عصر جدید عصر جدید .

عصر جدید

چرا نباید دستبند را به دست چپ بست ؟

یکی از مکمل‌های تیپ، زیورآلاتی است که متناسب با لباس از آنها استفاده می‌کنیم.

در میان گزینه‌های مختلفی که برای خرید طلا و زیور آلات وجود دارد، ما در این مطلب مشخصا می‌خواهیم در مورد دستبند، نحوه استفاده از آن و بایدها و نبایدهای این مصنوع طلا برایتان توضیحاتی بدهیم که احتمالا تاکنون نمی‌دانستید.

دستبند طلا، الماس، چرم یا هر متریال ارزشمند دیگری که باشد، زینت‌بخش دست‌های زنان و مردان است. در زیبایی آن هیچ‌شکی وجود ندارد اما آیا می‌دانید که نباید دستبند را به دست چپ خود ببندید؟

نقطه حساس Shenmen

در طب سنتی و در شاخه طب سوزنیِ چینی‌ها فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید بعضی از اعضای بدن انسان دارای نقطه «شنمِن» هستند. Shenmen  را «دروازه بهشت» یا «دروازه آسمان» هم می‌نامند و در طب سوزنی از آن برای درمان تقریبا همه‌چیز از استرس و اضطراب گرفته تا افسردگی و بیماری‌های التهابی بهره می‌گیرند.

یکی از نقاط شن‌من در بدن در گوش‌ها قرار دارد و نقطه دیگر آن روی مچ دست چپ است.

در محل تلاقی کانال حرکتی مچ دست و تاندون‌ها، نقطه‌ای وجود دارد که در طب سنتی چینی به آن Shenmen   می‌گویند. بر اساس این طب، اگر شما دستبند – هر چقدر هم که باریک و نازک باشد – را به دست چپ ببندید، باعث آسیب دیدن و رگ‌به‌رگ شدن رباط‌ها و تاندون‌های مچ دست می‌شود. در مواردی که این آسیب جدی شود، ممکن است به بیماری «سندرم کارپال تونل» منجر شود، که در نتیجه‌ی فشردگی عصب میانی در ناحیه تونل کارپال ایجاد می‌شود. بدنبال این عارضه، انگشتان دست دچار اختلالات حسی و حرکتی می‌شوند.

به همین خاطر است که می‌گویند دستبند را در دست چپ استفاده نکنید.

مردان، دست چپ و زنان، دست راست

یکی دیگر از دلایلی که گفته می‌شود نباید دستبند را به دست چپ بست این است که می‌گویند مردان باید ساعت و دستبند را به دست چپ و زنان به دست راست ببندند.

در گذشته‌ها، نیاکان ما این قانون را رعایت می‌کردند زیرا به تفاوت آناتومی بدن زنان و مردان معتقد بودند. بنابراین شما اگر زن و مونث هستید، مهم نیست که دستبند طلا، دستبند چرم یا دستبند مهره‌دار استفاده می‌کنید، فقط مهم این است که آن را به مچ دست چپ خود نبندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های طلا و جواهر می توانید به سایت فروشگاه آنلاین طلا و جواهر کیش طلا مراجعه کنید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۳۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)