عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

هر نوع چاقی را چگونه باید درمان کرد؟

همانطور که چند بار در داخل متن به اهمیت پیدا کردن نوع چاقی و نقش آن در درمان چاقی اشاره شد، در این بخش هم تاکید اصلی ما روی شناسایی انواع چاقی است.

ما تا زمانی که ندانیم ریشه و منشاء چاقی چیست سخت بتوانیم وزن کم کنیم و لاغر شویم.

برای اینکه بتوانیم لاغر کنیم باید اصولی وارد یک مسیر کاهش وزن شویم. توصیه می شود ابتدا از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید و موارد زیر را نیز در اولویت قرار دهید:

داشتن یک رژیم لاغری مناسب

ورزش کردن و داشتن تحرک زیاد

داشتن خواب کافی

برطرف کردن مشکلات پزشکی و بیماری ها

داشتن انگیزه، روحیه و امید بالا

مراجعه به یک متخصص و جراح لاغری در صورت نیاز

برای درمان چه نوع چاقی و در چه زمانی به یک جراح لاغری مراجعه کنیم؟

یک متخصص جراحی لاغری  با تکنیک های پیشرفته لاپاراسکوپی، قادر است به کاهش وزن و درمان چاقی در افراد با شرایط زیر کمک کند:

کسانی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰  دارند

افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۳۵ دارند و با یک مشکل یا بیماری مرتبط با چاقی مواجه هستند

افرادی که با هیچ کدام از روش های لاغری موفق به کاهش وزن نشده اند

کسانی که انتظار می رود در صورت عدم مداخله پزشکی جانشان با چاقی درر خطر باشد.

انواع جراحی لاغری برای درمان چاقی کدامند؟

اگر چاقی مفرط دارید روش های زیر می توانند به شما در کاهش وزن موثر و سالم کمک کنند:

عمل اسلیو معده

عمل بای پس معده

بای پس روده

جراحی ساسی معده

مینی بای پس معده

پلیسه معده

باندینگ معده

بالون معده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۶:۰۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فیلتر روغن هیوندای چیست؟

فیلتر روغن هیوندای از یک واشر فلزی سوراخ‌دار به همراه یک واشر آب‌بندی و یک سوراخ که در وسط بلوک سیلندر پیچ می‌شود و به همراه یک کاسه فلزی محتوی کاغذ فیلتردار جهت تصویه روغن تشکیل شده است.

در ادامه این مقاله با استار پارتس نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای همراه باشید تا با این قطعه حیاتی در خودرو هیوندای خود بیشتر آشنا شوید.

روغن از سوراخ‌های روی واشر وارد فیلتر شده و پس از عبور از کاغذ صافی روغن از وسط فیلتر و سوراخ وسط وارد موتور می‌شود. روغن کثیف به وسیله فشار پمپ روغن وارد فیلتر شده و با عبور از صافی تصفیه می‌گردد.

انواع فیلتر روغن هیوندای

معمولا فیلترهای روغن هیوندای شامل دو نوع می‌باشند،فیلتر روغن اولیه و ثانویه.

فیلتر روغن اولیه می‌تواند ذرات به اندازه ۲۵ _۳۰میکرون (موی انسان ۶۵_ ۷۰ میکرون است) را متوقف کند. در فیلترهای جریان کامل تنها از نوع اولیه استفاده می‌شود که قادرند ۲۵ الی ۳۰ میکرون را در خود متوقف نمایند.

فیلترهای ثانویه می‌توانند ذرات ۵ تا ۱۰ میکرون را متوقف کنند. فیلترهای ثانویه (جریان فرعی) کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در موتورهای دارای دوفیلتر روغن اولیه و ثانویه، یک قسمت کوچک روغن حدود ۱ الی ۱۰ درصد وارد فیلتر ثانویه می‌شود و بقیه از محل فیلتر اولیه عبور می‌کند.

هر چقدر فیلتر بیشتری در موتور استفاده شود ذرات معلق بیشتری از روغن جذب می‌شوند.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید روغن گیبرکس هیوندای

فیلتر مرغوب:

یک فیلتر روغن هیوندای مرغوب دارای مشخصات و قابلیت‌هایی است ازجمله:

¤ عدم مقاومت در برابر ورود روغن

¤ جداسازی مطلوب ذرات از روغن

¤ قدرت جذب بیشتر آلودگی‌ها

¤ مقاومت در برابر پارگی

¤ محفظه کارآمد با قابلیت تحمل فشار بالا

¤ آب‌بندی مناسب

¤ دارای سوپاپ اطمینان

در ساخت انواع فیلترهای مرغوب، ‌علاوه بر استفاده از کاغذهای مناسب به موارد دیگر نیز توجه می‌شود، ‌از جمله می‌توان به عدم وجود نشتی در مدیا فیلتر، ‌قرارگیری (جا نمایی) صحیح فیلتر در پوسته، ‌انتخاب نوع آلیاژ مصرفی در محفظه و پوشش مطلوب رنگی اشاره نمود.

اطمینان از استاندارد بودن فیلتر روغن هیوندای

هنگام خرید و نصب فیلتر حتما به استاندارد بودن آن باید توجه نماییم.

امروزه متاسفانه شاهد هستیم که فیلترهایی در تعویض روغنی ها و اتوسرویس‌ها وجود دارند که بسیار ارزان خریداری شده و با حذف قسمت‌های حیاتی در فیلترها نظیر سوپاپ اطمینان و استفاده از مواد نامرغوب باعث آسیب به موتور خودروها و کم شدن طول عمر موتور و تحمیل هزینه های سرسام‌آور به صاحبان خودروها می‌گردد‌.

منبع: star.parts


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۳:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

تاریخچه شکلات

تاریخچه شکلات : دانشمندان با آنالیز ظروف غذای انسان هایی که ۲۶۰۰ سال قبل زندگی می کردند به این نتیجه رسیدند که انسان ها از آن تاریخ شکلات مصرف می نمودند. البته مردم در آن زمان نوع مایع شکلات را مصرف میکردند.

در بررسی تاریخچه شکلات آمده است که مردم مکزیک از کاکائو نوشابه ای درست می کردند که مورد علاقه آزتکها یا سلاطین و اشراف مکزیک در امریکای مرکزی بود.

در قرن هیجدهم گیاهشناسی بزرگ سوئد لینیوس به درخت آن نام درخت غذای خدایان لقب داد.

هنگامی که هرنان کورتز دریانورد و کاشف معروف اسپانیولی وارد کشور مکزیک شد.

بیشتر بدانید : بهبود دهنده نان

تعریف شکلات :

این ماده مخلوطی از دانه های برشته کاکائو و ذرات فوق العاده ریز شکر با یا بدون کره کاکائو می باشد.

کره کاکائو چربی است که به طور طبیعی در دانه یا پودر کاکائو وجود داشته و بسته به محل رویش و درجه رسیدن دانه تا ۵۸ درصد نیز بالغ میگردد.

دانهٔ کاکائو حاوی بیش از ۴۰۰ ترکیب است در میان این ترکیبات می توان از چربی کاکائو، پروتئین، نشاسته ، فیبر خام ، کافئین و تئوبرو مین (که هر دو محرک می باشند) نام برد.

دانه کاکائو همچنین حاوی تیرآمین و فنیل اتیل آمین می باشد که هر دو این مواد باعث هوشیاری بیشتر می شود. طبق تعریف، هیچ محصولی را نمی توان شکلات نامید مگر اینکه کره کاکائو چربی عمده موجود در آن باشد.

این قانون در انگلستان و قاره اروپا به طور یکسانی عمل می شود. سایر کشورها قوانین خاصی خود را دارند. در فلات قاره اروپا کره کاکائو تنها چربی مجاز است.

در انگلستان تعریف قانونی شکلات عبارت از محصولی است که حداقل ۱۸ درصد کره کاکائو داشته باشد و مقدار چربی گیاهی آن بیشتر از ۵ درصد نبوده و حداقل ۳۵ درصد از مواد جامد آن از نوع مواد جامد کاکائو باشد که از این مقدار نیز حداقل مواد جامد بدون چربی کاکائو باید ۱۴ درصد باشد.

بیشتر بدانید : سوربیتول

شکلات به عنوان یک مادهٔ غذایی :

این ماده زمانی غذایی تجملی محسوب می شد ولی هنگامی که در مصرف آن میانه روی شود به یک غذای مفید و قوی تبدیل می شود.

هم اکنون شکلات تقریباً به عنوان یک فراورده غذایی ضروری محسوب می شود. شکلات یک شیرینی بسیار خوشایند و دلپذیر بوده و پذیرش سایر مواد غذایی را نیز افزایش می دهد.

این ماده به عنوان یک کالای ضروری بوده و برای نیروهای مسلح یک جیرهٔ غذایی اضطراری محسوب می شود. یک پوند شکلات (۴۵۳/۵۹gr) در حدود ۲۵۱۵ کیلوکالری انرژی را تأمین می نماید.

منبع : www.jahanshimi.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۰:۱۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

راهنمای خرید حلقه طلا برای زنان پر مشغله و فعال

خرید حلقه نامزدی

خرید حلقه طلا  شاید در ظاهر کار آسانی باشد اما اصولی دارد که اگر رعایت کنید، بهترین خرید را خواهید داشت. به همین خاطر، گالری کیش طلا در این مطلب ترفندهای خرید انگشترِ نشان نامزدی را آموزش داده. همراهمان باشید.

ترفندهای خرید حلقه نامزدی

در حالی­که طراحان جواهرات برای طراحی حلقه­‌ها به این موضوع توجه می‌کنند که ظاهر آن به گونه­‌ای باشد که هم برای حلقه و هم فردی که می‌پوشد هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، اما باز هم استفاده روزمره به دلیل فعالیت­‌هایی که فرد انجام می‌دهد، چالش­‌هایی برای انگشتر طلا ایجاد می‌کند. مشکلاتی که ممکن است به حلقه آسیب برساند.

عاقلانه­‌ترین تصمیم هنگام خرید حلقه نامزدی ، انتخاب انگشترهای ساده‌ای است که صرفا برای استفاده روزمره طراحی شده‌­اند. هنگام خرید به  شکل، ظاهر و ارتفاع حلقه ، همچنین مدل سنگ و نگین‌­ها و همچنین اندازه و برش آنها توجه کنید.

درواقع تمام جنبه­‌های طراحی و ساخت حلقه مثل نوع برش سنگِ روی آن بسیار مهم است و به زیبایی و دوام آن می­‌افزاید.

در این مقاله به پنج ویژگی ضروری اشاره خواهیم کرد که در خرید حلقه نامزدی بسیار حائز اهمیت هستند.

اگر اولین فاکتور شما برای خرید طلا ، مبلغ آن است باید بدانید که نکات زیر می‌توانند راهنمای خوبی در خرید شما باشند.

بیشتر بدانید : دانشنامه طلا      

راهنمای خرید حلقه نامزدی

۱- به‌دنبال نگین‌های کوچک و کم‌ارتفاع باشید

۲- انگشترهایی که نگین کمتر با پایه‌های محکم دارند را انتخاب کنید

۳- جنس حلقه را از طلا یا پلاتین انتخاب کنید

۴- به بُرش سنگ‌­های حلقه توجه کنید

بیشتر بدانید : خرید طلا اینترنتی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۷:۲۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دندانپزشکی اضطراری

حتما برای شما یا یکی از افراد خانواده‌تان پیش آمده که با درد ناگهانی دندان مواجه شده‌اید و یا در ساعات نیمه شب مشکل دندان درد شدیدی در شما به وجود آمده است و درد به قدری زیاد بوده که نمی‌توانستید تحمل کنید تا در روز بعد از دکتر وقت ویزیت گرفته و به او مراجعه کنید. برای انجام چنین خدماتی می‌توانید از دندانپزشکی شبانه روزی استفاده کنید. معمولا در هر محله و منطقه‌ای یک کلینیک دندان پزشکی شبانه روزی وجود دارد که می‌تواند اقدامات حرفه‌ای دندان را در هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته برای مردم انجام دهد. در ادامه شما مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت اباد که  یک دندانپزشکی مجهز شبانه روزی می خوانید و با ویژگی های تمامی دندانپزشکی های اضطراری و یا شبانه روزی آشنا خواهید شد.

شایع‌ترین موارد اضطراری دندانپزشکی

همان‌طور که گفتیم دندانپزشکی‌های ۲۴ ساعته معمولا در نزدیکی هر محله قرار دارند و می‌توانند بیماران را درمان کنند. وقتی که خیلی احساس درد می‌کنید یا حتی احساس ناراحتی جزئی می‌کنید و نمی‌توانید از دندان‌پزشکان متخصص خود وقت ویزیت بگیرید، می‌توانید از طریق دندانپزشکی شبانه روزی و ۲۴ ساعته مشکل خود را حل کنید. مواردی که افراد در صورت مواجه شدن با آن‌ها به دندان پزشکی های ۲۴ ساعته مراجعه می‌کنند عبارت‌ اند از:

کشیدن دندان‌ها

جراحی دهان یا ناراحتی

آبسه دندان

ایجاد حفره دندان

پر کردن دندان از دست رفته

تاج گمشده

کاشت دندان( ایمپلنت دندان )

دندان ترک خورده

دندان درد

پروتزهای شکسته

موارد اضطراری ارتودنسی

اورژانس دندانپزشکی کودکان

اورژانس دندانپزشکی بارداری

اورژانس دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی اورژانسی برای کاهش درد، توقف خونریزی یا جلوگیری از آسیب به بدن اقدامات لازم و مربوطه را انجام دهد. موارد اضطراری بیشتر اوقات به دلیل آسیب‌های ضربه‌ای ایجاد می‌شوند؛ اما باز هم باید بگویم که می‌تواند در نتیجه نادیده گرفتن طولانی مدت بهداشت دهان و دندان و حفظ آن‌ها باشد. اکثریت مواردی که اورژانس دندانپزشکی صورت می‌گیرد به دلیل پوسیدگی دندان، پریودنتیت و عفونت دندان است. اورژانس فوری دندانپزشکی یکی از زیر مجموعه‌های دندانپزشکی ریال اورژانس دندانپزشکی و دندانپزشکی‌های شبانه روزی است که مواردی را برطرف می‌کند که نیاز به اقدام سریع دارند و به این معنی است که حدود یک ساعت برای درمان وقت دارید.  موارد اضطراری و فوری معمولا درد شدیدی دارند و چند کار وجود دارد که می‌توانید از خانه تا رسیدن به اورژانس فوری دندانپزشکی انجام دهید؛ اما ممکن است کافی نباشد. پس باید در اسرع وقت به دنبال کمک پزشکی باشید. اقدام نکردن ممکن است به معنای از دست دادن دندان و آسیب جدی به سلامتی و یا حتی خطر برای زندگی شما باشد.

اقدامات اورژانس فوری دندان پزشکی

موارد اضطراری فوری باید ظرف چند ساعت درمان شوند. همچنین اقدامات اورژانس فوری دندان پزشکی معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

کشیدن دندان
عفونت دندان
درد صورت
خونریزی بافت لثه
همچنین خطر ابتلا به عفونت جدی بستگی به موارد مختلفی دارد و می‌توانید با استفاده از محلول‌ها و روش‌های خانگی آسیب را کنترل کرده و درد را هم کنترل کنید؛ اما باید باز هم به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بدانید : مجله ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۴:۱۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

آشنایی با فواید و مزایای بریج دندان (فواید پل دندانپزشکی)

اگر به تازگی دندان خود را از دست داده اید و یا چندین سال است که یک یا چند دندان (مخصوصا در جلو دهان) ندارید حتما ظاهر صورت و زیبایی لبخندتان تغییر پیدا کرده است. زیرا دندان ها مهمترین نقش را در زیبایی طرح لبخند و چهره شما ایفا میکنند. از دست رفتن دندان هچنین میتواند سلامتی دهان و دندان و کیفیت زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، از دست دادن دندان می تواند خوردن غذاهای مورد علاقه تان را دشوار کرده یا با اعتماد به نفسی که پیشتر حین صحبت کردن داشتید را اکنون ندارید. یکی از روش های جایگزینی دندان ها از دست رفته بریج دندان است. ادامه مقاله را بخوانید تا با فواید و مزایای بریج دندان بیشتر آشنا شوید.

بریج دندان چیست؟

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، بریج دندان یک روش جایگزین دندان است که میتوانید به جای دندانی که اخیرا از دست داده اید از آن استفاده کنید. به دلیل پایین بودن هزینه بریج در مقایسه با سایر روش های جایگزینی دندان از جمله ایمپلنت ها، معمولا از بریج بیشتر استفاده میشود.

بریج دندانی چگونه جای خالی را پر میکند؟

همانطور که از نام آن پیداست، یک پل دندانپزشکی شکاف و فاصله ای که بین دو دندان وجود دارد را میبندد و به مانند پلی بین دو دندان عمل میکند. به دلیل اینکه این دندان های مصنوعی نوعی رابط بین دندانی و پر کننده جای خالی هستند به آن ها بریج میگویند. (بریج در انگلیسی یعنی پل به همین دلیل ما در فارسی به آن ها پل های دندانی هم میگوییم.)

بریج دندانی شامل یک یا چند دندان مصنوعی است که به هم متصل شده و در جای خالی دندانی که دیگر وجود ندارد قرار میگیرد. پل ها معمولا به دندان های مجاور متصل میشوند (از پشت) یا اینکه بر روی ایمپلنت ها دندانی سوار میشوند.

بیشتر بدانید : پوسیدگی دندان

آشنایی با مزایای بریج دندانی

ادامه مقاله را بخوانید تا با 5 تا از فواید و مزایای بریج دندانی آشنا شوید.

لبخند شما را ترمیم کرده و به افزایش سلامتی دهان و دهان کمک میکند (قابل توجه ترین فواید بریج دندان)

به شما کمک میکند همچنان غذاهای مورد علاقه خودتان را بخورید

به بهبود گفتار یا وضوح صحبت کردن شما کمک میکند (از بهترین فواید بریج دندان)

به حفظ سلامتی بافت استخوانی فک کمک میکند.

هزینه های شما را کاهش میدهد

بیشتر بدانید: مجله ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۸:۵۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

حساسیت دندان چیست و چطور باید آن را درمان کرد؟

حساسیت دندان به وضعیتی گفته میشود که در آن یک یا چند دندان برای یک لحظه کوتاه دچار درد میشود و حالتی مثل تیر کشیدن را برای شخص ایجاد میکند. این درد، ناراحتی یا تیر کشیدن، میتواند چند ثانیه باشد و یا اینکه تا چند دقیقه و یا حتی چند ساعت ادامه داشته باشد. دندان حساس میتواند علامت و نشانه یک بیماری یا مشکل جدی در رابطه با دهان و دندان باشد.

چه عواملی باعث حساسیت دندان میشود؟

در ادامه با شایعترین علل حساسیت دندان که باعث از بین رفتن مینا و پدیدار شدن دنتین میشوند آشنا خواهید شد.

بی دقتی در مسواک زدن

فرسایش مینای دندان

بالا رفتن و عقب نشینی لثه ها

بیماری لثه( جراحی زیبایی لثه )

پوسیدگی دندان

دندان قروچه

شکستگی دندان

بلیچینگ دندان

چه زمانی دندانها حساس تر هستند؟

اوج حساسیت دندان ها زمانی است که با وجود تحلیل رفتن مینا شما یک چیز خیلی سرد و یا گرم بخورید. این موضوع هم حساسیت و هم احتمالا درد را افزایش میدهد. برای همین توصیه شده که در کل مواد غذایی خیلی سرد و یا خیلی گرم میل نکنید.

درمان حساسیت دندان

اگر به تازگی متوجه شده اید که خوردن مواد سرد، گرم، گازدار، اسیدی و یا شیرین باعث حساس شدن دندان هایتان شده است بهتر است که از مصرف آن ها خودداری کنید.

اگر حین مسواک زدن و شستشوی دهان با آب سرد، دندان حساس داشتید به جای آب سرد بهتر است با آب گرم اینکار را انجام دهید

مهمتر از همه اینکه با ملایمت مسواک بزنید و حتی زمانی که دندانهایتان حساس است مسواک زدن را پشت گوش نیاندازید

آیا برای درمان حساسیت دندان باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

هم بله و هم نه! از اولین باری که فکر مکنید دچار این حساسیت شده اید تا چند هفته صبر کنید. اگر طی این مدت خوب شدید نیازی به مراجعه نیست ولی اگه خوب نشد و حتی بدتر هم شد به یک کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: مجله ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۹:۳۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

عمل پیوند مو

بعد از تمیز کردن پوست سر  که شامل کل نواحی مورد نظر جهت برداشت فولیکول و کاشت آن می باشد، متخصص از یک سوزن کوچک برای بی حس کردن به صورت موضعی ناحیه ی مورد نظر از سر استفاده می کند.

دو متد  اصلی جهت  پیوند  فولیکول های مو شامل FUT  , FUE (FIT)  می باشند .

1- پیوند فولیکول مو با متد (FUT)

متخصص کاشت مو جهت بدست آوردن فولیکول های مو از ناحیه بانک مو هر فرد که  نواری از پوست سر به همراه فولیکول های موجود بر روی آن می باشد  را  از ناحیه پشت سر جدا می کند. برش معمولاً چند سانتی متر طول دارد.سپس ناحیه ی مورد نظر بخیه می شود.

در مرحله بعدی متخصص با استفاده از یک لنز ذره بین دار  و چاقوی جراحی تیز ، نوار خارج شده از  پوست پشت سر را به بخش های کوچک تقسیم می کند. هنگام کاشت، این کمک خواهد کرد که   رویش مو  طبیعی به نظر برسد.

2- پیوند فولیکول مو با متد (FUE, FIT)

در کاشت با متد (FUE) واحد فولیکول های مو مستقیماً از پشت سر از طریق صدها تا هزاران برش پانچ ریز برداشته می شوند. متخصص سوراخهای کوچکی را با تیغ یا سوزن در ناحیه پوست سر که در واقع ناحیه ی دریافت کننده فولیکول مو می‌باشد، ایجاد می کند  و به آرامی فولیکول موها را در این سوراخ ها قرار می‌دهند.

در طی یک جلسه درمانی ، جراح ممکن است صدها یا حتی هزاران مو پیوند کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۹:۱۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ده نکته برای آرام کردن نوزاد گریان شم

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله
قنداق کردن
برای شما, قنداق کردن ممکن است حسی مثل بودن در ژاکت کنترل کننده زندانیان باشد. اما برای نوزاد بی قرار گریان, مثل برگشتن به داخل رحم است
چقدر باید این قنداق کودک را محکم بپیچید؟ به اندازه ای محکم کنید که او بتواند آزاد دستها و پاهایش را تکان دهد
تغییر وضعیت
والدین ممکن است تمایل داشته باشند که کودک کولیکی را رو به بالا نگه دارند اما ممکن است مفید نباشد. در عوض, او را با دستان خود زیر شکم او و سر او روی ساعد شما رو به پایین نگه دارید. فشار روی شکم او می تواند به رها سازی گاز اذیت کننده کمک کند
صدای سفید

نویز سفید اندک می تواند به کودک شما کمک کند که احساس کند که دوباره در رحم است. محیط پیرامون آرام بخش را دوباره با صدای سفید ایجاد کنید. فن را روشن کنید, گهواره را نزدیک به ماشین لباس شویی قرار دهید, جارو برقی را روشن کنید یا رادیو را به حالت استاتیک تنظیم کنید تا صدای سطح پایین ثابت فراهم کنید.

پستانک

نوزادان غریزه مکیدن قوی دارند بنابراین پستانک می تواند کودک کولیکی شما را آرام کند. مطالعات نشان می دهد که پستانک ممکن است از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد  پیشگیری کند.

هیشششششششش

ایجاد این صدا (هیشششش) درست در گوش کودک کولیکی می تواند او را آرام کند. نترسید  مطمئن شوید که کودک شما صدای شما را بلند تر از صدای خودش می شنود.

با ماشین بیرون بروید

نوزادان در رحم به حرکت بسیار زیاد عادت کرده اند. کودک خود را بیرون ببرید و او ممکن است سریع به خواب برود. او را در تاب بگذارید. او را در صندلی گهواره ای در آغوش بگیرید. او را در صندلی نوزاد متحرک قرار دهید. شما ممکن است حتی او را با ماشین بیرون ببرید اما اگر خیلی خسته هستید با ماشین بیرون نروید.

ماساژ بدن

نیروی آرام کننده لمس خود شما می تواند کودک کولیکی را شدیدا آرام کند. بسیاری از نوزادان تماس پوست با پوست را دوست دارند. و مطالعات نشان می دهد که نوزادانی که ماساژ می گیرند به نظر می رسد که کمتر گریه می کنند و بهتر می خوابند. فقط لباس های کودک را در بیاورید و از لمس های محکم روی پاها, دست ها, پشت, سینه, و صورت او استفاده کنید. این عمل ممکن است شما را نیز آرام کند.

بیشتر بدانید :

کودک شش ماهه
کودک هشت ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۰:۱۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

نحوه انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب

مشکلات مال‌اکلوژن از جمله نگرانی های دندانپزشکی شایع در میان افراد مختلف است. کسانی که از این مشکلات رنج می برند نیاز به درمان ارتودنسی دارند. این افراد باید حتما یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنند تا بتوانند طی دوره درمان از مهارت ها، تجربه و همچنین مشاوره چنین متخصصی جهت رفع مال اکلوژن خود کمک بگیرند. این مقاله حاوی اطلاعاتی است که به شما کمک می کند نه تنها یک متخصص ارتودنسی خوب بلکه بهترین متخصص ارتودنسی دندان شهر خودتان) مثلا بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ، تهران و...) را انتخاب کنید.

درمان ارتودنسی خود را به چه کسی بسپاریم؟

بسیاری از افراد بدون داشتن هیچ معیار یا ملاکی به اولین متخصص ارتودنسی دندانی که می رسند او را به عنوان متخصص خود انتخاب می کنند. هرچند که معیارهای خاصی برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان وجود ندارد اما به نظر می رسد که داشتن حداقل چند معیار انتخابی می تواند به شما در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب کمک کرده و دوره درمان موفقی را برایتان رقم بزند.

در ادامه با چند معیار و فاکتور موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان آشنا خواهید شد. اگر دوست ندارید درمان خود را به هر کسی واگذار نکنید حتما برای خود چند معیار داشته باشید یا چند فاکتور زیر را در هنگام انتخاب متخصص در نظر بگیرید.

تجربه و تخصص

قبل از هر چیز مهم است بدانید که یک متخصص ارتودنسی خوب برای ارائه خدمات با کیفیت دارای دانش و تجربه بسیار بالایی است.

اخلاق، پیگیری و صبوری

داشتن تخصص و تجربه برای موفقیت درمان ارتودنسی بسیار مهم است، اما پیگیری منظم، اخلاق، و صبوری متخصص از جمله فاکتورها یا معیارهای یک متخصص ارتودنسی خوب است که می تواند یک تجربه درمان عالی برای افراد رقم بزند.

فراموش نکنیم که به طور متوسط درمان ارتودنسی حدود 18 ماه زمان نیاز دارد. بنابراین اگر متخصص شما چنین ویژگی هایی نداشته باشد، چطور میتوان از روند درمان مطمئن بود و یا یک نتیجه ایده آل را انتظار داشت.

انواع درمان ارتودنسی دندان

بسیاری از مردم در خصوص درمان های ارتودنسی آگاهی کافی ندارند. برخی از آن ها حتی متوجه نیستند که چه تعداد گزینه های درمان ارتودنسی برایشان وجود دارد.

اما باید بدانید که هر بیماری نوع خاصی از درمان ارتودنسی را نیاز دارد، به عبارتی هر شخصی نیازهای خاص خود را دارد و نوع درمانش هم ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل یک متخصص ارتودنسی خوب باید متناسب با نیاز هر مراجع و مشکلات خاص او درمان ویژه ای برای آن مراجع در  نظر بگیرد.

رایجترین درمان های ارتودنسی دندان عبارتند از:

ارتودنسی ثابت با بریس فلزی

ارتودنسی ثابت با بریس سرامیکی

سیستم ارتودنسی دیمون

دستگاه های لینگوال یا پشت دندانی

ارتودنسی نامرئی

انواع دسنگاه های ارتودنسی متحرک مانند اینویزیلاین ها

نگهدارنده های ارتودنسی

برنامه های پرداخت

در نظر گرفتن جنبه های مالی یکی از مهمترین عوامل، ملاک ها یا معیارهایی است که باید هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان مورد توجه قرار گیرد. اگر توان مالی خوبی دارید این معیار را خط بزنید زیرا اگر هزینه ارتودنسی دندان را یکجا پرداخت کنید برای شما به صرفه تر است وممکن است برایتان کمتر حساب شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۰:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)