عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

تربیت کودکان نوپا : محرومیت یا محدودیت ؟

سن : کودک یک ساله تا کودک دو ساله

تربیت کودکان نوپا : محرومیت یا محدودیت ؟  ما نظر متخصصان تربیت کودک را در زمینه مزایا و معایب زمان های تنهایی جویا می‌شویم.

به گفته جنیفر شو ، متخصص اطفال در آتلانتا و ویراستار کتاب «کودک و سلامت او» و نویسنده کتاب های «جنگ های غذایی: برنده شدن در چالش های غذایی والدین با آگاهی، شوخ طبعی و یک شیشه کچاپ» و « به سوی خانه با نوزاد تازه متولد شده از بیمارستان: از تولد تا واقعیت» : « زمان تنهایی –  خارج کردن کودک از محیطی که یک رفتار نادرست از او سر زده است اگر به شیوه صحیح مورد استفاده قرار گیرد، می تواند برای کودک موثر باشد. به ویژه در این سن، زمان تنهایی را نمی توان به عنوان تنبیه تلقی کرد. در واقع این یک زنگ تفریح برای فعالیت در حال انجام است، شانسی برای جلوگیری از آنچه که در درون کودک اتفاق می افتد.»

زمان های تنهایی: نه برای همه کودکان

برخی متخصصان بر این موضوع پافشاری می کنند که زمان تنهایی برای همه کارساز است. اما شو و پنتلی با این عقیده مخالفند: « برای برخی از کودکانی که از تنهایی متنفرند، این یک تنبیه بزرگ است، مخصوصا برای کودکان نوپا. با محدود کردن، آنها به حدی غمگین می شوند که علت این کار را فراموش می نمایند و این موجب بدتر شدن اوضاع می گردد.» در آغوش گرفتن چنین کودکانی و کمک به آرام شدن آنها بهترین راه است.

بیشتر بدانید: رشد کودک پانزده ماهه

بایدها و نبایدهای تربیت کودکان نوپا

 در اینجا چند رهنمود برای شما آمده است:

کودک را از حالت نامناسب خارج کنید.

به او بگویید که مشکلتان با این رفتار چیست. از جملات ساده ای مثل ” زدن خوب نیست، زدن به او آسیب می رساند” استفاده کنید.

کودک را سرزنش نکنید.

او را در یک مکان آرام قرار دهید در صورت امکان، همیشه در یک مکان خاص. برای کودکان نوپا، می توان از حیاط خلوت یا سایر مکان های بسته استفاده کرد.

به مدت طولانی او را در آنجا نگذارید. قانون تجربی این است که برای هر سال از سن او یک دقیقه در نظر بگیرید (مثلا دو سال، دو دقیقه).

پس از زمان تنهایی با کودک بنشینید و او را در آغوش گرفته و جملاتی از این دست را بیان کنید: “ما دیگر کسی را نمی زنیم، درست است؟”

وقتی کودک خطایی را مرتکب شد، او را دعوا نکنید و فقط از وی بخواهید که درست انجام دادن آن کار را به شما نشان دهد.

تربیت کودک نوپای شما

کودک هجده ماهه

کسی که اصطلاح “دوسالگی وحشتناک” را رواج داد، حتما هیچگاه با یک کودک بدخلق ۱8 ماهه برخورد نداشته است! بدخلقی های کودک چند ماه قبل از دو سالگی شروع می شوند و واقعا دیدنی هستند.

چنین مواردی برای شما و کودکتان بسیار پرتنش است. همچنین اگر در یک مکان عمومی باشید ، آشفتگی شما بیشتر خواهد شد.

هیچگاه برای تربیت کردن زود نیست. استراتژی خود را با توجه به سن کودکتان به کار بگیرید و در این سن، تربیت به معنای پرت کردن حواس کودک و هدایت کردن او به سمت کار دیگری است.

صبور و ثابت قدم باشید.

منبع :www.noskhe.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۱:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آشنایی با نحوه انجام ارتودنسی تک فک

در این نوشته قصد داریم در مورد ارتودنسی تک فک (فک بالا یا پایین) صحبت کنیم. ابتدا به صورت خلاصه و کوتاه با درمان ارتودنسی آشنا خواهیم شد و سپس به بررسی ارتودنسی تک فک از جوانب مختلف خواهیم پرداخت. اگر شما هم قصد دارید ارتودنسی تک فک انجام دهید یا می­خواهید با این نوع ارتودنسی آشنا شوید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی دندان پر شده

آشنایی با ارتودنسی

ارتودنسی یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی‌ است که به تشخیص، پیشگیری و درمان بی‌نظمی‌های سیستم دندانی و ناهنجاری‌های فکی می­پردازد. ارتودنسی، برای حرکت دادن دندان­ها به جای صحیح خود، و اصلاح حالت قرارگیری فک­ها، جهت بهبود وضع ظاهری و کارکرد آنها می­باشد.

چه افرادی نیاز یه ارتودنسی خواهند داشت؟

افرادی که هر یک از مشکلات زیر را دارند، باید برای ارتودنسی اقدام کنند:

عدم قرار گیری فک در جای مناسب

در برخی افراد، فک بالا یا پایین در جای صحیح خود قرار ندارد و این موضوع موجب ظاهر نامناسب دندان­ها و قرارگیری نامناسب آنها بر روی هم می­شود.

موقعیت نامناسب دندان ها

ممکن است، فک بیمار در جای صحیح خود قرار گرفته باشد؛ ولی موقعیت قرارگیری دندان­ها در فک، صحیح نباشد. خود این موضوع نیز موجب ایجاد درد و فشار بر روی ماهیچه­های فک، مشکلات در مفاصل فک و همچنین سردرد در بیمار خواهد شد.

دندان های فوقانی رو به جلو

برخی افراد نیز دندان­های فوقانی رو به جلویی دارند که ظاهر دندان­های آنها ناخوشایند به نظر می­رسد و احتمال دارد دندان­های برجسته، دچار آسیب شوند.

دندان های کج

تمیز کردن دندان­های کج، کار سختی می­باشد و همین موضوع با گذشت زمان، موجب پوسیدگی دندان­ها شده و یا بیماری­های لثه را به دنبال خواهند داشت. پس از انجام ارتودنسی، تمیز کردن دندان­ها نیز برای فرد راحت­تر شده و فرد بهداشت دهان و دندان بهتری خواهد داشت.

ارتودنسی ثابت یا متحرک؟

ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک انجام می­گیرد. انتخاب هر کدام بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک ارتودنتیست دارد.

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت ، بیمار نمی‌تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج سازد. در ارتودنسی با دستگاه ثابت، براکت­ها بر روی دندان­ها چسبانده شده و ثابت می­مانند.

ارتودنسی متحرک

ولی در ارتودنسی متحرک، بیمار هر زمانی که بخواهد می­تواند براکت­ها را گذاشته و بردارد. بیمار معمولا هنگام غذا خوردن دستگاه را در می‌آورد.

نمی­توان گفت کدام یکی از این روش­ها بهتر از دیگری است؛ زیرا هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. اکثر ارتودنتیست ها پیشنهاد استفاده از ارتودنسی ثابت را دارند زیرا از آن به عنوان روشی دقیق­تر و مطمئن­تر یاد می­کنند.

آیا ارتودنسی تک فک امکانپذیر است؟

ارتودنسی تنها مرتب کردن دندان­های کج و نامرتب را دنبال نمی کند. مسائلی مانند طریقه جفت شدن دندان­های بالا و پایین بر روی هم، انحراف از خط وسط صورت، اصلاح روابط فکی و اسکلتی نیز می­بایست در درمان ارتودنسی مد نظر قرار ­گیرد و با در نظر داشتن این موارد، به ندرت درمان ارتودنسی تک فک توصیه می­شود.

 متخصص ارتودنسی طی درمان ارتودنسی، به صورت معمول دندان­های هر دو فک را تحت درمان قرار می دهد. برای این کار دندان­ها­ی نامنظم و به هم ریخته در هر فک را به صورت جداگانه  مرتب کرده و بعد از آن، موقعیت دندان­های فک بالا و پایین را نسبت به هم تنظیم می­کند. در صورتی که فقط ارتودنسی تک فک (فک بالا یا فک پایین) انجام شود، موقعیت دندان­های آن فک نسبت به دندان مجاورش در فک دیگر تغییر کرده و در خیلی از موارد این کار مانع از جفت شدن صحیح دندان ها و عوارض بعدی از جمله مشکلات مفصل فک و جویدن می­شود.

منبع : www.orthodentist.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۵:۵۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی طبیعی

در این مقاله از دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج  و تهران ما سعی داریم شما را با یکی از این روش های دندانپزشکی به نام ارتودنسی، که هم خاصیت درمانی دارد و هم می‌تواند جنبه زیبایی داشته باشد، آشنا کنیم. برای فهمیدن این که ارتودنسی چیست و چگونه انجام می‌شود، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. همچنین در این مقاله ما شما را با روش های انجام ارتودنسی که شکل طبیعی تری دارند، یا همان ارتودنسی طبیعی، آشنا می‌کنیم.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان ها، یک روش درمانی، زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که به اصلاح وضعیت و فرم دندان ها و فک هایی که در موقعیت و محل نامناسبی قرار گرفته اند، می‌پردازد. در انجام ارتودنسی دندان ها، دندانپزشک، دستگاه های ارتودنسی که بریس های ارتودنسی نامیده می‌شوند را روی دندان های بیمار قرار می‌دهد. این دستگاه ها با وارد کردن یک فشار ثابت ملایم، دندان ها را آن قدر به مرور جا به جا می‌کنند که این دندان ها در محل مناسبی قرار بگیرند.

طول دوره درمان با بریس های ارتودنسی چقدر است؟

طول دوره درمان های ارتودنسی در بیماران مختلف، متفاوت است و کوتاه یا بلندتر بودن طول این دوره درمانی، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. به طور متوسط، طول دوره درمان ارتودنسی ممکن است از شش ماه تا سه سال، در بیماران مختلف متفاوت باشد. بعضی از عوامل تعیین کننده طول دوره درمان با بریس های ارتودنسی عبارتند از:

نوع ارتودنسی

نوع ناهنجاری

شدت ناهنجاری

میزان مراقبت از بریس ها و دندان ها در طول دوره ارتودنسی

سن بیمار

آیا انجام ارتودنسی روی دندان ها، محدودیت سنی دارد؟

خیر. بیماران در هر سن و سالی که باشند، می‌توانند از مزایای درمان با ارتودنسی بهره مند شوند. اما به دلیل این که اصلاح و درمان ناهنجاری های دندان ها و فک ها در کودکان سریع تر و راحت تر انجام می‌شود، دندانپزشکان توصیه می‌کنند که برای انجام ارتودنسی، در سنین پایین تر و ترجیحا پیش از سن بلوغ اقدام کنید.

راه کارهایی برای انجام ارتودنسی طبیعی

وقتی سخن از ارتودنسی به میان می‌آید، تصور اکثر مردم از این درمان، بریس های زمخت فلزی است که ظاهر لبخند و دندان ها را زشت می‌کنند؛ اما امروزه روش های مختلفی برای انجام ارتودنسی روی دندان ها وجود دارد و شما مجبور نیستید تنها از بریس های بی روح و زمخت فلزی استفاده کنید. بریس هایی که در این روش ها روی دندان های شما نصب می‌شوند، ظاهر بهتری ایجاد کرده و توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کنند. این روش های ارتودنسی طبیعی عبارتند از:

ارتودنسی با بریس های سرامیکی
ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی
ارتودنسی اینویزیلاین یا نامرئی
بیشتر بخوانید:

ارتودنسی زیبایی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۴:۰۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

جراحی لاغری ساسی

جراحی لاغری ساسی معده که به آن گاسترکتومی آستینی نیز گفته می شود، حدود 80٪ معده را از بین می برند تا فرد دچار کاهش وزن شود. جدا از خطرات موجود در هر عمل جراحی جراحی ،آستینی معده می تواند منجر به طیف گسترده ای از عوارض جسمی و روانی شود.

عوارض مربوط به وزن و تغذیه مستقیما از این واقعیت ناشی می شود که قسمت باقی مانده لوله مانند معده فقط می تواند حدود 4 اونس یا 120 میلی لیتر را در خود نگه دارد که کاهش قابل توجهی در ظرفیت طبیعی آن دارد.

خطرات جراحی لاغری ساسی در مقابل مزیت های آن

کاهش چشمگیر اندازه معده که ناشی از جراحی آستینی معده صورت می گیرد، به این معنی است که شما می توانید هر بار تقریبا نیم فنجان آب بخورید. از آنجا که حجم غذای قابل خوردن محدود می شود، تعداد کالری دریافتی کاهش می یابد. این همان چیزی است که منجر به کاهش وزن می شود.

جراحی آستینی معده دائمی است و می تواند نتایج مثبتی در سلامتی افراد چاقی که برای دستیابی و حفظ کاهش وزن تلاش کرده اند، داشته باشد و به طور کلی، جراحی لاغری ساسی در مقایسه با سایر جراحی هایی که معمولا انجام می شود ایمن محسوب می شود.

مرگ در اثر این عمل نادر است و هنگامی که توسط یک متخصص جراحی لاغری انجام شود، جراحی حداقل عوارض را دارد. عوارض حاد مواردی است که اندکی پس از جراحی لاغری ساسی رخ می دهد. این عوازض شامل خونریزی، درد ، نشت آنتاستاموتیک (در اتصالات بین روده ها) و لخته شدن خون هستند.

این عوارض مزمنی که در اینجا شرح داده شده در طولانی مدت رخ می دهند، یعنی شش ماه پس از تاریخ جراحی بوجود می آیند یا ادامه می یابند.

جراحی لاغری ساسی در مقابل بای پس در مقابل باند

انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد که آستینی معده فقط یکی از آنها است. تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد و شما باید قبل از تعیین روش، همه این گزینه ها را با پزشک خود در میان بگذارید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که آنچه انتخاب می کنید بهترین گزینه برای شماست.

جراحی آستینی معده دائمی است

ممکن است با آستین معده آنقدر وزن کم نکنید. در حالی که کسانی که تحت عمل جراحی بای پس معده قرار گرفته اند معمولا در مقایسه با افرادی که جراحی لاغری ساسی انجام داده اند، وزن بیشتری کم می کنند.

بیشتر بدانید : عمل اسلیو معده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۸:۰۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

میل لنگ خودرو چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد ؟

حتما تا به حال نام میل لنگ خودرو به گوشتان خورده و آشنایی با آن دارید . این شئ از فولاد ساخته شده و روکشی از جنس نیکل کروم دارد . میل لنگ در موتور خودرو ها و در موتور کشتی ها نیز استفاده می شود ( در بعضی کشتی های بزرگ وزن آن به 300 تن می رسد ) . میل لنگ کار بسیار مهمی انجام می دهد که در ادامه این مقاله از استارپارتس نمایندگی فروش قطعات اورجینال کیا و هیوندای به آن خواهیم پرداخت .

روش های ساخت میل لنگ خودرو

میل لنگ ها ( مخصوصا در موتور های بزرگ کشتی ها ) بسیار بزرگ تر اند . پس برای همین ساخت آن ها به صورت یک پارچه تقریبا غیر ممکن است . برای ساخت آن ها از روش های زیر استفاده می شود …

روش فولی بیلت ( fully built )
روش semi built
بیشتر بدانید: راهنمای خرید روغن گیربکس هیوندای

اجزای میل لنگ

میل لنگ برای اینکه بتواند درست و بهتر کار کند از بخش های مختلفی تشکیل شده . این بخش ها عبارت اند از :

محور های ثابت :

این بخش ها بر روی تکیه گاه بلوک توسط یاتاقان های ثابت ، محکم می شوند .

لنگ های متحرک :

توسط یاتاقان های متحرک به شاتون متصل می شود و نیروی پیستون ها به شاتون و از آنجا به میل لنگ و باعث گردش آن می شود .

وزنه های تعادل :

این وزنه ها به قسمت های لنگ متصل می شوند و آن را بالانس می کنند و باعث جلوگیری از ارتعاش میل لنگ می شود .

مجاری روغن کاری :

این مجاری باعث جاری شدن روغن در اطراف میل لنگ شده و باعث حرکت روان آن می شود .

پولی روغن برگردان و قاب روغن‌ برگردان :

از خروج روغن جلوگیری می نماید .

شیار روغن برگردان :

در زمان چرخیدن جهت و حرکت آن به سمت داخل موتور می‌باشد.

فلانچ :

در قسمت انتهای میل لنگ قرار دارد و روی آن سوراخهای پیچ جهت نصب فلایویل وجود دارد.

بوش :

ته میل لنگ یا بلبرینگ که محل قرار گرفتن شفت ورودی گیربکس می‌باشد.

بیشتر بدانید : راهنمی خرید قطعات کیا


برچسب: میل لنگ خودرو چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد ؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۱:۰۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مضرات نوشابه های گازدار چیست ؟

مضرات نوشابه های گازدار :به خاطر داشته باشید که بیماریها یک شبه پدیدار نمیگردند بلکه در طی سالها بر اثر پیروی از  رژیمهای غذایی نامناسب ایجاد میگردند.بنابراین مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل ممکن رسانده و در عوض به نوشیدن آب وآب میوه های طبیعی روی آورید. هرگاه هم که هوس مصرف نوشابه های گازدار را کردید حتما از نی استفاده کنید تا از تماس مستقیم نوشابه با دندانها خودداری کرده باشید.

امـروزه مصرف نوشابه های گازدار بطور فزاینده میان مـردم باب گردیده است. اما  آیـا مـصـرف کنـنـدگان از مـضرات این نوشابه های رنگارنگ با خبرند؟ پیـش از آن کـه جـــرعه ای دیـگر از نـوشـابـه خـود را بــنوشید بهتر است این مـقاله  از فروشگاه مواد شیمیایی جهان شیمی را مطالعه کنید.  

۱- پـوسیدگی دندانها:

تمام نوشابه های گازدار خاصیت اســیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندانها میگردند. همچنین میزان قند بالای این گـونه مـحــصولات پوسیدگی دندانها را تسریع میکنند.

۲- چاقی:

نوشابه های گازدار عمدتا از آب تصفیه شده، افزودنیهای مصنوعی و شکر تصفیه شده تهیه میگردند. بنابراین فاقد هرگونه ارزش تغذیه ای بوده و تنها به  خاطر میزان  قند بالایشان دارای کالری زیادی میباشند که سبب چاقی در فرد مصرف کننده میگردند. در نوشابه های رژیمی نیز جای شکر معمولی از آسپارتام استفاده میکنند که در ضمن آنکه یک ماده اشتها آور میباشد برای سلامتی نیز مضر بوده و مصـرف آن میگرن، سرگیجه و کاهش توان حافظه را بدنبال دارد.

3- تاثیر بروی کلیه ها:

هنگامی که میزان اسید فسفریک خون افزایش می یابد کلیه ها قادر بدفع سریع آن نمیباشند بنابراین فشار مضاعفی بروی کلیه ها تحمیل میگردد. مصرف نوشابه های گازدار سبب  میگردد تا کلسیم از استخوانها برداشته شده و درون خون جریان یابد این امر موجب رسوب کلسیم اضافی در کلیه ها گردیده که در نهایت منجر به سنگ کلیه میگردد.

4- تاثیر بروی پوست:

خون اسیدی بروی عملکرد گلوتایتون تاثیر میگذراد. گلوتایتون یک آنزیم با خاصیت آنتی اکسیدانی میباشد. علاوه بر آن نوشابه های گازدار فاقد هرگونه مواد معدنی و ویتامین میباشند. افرادی که نوشابه مصرف میکنند معمولا مصرف آب میوه، شیر و حتی آب را کاهش میدهند و بدن خود را از ویتامینها و مواد معدنی که برای سلامتی پوست ضروری میباشند محروم میسازند. بنابراین پوستشان بیشتر دچار چین و چروک  میگردد.

6- تاثیر بروی استخوانها:

اسید فسفریک موجود در نوشابه های گازدار ماده ای بسیار سمی میباشد. در صنعت از اسید فسفریک بعنوان سختی گیر آب استفاده میگردد. به این طریق که اسید فسفریک سبب زدودن کلسیم و منیزیوم از آب سخت میگردد. اسید فسفریک در بدن نیز دارای عملکرد مشابهی میباشد. یعنی یون کلسیم را از استخوانها بر داشته و پوکی استخوانها را سبب میگردد.

7- تاثیر کافئین:

به نوشابه های گازدار عمدا کافئین افزوده میگردد تا ایجاد اعتیاد و وابستگی در مصرف کنندگان خود کنند. کافئین موجود در نوشابه های گازدار با سرعت بیشتری نسبت به دیگر نوشیدنیهای حاوی کافئین  مانند قهوه و چای جذب بدن میگردد. کافئین سبب برهم خوردن نظم خواب گردیده، علایم پیش از قاعدگی را تشدید کرده و سبب کم آبی در بدن میگردد.

بیشتر بخوانید :

سوربیتول
سوکرالوز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۰:۲۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

اشتباهاتی که هنگام خرید حلقه طلا انجام می‌دهید .

هنگام خرید حلقه طلا برای شریک عاطفی خود، اغلب مردم بدنبال شکل و ظاهر حلقه هستند و به دیگر مسایل دقت و توجهی ندارند. انگشترهای سولیتر، هالو یا سه‌گانه. سنگ‌هایی به شکل گلابی، گرد یا بیضی؟ سنگ الماس یا سنگ‌های رنگی؟

برای آشنایی با اشتباهات رایج که بیشتر مردم هنگام خرید حلقه نامزدی انجام می‌دهند تا انتهای این مطلب با گالری طلا و جواهر کیش طلا باشید.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید طلا کودک

انتخاب باریک‌ترین رکاب برای انگشتر

امروزه شاهد حلقه‌هایی هستیم که رکاب بسیار باریکی دارند. به این خاطر که باریک بودن انگشتر باعث می‌شود سنگ روی آن بزرگ‌تر دیده شود. اما این را بدانید که انتخاب رکاب باریک یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات برای خرید حلقه نامزدی بشمار می‌رود. چرا؟

به این خاطر که رنگ‌های مختلف طلا (که درجه سختی آن را مشخص می‌کند) به مرور زمان و در طول سال‌ها خورده می‌شود و در نتیجه حلقه از آن چیزی که هست هم باریک‌تر و نازک‌تر خواهد شد. در نتیجه، احتمال شکستن آن بسیار زیاد است. یعنی پس از چند سال همیشه باید در استرس این باشید که حلقه‌تان شکسته نشود.

خرید طلای سفید به جای پلاتین

با اینکه طلای سفید و پلاتین از نظر ظاهری شبیه هم هستند اما پلاتین بسیار بهتر و ارزشمندتر از طلای سفید است. طلای سفید در واقع همان طلای زرد است که یک لایه رودیوم روی آن کشیده شده تا سفید به نظر برسد.

رودیوم هم فلز ارزشمندی است. اما مشکل این نوع روکش این است که به مرور زمان از بین می‌رود و طلای زرد زیر آن پدیدار می‌شود. این روند به تدریج و نامحسوس ادامه پیدا می‌کند و فرد متوجه آن نخواهد شد. تا اینکه کار از کار بگذرد. در این صورت، باید حلقه را نزد کارشناس طلا و جواهر برد تا دوباره روی آن را روکش رودیوم بکشند.

اما پلاتین این مشکلات را ندارد. قیمت پلاتین گران‌تر از طلای سفید است (نه خیلی) اما در عوض رنگ آن ثابت است، دوام بسیار زیادی دارد، به‌راحتی خش بر نمی‌دارد و تقریبا همیشه درخشندگی خود را حفظ می‌کند.

به همین خاطر بسیار منطقی‌تر است که هنگام خرید کمی بیشتر هزینه کنید اما در عوض یک حلقه‌ی بادوام و عمری خریداری کنید.

انتخاب بهترین رنگ و شفاف‌ترین الماس برای حلقه

حتی اگر توان مالی خرید گران‌قیمت‌ترین الماس را دارید هم توصیه می‌کنیم برای حلقه نامزدی سراغ الماسی نروید که بالاترین درجه رنگ و بالاترین درجه پاکی را دارد. بسیاری از کارشناسان جواهر اعتقاد دارند هزینه کردن برای خرید عالی‌ترین سنگ الماس برای حلقه نامردی یکی از اشتباهات بارز ثروتمندان است.

دلیلش این است که چشم غیر مسلح انسان توانایی تشخیص درجه عالی رنگ و بهترین درجه پاکی الماس را ندارد. یعنی فرد با نگاه کردن به الماس درجه یک و الماس درجه ۴ نمی‌تواند تفاوت آنها را تشخیص دهد. به این خاطر که این تفاوت‌ها بسیار کم و غیرقابل شناسایی هستند. اما این در حالیست که قیمت آنها با هم تفاوت بسیاری دارد.

منبع : www.kishtala.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۱:۴۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دندانپزشکی در بارداری و نکات مهم پیشگیری

دندانپزشکی بارداری اهمیت ویژه ای دارد. در این دوران تغییرات زیادی از جمله افزایش وزن، حالت تهوع صبحگاهی، خستگی مفرط، افزایش اشتها، میل به مصرف مواد غذایی شیرین یا ترش و …. در بدن اتفاق می افتد. یکی از مهمترین تغییراتی که در این دوران ممکن است در بدن اتفاق بیافتد افزایش احتمال عفونت و التهاب لثه ها است.

در ادامه این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید تا شما را در رابطه با دندانپزشکی در دوران بارداری راهنمایی کنیم.

چه عواملی باعث بروز درد دندان در بارداری می شوند؟

شاخص ترین علل عبارتند از: تورم، التهاب لثه ها و پوسیدگی دندان ها. برخی دیگر از علل دندان دردر در دوران بارداری می توانند شامل موارد زیر گردند:

عفونت لثه

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می افتند می توانند منجر به التهاب و تورم لثه ها نیز شوند. التهاب لثه احتمال عفونت لثه، بیماری های دندانی، بوی بد دهان و آبسه را افزایش می دهد. التهاب لثه در دوران بارداری کاملاً متداول و شایع بوده و بیش از نیمی از بانوان باردار آن را تجربه می کنند.

کمبود کلسیم

استخوان های جنین برای رشد نیاز به کلسیم دارند و این کلسیم از بدن مادر تأمین می شود بنابراین بانوی باردار در این دوران به کلسیم بیشتری نیاز دارد. اغلب بانوان باردار حتی با وجود مصرف مکمل ها نیز از کمبود کلسیم رنج  می برند. کمبود کلسیم باعث تضعیف و از بین رفتن مینای دندان می شود که با پوسیدگی، دندان درد و نیاز به کشیدن دندان همراه خواهد بود.

تهوع صبحگاهی

در هنگام تهوع صبحگاهی اسید معده وارد دهان خواهد شد. دندان ها در معرض این اسید قرار گرفته و دچار پوسیدگی می شوند.

تغییر در رژیم غذایی

رژیم غذایی در دوران بارداری به طور طبیعی تغییر می کند. فرد به نوشیدن شیر بیشتر و مصرف مواد حاوی قند نیاز خواهد داشت. این امر باعث پوسیدگی دندان ها شده و نیاز به مراقبت بیشتر از دندان ها به منظور کنترل پوسیدگی را افزایش می دهد.

بیشتر بدانید : درمان های ارتودنسی

مصرف دارو در دوران بارداری

برای درمان دندان درد داروهای زیادی در دسترس می باشند اما مصرف بسیاری از این داروها در دوران بارداری توصیه نمی شود به عنوان مثال اکسی کدون می تواند باعث ایجاد نقص در جنین شود بنابراین باید برای برطرف کردن درد دندان در دوران بارداری حتماً با پزشک مشورت نموده و برای رفع عفونت نیز از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید.

نکته : بهتر است در دوران بارداری از انجام درمان های ترمیم و زیبایی دندان ( ایمپلنت دندان ، لمینت دندان و...) تا پایان دو ره بارداری جلوگیری شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۰:۱۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دندانپزشک

دندانپزشک زیبایی کیست و انواع مختلف ترمیم چیست؟

وظیفه یک دندانپزشک ترمیمی خوب  ترمیم و درمان دندان های ما را دارد. هنگامی که دندان های ما شرایط بدی دارد. مثلا شکسته است، خراب شده است و… نیاز ما به دندان پزشک ضروری خواهد بود. دندانپزشک زیبایی باعث زیبایی دندان و در نتیجه زیبایی لبخند شما می‌شود. دندان های خراب شده یا از دست رفته را می‌توان با تاج، ایمپلنت، دندان مصنوعی جزئی یا کلی ترمیم کرد.

دندانپزشک زیبایی کیست؟

دندانپزشک زیبایی به دنبال زیبایی هر چه بیشتر دندان شما است. شما برای داشتن بدن سالم و لبخند زیبا نیاز به دندان های سالم و زیبا دارید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر درمان آسیب های وارد شده به دندان های شما، اقدامات زیبایی را هم انجام می‌دهد. دندانپزشکان زیبایی باید در زمینه کاری خود متخصص باشند.

تفاوت بین دندانپزشک عمومی و زیبایی

همانطور که گفته شد دندانپزشکی شامل رشته های مختلفی است. از محبوب ترین تخصص‌ها در  دندانپزشکی می‌توان به عمومی و زیبایی اشاره کرد. در بیشتر موارد، بیمارانی که نیاز به کار دندانپزشکی دارند یا می‌خواهند ببینند که  آیا دچار پوسیدگی دندان  شده اند ؟

تفاوت قیمت بین متخصصان

این احتمال وجود دارد که متخصصان دندانپزشکی با این که از روش درمان یکسان استفاده می‌کنند تفاوت قیمت داشته باشند. به عنوان مثال، هم دندانپزشک عمومی و هم دندانپزشک زیبایی مهارت های لازم برای پر کردن پوسیدگی را دارند.

دندانپزشکان زیبایی که نگران طرح لبخند بیمار هستند، به احتمال زیاد به مواد پر کننده کامپوزیت که متناسب با رنگ دندان موجود بیمار هستند، اعتماد می‌کنند. از آنجا که پر کردن کامپوزیت گرانتر از پر کردن آمالگام است، قیمت دریافت آن‌ها بالاتر خواهد بود. در ادامه بعضی از روش‌های درمانی و زیبایی را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

سفید کردن دندان‌ها

سفید شدن دندان( بلیچینگ دندان)  یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه‌ها برای زیبایی لبخند شما است. شما می‌توانید دندان‌های خود را در خانه یا دندانپزشکی سفید کنید. شما می‌توانید از خرده فروشی‌ها ژل، محلول‌های سفید کنند خریداری کنیدو به سادگی در خانه از آن‌ها استفاده کنید.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت مصنوعی جایگزین دندان است. هنگامی که دندانی را از دست می‌دهیم. برای این که بین دندان‌ها فاصله ایجاد نشود و دندان‌ها حرکت نکنند. ما باید بین دندان ها، یک دندان قرار دهیم. ایمپلنت دارای یک ریشه است که به استخوان فک متصل می‌شود. همچنین روی آن هم تاج دندان قرار می‌گیرد. جنس ایمپلت از تیتانیوم است.

بریج دندان چیست؟

بریج برای فقدان دندان استفاده می‌شود. بریج از چندین تاج تشکیل شده است. بنابراین، تفاوت بین تاج و پل در این است که دندان اول فقط می‌تواند یک دندان را جایگزین کند در حالی که پل جایگزین چندین دندان می‌شود. پل را می‌توان توسط دندان های کناری یا  ایمپلنت حمایت کرد.

ارتودنسی دندان

به لطف پیشرفت فناوری،  ایجاد لبخند زیبا بسیار ساده شده است. امروزه برای هر گونه مشکلی راه حل وجود دارد. بنابراین هر مشکلی یک راه درمان دارد. برای اصلاح جایگاه دندان و فک از درمان های ارتودنسی استفاده می‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۸:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

کاشت مو به روش سیفر SAFER

ریزش مو مشکلی شایع در ظاهر و زیبایی افراد در سر تا سر دنیا می باشد که آقایان و خانم های زیادی به آن دچار میشوند.

ریزش ها علت و شدت متفاوتی دارند ، از شایع ترین ریزش ها که  آسیب زیادی در افراد  ایجاد میکنند میتوان به ریزش ارثی و ریزش های شدید اشاره کرد که توسط درمان های دارویی و مراقبتی درمان نمیشوند و تا سال های گذشت هیچگونه درمانی برای این ریزش های شدید وجود نداشت اما با پیشرفت علم در این روز ها شاهد روشی عالی برای  درمان رشد طبیعی موها می باشیم که کاشت مو می باشد و با روش های مختلف و تکنیک های متفاوت خود منجر به رشد طبیعی موها به صورت دائمی می شود

کاشت مو

 کاشت مو روشی است که بدون نیاز به جراحی و خونریزی و بی هوشی میتواند با برداشت فولیکول موهای خود شخص و سپس کاشت آن ها بر سر  منجر به رشد دائمی موها شود.

همانطور که گفته شده  است این روش تکنیک های مختلفی را به خود اختصاص داده است که دارای دستگاهای مختلف بوده و نحوه برداشت و کاشت فولیکول ها در هر روش متفاوت می باشد .

کاشت مو به روش سیفر

 یکی از روش های کاشت مو ، کاشت مو سیفر می باشد که کمتر اسم آن به گوش میرسد  اما  کسانی که قصد انجام کاشت مو را دارند ممکن است به این گزینه نیز برخورد کنند. همانطور که میدانید کاشت مو نیازمند برداشت فولیکول ها از بانک موی قوی و سپس کاشت آن ها به محدوده خالی از موی سر می باشد حال هر تکنیک میتواند به طور خاصی اقدام به برداشت و کاشت فولیکول ها کند که این تفاوت سبب تفاوت در نتایج می شود.

در روش کاشت مو سیفر درمان به روش  الکتروپنوماتیک صورت می‌پذیرد که دخالت دست در این روش پایین بوده  برداشت توسط پانچ انجام شده و کاشت نیز به همین طریق می باشد برای درمان از این طریق ممکن است شاهد چند جلسه درمان باشیم چرا که مقدار برداشت فولیکول و کاشت آن ها چندان چشمگیر نبوده و نتایج درمان غیر قابل  پیشبینی می باشد این روش  میتواند منجر به ایجاد اسکار بر پشت سر و یا برداشت به صورت غیر اصولی سبب خالی بودن پشت سر موهای افراد شود که به همین دلایل این روش منسوخ شده و در کلینیک های حرفه ای توسط متخصص کاشت مو خوب  انجام نمی شود و بهتر است افراد روش برتر کاشت مو را برای خود انتخاب نمایند.

منبع : www.noskhe.com 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۹:۱۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)