عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

عوارض اسلیو معده

همانطور که گفتیم این جراحی عوارض متعددی را می‌تواند داشته باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.مهمترین عارضه ای که می‌توان در اسلیو معده عنوان کرد این است که فرد دیگر توانایی زیاد خوردن و سریع خوردنش را از دست می دهد و همین است که به روند لاغری اش کمک می کند.اما برخی از عوارض وجود دارند که اکثر آنها به دلیل انجام ناصحیح جراحی یا استفاده از مواد نامرغوب به وجود می‌آیند. آن ها عبارتند از:

·         خونریزی در خط منگنه

·         کمبود ویتامین ها و مواد معدنی

·         ریزش مو

·         شل شدن و افتادگی پوست

·         فتق هیاتل

·         نشت در خط منگنه

بیشتر بدانید: ساسی بای پس چیست ؟

همانطور که در بالا مشاهده می کنید دو مورد از عوارضی که عنوان کردیم به خط منگنه مربوط می شود. منگنه در واقع خطی است که توسط پزشک جراح لاغری روی معده ایجاد می‌شود و باعث می‌شود که معده به دو قسمت مختلف تقسیم شود.

خونریزی در خط منگنه

اولین موردی که در عوارض اسلیومعده عنوان کردیم خونریزی خط منگنه بود. این خط ممکن است خونریزی کند که البته احتمال خونریزی اش کمتر از یک درصد می باشد؛ اما معمولاً خونریزی خط منگنه در این روش درمانی بسیار کمتر از روش‌های دیگر می باشد. اگر خونریزی ایجاد شود باید جراحی دیگری روی بیمار انجام شود تا تمام خونی که جمع شده تخلیه شود و آن قسمت تصحیح شود.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی

این مشکل از جایی شروع می شود که شما به دلیل انجام دادن جراحی اسلیو معده، مجبور می شوید اولاً غذایی کمتری بخورید و دوماً غذایی که می خورید، مقدار بیشتری از آن به قسمت روده‌های شما انتقال پیدا کرده و با مدفوع خارج می شود. همین باعث می شود که مواد مغذی معدنی و ویتامین‌هایی که شما از طریق مواد غذایی جذب بدنتان میشد، کاهش پیدا کند.در اینجا پزشکان تجویز می کنند که پس از عمل جراحی لاغری ، بیمار حتما از مولتی ویتامین های مختلف برای جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بدن استفاده کند.

ریزش مو

همچنین ریزش مو هم در ادامه اینکه پروتئین و مواد معدنی مناسب و مورد نیازی که از طریق جذب غذا جذب بدن می شود به شما نمی رسد، اتفاق می افتد. البته این ریزش اکثر اوقات موقتی بوده و با استفاده کردن از ویتامین ها و قرص های ویتامینی این مورد از بین می رود.

شل شدن و افتادگی پوست

افتادگی پوست هم به دلیل این که شما بدون اینکه ورزش کنید در حال کم کردن وزن خود هستید، اتفاق می‌افتد. که این مشکل در یک فرد عادی هم که می خواهد وزنش را فقط با رژیم غذایی کم کند هم ایجاد می شود.

فتق هیاتل

مورد بعدی که در قسمت ” اسلیو معده چه عوارضی دارد؟ ” عنوان کردیم فتق هیاتل است. زمانی این فتق اتفاق می‌افتد که قسمتی از معده سر بخورد و به دیافراگم قفسه سینه برود،که این مشکل بسیار در افراد چاق شایع بوده و فقط می توان آن را از طریق آندوسکوپی تشخیص داد. برای برطرف کردنش باید محل بیرون‌زدگی با دوختن شدن درمان شود.

نشت در خط منگنه

مورد آخر هم نشت خط منگنه بود. مسلماً وقتی با منگنه های مخصوص یک خط در معده ایجاد می‌کنند ممکن است که از آن خط منگنه، مواد غذایی نشت کند. البته این اتفاق فقط در صورتی اتفاق می افتد که عمل درست انجام نشود و از منگنه های خوبی استفاده نشود.

جهت محاسبه شاخص توده بدنی خود پیش از عمل اسلیو معده اینجا کلیک کنید.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۳:۱۳ توسط:netware موضوع: نظرات (0)