایش سن بیشتر خود را نشان میدهند شدید پیدا میکنند و احتمال از دست رفتن دندان ها بیشتر می شود.

هر شش ماه یکبار، مراجعه به دندانپزشک به شم اطمینان می دهد که هر مشکلی را قبل از جدی شدن تشخصی داده و ترمیم کنید. همین باعث میشود ا آخر عمر دندان های طبیعی خود را حظ کنید. اما اگر مراجعه نکنید احتمالا خیلی زود نیازمند دندان مصنوعی خواهید شد.

از دست دادن دندان ها

در صورت از دست دادن دندان (چه به دلیل پوسیدگی دندان و یا آسیب دیدگی) دندان مصنوعی منطقی ترین جایگزین است. بر اساس شرایط شما ممکن است به دندان مصنوعی کامل یا جزئی نیاز داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پوسیدگی دندان اینجا کلیک کنید.

از دست دادن دندان به دلیل بیماری لثه (جنجویت یا پریودنتیت) و پوسیدگی دندان قابل اجتناب است، بنابراین اگر می خواهید نیازمند دندان مصنوعی نباشید حتما از دندان های خود مراقبت کنید. ولی اگر به دلیل آسیب دیدگی و یا هر مساله دیگری دندان های خود را از دست داده اید، یک دست دندان مصنوعی پارسیل می تواند از جابجایی دندان های سالم و باقی مانده شما به سمت جای خالی دندان از دست رفته جلوگیری کند.

فاصله بین دندان های شما زیاد شده است

ایجاد فاصله زیاد مابین دندان ها میتواند منجر به کج شدن آن ها شود. جابجایی و کج شدن دندان ها میتواند تاثیر منفی روی استخوان فک بگذارد.

جابجایی دندان ها می تواند منجر از بین رفتن استخوان به دلیل بیماری لثه باشد.  نبود حتی یک دندان میتواند باعث شود که استخوان خیلی زودتر تحلیل برود که این برای سلامتی شما اصلا خبر خوبی نیست. با جایگزین کردن دندان با ارزانترین روش جایگزین دندان یعنی دندان مصنوعی میتواند به سادگی شما را از آسیب به استخوان مصون کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون روش های بست فاصله بین دندان ها اینجا کلیک کنید.

شما مشکل گفتاری (ادای صحیح کلمات) و یا مشکل جویدن دارید

ممکن است احساس کنید که از دست دادن چند دندان لزوماً به معنای تهیه دندان مصنوعی نیست. زیرا با خود فکر خواهید کرد که شما می توانید با وجود مقدار کمی فاصله بین دندان ها همچنان به صورت عادی زندگی کنید.

با این حال، از دست رفتن دندان مخصوصا در جلوی دهان می تواند بر گفتار، توانایی جویدن، اعتماد به نفس و سلامت جسمی شما نیز تأثیر بگذارد. اگر به دلیل کمبود دندان (یا نبود دندان) مجبورید رژیم غذایی خود را محدود کنید و هرچیزی نخورید، ممکن است کم کم متوجه شوید سلامتی شما رو به افول است .

ساختار صورت شما تغییر پیدا کرده است

گاهی اوقات با وجود از دست رفتن یک یا چند دندان، برای گفتار و توانایی جویدن غذا هیچ مشکلی به وجود نمی آید. اما در سنین بالا، تغییراتی در بدن و مخصوصاً در صورت رخ می دهد که فقدان چند دندان، می تواند شدت این تغییرات را بیشتر کند.

بیشتر بخوانید :

 بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۱:۱۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در تهران

با توجه به اینکه استقبال مردم کشورمون از روش های زیبایی و ترمیم دندان رو به افزایش است و شمار افرادی که در تهران به مراکز و کلینیک های ترمیمی و زیبایی بسیار زیاد است، دندانه تصمیم گرفت که از بین متخصصان خود تهرانی در این زمینه ۱۰ نفر را انتخاب کند. اگر شما هم نیازمند چنین متخصصی هستید و دوست دارید که بهترین را پیدا کنید، حتما لیست بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان را مشاهده کنید. آدرس و مشخصات تماس این متخصصان در ذیل نامشان درج شده است.

لیست بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی در تهران

بدون هیچ توضیحات دیگر ۱۰ تا از برترین های تهران در زمینه دندانپزشکی ترمیم و زیبایی دندان را در لیست زیر ببینید. فقط توجه کنید که این لیست در حال به روزرسانی است و هنوز کامل نشده است.

کلینیک دندانپزشکی ایده آل

ایده آل کلینیک بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی تهران نیست اما یکی از کلینیک های برتر در این زمینه است که تمام خدمات دندانپزشکی از ترمیم و زیبایی گرفته تا ایمپلنت دندان و ارتودنسی دندان را انجام میدهد. این مرکز تعدادی از حضور گروهی متخصصان بهره میبرد که هر کدام به تنهایی بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی تهران هستند.

مجموعه دندانپزشکی آرتمان درمان

آرتمان درمان یک مجموعه بینظیر دندانپزشکی است که تمرکز اصلی آن دندانپزشکی پیشگیرانه است و متخصصان آن در زمینه ترمیم و زیبایی بسیار باتجربه و ماهر هستند. گروه آرتمان با حضور متخصصان دندانپزشکی از سال ۱۳۸۱ به ارائه خدمات درمانی با رویکرد پیشگیرانه (بی‌نیاز شدن از درمان) و محافظه‌کارانه (تعهد به بافت طبیعی دندان) پرداخته است. خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز دندانپزشکی شامل موارد زیر می شود:

درمان‌های ترمیمی زیبایی توسط متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

درمان ریشه یا روت کانال‌تراپی توسط اندودنتیست (متخصص درمان ریشه)

درمان‌های لثه و استخوان توسط پریودنتیست (متخصص جراحی لثه)

درمان‌های پروتز توسط پروتزیست (متخصص پروتز دندان)

قیطریه، نبش خیابان خراسانی، ساختمان پزشکان قیطریه، طبقه ۲

دکتر ماهور قربانی

دکتر ماهور قربانی یکی از خوب های ترمیم و زیبایی دندان در تهران هستند که به همراه همسرشان دکتر خضری (متخصص ارتودنسی دندان در تهران) در کلینیک دُر مشغول به خدمات رسانی به مراجعان تهرانی هستند. در کرج نیز یک مطب تخصصی دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ترمیم و زیبایی دندان کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۹:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)