عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

ختنه کردن

سن کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

هرچه زودتر کودک خود را ختنه کنید بهتر است. مطمئن شوید که متخصص با تجربه این کار را انجام می دهد. در بعضی شهرها, متخصص زایمان این کار را در بیمارستان انجام می دهد. درجاهای دیگر, متخصصین کودکان این کار را انجام می دهند. ختنه کردن آنقدر که به نظر می رسد برای کودک شما دردناک نیست. متدهای کاهش دردی وجود دارد که می تواند به صورت قابل توجهی درد روند را برای نوزاد شما کاهش دهد. قبل از اینکه این کار انجام شود, حتما بررسی کنید که چه گزینه هایی برای کاهش درد نوزاد وجود دارد. همچنین حتما موارد زیر را بررسی کنید:

چطور و چه زمان ختنه انجام خواهد شد.

چه ریسک های بالقوه ای وجود دارد و هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد

چطور از آلت تازه ختنه شده پسر خود مراقبت کنید

به خاطر داشته باشید که هیچ تصمیم درست یا غلطی وجود ندارد. پسر شما در هر صورت حالش خوب خواهد بود.

بیشتر بدانید:

رشد کودک پنج ماهه
رشد کودک هفت ماهه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۵:۳۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

جراحی لاغری چگونه بر زندگی روزمره تأثیر بگذارد؟

جراحی لاغری  یک راه حل سریع و آسان برای درمان چاقی و کاهش وزن سرع نیست. این تنها بخشی از یک برنامه درمانی پیچیده است که شامل تعهد مادام العمر به رژیم های غذایی سالم و ورزشی، مصرف مکمل ویتامین و مراقبت های پیگیری منظم است.

رژیم شما بعد از جراحی چاقی به شدت تغییر خواهد کرد. جراح لاغری  به شما دستورالعمل های خاصی در مورد رژیم غذایی و محدودیت های فعالیت شما می دهد. رژیم های غذایی چاقی معمولاً با مقادیر بسیار کمی مایعات شروع می شوند و سپس به تدریج به مقادیر کمی غذاهای نرم تبدیل می شوند. در حدود 10 تا 12 هفته پس از جراحی به مصرف غذاهای جامد روی خواهید آورد. جراحی چاقی همچنین می تواند تغییرات قابل توجه دیگری ایجاد کند که ممکن است زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد از جمله:

تغییر تصویر بدن.

تغییر در روابط اجتماعی، شغلی و خانوادگی. با کاهش وزن، احتمالاً انرژی و توانایی شما برای شرکت در فعالیتهای روزمره، ورزش ، فعالیتهای اجتماعی و کار افزایش می یابد.

در بعضی موارد ممکن است اسهال مزمن رخ دهد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عوارض آن .

بهبود یافتن کیفیت زندگی .

بهبود یا حل بسیاری از بیماری ها و شرایط. میگرن، افسردگی، دیابت نوع 2، سندرم متابولیک، سندرم تخمدان پلی کیستیک، ترمبوز سیاهرگی، ریفلاکس معده ( مری )، فشار خون بالا، بی اختیاری ادرار استرس، نقرس و بالا رفتن کلسترول .

داروهایی که برای دیابت یا فشار خون بالا تجویز شده اند، با کاهش وزن کاهش یا قطع می شوند. مهم است که به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید تا در صورت لزوم این داروها تنظیم شود

جراحی کاهش وزن (جراحی چاقی) یک روش تغییر دهنده زندگی برای افراد چاق است. این یک راه حل سریع نیست، اما نتایج آن می تواند برای شما چشمگیر باشد. در دراز مدت، افراد می توانند تا 60٪ از وزن اضافی بدن خود را از دست بدهند. موفقیت در جراحی های چاقی بسته به BMI اولیه ( شاخص توده بدنی )، نوع جراحی و میزان تلاش افراد در تغییر سبک زندگی بستگی دارد . به طور معمول، نتایج یک سال پس از جراحی به اوج خود می رسند. اما تغییرات بلافاصله پس از جراحی می تواند شدید باشد.

بیشتر بدانید :

عمل ساسی بای پس چیست ؟
عمل اسلیو معده چیست ؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۴:۱۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

جلوبندی خودرو و ایرادات رایج آن

اگر در زمینه خودرو کمی اطلاعات داشته و یا مدت کوتاهی است که به رانندگی مشغول هستید، حتما عبارت جلوبندی خودرو را شنیده‌اید.

اهمیت این بخش از خودرو زمانی افزایش پیدا می‌کند که بدانید معمولا خودروهایی که از ناحیه جلوبندی دچار مشکل می‌شوند مشتری چندانی ندارند و این قسمت از خودرو آنقدر مهم است که حتی مراکزی برای تعمیر تخصصی آن به نام جلوبندی سازی نیز وجود دارد. در ادامه این مقاله از استار پارتی نمایندگی فروش قطعات کیا و هیوندای همراه باشید تا اطلاعات شما را در این بار تکمیل کنید.

جلوبندی خودرو چیست و به کدام قسمت خودرو اشاره دارد؟

جلوبندی خودرو به قسمت جلو و زیرین خودرو گفته می‌شود که یکی از وظایف آن ایجاد راحتی در رانندگی و تعلیق خودرو در هنگام حرکت و رد شدن از سطوح ناهموار می‌باشد.

تفاوت سیستم تعلیق خودرو با جلوبندی خودرو در این است که سیستم تعلیق شامل کمک فنرها و چرخ‌های عقب خودرو نیز می‌شود اما جلوبندی تنها به قسمت جلوی خودرو اشاره داشته و شامل فرمان و میل فرمان نیز می‌گردد.

از آنجا که چرخ‌های جلو، نقش هدایت خودرو را به طرفین نیز بازی می کنند، در نتیجه اهمیت سیستم تعلیق خودرو در جلو بسیار بیشتر از عقب خودرو می باشد. از این رو به این قسمت که شامل سیستم فرمان خودرو نیز می شود، به طور جداگانه، جلوبندی خودرو گفته می شود.

در تصویر زیر، جلوبندی خودرو و متعلقات آن مشاهده می‌شود و می‌توان به طور دقیق قسمتی از خودرو را که به آن جلوبندی گفته می‌شود را مشاهده نمود.

بیشتر بدانید:

خرید اویل پمپ هیووندای و کیا
راهنمای خرید لنت ترمز هیوندای
اجزای تشکیل دهنده جلوبندی خودرو

جلوبندی خودرو از قطعات مختلف و بسیاری تشکیل می‌شود که عدم هماهنگی و یا ایجاد خرابی در هر کدام از این قطعات موجب ایجاد اشکالاتی در حین رانندگی خواهد شد. این قطعات عبارتند از:

• سیستم فرمان

• سیستم تعلیق در جلو

• سیستم چرخ‌ها

• میل تعادل و میل موجگیر

• بلبرینگ و توپی چرخ‌ها

• فنر و کمک فنرهای جلو

• سیبک‌ها

• اکسل

• سگ دست و شغال دست

• طبق

• رام

بیشتر بدانید : راهنمای خرید لوازم یدکی هیوندای


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۶:۲۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

استفاده از سوربیتول در غذای سگ ها

سوربیتول ممکن است از طریق یک واکنش کاهش گلوکز تولید شود که در آن گروه آلدهید به یک گروه هیدروکسیل تبدیل می شود. واکنش نیاز به NADH دارد و توسط آلدوز ردوکتاز کاتالیز می شود. کاهش گلوکز اولین گام راه پولیول متابولیسم گلوکز است.

این مکانیسم حاوی ترکیب تیروزین در محل فعال آلدئید ردوکتاز است. اتم هیدروژن در NADH به اتم کربن آلدئید الکتروفیله منتقل می شود. الکترون ها در اتصال دوجنسی کربن آلدئید به اکسیژن منتقل می شوند که پروتون را بر روی زنجیره جانبی تیروئید جذب می کند تا گروه هیدروکسیل را تشکیل دهد. نقش آلدئید ردوکتاز تیروزین فنول به عنوان یک اسید کلی برای تولید پروتون به اکسیژن آلدهید شده کاهش یافته در گلوکز استفاده می شود.

کاهش قند در مسیر طبیعی متابولیسم گلوکز در بدن انسان طبیعی نیست، جایی که سطح گلوکز در محدوده طبیعی است. با این حال، کاربرد سوربیتول در بیماران دیابتی که سطح قند خونشان بالا است، تا ۱/۳ گلوکز می تواند از مسیر کاهش گلوکز جلوگیری کند. این NADH  مصرف خواهد کرد و در نهایت منجر به آسیب سلول خواهد شد.

بیشتر بدانید :

سیترات سدیم
کربنات پتاسیم
شیرین کننده های مصنوعی مانند  آسپارتام ، سوربیتول به طور کلی ایمن به نظر می رسند و به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی جایگزین در غذاهای انسانی محبوب شده اند. در غذای حیواناتی مانند سگ ها نیز به انداز های مشخص می توان استفاده کرد.

سوربیتول یک جایگزین قند است یک ماده شیرین کننده شیمیایی مصنوعی است که برای جذابیت بیشتر عطر و طعم غذای سگ هااضافه می شود و هیچ آسیبی به سگ هاوارد نمی کند. تا حدی از ارزش غذایی برخوردار است. برخلاف شیرین کننده های مصنوعی با کالری صفر، انرژی رژیم غذایی را تأمین می کند. یک داروی اثبات شده برای سگ ها است و سمی نیست.

سوربیتول معمولاً در صنایع غذایی نیمه مرطوب مخصوصاً حیوانات اهلی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد سوربیتول در غذای سگ ها بی خطر است، اما میزان مصرف آن فقط طبق توصیه پزشک باید انجام شود. مصرف بیش از حد دارو منجر به سایر مشکلات مرتبط با سلامتی می شود. به هیچ وجه نمی تواند قند خون یا سطح گلوکز را افزایش دهد، زیرا نوعی کربوهیدرات است که توسط بدن به طور کامل جذب نمی شود.

سوربیتول را با شیر یا آب مخلوط کنید و از آنجا که شیرین است، سگ ها آن را به راحتی مصرف می کنند. به عنوان ملین نیز استفاده شود. اگرچه سوربیتول برای حیوان خانگی خطرناک نیست، در صورت مصرف در دوزهای زیاد ممکن است باعث ناراحتی معده، گاز یا مدفوع شل شود.

سوربیتول ، اگر به عنوان راه حل تجویز شود ، باید به طور موقت برای درمان روده سگ درمان شود. استفاده طولانی مدت از آنها منجر به وابستگی ملین خواهد شد.

منبع : www.jahanshimi.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۰:۰۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انواع لمینت

در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد قصد داری تا شما را با انواع لمینت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند آشنا کنیم پس اگر به طرح لبخند خود اهمیت می دهید در ادامه همراه ما باشید.

لمینت سرامیکی

لمینت  دندان سرامیکی در واقع ترکیبی از چندین لایه بسیار نازک اما مستحکم سرامیکی هستند که به نوعی جایگزینی برای مینای دندان انسان میشود

موارد استفاده:

برای ترمیم و زیبا نشان دادن دندان هایی که دچار پوسیدگی و تغییر رنگ شده اند.
بستن گپ و فاصله ایجاد شده بین دندان ها
ترمیم دندان هایی که به صورت جزئی دچار به هم ریختگی هستند
ترمیم و بهبود ظاهر دندان هایی که به اصطلاح لب پر شده اند یا شکسته شده اند
ترمیم دندان هایی که به صورت مادرزادی لکه دار هستند
و…

مزایای لمینت سرامیکی:

به صورت طبیعی زیبا و چشم نواز است
لکه دار نمی شود و تغییر رنگ نمیدهد
نسبت به روکش های کامپوزیتی دوام و استحکام بالاتری دارند
برای نصب آن ها نیاز به بی حسی نیست
معمولا درمان تنها در 2 جلسه انجام می شود.
معایب لمینت سرامیکی:

متاسفانه غیر قابل تعمیرند و اگر آسیبی به آن ها وارد شود (مثلا اگر ترک بردارند) باید کاملا تعویض شوند.
اگر مینای دندان بیش از حد خراش بردارد، لمینت میتواند به راحتی بی افتد
کسانی که دندان های بسیار پوسیده دارند و یا دندانی را سال ها پیش پر کرده اند، نمی‌توانند لمینت کنند
هزینه های نسبتا بالایی در مقایسه با درمان های دیگر دارد
بیشتر بدانید : ونیر دندان

لمینت کامپوزیتی

لمینت سرامیکی در واقع ترکیبی از چندین لایه بسیار نازک اما مستحکم سرامیکی هستند که به نوعی جایگزینی برای مینای دندان انسان میشود

موارد استفاده:

بد شکلیهای دندانب
ترمیم تغییر رنگ
بستن فاصله های جزئی بین دندان ها
اصلاح و ترمیم ترک دندان و شکستگی جزئی آن
شکسته شدن لبه دندان
و به‌هم‌ریختگی‌های خفیف تا متوسط دندان
مزایای لمینت سرامیکی:

به صورت طبیعی زیبا و چشم نواز است
لکه دار نمی شود و تغییر رنگ نمی دهد
نسبت به روکش های کامپوزیتی دوام و استحکام بالاتری دارند
برای نصب آن ها نیاز به بی حسی نیست
معمولا درمان تنها در 2 جلسه انجام می شود.
معایب لمینت سرامیکی:
ایجاد حساسیت به سرما و گرما تا مدتی بعد از درمان
شکسته شدن مواد تشکیل دهند
تغییر رنگ بخش هایی از لمینت که نزدیک به لثه است.
بیشتر بدانید : دانستنی های ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۸:۱۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

بلیچینگ دندان در منزل و یا در دندانپزشکی ؟ کدام برای شما مناسب تر است ؟

بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی

در کلینیک دندانپزشکی، بلیچینگ به دو صورت انجام می‌شود.

بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر
سفید کردن دندان بدون استفاده از لیزر
این دو با یکدیگر تفاوت بسیاری ندارند و فقط با استفاده از لیزر و اشعه یو وی باعث سفید شدن دندان و بالا رفتن سرعت درمان می‌شود. در این شیوه با استفاده از مواد مخصوص از لثه‌ها حفاظت می‌کند، سپس مواد سفید کننده با غلظت بسیار بر روی دندان‌ها قرار داده می‌شودو ماده اثرگذار است و در بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال می‌شود و بعضی دیگر با استفاده از حرارت و گرما فعال می‌گردد؛ که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. هزینه بلیچینگ دندان با این شیوه نسبت به روش بلیچینگ دندان در منزل تا حدودی متفاوت است.

بلیچینگ دندان در منزل

بلیچینگ دندان در منزل با سفید کننده‌های بلیچینگ در کلینیک دکتر متفاوت است. این در حالی است که در کلینیک‌ها زمان درمان یک ربع تا نیم ساعت بیمار را به نتیجه مدنظر می‌رساند، اما در منزل بین یک ماه تا سه هفته به طول می‌انجامد و همینطور نتیجه به دست آمده حدود هفتاد درصد نتیجه کلینیک است. پس در این روش هم سرعت درمان پایین است و هم نتیجه به دست آمده مطلوب نیست. پیش از بلیچینگ دندان در ابتدا به یک دندانپزشک ترمیمی خوب  مراجعه کنید و یک قاب و تمپ برای دندان‌های شما تهیه می‌کند؛ که مواد بلیچینگ در منزل روی آن می‌زنید؛ که بین ده تا بیست دقیقه در دهان بیمار قرار دارد و بعد از آن از دهان بیمار خارج می‌شود.

پس از بیرون آوردن مواد، باید به طور کامل شستشو داده شود. در این روش باید هر شب با توجه به میزان مواد سفیدکننده‌ها در دهان قرار گیرد.

بیشتر بدانید:

بستن فاصله بین دندان ها
لمینت دندان
حرفه‌ای‌ترین روش سفید کردن دندان‌ها در کلینیک

حرفه‌ای‌ترین روش بلیچینگ دندان‌ها به نام زوم بلیچینگ که در حال حاضر بهترین روش بلیچینگ دندان شناخته می‌شود، است؛ اما متاسفانه در ایران با توجه به تحریم‌ها امکان پیدا کردن مواد اولیه آن دشوار است و در مکان‌هایی محدوده با تعرفه‌های قیمتی بالا انجام می‌شود؛ که تأثیر بسزایی در کیفیت کار درمان دارد.

تفاوت بلیچینگ با دستگاه زوم با بلیچینگ با لیزر

دستگاه زوم نوعی لیزر است؛ که مواد ویژه خود را دارد و نیازی نیست که در دهان بیمار قرار بگیرد. بلکه ثابت بوده و فرکانس آن با گذشت زمان زیاد می‌شود و به تدریج کم می‌شود که دلیل این کم شدن حساسیت دندان‌ها است؛ اما مدت طول درمان هر کدام یکسان است و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

عوارض و مضرات بلیچینگ

بلیچینگ دندان به نسبت سایر خدمات دندانپزشکی عوارض بسیار کمی دارد. به طوری که تنها عارضه این درمان حساسیت دندان‌ها است؛ که از یک هفته تا یک ماه پس از درمان به طول می‌انجامد؛ که با استفاده از داروهای خاص که توسط متخصص تجویز می‌شود، می‌توان به کاهش این حساسیت کمک کرد.

بیشتر بدانید: دانستنی های ارتودنسی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۶:۲۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

برخی چهره‌های ایرانی و خارجی که «کاشت مو» را تجربه کرده‌اند!

نیکلاس کیج

این هنرمند، تهیه‌کننده و کارگردان مشهور آمریکایی که بازی او در فیلمهایی مانند ترک لاسوگاس، صخره، تغییر چهره و شهر فرشته‌ها از سوابق کاری موفقش است، گرچه به‌تدریج با کم‌مویی مواجه بود، این مشکل در سال ۲۰۰۹ میلادی به حد بالایی رسید. کیج برای مقابله با این مشکل، روش پیوند مو را انتخاب کرد و امروز با موهایی پرپشت تر و جذابتر در پرده سینما حضور مییابد.

وین مارک رونی

فوتبالیست مشهور انگلیسی که از اوایل دوران جوانی دچار ریزش مو شد، در ۲۴ سالگی به درجه جدی از طاسی رسید. وی برای رفع این مشکل در ۲۶ سالگی اقدام به کاشت مو کرد.

فلوران پاینیه

خواننده و بازیگر فرانسوی که تاکنون آثاری به زبانهای فرانسوی، انگلیسی و اسپانیایی منتشر کرده، پس از اینکه با طاسی تقریبا کامل مواجه شد، تصمیم به پیوند مو گرفت. او که از نتیجه این کار کاملا راضی است، هیچ تردیدی برای صحبت کردن راجع به این موضوع در تلویزیون ندارد.

جان تراولتا

بازیگر سرشناس آمریکایی که بازی تحسینبرانگیز او در فیلم تغییر چهره کنار نیکلاس کیج خاطره ساز شده و به دلیل بازی و مدل مو در فیلم «تب شب یکشنبه» به شهرت رسید، کمکم دچار ریزش مو شد. گرچه او پس از کاشت مو دیگر نمیتواند موهایش را به شکل فرق وسط مرتب کند، به هرحال راهکار خوبی برای دوری از طاسی انتخاب کرد.

رافائل نادال

چهره دنیای تنیس و یکی از ثروتمندترین چهرههای دنیا در مراحل اولیه ریزش مو، این مساله را با بستن پیشانی بند پنهان میکرد اما در نهایت تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۶ میلادی، زمانی که به ۳۰ سالگی رسید با کمک گرفتن از تکنیکهای پیوند مو این مساله را برطرف کند. گرچه ۶ ماه زمان لازم بود تا نتیجه مطلوب حاصل شود اما امروز طاسی از این قهرمان جهان شکست خورد.

پرویز مظلومی

فوتبالیست سابق و مربی امروز دنیای فوتبال از جمله افرادی است که با پیوند مو، چهره جدیدی پیدا کرد. او که مدتها برای پنهان کردن طاسی از کلاه گیس استفاده میکرد، بالاخره تصمیم گرفت با پیوند موی طبیعی از این مشکل رها شود. هرچند نظرهایی در مورد اینکه مظلومی همچنان از کلاهگیس استفاده می‌کند، شنیده می‌شود.

 

اگر شما از مشکل ریزش موهای خود رنج می برید وقت را تلف نکنید و هر چه سریع قرار ملاقت با یک متخصص کاشت مو خوب را تنظیم کنید. تا به روزهای اوج جوانی و زیبایی خود برگردید 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۷:۴۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

علائم هشدار دهنده مشکلات شنوایی در نوزاد

حس شنوایی نوزاد پایه ی قابلیت یادگیری اوست. شنوایی سنجی مهم ترین راه برای تشخیص آسیب های شنوایی است، با این وجود والدین بایستی مراقب بعضی نشانه ها در نوزاد باشند.

علائم از دست دادن شنوایی نوزادان با هم متفاوت است. علائم هشدار دهنده گاهی نگران کننده نیستند (شاید نوزاد شما دارای خواب سنگین است، یا درد معده دارد و با هیچ صدای آرامبخشی آرام نمی شود؛ مشکلی نیست) اما در صورتی که هر کدام از ۳ رنگ خطر زیر را مشاهده کردید بلافاصله با پزشک اطفال تماس بگیرید.

علائم هشدار دهنده (بدو تولد تا  زمانی که کودک سه ماهه شود)

از صداهای بلند ناگهانی وحشت نمی کند.

به صداها، موسیقی و یا سروصدا واکنش نشان نمی دهد.

با صداهای لطیف و ملایم آرام نمی شود.

اگر در یک اتاق خوابیده باشد با صداهای اطراف بیدار نمی شود.

تا دو ماهگی صدایی از خود ایجاد نمی کند (مثلاً اوه)

تا دو ماهگی با صداهای آشنا آرام نمی شود.

علائم هشدار دهنده( کودک چهار ماهه تا کودک هشت ماهه )

سرش را به سمت صداهایی که نمی بیند از کجاست بر نمی گرداند.

در یک محیط آرام با صدای بلند حالتش عوض نمی شود.

از بازی با جغجغه یا وسایل بازی که صدا در می آورند لذت نمی برد.

تا ۶ ماهگی صداها را تقلید نمی کند.

وقع صحبت با خودش یا دیگران صداهای نامفهوم در نمی آورد.

به تغییرات صدا یا کلمه نه واکنش نشان نمی دهد.

تنها بعضی صداها را می شنود.

به صداهایی که لرزش دارند توجه می کند (که احساس می شوند) اما به سایر صداهایی که فقط شنیده می شوند بی توجه است.

علائم هشدار دهنده ی (کودک نه ماهه تا کودک یک ساله )

به سمت صدای هیس یا سروصداها برنمی گرداند.

به اسم خود واکنش نشان نمی دهد.

موقع سروصدا دادن، صدایش فاقد زیر و بمی کلام است.

اصوات بی صدا مثل (م، پ، گ و…) را نمی سازد.

به صدای موسیقی، آواز، اصوات واکنش نشان نمی دهد.

در یک سالگی دادا یا ماما نمی گوید.

در یک سالگی اصوات بی صدا را در اول کلمه نمی گوید.

کلمات رایج مثلاً «کفش» یا اصطلاحات مثل «بای بای» یا دستورات مثل «بیا» را نمی فهمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۸:۰۸ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ارتودنسی برای صورت نامتقارن

حتما می دانید که یکی از معیار های زیبایی چهره، متقارن بودن آن است؛ البته که بدن و چهره ی هیچ کس کاملا متقارن نیست و در همه ی افراد قسمت راست و چپ بدن، اندکی تفاوت دارند. اما گاهی ممکن است این نامتقارنی بیشتر شود. نامتقارن بودن در قسمت فک، علاوه بر این که ممکن است زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد، باعث بروز مشکلاتی هم می شود. اما این مشکلات نامتقارنی از کجا ناشی می شوند؟ آیا می‌دانستید که ممکن است منشا این قرینه نبودن ها، دندان ها و فک باشند؟ امروزه با پیشرفت علم دندان پزشکی و ارتودنسی، مقدار قابل توجهی از این مشکلات با ارتودنسی صورت نامتقارن بر طرف می‌شود.

بیشتر بدانید:

ارتودنسی بی رنگ
ارتودنسی بدون سیم
تشخیص صورت نامتقارن

مثل همیشه ابتدا رو به روی آینه بایستید و به چهره خود نگاه کنید؛ اگر عدم تقارن آنقدر باشد که با چشم دیده شود، باید به پزشک مراجعه کنید.

بهترین سن برای ارتودنسی صورت نامتقارن

انجمن ارتودنسی آمریکا پیشنهاد می‌کند که در سن هفت سالگی اولین معاینه ارتودنسی خود را انجام دهید. به طور کلی مهم ترین موضوع، شدت و بزرگی مشکل است. اما بیماری که مشکل فکی نداشته باشد، در هر سنی می‌تواند به ارتودنسی کردن دندان هایش اقدام کند. در پاره ای موارد مثلا انواع کراس بایت ها و جلوزدگی فک؛ هرچه در سنین پایین تر اقدام به ارتودنسی کنید بهتر است.

درست است که در هر سنی می‌توان برای ارتودنسی اقدام کرد، اما باید بدانید که ارتودنسی در دوران بلوغ خیلی راحت تر از دوران های دیگر زندگی است؛ چون حرکت دادن استخوان در این سنین بسیار راحت تر است.

درمان نامتقارنی فک به کمک ارتودنسی

چنانچه قرینه نبودن فک صورت، ریشه دندانی داشته باشد، ممکن است بتوان با جا به جا کردن دندان ها یا همان ارتودنسی، این مشکل را برطرف کرد که ارتودنسی نیز، خود دارای روش های متفاوتی است. برای این منظور معمولا از الاستیک های نامتقارن و یا ضربدری و ساز و کار هایی که بر مبنای مینی اسکرو هستند استفاده می‌شود. مینی اسکرو ها پیچ هایی هستند که در استخوان فک قرار می‌گیرند و در حرکت دادن دندان ها نقش دارند.

استفاده از مینی اسکرو در درمان قرینه نبودن صورت

در ابتدا باید بگوییم که قرار دادن مینی اسکرو در دهان، بر خلاف تصور عموم کار سختی نیست؛ البته این کار با کمک بی حسی دهان و دندان بیمار انجام می‌شود. مزیت دیگر آن است که بسیار راحت از دهان خارج می‌شود. از دیگر فواید استفاده از مینی اسکرو، این است که ارزان تر از سایر روش هاست.

رابطه ارتودنسی با جراحی فک

لازم است بدانید که به ارتودنسی و جراحی فک همراه با هم، اتوسرجری می‌گویند. اگر دندان ها در جای مناسب خود قرار نگرفته باشند، جراحی فک هم نتیجه خوبی نخواهد داشت. بنابراین، متخصص ارتودنسی  باید ابتدا از مرتب بودن دندان های هر دو فک اطمینان پیدا کند؛ سپس اگر لازم بود به جراحی فک اقدام کند. هنگاهی که دندان ها ارتودنسی شدند و حداقل شش ماه ار آن گذشت، جراح فک پس از بررسی های لازم، برای جراحی تصمیم گیری می‌کند. البته باید بدانید که پس از جراحی فک هم مدت شش تا دوازده ماه، ارتودنسی را ادامه می‌دهند.

منبع : www.orthodentist.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۹:۴۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

5 نکته طلایی قبل از مراجعه به بهترین کلینیک ارتودنسی

1. هیچ دندانپزشک و متخصص دیگری به جز ارتودنتیست بهترین متخصص ارتودنسی نبوده، نیست و نخواهد بود

یافتن بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ، تهران و سایر شهرهای بزرگ، به دلیل حضور تعداد زیادی متخصص ارتودنسی، افراد، مساله ای بابت پیدا کردن یک متخصص خوب و شروع درمان ارتودنسی خود نداشته باشند. اما در شهرهای کوچک تر، به دلیل اینکه متخصصانِ کمی حضور دارند، ممکن است دندانپزشکان عمومی و سایر متخصصان دندانپزشکی دیگر، فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به انجام درمان های ارتودنسی کنند.

2. با متخصص و پرسنل مطب او احساس صمیمت داشته باشید

ارتودنسی دندان مانند پر کردن یا کشیدن دندان نیست که یک روزه و در یک جلسه انجام شود. حتی مانند لمینت دندان نیست که در دو جلسه با فاصله چند هفته ای انجام شود. مانند عمل ایمپلنت دندان هم نیست که در چند جلسه کوتاه با فاصله چند ماه انجام شود.

3. به این دلایل به فضا و جو مطب متخصص ارتودنتیست بسیار بسیار اهمیت دهید….

به محیط و جو مطب توجه ویژه داشته باشید. و حین مراجعه به مطب یک ارتودنتیست سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

آیا مطب یا کلینیک تمیز به نظر می رسد؟

آیا ابزارهایی که استفاده می شود برای هر بیمار بسته بندی و استریل می شود؟

آیا اتاق انتظار پر از بیمار است؟

آیا تعداد ویزیت های دکتر در یک روز بیش از حد مجاز است؟ (مخصوصا در این وضعیت کرونا)

آیا تعداد کارکنان کافی هستند؟

آیا پرسنل به سوالات شما پاسخ می دهند و پیگیر درمان شما هستند؟

4. مشاوره و ارزیابی رایگان، مسئولانه و دقیق را از متخصص بخواهید

بیشتر متخصصین ارتودنسی چه به صورت رایگان و چه با هزینه، مشاوره تخصصب ارائه می دهند. اما برخی از آن ها برای همان یک جلسه ویزیت و ارزیابی هزینه های گزاف و سنگینی طلب می کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که هرچند جلسه اول یکی از مهمترین جلسات محسوب می شود، اما یک متخصص ارتودنسی خوب چشم داشتی به هزینه جلسه اول ندارد و تمرکز اصلی خود را روی راحل بعدی درمان قرار می دهد.

5.دوست دارید با چه روشی دندان های خود را ارتودنسی کنید؟

فناوری ارتودنسی به طرز باورنکردنی تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است و بیشتر متخصصان ارتودنسی طیف وسیعی از گزینه های درمانی مختلف را ارائه می دهند که متناسب با نیازهای همه بیماران آنها خواهد بود.

بله چیزی که در این بین بسیار اهمیت دارد، انتخاب درمان مناسب بر اساس نیاز بیمار است. گاهی اوقات بیمار میخواهد از بین تمام روش های درمان به سلیقه خود و با کمک متخصص یک روش را انتخاب کند. اینجاست که آن متخصص باید به تمام روش های ارتودنسی مسلط باشد.

اگر می بینید که یک متخصص تنها ارتودنسی ثابت یا تنها ارتودنسی متحرک انجام می دهد علت آن را جویا شوید. به متخصصی که تنها اصرار دارد یک روش درمانی را انجام دهد اعتماد نکنید.

بیشتر بدانید : ارتودنسی با لیزر 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۲۱ توسط:netware موضوع: نظرات (0)