عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

با ارتودنسی زودبازه آشنا شوید

توضیحات دکتر کامیار خضری بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

استفاده از ارتودنسی زودبازه باعث شده عده ای افراد به این باور برسند که ارتودنسی زودبازه می‌تواند جایگزین ارتودنس های قدیمی شود. در عوض تحمل براکت ها برای چندین ماه یا سال در دهان می تواند از طریق ارتودنسی سریع ظرف مدت کوتاهی به نتیجه مشابه دست پیدا کند. در ارتودنسی زودبازه استفاده از کامپوزیت دندان، روکش دندان، لمینت دندان برای برداشتن فاصله بین دندان ها، اصلاح دندان ها، همپوشانی دندان ها و نظم دهی به دندان ها استفاده می شود که شما بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید. زمانی که دندان‌ها و دهان شما توسط متخصص ارتودنسی بررسی و معاینه نشود، نمی‌توان به طور حتما زمان و مدت ارتودنسی را برآورد کرد.

متقاضیان ایده‌آل ارتودنسی زودبازه

شرط لازم برای اثربخشی ارتودنسی زود بازه، نداشتن اختلالات فکی دندان و سلامت کامل بایت است. متخصص ارتودنسی در جلسه اول مشاوره، می بایست دندان های بیماران را چکاپ کند. چنانچه فرد مشکل داشته باشد، متخصص راهکارهای استفاده از دیگر روش های ارتودنسی را به شما معرفی خواهد کرد. در صورت سالم بودن بایت و دارا بودن شرایط زیر متقاضی ارتودنسی زودبازده قلمداد می شود.

راضی نبودن از لبخند
کج بودن دندان‌ها
وجود فاصله بین دندان ها
نامرتب بودن دندان ها
شلوغی و به هم فشرده بودن دندان ها
چگونگی انجام ارتودنسی زودبازه

ارتودنسی زودبازه جایگزین بدون درد روش های قدیمی ارتودنسی است که دندان های زیبا و صاف و مرتب را تنها پس از چند جلسه تحویل شما می دهد. چند درمان ارتودنسی وجود دارد که از آن ها به عنوان ارتودنسی زودبازه یاد می‌شود. این روش ها عبارتند از:

لمینت
درمان روکش دندان
کامپوزیت دندان در ارتودنسی زودبازه
روکش دندان
مزایای ارتودنسی زودبازه
اگر به دنبال اصلاح زودبازه لبخند خود هستید، ارتودنسی زودبازه می تواند گزینه مناسبی برای زیبا کردن لبخند شما باشد. ارتودنسی زودبازه به دلیل مزیت هایی که دارد روز به روز تعداد متقاضیان استفاده از این ارتودنسی افزوده می‌شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

ارتودنسی ثابت نسبت به سایر مدل های ارتودنسی، پروسه دوره درمانی آن ها کوتاه‌تر است.

یک روش مفید و موثر برای جوانسازی و زیبایی لبخند به حساب می آید.

هزینه ارتودنسی زودبازه

هزینه ارتودنسی زود بازه با توجه به تعداد ونیر و روکش های مورد استفاده، متغیر است. دندانپزشک در جلسه اول مشاوره، هزینه ارتودنسی زود بازه به به شما اطلاع رسانی خواهد شد و همین طور روش های تامین مالی هزینه های ارتودنسی زودبازه، متناسب با بودجه شما مطابق خواهد داشت. اصولا بیماران برای ترمیم هشت دندان جلویی فک بالا و پایین خود از روش ارتودنسی زود بازه استفاده می کنند. همینطور متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و مواد استفاده شده در ارتودنسی نیز از عوامل تأثیرگذار در هزینه ارتودنسی است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی ثابت رنگی چگونه است ؟

اگر شما هم دوست دارید که ارتودنسی جذابی را تجربه کنید می توانید از ارتودنسی ثابت رنگی بهره ببرید.

ارتودنسی ثابت رنگی

انواع ارتودنسی

ارتودنسی دارای انواع مختلفی برای زیبایی دندان ها و درمان برخی نقص ها دارد و پزشک با توجه به ماهیت دندان ها نوع مناسب ارتودنسی را برای بیماری تعیین می کند:

بریس متحرک

استفاده از ارتودنسی متحرک آسان است. زیرا در هر زمان می توانید آن را جدا کرده و نصب کنید و روش برداشتن و نصب آن را دکتر به شما آموزش می دهد و شکل آن فلزی است و انواع دیگری نیز رنگی و برخی دیگر سفید است.

بریس ثابت

بریس های ثابت و غیر متحرک، نوعی بریس هستند که برای مدت زمانی بر روی سطح دندان ها چسبانده می شود که این مدت زمان توسط پزشک تعیین می شود. یک نوع ارتودنسی ثابت مدرن و جدید وجود دارد که دیده نمی شود و آن یک بریس یا قالب رنگی شفاف است که در پشت دندان های جلویی نصب می شود و ارزان ترین نوع آن محسوب می شود.

راه های انتخاب رنگ بریس ها

بسیاری از افراد در انتخاب رنگ مناسب ارتودنسی که روی دندان هایشان قابل قبول به نظر می رسد سردرگم هستند، بنابراین مطابق موارد زیر می توان معیار هایی را برای نوع ارتودنسی مناسب و ترجیحی تعیین کرد.

رنگ های بریس با توجه به معیارهای زیر انتخاب می شوند:

با توجه به رنگ مو و پوست
با رنگ چشم
با توجه به سبک و لوازم جانبی
با توجه به رنگ ترجیحی
رنگ ارتودنسی باید با توجه به فاکتورهای ذکر شده انتخاب شود و از پزشک معالج می توان در این مرحله کمک گرفت.
انتخاب رنگ آبی و زرد مناسب ساحل است.
انتخاب رنگ سبز و قرمز روشن برای تابستان مناسب است.
صورتی و بنفش را انتخاب کنید و متناسب با همه باشد.
انتخاب رنگ آبی روشن و تیره ماهیتی عجیب و غریب دارد.
ویژگی های ارتودنسی ثابت رنگی

برجستگی فک ها را درمان می کند.
ارتودنسی کودکان برای درمان مشکلات گفتاری و لکنت استفاده می شود.
ارتودنسی باعث بهبود عملکرد دندان ها و بافت های اطراف می شود و باعث قوی تر شدن آن ها در هنگام جویدن غذا می شود.
درد ناشی از شلوغی دندان ها را تسکین می دهد.
بعد از استفاده از آن در درما، ظاهر عمومی و شکل خارجی دندان را بهبود می بخشد.
از دهان و لثه در برابر بیماری های ناشی از تجمع مواد غذایی محافظت می کند.
رنگ هایش باعث می شود در طول درمان تنوع داشته باشد.
منبع : www.orthoblog.ir

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۳:۱۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

عمل لاغری اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

عمل لاغری اسلیو معده یا گاسترکتومی یعنی برداشتن بخشی یا کل معده است.

گاسترکتومی دارای سه نوع عمل است؟:

گاسترکتومی جزئی برداشتن بخشی از معده است. نیمه پایینی معمولاً برداشته می شود.

گاسترکتومی کامل برداشتن کل معده است.

گاسترکتومی اسلیو معده یا عمل لاغری اسلیو معده برداشتن سمت چپ معده است. این عمل معمولاً به عنوان بخشی از جراحی برای کاهش وزن انجام می شود.

برداشتن معده توانایی هضم مایعات و غذاها را از شما نمی گیرد. با این حال، ممکن است لازم باشد چندین تغییر در سبک زندگی را پس از انجام عمل لاغری اسلیو معده اعمال کنید.

برای انجام عمل گاسترکتومی دو روش مختلف وجود دارد. همه عمل ها با بیهوشی عمومی انجام می شوند. این بدان معناست که شما در حین عمل در یک خواب عمیق خواهید بود و قادر به احساس درد نخواهید بود.

جراحی باز

جراحی باز شامل یک برش بزرگ در شکم شما است. جراح  لاغری شما پوست، عضله و بافت را به عقب می کشد تا به معده شما دسترسی پیدا کند.

جراحی لاپاروسکوپی

جراحی لاپاراسکوپی یک جراحی کم تهاجمی است. این شامل برش های کوچک در شکم شما با ابزارهای تخصصی است. این روش درد کمتری دارد و امکان بهبودی شما سریعتر خواهد بود. همچنین به عنوان گاسترکتومی با کمک لاپاراسکوپی (LAG) شناخته می شود. LAG معمولاً به جراحی باز ترجیح داده می شود. این یک جراحی پیشرفته تر با میزان کمتری از عوارض است. جراح شما ممکن است برای درمان برخی شرایط مانند سرطان معده، جراحی باز را برای جراحی لاپاراسکوپی توصیه کند.

بیشتر بدانیم : ساسی بای پس چیست ؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۸:۵۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

فنر و کمک فنر در سیستم تعلیق خودرو

در ابتدا لازم بذکر است فنر و کمک فنر 2 جزء مستقل از سیستم تعلیق خودرو هستند که وظیفه فنر تحمل وزن اتاق روی سیستم تعلیق و وظیفه کمک فنر جذب ضربات ناشی از حرکت خودرو روی جاده است. در ادامه این مقاله با استار پارتس نمایندگی فروش قطعات هیوندای و کیا همراه باشید تا با این قطعه حیاتی در خودرو آشنا شوید.  

فنر (Spring) خودرو

قسمتی از سیستم تعلیق می‌باشد که وزن خودرو را ساپورت کرده، ارتفاع خودرو را در حد استانداردش ثابت نگه‌داشته و ضربات جاده را نیز دفع می‌نماید.

فنرها که اغلب میله‎ها یا حلقه‎های فولادی انعطاف‎پذیری هستند، به شاسی و اتاق خودرو اجازه می‎دهند تا بدون اخلال در حرکت خودرو، دست‎اندازها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید : ترموستات ماشین هیوندای

کنترل کار فنر

فنری برای سیستم تعلیق خودرو ایده‎آل است که ضربه دست‌انداز را به سرعت جذب کند و سپس به آهستگی به وضعیت عادی خود برگردد اما ساخت چنین فنری دشوار است اگر فنر خیلی انعطاف‌پذیر یا نرم باشد، بیش از اندازه تغییر طول می‎دهد.

اگر فنر خیلی سفت یا سخت باشد، خودرو نرم حرکت نمی‌کند وضعیت مطلوب با استفاده از یک فنر متوسط و یک کمک فنر تامین می‌شود.

ضریب فنر

شاخص نرمی یا سختی فنر را ضریب فنر می‌نامند. ضریب فنر باری است که برای جابجا کردن فنر، به اندازه معین، لازم است ضریب فنری که به صورت یکنواخت فشرده می‌شود.

فنرهای ضریب متغیر با آهنگ ثابت حرکت نمی‌کند یا تغییر طول نمی‌دهند .

هر گاه فنر لول با استفاده از مفتول مخروطی پیچیده شود ضریب آن متغیر خواهد بود در نوع دیگری از فنر لول ضریب متغیر، پیچ‌ها در بالای فنر، نسبت به پایین فنر به هم نزدیک‌ترند، یا به صورت مخروط یا بشکه پیچیده شده‌اند.

جرم فنربندی شده و جرم فنربندی نشده

با توجه به این که فنر‎ها چگونه به چرخ‎ها و بدنه خودرو متصل شوند مهندسین و متخصصین خودروسازی بحثی را پیش کشیدند به نام جرم فنربندی شده و جرم فنربندی نشده unsprung mass.

جرم فنر بندی شده خودرو آن قسمتی از خودرو است که وزن آن روی فنربندی قرار می‎گیرد در حالیکه قسمتی از خودرو که بین جاده و فنر قرار می‎گیرد جرم فنربندی نشده می‌گویند.

میزان سختی فنر مشخص می‎کند که جرم فنربندی شده در برابر دست‎اندازها و هنگام رانندگی چگونه عمل کند فنری که نسبت به جرم فنربندی شده سختی کمتری دارد سبب نرمی سواری می‎شود.

بیشتر بخوانید : رهنمای خرید قطعات هیوندای


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۴:۱۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

تارتاریک اسید چینی

شرکت جهان شیمی واردکننده مواد شیمیایی و افزودنی صنایع غذایی و آرایشی ارائه کننده اسید تارتاریک چینی گرید خوراکی و دارویی با بهترین کیفیت میباشد.جهت خرید و استعلام قیمت اسید تارتاریک با ما تماس حاصل فرمایید .

اسید تارتاریک وارداتی در کیسه های ۲۵ کیلویی پروپیلنی با گرید خوراکی و دارویی ارائه میگردد و به دو شکل منو هیدرات یا آبدار و آنهیدرات یا خشک بفروش می رسد .

کاربرد اسید تارتاریک چیست C4H6O6- Tartaric Acid

اسیدی بلوری و سفید رنگ است بطور طبیعی در بسیاری از گیاهان وجود دارد که در انگور و تمبر هندی به وفور یافت میشود.

جاذب الرطوبه بوده و هر ۱۵۰ گرم آن در ۱۰۰ میلی لیتر آب ۲۵ درجه سانتی گراد حل می شود.

طعم ترش تری از اسید سیتریک دارد به همین خاطر جهت طعم ترشی به محصولات غذایی و خوراکی اضافه میگردد .

طعم ترش انگور بخاطر این اسید میباشد .در شراب نیز این اسید یافت میشود .

نقشی آنتی اکسیدانی در بدن دارد .

به آشامیدنی های دارای طعم انگور، انواع ژله ها و دسرها سرد و آب نبات اضافه می گردد.

کرم تارتار نمک اسیدی تارتاریک اسید است به صورت کریستال یا پودر در دسترس می باشد.

یک گرم آن در ۱۶۵ میلی لیتر اب ۲۵ درجه سانتی گراد و معادل همین مقدار در ۱۶ میلی لیتر آب جوش قابل حل است.

یکی از مصارف آن در محصولات نانوایی، کراکرها و آب نبات می باشد.

به نام جوش ترش و نمک تارترات نیز خوانده میشود . تارتاریک اسیدی گیاهی و ارگانیک است که کاربرد زیادی در صنایع غذایی و دارویی و بهداشتی دارد .

در لوازم بهداشتی بانوان جهت جلوگیری از عفونت های برگشت پذیر واژن مورد استفاده دارویی قرار میگیرد و سبب تنظیم pH طبیعی واژن می گردد و سبب سلامت فرد میگردد . بصورت شیاف مورد استفاده میگردد و به این ترتیب یک محیط سالم را ایجاد می کند.

در تولید عسل طبیعی جهت عدم رس کردن عسل به مقدار کم به آن اضافه می گردد .

بیشتر بدانید:

اسید فسفریک
اسید لاکتیک
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۰:۲۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

سوالات رایج در مورد انگشتر رزگلد

این روزها با توجه به شرایط شیو ویروس کرونا بازار خرید طلا نیز مثل سایر بازار ها به صورت اینترنتی شده و عذه زیاذی اقدام به خرید طلا اینترنتی می کنند ، اما باید نوجه کرد که خرید طلا کمی متفاوت است و باید در خرید آن نهایت دقت را به کار برد پس بهتر قبل از خرید هر گونه مصنوعات طلا درباره آن اطلاعاتی جمع آوری کنیم .

در این مقاله از گلری کیش طلا سعی کردیم به سوالات شما پیرامون خرید انگشتر رزگلد پاسخ دهیم ف پس در ادامه همراه ما باشید

طلای رزگلد خالص چیست؟

برخی از مردم از عبارت «طلای رز گلد خالص» استفاده می‌کنند. اما این درست نیست. در واقعیت ما طلای قرمز خالص نداریم زیرا رز گلد یک «آلیاژ» است. یعنی از ترکیب دو یا سه فلز ساخته می‌شود. هر چه خلوصِ طلای مصنوعات رز گلد بیشتر باشد، رنگ صورتی آنها کمتر خواهد بود. به این خاطر که مس کمتری در ساخت آن استفاده شده است.

از کجا متوجه شویم انگشتر طلا عیار پایینی دارد؟

انگشتر رزگلدی که عیار و خلوص بالایی دارد، رنگ روشن‌تر و رنگ صورتی‌تری دارد. رز گلدی که خلوص طلای کمتری دارد، پررنگ‌تر و قرمزتر دیده می‌شود. به این دلیل که مس موجود در آن بیشتر است.

طلای رزگلد چگونه به این رنگ در می‌آید؟

وقتی مس با طلا آلیاژ می‌شود، طلا رنگ صورتی به خود می‌گیرد که به آن رزگلد می‌گویند. عدد یا فرمول مشخصی برای ترکیب مس و طلا به‌منظور ساخت و تهیه رزگلد وجود ندارد. اما این را در نظر داشته باشید که هر چه رنگ صورتی طلا پررنگ‌تر و محسوس‌تر باشد، یعنی مس بیشتری در ساخت آن استفاده شده است.

انگشتر طلای روسی چیست؟                   

طلای روسی یک نام تجاری است که به رز گلد داده شده است. دلیلش هم این است که این آلیاژ نخستین بار در قرن ۱۹ میلادی در کشور روسیه ساخته و عرضه شد. یعنی خاستگاه اصلی طلای صورتی به کشور روسیه بر می‎گردد.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید طلای کودک

  


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۹:۲۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دلایل ترمیم دندان چیست و چگونه می توان دندان ها را ترمیم کرد ؟

ترمیم دندان به ارتقا  سلامت دندان کمک می کند. زیرا می تواند باعث پر شدن فضای خالی دهان و پر کردن شکاف هایی شود که محلی برای رشد باکتری ها است.

دندان های از دست رفته نیز به دلیل نبود فضای کافی برای جویدن دندان ها، فشار بیشتری به دندان های طبیعی باقی مانده وارد می کنند.

گزینه های ترمیم دندان بسیار زیاد است و تصمیم گیری به عوامل مختلفی از جمله عوامل مالی ، وضعیت دندان ها و سلامت عمومی شما بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد همراه باشید.

بیشتر بدانید: دندانپزشکی کودکان

پرکننده های دندان

پرکننده های دندان متداول ترین نوع ترمیم دندان هستند و می توان از آلیاژهای فلزی طلا یا نقره آمالگام برای پرکردن دندان یا مواد پلاستیکی رنگی به نام پرکردن رزین کامپوزیت استفاده کرد.

تاج دندان

تاج های دندانی وسایل دندان شکلی هستند که برای بازیابی شکل ، اندازه ، استحکام و ظاهر آن ، نگه داشتن بریج دندان در جای خود و یا پوشاندن دندان کاشته شده ، روی دندان قرار می گیرند.

پل دندانپزشکی یا  Bridges

پل های دندانی وسایلی هستند که برای پر کردن شکاف ناشی از یک یا چند دندان از دست رفته طراحی شده اند. پل ها را می توان از هر دو طرف با تاج ثابت کرد و به طور دائمی در جای خود ثابت می شود.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت دندان روشی است که با هدف کاشت دندان های جایگزین انجام می شود. کاشت ها در واقع یک پست کوچک ساخته شده از فلز است که در جای استخوان دندان در جای استخوان قرار می گیرد. ایمپلنت با یک دندان جایگزین به نام تاج پوشانده شده است.

دندان مصنوعی

این یک جایگزین متحرک برای دندانهای از دست رفته و بافتهای اطراف است. گاهی اوقات از رزین اکریلیک با لوازم جانبی فلزی ساخته می شود. یک پروتز کامل جایگزین تمام دندان ها می شود. پروتزهای جزئی در برخی دندانهای طبیعی وجود دارد و با گیره های فلزی متصل به دندانهای طبیعی نگهداری می شود.

لمینت دندان

لمینتها پوسته‌هایی با ضخامت نازکی هستند که متناسب با شکل و ویژگی های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته میشوند. در ساخت این پوسته های نازک از موادی با رنگ های طبیعی و نزدیک به رنگ دندان استفاده میشود. لمینت دندان را در بخش جلویی دندان ها متصل میکنند. تا مواردی مانند رنگ، ظاهر، اندازه و طول دندان ها را تغییر داده و برای فرد لبخندی گیراتر و زیباتر ساخته شود.

بیشتر بدانید: درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۵۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دلایل ترمیم دندان چیست و چگونه می توان دندان ها را ترمیم کرد ؟

ترمیم دندان به ارتقا  سلامت دندان کمک می کند. زیرا می تواند باعث پر شدن فضای خالی دهان و پر کردن شکاف هایی شود که محلی برای رشد باکتری ها است.

دندان های از دست رفته نیز به دلیل نبود فضای کافی برای جویدن دندان ها، فشار بیشتری به دندان های طبیعی باقی مانده وارد می کنند.

گزینه های ترمیم دندان بسیار زیاد است و تصمیم گیری به عوامل مختلفی از جمله عوامل مالی ، وضعیت دندان ها و سلامت عمومی شما بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد همراه باشید.

بیشتر بدانید: دندانپزشکی کودکان

پرکننده های دندان

پرکننده های دندان متداول ترین نوع ترمیم دندان هستند و می توان از آلیاژهای فلزی طلا یا نقره آمالگام برای پرکردن دندان یا مواد پلاستیکی رنگی به نام پرکردن رزین کامپوزیت استفاده کرد.

تاج دندان

تاج های دندانی وسایل دندان شکلی هستند که برای بازیابی شکل ، اندازه ، استحکام و ظاهر آن ، نگه داشتن بریج دندان در جای خود و یا پوشاندن دندان کاشته شده ، روی دندان قرار می گیرند.

پل دندانپزشکی یا  Bridges

پل های دندانی وسایلی هستند که برای پر کردن شکاف ناشی از یک یا چند دندان از دست رفته طراحی شده اند. پل ها را می توان از هر دو طرف با تاج ثابت کرد و به طور دائمی در جای خود ثابت می شود.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت دندان روشی است که با هدف کاشت دندان های جایگزین انجام می شود. کاشت ها در واقع یک پست کوچک ساخته شده از فلز است که در جای استخوان دندان در جای استخوان قرار می گیرد. ایمپلنت با یک دندان جایگزین به نام تاج پوشانده شده است.

دندان مصنوعی

این یک جایگزین متحرک برای دندانهای از دست رفته و بافتهای اطراف است. گاهی اوقات از رزین اکریلیک با لوازم جانبی فلزی ساخته می شود. یک پروتز کامل جایگزین تمام دندان ها می شود. پروتزهای جزئی در برخی دندانهای طبیعی وجود دارد و با گیره های فلزی متصل به دندانهای طبیعی نگهداری می شود.

لمینت دندان

لمینتها پوسته‌هایی با ضخامت نازکی هستند که متناسب با شکل و ویژگی های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته میشوند. در ساخت این پوسته های نازک از موادی با رنگ های طبیعی و نزدیک به رنگ دندان استفاده میشود. لمینت دندان را در بخش جلویی دندان ها متصل میکنند. تا مواردی مانند رنگ، ظاهر، اندازه و طول دندان ها را تغییر داده و برای فرد لبخندی گیراتر و زیباتر ساخته شود.

بیشتر بدانید: درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۵۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پاسخ به سوالات رایج پیرامون ایمپلنت دندان

اگر قصد کاشت ایمپلنت دندان را دارید برای پاسخ به سوالات احتمالی خود در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی ایده آل همراه باشید.

آیا ایمپلنت روش درمانی مناسبی است؟

اگر از بهترین برندهای موجود در بازار برای گذاشتن ایمپلنت استفاده شود و دندانپزشک با مهارت و تجربه خود به خوبی عمل کاشت دندان را انجام دهد، می‌تواند روش جایگزینی مناسبی برای دندان‌های از بین رفته باشد.

چه تفاوتی میان ایمپلنت و بریج وجود دارد؟

هر دو روش جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته هستند که ایمپلنت امروز جایگزین مناسب‌تری است و معمولاً توسط دندانپزشکان این روش توصیه می‌شود. اما بریج زمانی می‌تواند گزینه مناسبی باشد که تنها یک دندان از بین رفته باشد و از معایب آن این است که باعث تراشیده شدن دندان‌های کناری می‌شود.

جراحی سینوس لیفت چیست؟

این روش، یک جراحی بسیار ساده برای افزودن استخوان به فک بالا است تا شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان به وجود آید که به دلیل اینکه از بی حسی در آن استفاده می‌شود؛ دردی برای بیماران ایجاد نمی‌شود؛ معمولا پیوند استخوان و کاشت دندان در یک جلسه انجام می‌پذیرد.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

بعد از جراحی کاشت دندان ممکن است بیمار تا ده روز احساس درد داشته باشد که از مسکن برای تخفیف درد استفاده می‌شود اما در حین جراحی چون از بی حسی کننده استفاده می‌شود بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.

هزینه ایمپلنت دندان چه قدر است؟

ایمپلنت دندان دارای هزینه نسبتا بالایی است چه ایمپلنت صرفا برای یک دندان به کار رود چه برای همه دندان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد که ایمپلنت کل دندان‌ها می‌تواند ضربدر قیمت یک واحد ایمپلنت شود. عوامل متعددی بر هزینه ایمپلنت اثر می‌گذارند از جمله:

اگر بیمار در کنار ایمپلنت نیاز به عمل سینوس لیفت یا عمل پیوند استخوان داشته باشد این امر بر روی هزینه ایمپلنت اثر می‌گذارد. نوع فلز به کار رفته برای ایمپلنت، اباتمنت و تاج ایمپلنت نیز می‌تواند بر میزان هزینه‌ها اثر بگذارد که اگر دندان‌ها به طور کامل از بین رفته باشند، می‌توان از روش ترکیبی ایمپلنت و پروتز دندان استفاده کرد تا باعث کاهش نرخ هزینه‌ها شد. میزان مهارت و تجربه دندانپزشک برای موفقیت در انجام ایمپلنت نیز حائز اهمیت است که این امر باعث تفاوت قیمت دستمزد میان دندانپزشکان مختلف شده است.

بیشتر بدانید : درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۴:۳۲ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

پک بلیچینگ دندان چیست؟

حتما شما هم دوست دارید که طرح لبخند زیبا و دندان‌های سفید داشته باشید. متاسفانه رعایت بهداشت دهان و دندان به تنهایی باعث سفید شدن و سفید ماندن دندان نمی شود. بعضی از غذاها و نوشیدنی‌ها مثل قهوه و چای و بعضی از موارد دیگر مثل الکل و تنباکو رنگ مینای دندان زا تغییر می‌دهند. دندان‌های ما به مرور زرد و سپس ممکن است به رنگ سیاه تغییر رنگ دهد. همچنین تنباکو همراه با تغییر رنگ دندان باعث ایجاد لکه می‌شود و باعث اصلی دیگر بیماری‌ها است. برای درمان تغییر رنگ دندان می‌توان از بلیچینگ استفاده کرد یا به یک متخصص مراجعه کنید. مطمئنا یک دنداپزشک ترمیمی خوب با تخصصی که دارد می‌تواند با رعایت اصول بهداشتی باعث زیبایی دندان‌های ما شود؛ اما برای درمان کم هزینه تر می‌توان از بلیچینگ استفاده کرد. شما باید بدانید که اثرات و سرعت پک بلیچینگ دندان به اندازه مراجعه به دندانپزشک نیست. همچنین میزان سفید کنندگی و لکه برداری کلینک‌های دندان پزشکی بسیار بالاتر از بلیچینگ خانگی است.

خطرات استفاده از بلیچینگ دندان

بیمارن زمانی که از این روش درمانی استفاده می‌کنند بسیار راضی هستند. متاسفانه بیشتر آن‌ها از خطرات بعدی آن آگاه نیستند. همچنین این افراد نمی دانند که باید بعد از استفاده از این روش درمانی چه اقداماتی را انجام دهند. در ادامه به بعضی از این موارد اشاره خواهیم کرد. اولین موردی که شما باید بدانید این است که بعد از استفاده از بلیچینگ دندان‌های شما نسبت به گرما و سرما حساس می‌شوند. به همین دلیل بهتر است که از مصرف بعضی از نوشیدنی‌ها خودداری کنید. نکته مهم بعدی این است که در بیست و چهار ساعت اول دندان‌ها سریع تحت تاثیر مواد غذایی قرار می‌گیرند. به همین منظور بهتر است رژیم غذایی مخصوص داشته باشید و از مصرف الکل، قهوه، چای و دخانیات پرهیز کنید. نکته سوم این است که اگر شما از پراکسید برای سفیدی دندان استفاده می‌کنید باید همیشه تحت نظر دندان پزشک باشید. بی توجهی به میزان اندازه و میزان ساعت این ماده باعث حساسیت لثه، تحلیل دهانه یا حساسیت دائمی دندان می‌شود. این ماده می‌تواند آسیب‌های جدی به دهان و دندان شما وارد کند.

بیشتر بدانید : روکش های تمام سرامیک

مراحل استفاده از بلیچینگ دندان

اطمینان از سلامت دندان ها، شما باید به دندانپزشک برای این موضوع مراجعه کنید.

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان
قرار دادن مواد بر روی لبه‌های قالب
پخش کردن مواد درون حفره
قرار دادن قالب بر روی دندان ها
پاک کردن مواد اضافی خارج شده از قالب
قرار دادن قالب مدت زمان با توجه به دستور دندانپزشک
خارج کردن قالب و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دوباره
ویژگی‌های اصلی استفاده از بلیچینگ‌ها در خانه

دندان‌های سفید و زیبا که باعث زیبایی لبخند می‌شود.
سفیدی سریع دندان ها.
شما می‌توانید این درمان را درخانه استفاده کنید.
از بین بردن لکه‌ها روی دندان ها.
تغییر رنگ دندان‌ها از زرد و سیاه به سفید.
استفاده از یک پک پلیچینگ دندان برای تمامی خانواده
بیشتر بدانید : درمان های ارتودنسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۹:۴۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)