عصر جديد عصر جديد .

عصر جديد

انواع قفل زنجير طلا

قلاب يا قفل زنجير به شكل‌هاي مختلفي ساخته مي‌شود و هريك استحكام خاصي دارند. در زير انواع قفل زنجير طلا را معرفي كرده‌ايم كه در تصميم‌گيري بهتر به شما كمك مي‌كند.

قفل خرچنگي (لابستر): اين نوع قفل يادآور چنگك‌هاي خرچنگ است و حالت فنري دارد. يعني اگر پس از باز كردن آن را رها كنيد، به صورت خودكار بسته مي‌شود. براي باز و بسته كردن اين قفل بايد اهرم فنري را بكشيد تا قفل باز شود.

قفل زنجير توپي: اين نوع قفل مخصوص زنجيرهاي توپي‌شكل است. براي بستن اين قفل بايد توپك انتهاي زنجير را وسط قفل كه داراي فرورفتگي است قرار دهيد. سپس با هدايت توپك در جهت چپ يا راست و داخل قسمت باريك‌تر، قفل را محكم كنيد. از اين نوع قفل در دستبند هاي ظريف استفاده مي‌شود.

قفل حلقه‌اي فنري: اين قفل شبيه قفل خرچنگي است. با اين تفاوت كه شكل دايره‌اي دارد و اغلب هم به‌وسيله‌ي حلقه‌هاي درشت به بدنه يا زنجير گردنبند متصل مي‌شود. اين قفل هم ايمني خوبي دارد اما براي بستن آن بايد از كسي كمك بگيريد.

بيشتر بخوانيد : خريد طلا آنلاين     

قفل آهنربايي: همانطور كه از نامش پيداست از دو قسمت آهنربايي تشكيل شده است. اين دو قسمت روي هم قرار گرفته‌اند و اغلب زائده‌هايي هم دارند كه مانع از لغزش آنها روي يكديگر مي‌شود تا كاملاً ثابت بمانند. اين مگنت‌ها قوي هستند و باز و بسته كردن آنها آسان است، اما به اندازه قفل خرچنگي ايمني ندارند.

قفل جعبه‌اي يا باكس: اين قفل از دو بخش تيغه و شيار تشكيل شده است. براي بستن اين قفل بايد تيغه را درون شيار آن قرار دهيد. براي باز كردنش هم دكمه‌اي در آن تعبيه شده كه با فشار آن قفل باز مي‌شود.

قفل پيچي: اين قفل كاملاً شبيه پيچ است كه در يك محفظه مارپيچي قرار مي‌گيرد و با پيچاندن آن قفل بسته مي‌شود. از آنجا كه احتمال هرز شدن و باز شدن خودبه‌خود اين قفل زياد است، ايمني زيادي ندارد.

قفل چرخان: قفل چرخان داراي دو بخش مجزاست كه يكي حالت ميله‌اي دارد و ديگري شكل لوله‌ي توخالي است. با قرار دادن ميله داخل لوله و فشار دادن آن قفل محكم مي‌شود. قفل چرخان اغلب در ساخت دستبندهاي النگويي و النگو استفاده مي‌شود.

بيشتر بخوانيد : خريد النگو طلا

قفل تاشو: قفل تاشو داراي يك بخش قفل و يك بخش حلقه است. بخش قفلي دو نيمه دارد كه توسط لولاي ظريفي به هم متصل شده‌اند. با قرار گرفتن بخش حلقه‌اي در ميان دو نيمه‌ي قفل و فشار دادن آن، گيره بسته و قفل محكم مي‌شود. از قفل تاشو اغلب در ساخت دستبند و گردنبند‌هاي ظريف و طرح جواهر استفاده مي‌شود.

منبع : طلا فروشي اينترنتي كيش طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۹:۵۰ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انواع ماسك مو

سلامت و درخشش موها از عوامل مهم زيبايي در هر سني است اگر شما هم به فكر سامت مو هاي خود هستيد در اين مقاله از مجموعه مقاله هاي دوره هاي آموزش آرايشگري الماس نشان همراه ما باشيد تا ماسك موي مناسب خود را پيدا كنيد.

موهاي نازك

اگر موهاي نازك وزي داريد احتياج به رطوبت رساني دارد، براي اينكار ماسك مو رو از بالا به پايين ۲ الي ۳ دقيقه رو موهايتان بگذاريد.

موهاي فر

براي نرم شدن موهاي فر بايد از  ماسك‌هاي نارگيل، آووكادو و روغن آرگان استفاده كرد تا زيبايي موها رو دو چندان كند.

موهاي خشك و وز

براي موهاي خشك رطوبت رساني بيشتر بايد باشد به اين دليل از ماسك هاي كراتينه به مدت ۱۰ دقيقه استفاده كنيد،

بيشتر بخوانيد :

آموزش بافت مو
آموزش شينيون
موهاي رنگ‌شده

موهاي رنگ شده نسبت به موي رنگ نشده به رطوبت بيشتري نياز دارد، رطوبت باعث درخشندگي موها مي شود، خشك شدن مو درخشش را از بين مي برد.

ماسك‌هاي چرب براي موهاي خشك

از ماسك‌هاي روغني روي موهاي خشك استفاده كنيد؛ شما بايد ۲۰ دقيقه اين ماسك را روي سرتان بگذاريد زيرا مدت زمان تغذيه ماسك روغني بيشتر از ساير ماسك ها مي باشد.

ماسك، هفته‌اي يك‌بار

استرس،تغييرات آب و هوا، استفاده از دارو و….عواملي هستند كه مي‌توانند به موها آسيب برسانند. و بايد دست‌كم هفته‌اي يك‌ بار از ماسك استفاده كنيد تا موهاي شما بتوانند در برابر اين عامل ها واكنش مناسبي نشان دهند و درواقع از خودشان دفاع كنند.

ما از طرف آموزشگاه آرايشگري الماس نشان زيبايي دو چندان را براي شما ارزومنديم .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۲:۰۹ توسط:netware موضوع: نظرات (1)

طلا

طلا اولين فلز گرانبهايي بود كه در صنعت جواهرسازي مورداستفاده قرار گرفت. احتمالا دليل آن را مي‌دانيد! طلا هرگز زنگ نمي‌زد، سياه نمي‌شود و هميشه مثل آفتاب درخشان است. در اسطوره‌هاي باستاني از طلا به عنوان نور خدايان ياد شده است و به همين خاطر طلا براي مردم عادي مورد استفاده قرار نمي‌گرفت. فقط فرعون و ديگر شخصيت‌هاي مهم مصر اجازه استفاده از طلا را داشتند.

طلا را مي‌توان به صورت خالص در طبيعت به صورت دانه‌اي يا تكه‌اي در ميان سنگ‌ها، كاني‌هاي بلوري شده و مواد ته نشيني آبرفتي پيدا كرد.

طلا به دلايل زير ارزش بسيار بيشتري نسبت به ديگر فلزات دارد:

كميابي
كاربردپذيري آسان
تصفيه راحت
مقاومت در مقابل زنگ زدن و خوردگي
رنگ متمايز
واكنش‌ناپذيري با ديگر عناصر
از اين فلز قيمتي براي ساخت انواع وسايل زينتي، زيورآلات و حتي ابزار جنگي و پزشكي استفاده مي‌شد.

طلا مي‌تواند با بسياري از فلزها آلياژ شود. اين آلياژها عموما براي رسيدن به درجه‌هاي مختلف سختي و نرمي‌، دماي ذوب مناسب، ايجاد رنگ متفاوت تهيه مي‌شوند. مس رايج‌ترين فلز در آلياژهاي طلاست و باعث قرمزتر شدن رنگ آلياژ مي‌شود. ميزان طلاي موجود در هر آلياژ از واحد ۲۴ يا واحد ۱۰۰۰ محاسبه و مطرح مي‌شود. طلاي ۱۸ عيار به معني ۱۸ واحد طلا و ۶ واحد فلز ديگر و طلاي ۹۰۰ به معني ۹۰۰ واحد طلا و ۱۰۰ واحد فلز ديگر است. شايد جالب باشد بدانيد هند بزرگ‌ترين واردكننده طلا در جهان است به اين خاطر كه تقاضاي جواهرات طلا در اين كشور بسيار بالاست.

بيشتر بخوانيد : خريد آنلاين طلا  

طلاي زرد

طلاي ۲۴ عيار روشن‌ترين و درخشان‌ترين رنگ زرد طلايي را داراست. هر چه فلزات ديگري به آن اضافه شوند از درخشندگي و زردي آن بيشتر كاسته مي‌شود. در صنعت جواهر سازي، اغلب از روكش طلاي ۲۴ عيار روي مصنوعات استفاده مي‌شود تا درخشندگي رنگ آن حفظ شود. دليل اينكه از خود طلا به طور خالص در ساخت جواهرات استفاده نمي‌شود، نرمي زياد آن است كه باعث مي‌شود استحكام كمتري داشته باشد. از اين رو هميشه آن را با فلزات گرانبهاي ديگر آلياژ مي‌كنند. هر چه عيار طلا بالاتر باشد، ميزان سختي آن كمتر است اما در عوض خلوص بيشتري دارد

طلاي رزگلد

رنگ قرمز اين طلا از آلياژ مس و طلاي خالص حاصل مي‌شود. هر چه قرمزي جواهرات طلا بيشتر باشد، يعني مس بيشتري در آن استفاده شده و قيمت و ارزش آن كمتر است. در عوض، هر چه مس بيشتر باشد، رنگ رزگلد آن بيشتر خواهد بود. اين طلا را با نام «طلاي قرمز» هم ياد مي‌كنند. البته اگر مس كمتري در تركيب آن به كار رفته باشد، رنگ آلياژ صورتي مي‌شود كه به آن «طلاي صورتي» مي‌گويند. رزگلد نسبت به طلاي زرد و سفيد امروزي‌تر است و طرفداران بيشتري دارد.

طلاي سفيد

طلاي سفيد همان طلاي زرد است كه يك لايه فلز سفيد همچون نيكل، پالاديم يا پلاتين روي آن كشيده شده است. طلاي سفيد هميشه يك روكش روديوم دارد تا علاوه بر حفظ سفيدي، براق و درخشان هم بماند. ازآنجا كه برخي افراد به نيكل حساسيت دارند، به‌جاي نيكل از پالاديوم استفاده مي‌شود. اين فلزاز نيكل گران‌تر است اما احتمال اينكه واكنش‌هاي آلرژيك ايجاد كند كمتر است. اگر از پالاديوم در طلاي سفيد استفاده شود، ديگر نيازي به روكش روديوم نيست زيرا پالاديوم نوعي رنگ خاكستري به طلا مي‌دهد. معمولاً روكش روديوم وقتي ساييده مي‌شود طلا يه رنگ زرد كدر ديده مي‌شود.

منبع : طلافروشي اينرنتي كيش طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۱:۱۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

چالش‌هاي خريد حضوري طلا و جواهرات

برخي از مردم تصور مي‌كنند كه طلا را بايد حتماً حضوري خريد تا از اصالت و وزن و قيمت آن مطمئن شد. چون اعتقاد دارند كه طلا را نمي‌شود اينترنتي خريد و اگر كلاه سرشان بگذارند چه و اگر طلا تقلبي باشد، وزنش كم باشد و …. چه! خب واقعيت اين است تمام اين مسائل را شما در زمان خريد حضوري هم ممكن است تجربه كنيد. از كجا مي‌دانيد فروشگاهي كه از آن خريد مي‌كنيد در محاسبه‌ي نهائي قيمت كلاه سرتان نمي‌گذارد؟ از كجا مي‌دانيد ترازوي خود را دستكاري نكرده؟

در چنين مواقعي تنها چاره‌اي كه داريد اعتماد به فروشنده است. چرا اعتماد مي‌كنيد؟ چون مي‌دانيد مغازه‌دار است و هر لحظه كه متوجه شويد در محاسبه اشتباهي كرده مي‌توانيد سراغش برويد و اعتراض خود را به گوشش برسانيد. اما همين كارها را در فروشگاه اينترنتي هم مي‌توان انجام داد؛ حالا در مورد مزاياي خريد اينترتي در ادامه‌ي اين مطلب برايتان توضيح مي‌دهيم؛ در اين بخش فقط مي‌خواهيم در مورد چالش‌هاي خريد حضوري طلا با شما صحبت كنيم.

بيشتر بخوانيد :

خريد النگو طلا
خريد گوشواره طلايكي از بارزترين مشكلات خريد حضوري طلا اين است كه بايد ترافيك‌هاي سنگين در كلان‌شهرها را تحمل كنيد تا به فروشگاه موردنظرتان برسيد. تازه بعد از آن هم ممكن است در يك فروشگاه واحد شما نتوانيد جنس و طرح دلخواه خود را پيدا كنيد. در چنين مواقعي بايد به چندين فروشگاه سر بزنيد تا شايد طلائي كه مي‌خواهيد را پيدا كنيد. باز در اين حالت امكان دارد فروشگاهي كه طلاي دلخواهتان را دارد، سود بيشتري روي كالاهاي خود كشيده باشد و مجبور شويد طلا را گران‌تر بخريد.

از ديگر چالش‌هاي خريد حضوري طلا اين است كه ممكن است در مسير بازگشت به خانه، كيف شما سرقت شود. همچنين خريد از فروشگاه‌هاي فيزيكي محدوديت زماني هم دارد. مثلاً شايد در يك عصر جمعه تصميم به خريد طلا بگيريد و آن‌وقت است كه مي‌بينيد اكثر مغازه‌ها بسته هستند. حالا چاره چيست؟ خريد طلا به صورت اينترنتي.

منبع : طلا فروشي اينترنتي كيش طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۵۵:۳۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

مراقبت موي آسيب ديده و راه هاي پيشگيري از آسيب مو

خيلي از افراد محصولات مراقبتي و آرايشي متعددي براي موهاشون تهيه ميكنن اما به سرعت ازشون نااميد ميشن و سراغ محصول بعدي ميرن. گاهي رسيدن به نتيجه دلخواه زمان بره و يا حتي ممكنه خود محصول مناسب مو نباشه يا اگر هم محصول مناسب و موثري خريداري كرده باشيد استفاده نادرست از اون باعث عدم نتيجه دلخواه بشه. پس بهتره با بعضي عادات بد مراقبت از مو و روشهاي جايگزين آن ها در اين مقاله از مجموعه مقاله هاي اموزش آرايگشري الماس نشان آشنا شويم.

۱-تميز نكردن شانه و برس

به مرور زمان مقدار زيادي باكتري در شانه و برس شما جمع ميشه و با هر بار استفاده موها و به ويژه كف سرتون رو در معرض اين آلودگي ها قرار ميديد. لازمه هر هفته برستون رو تميز كنيد و نذاريد مويي توش باقي بمونه. ماهي يكبار هم با جوش شيرين و آب يا شامپو تميزش كنيد و تا زمانيكه كاملاً خشك نشده اون رو در فضاي بسته (مثل كشو و … ) نذاريد.

۲-مصرف زياد تركيبات شيميايي

استفاده زياد از رنگ مو، كراتينه يا فر كردن مو با مواد شيميايي و … به موها صدمه ميزند. اگر مجبور به اين كار هستيد اقدامات پيشگيرانه رو مثل استفاده از يك ماسك مو دو روز قبل از رنگ كردن موها فراموش نكنيد.

بيشتر بخوانيد :

آموزش اكستنشن مو
آموزش اكستنشن مژه
۳-دير به دير كوتاه كردن موها

اگر ميخوايد موهاي سالمي داشته باشيد بايد به طور منظم اون رو كوتاه كنيد تا از موخوره جلوگيري بشه هر ماه يا نهايتاً يك ماه در ميان حدود ۲ سانتيمتر موهاتون رو كوتاه كنيد. همچنين از سرم ها براي برطرف كردن خشكي ساقه مو و جلوگيري از موخوره استفاده كنيد.

۴-شانه كردن موي خيس

شانه كردن موهاي خيس باعث كشيدگي، نازك شدن و در نهايت شكستگي اونها ميشه. بهتره از شانه هاي دندانه درشت (با فواصل دندانه هاي زياد) براي شانه كردن موهاي خيس استفاده كنيد.

۵-دستگاه هاي حالت دهنده

حالت دهنده هاي حرارتي مثل سشوار، اتو و فر كننده ها نه تنها باعث خشكي ساقه مو ميشن بلكه ميتونن اونارو بسوزونن. به مرور آسيب به جايي ميرسه كه تنها راه رفعش كوتاه كردن موهاست. جهت پيشگيري بهتره از حرارت بالا براي حالت دادن به موهاتون استفاده نكنيد. همچنين از يك محافظ حرارتي (ترجيحاً فاقد الكل) استفاده كنيد تا موهاتون رو از آسيب و همينطور وز كردن حفظ كنه. مدل مويي انتخاب كنيد كه با توجه به تايپ موي شما كمترين نياز رو به استفاده از حالت دهنده هاي حرارتي داشته باشه

منبع : https://www.almasneshansalon.com/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۳:۴۷ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

همه چيز در مورد كراتينه موي سر

در اين مقاله با دوره هاي آموزش آرايشگري الماس نشان همراه باشيد تا با كراتين مو آشنا شويد .

يك نوع پروتئين كه به صورت طبيعي در موها وجود دارد عنصر استفاده شده در آن فرمالدئيد است كه عامل بيماري زا است براي كساني كه با كراتينه سركار دارند ولي  براي كساني كه موهاي خود را كراتينه مي‌كنند، مشكلي ندارد ميزان فرمالدئيد در اين محصولات متفاوت است.

براي فرم دهي و ضخامت تارهاي مو ترميم ديده و يا موهاي سالم استفاده مي شود.پيش از استفاده از كراتينه اگر مبتلا به بيماري پوستي پسوريازيس هستيد حتما با يك متخصص پوست مشورت كنيد. اگربدن شما به اين محصولات واكنش نابهنجاري نشان داد، گزارش دهيد.

روش كراتينه كردن:

براي كراتينه كردن حدود۹۰دقيقه يا بيشتر وقت نياز است.موهاي سر رو آغشته به كراتينه كرده و با استفاده از اتوي مو، موهاي شما را صاف مي كند. كه البته به بلندي موهاي شما بستگي دارد. محصولات كراتينه‌ در سالن زيبايي  شامل تركيبات كراتين ترميم‌كننده و صاف‌كننده هستند .

صرفه‌جويي در زمان:

 بين۴۰% تا۶۰% در زمان خود نسبت به استفاده از  اتو مو و سشوار براي صاف كردن مو صرفه‌جويي مي شود.

بيشتر بخوانيد :

آموزش اكستنشن مو
آموزش اكستنشن مژه
برگشتن موهاي وزوزي به هيچ وجه:

 بعد از كراتينه‌كردن موها، موهاي وزوزي را به دست فراموشي بسپاريد. بورداي مي‌گويد: “شما مي‌توانيد درهواي مرطوب يا زير نم نم باران قدم بزنيد و موهاي شما هيچ تغييري نمي‌كند.

شستن سريع ممنوع:

براي تاثير گذاري كراتينه بر روي موها بايد ۳ الي ۴ روز موي سر رو نشوييد چون اثر گذاري كراتينه بر روي مو چند روزي طول مي كشد.

روش مراقبت:

مراقبت مو  بعد كراتينه كردن يكي از نكات مهم مي باشد.بعد از كراتينه‌كردن موها، و بعد از اينكه چند روز به موها زمان داديد و آنها را نشستيد، حالا بايد از شامپوهايي كه فاقد سولفات سديم هستند، استفاده نماييد تا مواد اين شامپو بر روي موهاي شما تثبيت شود.

ميزان دوام:

صافي موها حدودا بين دو تا دو ماه ونيم دوام دارد.كراتينه كردن باعث شكسته شدن موهاي شما نمي‌شود.ولي اتوي مو بدليل داغ بودن موجب شكستگي و پاره شدن مي شود .

منبع : آموزشگاه آرايشگري الماس نشان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۵:۰۶ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

دستبند را در كدام دست ببنديم بهتر است؟

اگر احساس مي‌كنيد قرار دادن ساعت و دستبند در يك دست باعث مي‌شود تا مچ دست خيلي شلوغ ديده شود، مشكلي نيست، مي‌توانيد دستبند را در دست ديگر خود ببنديد. اگر ساعت در دست راست است، دستبند را به دست چپ و اگر ساعت در دست چپ است، دستبند را به دست راست ببنديد. به همين راحتي مي‌توانيد تعادل هر دو دست را حفظ كرده و احساس شلوغي هم به شما دست ندهد. مخصوصاً اگر ساعت شما به رنگ دستبند طلا است، در كنار هم استفاده كردن آنها چندان جالب نخواهد شد.

بيشتر بخوانيد :

خريد آنلاين طلا
خريد گوشواره طلا  
دستبند در كنار ساعت لوكس

اگر ساعت لوكس و گران‌قيمتي داريد توصيه مي‌كنيم هرگز آن را در معرض خراش برداشتن قرار ندهيد. استفاده از دستبند طلا، دستبند مهره‌دار يا هر مدل دستبند در كنار ساعت‌هاي لاكچري چندان عاقلانه نيست. دستبند را مي‌توانيد در كنار ساعت‌هاي كه بند چرمي دارند استفاده كنيد، اما در ساعت‌هاي ديگر با بند و صفحه‌هاي فلزي، نه!

نمايش دادن دستبند طلا

اگر دوست داريد دستبند طلاي شما ديده شود و بقيه متوجه وجود آن شوند، نبايد آن را در كنار ساعت مچي استفاده كنيد. اگر مثلاً ساعت را به مچ دست چپ مي‌بينديد، دستبند را حتماً در دست راست استفاده كنيد. پس فرقي نمي‌كند دستبند در كدام دست بسته شود. فقط كافي است به جلوه‌ي آن توجه كنيد.

بالاخره دست چپ يا راست؟

توصيه ما اين است كه دستبند را به دست اصلي خود ببنديد، يعني همان دستي كه همه كارهاي خود را با آن انجام مي‌دهيد. اگر راست‌دست هستيد، بهتر است دستبند طلا را هم در دست راست استفاده كنيد. اگر چپ‌دست هستيد، در دست چپ. اگر ساعت مچي خود را به دست اصلي مي‌بينديد، استفاده از يك دستبند مهره‌دار در كنار آن مي‌تواند بر زيبايي‌اش بيفزايد.

منبع : فروشگاه آنلاين طلا و جواهر كيش طلا 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۳:۳۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انواع فرم صورت براي مدل مو عروس

آرايش كردن باتوجه به فرم صورت مي تواند معايب صورت را بپوشاند، ما در اين مقاله از دوره هاي آموزش آرايشگري الماس نشان چگونگي اين كار را براي شما خواهيم گفت:

مدل مو براي صورت بيضي

در بين انواع مدل صورت بهترين مدل بيضي مي باشد و در انتخاب هر نوع آرايش و مدل موي دستتان باز است، موي كوتاه،بلند،فر،صاف و… فرقي ندارد فقط تعادل بين گردي صورت و فرم بيضي برقرار شود.

مدل مو براي صورت گرد

افراد داراي صورت گرد، معمولا چانه گردي هم دارند، صورت گردها بايد موهاي خود را مدلي كوتاه كنند، كه صورت آنها باريك تر وكشيده تر به نظر بيايد. مثلا چتري هاي خودرا كوتاه كنيد، تا گردي صورتتان كمتر شود.موهايتان را از قد چانه كوتاهتر نكنيد، زيرا صورت را چاق تر نشان مي دهد.

پف دادن مو روي فرق سر براي صورت گرد هم مناسب است و همينطور لايت (هايلايت) كردن موها ، حواستان باشد كه مدل موي پسرانه و بسيار كوتاه اصلا مناسب فرم صورت شما نيست. همچنين بستن موها در پشت سر اگر به سفتي كشيده شود گردي صورت را بيشتر نمايان مي كند.

مدل مو براي صورت مربعي

براي افرادي كه صورت مربعي شكل دارند بهتر است موهاي خود را بر روي صورت قرار ندهند. در اين فرم چهره، شما بايد صورت خود را با موي بلند كشيده تر كنيد. اگر موهايتان يكدست و صاف باشد و بلندي آن تا زير شانه بيايد كه خيلي بهتر مي باشد. هرگز موهايتان را كوتاه نكنيد، زيرا صورت شما مربع تر به نظر مي آيد.

مدل مو براي صورت مثلثي

كساني كه داراي صورت مثلثي هستند بايد موهايشان را طوري كوتاه كنند كه پهناي ناحيه پيشاني را بيشتر كنند و همچنين عرض چانه و گونه خود را كمتر كنند. بنابراين مدل مـو بايد در ناحيه گوش و بالاتر پر پشت تر بوده و بـه تـدريج به سـمت گـردن و پشـت گـردن بــاريك گردد. فر و حالت دار بسيار مناسب اين فرم صورت مي باشد. چتري هاي خود را كوتاه نكنيد و از مدل هاي شلوغ و درهم برهم بيشتر استفاده كنيد

بيشتر بخوانيد :

آموزش شينيون
آموزش اكستنشن مو
مدل مو براي صورت لوزي

 بيشتر مدل ها با چهره شما سازگار است و مشكل چنداني نداريد.اما مدل هاي خيلي كوتاه براي اين فرم مناسب نيستند چون قسمت بالاي صورت را پهن تر ميكنند و همچنين از مدل هاي شلوغ بپرهيزيد.

مدل مو براي صورت مستطيل

صورت هاي لاغر و كشيده بايد موهايشان هميشه كوتاه باشد تا صورتتان كوتاه تر و تپل تر به نظر بيايد. و قد موهايتان هم سطح چانه نباشد تا كشيدگي كمتر شود.

 مدل مو براي صورت گلابي

افرادي كه پيشاني باريكي دارند ولي چانه پهني دارند براي اين نوع بايد حجم موها را در قسمت بالاي گوش زيادتر كنند.

 مدل مو براي صورت قلبي

موي بلند به اين افرادي كه داراي چانه باريك و پيشاني پهن مي باشد، بسيار مناسب است. حجم موها را در قسمت چانه زيادتر كنند.

ما از طرف آموزشگاه آرايشگري الماس نشان زيبايي دو چندان را براي شما آرزومنديم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۱:۳۵ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

انداختن دستبند در دست راست و مزاياي آن

دستبند طلا، الماس، چرم يا هر متريال ارزشمند ديگري كه باشد، زينت‌بخش دست‌هاي زنان و مردان است. در زيبايي آن هيچ‌شكي وجود ندارد اما آيا مي‌دانيد كه بنابر اعتقاد چيني‌هاي باستان نبايد دستبند را به دست چپ خود ببنديد؟

مراقب نقطه‌ي حساس Shenmen باشيد

در طب سنتي و در شاخه‌ي طب سوزنيِ چيني‌ها فرضيه‌اي وجود دارد كه مي‌گويد بعضي از اعضاي بدن انسان داراي نقطه‌ي «شنمِن» هستند. Shenmen را «دروازه بهشت» يا «دروازه آسمان» هم مي‌نامند و در طب سوزني از آن براي درمان تقريباً همه‌چيز از استرس و اضطراب گرفته تا افسردگي و بيماري‌هاي التهابي بهره مي‌گيرند. يكي از نقاط شن‌من در بدن در گوش‌ها قرار دارد و نقطه ديگر آن روي مچ دست چپ است.

بيشتر بخوانيد :

خريد آنلاين طلا
خريد النگو طلادر محل تلاقي كانال حركتي مچ دست و تاندون‌ها، نقطه‌اي وجود دارد كه در طب سنتي چيني به آن Shenmen مي‌گويند. بر اساس اين طب، اگر شما دستبند – هر چقدر هم كه باريك و نازك باشد – را به دست چپ ببنديد، باعث آسيب ديدن و رگ‌به‌رگ شدن رباط‌ها و تاندون‌هاي مچ دست مي‌شود. در مواردي كه اين آسيب جدي شود، ممكن است به بيماري «سندرم كارپال تونل» منجر شود، كه در نتيجه‌ي فشردگي عصب مياني در ناحيه تونل كارپال ايجاد مي‌شود. به‌دنبال اين عارضه، انگشتان دست دچار اختلالات حسي و حركتي مي‌شوند. به همين خاطر است كه مي‌گويند دستبند را در دست چپ استفاده نكنيد.

يكي ديگر از دلايلي كه گفته مي‌شود نبايد دستبند را به دست چپ بست اين است كه مي‌گويند مردان بايد ساعت و دستبند را به دست چپ و زنان به دست راست ببندند. در گذشته‌ها، نياكان ما اين قانون را رعايت مي‌كردند زيرا به تفاوت آناتومي بدن زنان و مردان معتقد بودند. بنابراين شما اگر زن و مونث هستيد، مهم نيست كه دستبند طلا، دستبند چرم يا دستبند مهره‌دار استفاده مي‌كنيد، فقط مهم اين است كه آن را به مچ دست چپ خود نبنديد.

منبع : طلا فروشي اينترنتي كيش طلا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۳۷:۲۹ توسط:netware موضوع: نظرات (0)

ماسك ميوه براي انواع پوست

ماسك براي پوست خشك:

اگرشما هم به دنبال پوستي صاف و شفاف هستين در اين مقاله از مجموعه مقاله هاي اموزش آرايشگري الماس نشان همراه ما باشيد.

۱.خيار براي پوست خشك:

خيار خاصيت خنك كنندگي دارد و بهترين ماسك براي زيبايي پوست هاي خشك هست.

طرزتهيه ماسك: خيار رو رنده كنيد و آب خيار را روي پوست صورت و گردنتون بگذاريد و اجازه بديد خشك شود. تفاله هاي اضافي آن هم به عنوان ماسك دور چشم بگذاريد.

۲.روغن زيتون و تخم‌مرغ را امتحان كنيد:

 يكي از بهترين ماسك ها و كرم‌هاي گياهي براي افرادي است كه جنس پوست‌ بسيار خشكي دارند.

طرزتهيه ماسك: يك قاشق چاي‌ خوري روغن زيتون را با يك زرده تخم‌مرغ مخلوط كنيد و آن را به‌مدت ۳۰ دقيقه روي صورت و دست‌هاي خود ماسك كنيد و براي پاك كردن آن ازصورت از شير كمك بگيريد.

۳.سيب ‌زميني ساده ترين ماسك:

 بهترين ماسك در طول فصل پاييز و زمستان علاوه بر درمان خشكي پوست به پيشگيري از ابتلا به اين عارضه نيز كمك مي‌كند.

طرزتهيه ماسك: يك سيب ‌زميني متوسط را آب ‌پز كنيد و پس از سرد شدن آن را رنده كرده و با مقداري شير خمير كنيد. اين خمير را به ‌مدت ۲۰ دقيقه روي صورت خود بذاريد و بعد با آب نيمه ولرم آن را بشوييد. اين خميربه لطيف‌شدن پوست‌هاي معمولي نيز كمك مي‌كند.

۴.ماسك هويج و شير :

قبل از استفاده پوست را چرب نمائيد.يك قاشق چاي خوري سرشير را با يك قاشق چاي خوري آب هويج مخلوط كنيد و بر روي پوست بماليد.

بيشتر بوانيد :

آموزش پوست
آموزش گريم
 ماسك براي پوست چرب:

۱.گل هميشه بهار، مريم گلي:

براي پوست هاي چرب و مستعد آكنه استفاده مي شود.

طرزتهيه ماسك: دوتا قاشق از گل هاي مورد نظر را به يك ليوان آب جوش گرم اضافه كنيد و بگذاريد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه در اين آب گرم بماند . صبر كنيد تا ماده به دست آمده خنك شود، سپس آن را از صافي رد كنيد و در قالب يخ ريخته و در فريزر بگذاريد.

۲.گوجه فرنگي:

بهترين روش براي تميز كردن صورت چرب و جوش دار ماسك گوجه فرنگي مي باشد.

طرزتهيه ماسك: گوجه فرنگي رو از وسط برش بزنيد و كمي فشار بدهيد و روي صورت بذاريد تا تخم هاي داخلش هم روي صورت قرار بگيرد و چند دقيقه اي روي صورت باشد.

۳.سيب و عسل:

يك عدد سيب را در پوره كنيد سپس ۳قاشق سوپ خوري عسل به آن اضافه كنيد خوب هم بزنيد تا يكدست شود.ماسك را روي صورت بماليد وبعد از ۱۰دقيقه آبكشي كنيد

ماسك پوست جوش دار

۱-ماسك گل ريواس:

براي جوش هاي چركي با قاشق مخصوص پودر گل ريواس را با يك قاشق ماست مخلوط كنيد و هفته اي سه روز برروي پوستتان بماليد

 ۲.ماسك گل ريواس، بابونه،بنفشه:

ابتدا همه گل ها را باهم مي جوشانيم وقتي بخار آن بلند شد صورت را بخور مي دهيم و يك قاشق روغن زيتون و زرده تخم مرغ را كه قبلا مخلوط كرده ايم به صورت ماسك روي صورت مي گذاريم و بعد از شستن ماسك، پنبه الكل زده را به صورت مي ماليم تا پوست صورت ضدعفوني شود.

۳.ماسك خيار و آلوئورا:

خيار و ماست پاك كننده هاي بي رنگ و آلوئورا نرم كننده و مرطوب كننده است.

۳ قاشق آب خيار تازه را با ۲ قاشق ژل آلوئورا خالص و ۱ قاشق ماست كم چرب مخلوط و آن را روي صورت و گردن بكشيد. ۱۵ دقيقه صبر كنيد.

منبع : آموزشگاه آرايشگري الماس نشان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۲۱:۰۴ توسط:netware موضوع: نظرات (0)